8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • janihunk
    #5213
    Hogyan tudok egy programot beállítani hogy az automatikusan induljon a Win8 al?

    Am akinek kell: .Normális AERO win8 ra.
  • DarkSector
    #5212
    nyomtam én mindig, 1x nem váltott.
    Lehet csak akkor vált ha van figyelmeztetés.
    Ha nem írnak neked akkor nem vált. Gondolom.
  • bon
    #5211
    Ha chat-elés köbe nyomod meg? Nekem a kezdőlap mellett ott van az utolsó néhány chatem és váltogatni lehet közölük.
  • DarkSector
    #5210
    Nekem jobb gombra 3 dolog jön elő.
    fent: kezdőlap
    allul: profil, eltávolítás
  • bon
    #5209
    Chatek között jobb gombbal lehet a képernyő teltején megjelenő menüben.
  • DarkSector
    #5208
    Nem problem.Már helyreállt, megvannak a nevek.

    Most ugymond csak a fapadossága a baj, semmi opció, hogy töröljek régi beszélgetéseket, vagy ide-oda váltogatni a chat-ek közt, sok fejlesztés kell még ide.

    1 fasza hogy ki tudod tenni oldalra egy csíkba és mellette az asztalon tevékenykedni. :D

    Én amúgy régen az ingyent használtam utána win7, most ujra tettem a win8-at egy mostanival.

    Cod4-ben a punkbuster hálisten ki van javítva.
    Sok változást érzek a régihez képest, apróbbakat, de van.
    Nem lenne rossz a legtöbb alkalmazást átvinni app-okba mert annyiból jó hogy amit említettem rá lehet tapazstalni a képernyő oldalára.
  • bon
    #5207
    Bocs, szétszort vagyok máshol jár az agyam (volt egy csúnya adatvesztésem a munakhelyen). Azt akartam kérdezni, hogy a nicknéven kijelzésen kívül még mi hiányzik?
  • DarkSector
    #5206
    thx. Ja a fájl sincs.

    "Neked a nicknéven ki még mi?"

    ez mi akart lenni. :D
  • bon
    #5205
    Amúgy lehet visszajelzést küldeni a véleményedről, hiányoságokról, gondolom ha van rá mód figyelmebe veszik.
  • bon
    #5204
    Én egyikre se tudom a választ, mondjuk nekem csak a fájlküldés funkció hiányzik. Neked a nicknéven ki még mi?
  • DarkSector
    #5203
    Üdv a csempés Skype-nál miért nem a nickneveket mutatja miért a felhasználóneveket.
    Valamint miért ilyen fapados?
  • kamionosjoe
    #5202
    Változtasd meg a facebook jelszavad és akkor a windows nem tud belépni.
  • bon
    #5201
    RAID: link
  • Tommyr
    #5200
    Hi.RAID opció Bios-ban mire jó?Most AHCI van
  • bon
    #5199
    Ha nem tagja a felhasználó a Rendszergazda csoportnak akkor igen kell az 5-ös pont.
  • Laci82
    #5198
    Hello.
    A Microsoft oldalán ezt találtam leírásnak a távoli asztal kapcsolat létrehozásához.

    A távoli Windows XP Professional alapú számítógépen az alábbi lépéseket kövesse:
    1. Kattintson a Sajátgép ikonra jobb gombbal.
    2. A megjelenő helyi menüben kattintson a Tulajdonságok parancsra.
    3. Kattintson a Távoli használat fülre, majd jelölje be a Távolról is kapcsolódhatnak a felhasználók ehhez a számítógéphez jelölőnégyzetet.
    4. Amikor a rendszer a változtatás jóváhagyását kéri, kattintson az OK gombra.
    5. Kattintson a Távoli felhasználók kijelölése gombra, majd kattintson a Hozzáadás gombra azon további felhasználói fiókok megadásához, melyek számára lehetővé kívánja tenni a távoli elérést.

    Az 5. lépés biztos,hogy kell csak mert te azt nekem nem említetted ?
  • maujuri #5197
    Az üzeneteket hogy ne zaklassanak azt a műveletközpontban tudod kikapcsolni. Szerintem magát a karbantartást nem lehet. Igen, ránéztem nem lehet kikapcsolni, csak az időpontot tudod megadni hogy mikor végezze. Nem hivatalos buherálás tuti van rá, de azt nem ajánlom.
  • maujuri #5196
    Miért akarod kikapcsolni?
  • Dj Tommy
    #5195
    Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy hol lehetne kikapcsolni az automatikus karbantartást?
  • kifli
    #5194
    User error volt, a 100 megás system partition win7-nél van, törölnöd kellett volna a partíciót, mikor win8-at telepítettél. Win8 350mb-os hoz létre magának.
  • Zsoti90
    #5193
    Hali hogy lehet azt kikapcsolni, hogy a win8 ne mutasson onlinenak facebookon állandóan?
  • Totti5
    #5192
    Köszönöm! Bár nem ez oldotta meg a problémát, hanem egyszerűen törölni kellett a system partíciót ( 100mb ) és utána meggyógyult... csak mire erre rájöttem az horror volt.

  • Dobronski
    #5191
    Köszönöm! Utána olvasok!
  • bon
    #5190
    Próbáld ki parancssorba beírni (ha jól emlékszem a telepítő lemez javító konzoljában van parancssor)
    BOOTREC /FIXMBR, majd ENTER.
    BOOTREC /FIXBOOT, majd ENTER.
    BOOTREC /REBUILDBCD, majd ENTER.
  • kirol
    #5189
    Szuper köszi!
  • Totti5
    #5188
    Az volt az első. Nem lehet javítani a hibát azt mondja.
  • bon
    #5187
    Rakd be a telepítő lemez és kérd az indítás javítását.
  • Totti5
    #5186
    Üdv, telepítés után ezt dobja ki... origi win. Asztali PC. Win 7 előtte patentul ment és települt.

  • [HUN]FaTaL
    #5185
    Ha már fut a paint, akkor középsőklikk a tálcán és enged másikat.

    Ez minden alkalmazásra vonatkozik.
  • kirol
    #5184
    Paint -ből hogy lehet egyszerre kettőt megnyitni?
    Mindig csak egyet hagy. :(
  • once
    #5183
    Amióta újraraktam tökéletesen működik, minden problémám megszűnt. Remélem sokáig ilyen is marad. :)
  • bon
    #5182
    Felhasználói fiók internetes integrációja, Skydrive, Hyper-v, Még jobb memória kezelés, IE10,
  • Dobronski
    #5181
    Sziasztok!

    Win7hez kepest van erdemleges ujitas a designon kivul?
  • kirol
    #5180
    Nekem meg az asztali gépre is 800 Mhz-t ír, pedig az meg 1066-os.
    Azt hittem mindenre 800-at ír. :)
  • once
    #5179
    Köszönöm a választ, megtaláltam a gépházt a keresővel, de ott sem nyílik meg, úgyhogy újra fogom telepíteni, nincs más ötletem. Vírusírtó nem talált semmit, hát nem tudok rájönni miért vacakodik a rendszer ennyire...
  • maujuri #5178
    Az XP-s gépen menj be a Start menü/Sajátgépen jobb klikk/ Tulajdonságok/majd válaszd a Távoli használat fület.
    Azon belul pipáld ki a Távolról is kapcsolódhatnak ehhez a számítógéphez négyzetet.
    Ha még nincs védve jelszóval a felhasználói fiók akkor adj neki jelszavat. A te gépeden csak menj a Távoli asztal kapcsolatra. megjelenik egy kis ablak. Írd be a xp-s gép ip címét és már kapcsolódik is hozzá. kérni fogja a felhaszn nevet, meg amit kértél jelszót. ha nem akarod mindíg beirogatni, pipáld ki hogy jegyezze meg. És már át is vetted az irányítást a gépe felett.
  • bon
    #5177
    VPN is szóba jöhet
  • Evin
    #5176
    Talán egyszerűbb, ha valami klienst használtok, TeamViewer vagy egyéb.
  • Laci82
    #5175
    Sziasztok.
    Ha én a testvérem gépét szeretném elérni távoli asztal kapcsolattal,ő máshol lakik így természetesen a gépe nem az én hálózatomra csatlakozik és win xp sp3 pro-ja van,az lehetséges -e és ha igen hogyan írja már le valaki részletesen hogy kell.
    Köszönöm előre is .:)
  • AdamBast
    #5174
    fogalmam sincs, de nekem is 667-et ír pedig 1333 mhz.
    mi van, ha elindítasz valami komolyabb progit, játékot? nem megy fel az fsb frekvenciája, nem nő meg a konkrét értékre a ram frekije?