245
  • willcox
    #85
    A tér nem tágult, a tér van. Nem volt miért tágulnia. Maximum a térben lévő anyag tágul(t), de miért is kéne tágulnia?
  • Legendary
    #84
    Hi mindenki!
    Az a baj szerintem, hogy nem gondoltok bele, hogy a világ nem objektív hanem szubjektív. Ti egy objektív világegyetemet kerestek objektív törvényekkel. Pedig olyan nincs. Minden függ a "megfigyelőtől" /ezt most nem feltétlenül kvantumfizikai értelemben írom/.
  • roliika
    #83
    Az.
  • djhambi
    #82
    Imádom, mikor hitről megy a vita, és mindenki ellentmondástnem feltételező módban beszél: ez van meg ez van. Bocsánat, a fizikánál még használható, de hitkérdésbenkevésbé. Hiszen, amint azt már egyszer mondtam, a hit az, amit a természettudomány nem igazolt, de nem is cáfolt.
  • djhambi
    #81
    Azért nem kell mindent szó szerint venni. Ha Isten a maga képére teremtette meg az embrt, akkor Isten egy kicsinyes, szűklátókörű, önző, babonákkal részegített, kegyetlen, hiszékeny, undorító fenevad.

    (Ne értsétek félre: ott a mondatban az a "ha".)
  • bvalek2
    #80
    jaaa, szekta. hmmm, köszönjük. leülhet.
  • balee66
    #79
    seth.hu
  • Epikurosz
    #78
    Egy másik topikban már felfigyeltem a mélysötétségedre.
    Na, mars el innen, mert épp rólad beszélünk!
  • bvalek2
    #77
    Ez miféle irányzat?
  • balee66
    #76
    Hehe, elképzelem, ahogy két kvantumfizikus beszélget:
    - Te Józsi, hanyadik dimenziónál tartunk?
    - Hát a fene tudja, úgy 11 körül vótunk a múltkor, asszem...
    - Jah, jóvan. Te Józsi, nem iszunk meg egy sört?
    - Hát, végülis, mér is ne? Hátha addig felfedeznek még egy dimenziót...
  • balee66
    #75
    Ezzel a hsz-el te vagy a "legmesszebb látóbb" a topikban.

    A poklot és a mennyországot viszont nem az egyház találta ki. A pokol egy mély dilemmát reprezentál, amely máig ott van mindegyikünk emlékezetében. A pokol arra az időszakra emlékeztet, amikor a tudat még semmilyen formában nem volt képes kiteljesíteni önmagát.

    A tudat viszont nem lineárisan fejlődik, hanem többféle irányban.

    A keresztrefeszítés csak egy színjáték volt, bár butaság lenne tagadni annak hatását, így érvényességét is.
  • n3whous3
    #74
    Te is kisjézusokról meg minden szarról offolsz itt.
  • bvalek2
    #73
    Pont a saját viselkedésedet kritizálod...
  • roliika
    #72
    A vallás nem babona? Meg mi a babona?
    Felőlem mindenki azt hisz amit akar, én meg tudom amit tudok...
    Beszélgettem nem 1 emberrel aki már volt odaát...és nem haluztak, mint ahogy itt a "tudósok" próbálják beállítani.

    Nem volt semmilyen öreg szakállas jószívű emberke meg röpdöső hárfázó angyalkák sem.
  • n3whous3
    #71
    Az egy fogalom, hogy mekkora tudatlan de mégis erősködő és okoskodó málészájú pöcsök és idióta vadbarmok vagytok ti itt, tisztelet persze a kivételnek. Olvasom a hozzászólásokat és minden 2. beszól valami hülyeséget, mintha ő maga meg 30 éves múlttal rendelkező atomfizikus lenne... Vegyétek már magatokat észre.
  • bvalek2
    #70
    Szimpatikusabb voltál mielőtt kijózanodtál...

    Gratulálok, lecserélted a vallást babonára. Szerény véleményem szerint ez visszafejlődés.
  • roliika
    #69
    Nagy része nekem még kötelező volt.
    És pedig melyiket amúgy? :)
    Nézd...nem hiszek Istenben. De abban feltétlenül, hogy vannak olyan entitások, akik nálunk jóval fejlettebbek, és mi nem feltétlen érzékeljük őket.
    Elég speciális a világképem maradjunk annyiban.
    Pokol és menyország meg nem létezik, az egyház találta ki, hogy a kor népét meg tudja sarcolni.

    A tudat mint olyan egy folyamaton fejlődésen megy át...vannak akik segítenek és vannak akik gátolnak, és hogy épp mit érzékelünk a valóságból vagy hogy döntünk, sokszor rajtuk múlik, na és az előírt életúton.

    Az hogy vannak speciális képességű emberek, ez nem olyan ritka dolog ám, de ezeket a képességeket mindenki birtokolja, csak kellő hit és gyakorlás hiányában nem aktívak.

    Erre példák vannak bőven a történelem folyamán, még manapság is
    , de nyilván kell egy igen pozitív "attitűd" ahhoz, hogy valaki azt végig vigye amit Jézus tett.

    Ugye a Biblia mondja, hogy Isten minket a saját képére formált...tehát saját magunk istenei vagyunk, és a képesség is megvan bennünk..mindenkiben egyformán, csak még nem igazán ismertük fel, nem is tudjuk, hogy lehetne fejleszteni ezeket a képességeket...1-2 ember van aki rájött és ebbe az irányba mozdult el, de többnyire ezt a felismerést csak saját malmukra hajtják, és hangoztatják, hogy ők "mentalisták" különlegesek...pedig nem.
  • bvalek2
    #68
    Ha olvastad volna az apokrif iratokat, akkor ilyet nem mondanál. És ha már úgy is offolunk...

    - Van köztük olyan, ami pogány mesék átvétele egy az egyben, pl kövekből madárkákat csináló kisjézus, aki legyilkolja a falusiakat mert ahhoz szottyan kedve (pl. Tamás evangéliuma)

    - Van köztük gnosztikus irat, keleti vallások által befolyásolt eszmefuttatások, fabrikált történetek Jézusról (állítólag megvilágosodott a szerzője, és onnan tudja, hiszi a piszi)

    - Van köztük olyan könyv, aminek a magva hiteles, pl János apostol cselekedeteit a tanítványi írták, aztán későbbi szerzők legendákkal kiegészítették. Most már kinyomozhatatlan, hogy mi hiteles benne, és mi nem. Tamás apostol indiai térítése szintén történelmi tény (a helyi egyház majdnem 2000 évet átvészelt), viszont mire leírták a történetet, a szájhagyomány eltorzította.

    És így tovább, korabeli hamisítványok, népmesék keverednek bennük, valamint ellenőrizhetetlen eredetűek. Ezért nem kerülhettek bele a kánonba, de ettől még az egyháznál becsben tartják őket, a bennük lévő kevés igazolható tény miatt. Pl. Mária anyjának nevét (Anna) szintén apokrif iratból ismerjük (János protoevangéliuma), és az egyház szerint ez az információ hiteles.

    Ha pedig olvastad volna a Bibliát, Jézusról nem mondanál ilyet...
  • Alfa Of NS
    #67
    "Elképzelhető hogy a Fermilab tudósainak sikerült észlelniük a sötét anyagot. "

    Belenéztek a magyar parlamenti közvetítésbe.
  • Epikurosz
    #66
    "„Optimistán nézve, három-öt évet kell még várnunk, nem többet. Még nincsenek alakváltoztató robotjaink, programozható anyagaink, de már látjuk, hogyan fogunk eljutni odáig.”

    2012-re akkor nem nagyon lesz kész. :-(
  • Epikurosz
    #65
    Terminátor.
  • Epikurosz
    #64
    Amindenit.
  • roliika
    #63
    Bővítik a rendszert. :DDD
  • djhambi
    #62
    Mindenki azt hiszi, hogy van egy üres végtelen valami, és abban szétfele megy az anyag. Pedig, bár nehéz elképzelni, maga a tér tágul! Egyszer egy sci-fi őrült fizikus kitalálta, hogy úgy gyorsabban lehetne utazni a fénynél, ha egy úrhajó baromi gyorsan maga alá gyűrné a teret, és méggyorsabban hátul kitágítaná. Csak ehhez többmillió csillag energiája kellene.
  • roliika
    #61
    A Biblia egy szép mesekönyv én meg erre ennyit mondanék. Apokrif iratokat kár volt kivágni belőle, teljesebb képet adna.

    Jézus annyiban volt más mint a többi ember, hogy ismerte a saját képességeit, lehetőségeit...mi még most sem. Az most lényegtelen, hogy hallucinációk által , vagy valóban kapcsolatot tudott tartani valakivel/valamivel, de ő is egy mezei ember volt emberi testben...csak ismerte a képességeit.
  • djhambi
    #60
    Hát, el leeht képzelni pl., hogy az emberek olyanok egy világűr nevezetű dolognak, mit nekünk a baktériumok, vagy fehérvérsejtek. Valójában az egész egy nagy élőlény, ősrobbanással születik, éd fingunk sincs arról, ami a világűrön kívül létezik. Ez egy vicces elképzelés, de egy sci-fit le lehetne ezzel forgatni.
  • Sir Ny
    #59
    "A másik a világegyetem gyorsuló tágulása, amely szükségessé teszi a sötét energia fogalmát. "

    ha ez az egyetlen ok, ami szükségessé teszi, akkor hamarosan el fog tűnni a sötétanyag, ugyanis a világegyetem már nem fog gyorsabban tágulni.
    tehát akkor, amikor a világegyetem tágulásának a sebessége eléri a fénysebességet, 2012-ben, akkor megsemmisül az összes sötétanyag, és átalakul világosanyaggá!
  • Epikurosz
    #58
    Nem tudok melyik az a rahedli sok elmélet, amelyik borul, de nekem
    1. a statikus univerzum nem stimmel, mert ellentmond a tapasztalatnak, még az enyémnek is
    2. a dinamikus, térben és időben végtelen univerzum a tudósoknak nem stimmel, mert ellentmond a méréseiknek
    akkor csak egy lehetőség maradt:
    3. a lüktető univerzum, amely egy pontból indul ki, felrobban/felfúvódik, majd ugyanabba a szingularitásba omlik össze, és kezdődik minden elölről.
    Az origót időben meg lehet találni, megmondjuk, hogy 13,7 milliárd éve keletkezett a világegyetem - ez könnyű. A térbeli origót azért nem lehet megmutatni, mert akkor maga a tér született meg, tehát a térbeli origo ott van az univezum minden egyes pontjában, benend is, és bennem is. Mindegyikünk minden egyes sejtjében és atomjában ott van a világegyetem kezdete, és a vége is. Nem kell máshol keresni! Hát nem csodálatos?!

    Mivel, közeledik Karácsony, emlékeztetni szeretnék, hogy Jézus Krisztus ezt szépen úgy mondta, hogy "Én vagyok az alfa és az omega, a kezdet és a vég."
  • roliika
    #57
    Van. Feltöltötték!
    Szerintem egy virtuális szimulációban futunk...és a mi "memória blokkunkat" nem olyan rég töltötték fel...de a többi már előtte is megvolt...ennyi jobbat nem tudok.
  • Sir Ny
    #56
    köszi
  • Sir Ny
    #55
    "bár én az ősrobbanásban hiszek"

    ó igen, már el is felejtettem, mostanában már abban sem hiszek. az ősrobbanás elméletet nemrég megdöntöttem, tévedhetetlenül bebizonyítottam, hogy nem lehetett ősrobbanás. amit az 50-esben leírtam, abban régebben hittem, mostanában már nem. bár mostanában már nem hiszek semmiben. ha valakinek van egy szabad elmélete, akkor az szóljon.
  • roliika
    #54
    Mekkora sebességgel?
  • bvalek2
    #53
    Na okoskodtam egyet neutrínótémában is
  • roliika
    #52
    Aha aha ez látod lehet.

    Ám az anyag kiterjed c. dologgal van egy bökkenő.

    Ugye aszondják..valahol van egy középpont amiből ez az ákombákom kiindult..robbanás vagy mi.

    Háh...de ha a univerzum csak kitágult...akkor nincs középpont, hiszen ugyan ott volt ezelőtt is most most, csak piciben...nemde?

    Az egymáshoz viszonyított pozíciók így elvileg (és gyakorlatilag sem) változhattak.

    Tehát..ha kitágult..legyen..de akkor nincs kiindulási pont..effektíve, nem tudhatjuk, hogy robbant.

    Ha robbant, akkor van kiindulási pont (szingularitás), viszont akkor nem a tér tágult ki, és akkor itt egy rahedli elmélet borul.
  • Sir Ny
    #51
    epike!

    Frodó létezik! könyvek vannak róla!
  • Sir Ny
    #50
    "Mivel szerintem nem volt ősrobbanás sem (ha valaki ezzel nem ért egyet, az mondja meg, hogy mi robban fel, miért robbant fel, és ami felrobbant az honnan volt. Ha ezt nem tudja valaki megmondani, akkor felesleges ősrobbanásról hantáznia)"

    ez egyszerű.
    mi? a világegyetemben található összes anyag
    miért? mert már nem tudott jobban összepréselődni.

    az ősrobbanás az nem az anyag keletkezését írja le, hanem egy szükségszerű folyamat. a gravitációs vonzás miatt egyszer az összes anyag egymásba fogja vonzani egymást egy nagy gömbbe, és az elkezd majd a saját gravitációja folytán zsugorodni. mikor már nem tud többet zsugorodni, akkor piff paff puff és felrobban. de van egy másik elmélet, miszerint nem volt ősrobbanás, hanem a világegyetem egyre gyorsabban tágul egy bizonyos sötét anyag miatt. bár én az ősrobbanásban hiszek, és nem a sötét anyagban.
  • bvalek2
    #49
    Neked majd akkor írok ha kijózanodsz :)
  • Epikurosz
    #48
    Jelentem, én fel tudok.
  • bvalek2
    #47
    Nem lehet mindenhez érteni
  • Sir Ny
    #46
    egyébként az a baj, hogy sokan sokmindent túlmisztifikálnak. a legtöbben még egy sima feketelyukat sem képesek felfogni.