8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #5173
    Keresővel is megtalálható a gépház és megnyítható. Szerintem valami komoly gond van a rendszerrel, ha ilyen alapvető dolog nem megy, meg nincs asztal. pl lehet vírus is.
  • once
    #5172
    Hiába keresem az asztalt nem találja: " Egy alkalmazás sem felel meg az eredménynek." A gépházas hiba viszont idegesít, másképp valahogyan nem lehet megnyitni a Metro felületen kívül?
  • kirol
    #5171
    Ezt az ismeretlen eszköz dolgot egyenlőre feladom. :(

    A RAM-ra visszatérve mi lehet a gond, hogy 800 Mhz-t ír?
  • bon
    #5170
    Használd a keresőt és meglesz az asztal.
  • bon
    #5169
    Ilyesmit keressél a Lenovo oldalán: Lenovo Energy Management Driver Vagy bármmi ami ACPI vagy energiagazdálkodással kapcsolatos driver.
  • once
    #5168
    Hi! Nemrég raktam fel a Windows 8-at (legális) de a gépház felülete nem akar megnyílni, hiába kattintok rá, nem csinál semmit, nem jelenik meg. Miért? Így nem tudok azon belül beállítani semmit. Ezen kívül a Metro felületemről is eltűnt az Asztal csempém, ezt hogyan lehet visszaállítani (minden program megjelenik a felületen, nincs onnan levéve, az összes alkalmazások között sem szerepel)? Ha megnyomon az Esc gombot tudom hogy kilép onnan, de szeretném megtudni hogyan lehet visszaállítani . Köszönöm a segítséget előre is.
  • kirol
    #5167
    De jó, hogy ilyen simán megy minden. :)


    Itt akkor se látok ilyet. :(
  • bon
    #5166
    Példával talán már érthetőbb lesz: link
  • kirol
    #5165
    Mi az a Vendor szám? Nem látok olyat itt.
  • kirol
    #5164
    Na az x64 probléma megoldódott.

    LENOVO gépeknél jön ez elő, ha feltelepíti az ember a OneKeyTheatre progit. Letörölve jó minden. Hogy lehet ilyen amatőr dolgot csinálni a programozás során?
  • kirol
    #5163
    Igen, írja, hogy 64 bites rendszer, x64-alapú CPU.

    Nem értem.
  • bon
    #5162
    Vezérlőpult\Rendszernél írja, hoyg 64bit-es a Windows?
  • bon
    #5161
    Itt kilehet deríteni az ismeretlen hardver-t: link eszközkezelőben a kérdéses hardveren jobb gomb tulajdonságokat kell nyomni, majd a részletek fülön a Vendor számot megnézve lehet keresni az oldalon, majd Device számot megadva pontosítani a találatott.
  • [HUN]FaTaL
    #5160
    32 bites rendszer és/vagy memóriahiba.

    #5157: AIDA
  • kirol
    #5159
    További problémák is vannak. :(

    64bit -es programok nem akarnak futni. Se a Total Commander, se a 64bit-es Office.
    Mindig azt írja: WerFault.exe - Alkalmazáshiba
    ... címen található utasítás ... memóriacímre hivatkozik. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: Read.

    Na ez is mi?
  • [HUN]FaTaL
    #5158
    1600 effektív az DDR3.
  • kirol
    #5157
    Van egy ismeretlen eszközöm is, és az Istennek se tudok rájönni, hogy mi az. Ha végigkerestetem vele a kapott driver CD-t, akkor se talál semmit.

    Hogy lehet megtudni, mégis mi az?
  • kirol
    #5156
    A RAM-om DDR3-as és 1600 Mhz-s. Csak a W8 szerint nem.

    De ha átállítom a felbontást, akkor rossz lesz a kép, mert ugye natív felbontásban a legszebb az LCD. Nem?
  • bon
    #5155
    Nekem 1333-at ír ki és annyi is a memóriám sebessége.
  • bajgunar
    #5154
    Am 1600.os nekem is! És 800-at ír! DDR2
  • bon
    #5153
    Állítsd át a felbontást.
  • bajgunar
    #5152
    Szerintem a RAM-od DDR(2) lehet, mivel DoubleDataRate, ami akkor 800*2=1600MHz
    Nagyítani, kicsinyíteni a Ctrl nyomvatartása mellett a görgő tekergetésével tudsz! (zoom-olni +/- )
  • kirol
    #5151
    A laptopom kijelzője 1920*1080 -as.
    Nagyon pici minden. Lehet valahogy nagyítani rajta?

    Valamint a feladatkezelő a CPU frekvenciáját jól írja ki, de a RAM-ra azt írja 800 Mhz, pedig elvileg 1600 Mhz-s. Ez most miért van?
  • kamionosjoe
    #5150
    Ezen most felröhögtem. :DD
  • kirol
    #5149
    Igen, onnan. :)

    Köszi! Nagyon megijedtem. :)
  • bon
    #5148
    nem
  • bon
    #5147
    FAQ 10-es pontja lesz a megoldás szerintem. Amúgy a Microsoft.hu-ról nem lehet megvenni. Inkább innét vetted meg nem? link
  • kirol
    #5146
    Létezhet, hogy MAC-et néz?

    Csak mert másik gépről vettem meg, mint amire szeretném felrakni.
  • kirol
    #5145
    Megvettem microsoft.hu-n a Win8-at.
    Aktiválnám a kóddal, erre azt írja érvénytelen a kód?
    Bakker!!!!!! Ez mi ez?

    Hová kell írnom?
  • bon
    #5144
    Ez esetben jönnek a jótanácsok, pl. dokumentum mappa és asztal áthelyezése más partícióra, megszokta oldalni a helyproblémák többségét.
  • lck
    #5143
    Mert Neked elég. Másoknak nem biztos. Nem tudod a felkészültségi szintjüket. :)
    Láttam én már gépet 100 mega free C:-vel, és teljesen üres D:-vel.
  • bon
    #5142
    Én a 40-50gb párti vagyok.
  • Mr O
    #5141
    Köszi!
  • lck
    #5140
    Így hogy megkérdezted: 100, ha nem kérdezted volna akkor: 40.
  • Mr O
    #5139
    Sziasztok!

    Mekkora helyet hadjak a Win 8-nak ha megosztom a lemezem?
    Csak a 8 lenne ott és egyéb felhasználói programok.
    Van aki 40-50 GB-t javasol,de olyant is írtak,h 100 GB...
  • DarkCDI
    #5138
    tuzfal nincs fent semmi, csak a gyari win8-as.
    erdekeseg hogy amikor rabokok hogy hozzaadas, kb 10 mp mulva azt irja hogy hozzaadva, de meg jelszot sem kert :-(
  • Petka
    #5137
    Az utolsó kettő esetében nem lehet, hogy tűzfal és/vagy vírusírtó akadályozza a működését? Nem néztem utána, csak egy gyors tipp...
  • DarkCDI
    #5136
    sziasztok.
    nekem olyan problemam van hogy win8 64bit jogtiszta fel lett telepitve, es itt kezdodnek a problemak
    1. kepek zenek videok mappa remappolvba lett uj helyekre, de a csempekbol elinditva a nezegetok nem latjak oket
    2. kapcsolatoknal hozzaadom a facebook twitter fiokokat kiirja hogy hozzaadta, de semmi valtozas
    3. a boltbol ha latoltok valamit, van hogy csak 3-4*-i megismetlesre vasarolja meg, addig csak van es gondolkodik
    ha esetleg valaki tud megoldast ezekre a hibakra, nagyon megkoszonnem

    thx

    dark
  • kirol
    #5135
    Oké, köszi!
  • Gabor85
    #5134
    Hali. Ez se oldotta meg a hibát :S