8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #6709
    Az új? Az egy rakás fos szvsz :D
  • SergioAmigo
    #6708
    Nem gondoltam volna feladom a tűzrokát 6 év után de szerintem jelenleg az opera a legjobb választás Windows 8.1 alá.
  • joebacsi
    #6707
    Erre a .pano formátumra van valami értelmes nézegető nem windows 8.1 alá, vagy mivé érdemes konvertálni, ha netre akarjuk feltolni?
  • bon
    #6706
    Jogosultság problémára tippelnék. Ja és a C meghajtón lévő szabad hely számít.
  • joni0808
    #6705
    Üdv mindenkinek!

    Egy kis segítségre lenne szükségem.

    Szeretném Windows 8.1- re frissíteni a gépem. Mikor le szeretném tölteni a telepítőt a windows webáruházból kevés lemezterületre hivatkozik (ami lehetetlen, mivel kb. 400gb szabad hely van gépen).

    A C meghajtó megnyitásakor pedig egy hibaüzenetbe ütközök (c nem érhető el).

    Mitől lehet a fenti probléma? Hogyan tudnám megoldani?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • [HUN]FaTaL
    #6704
    Nekem nem segített, még géprestart sem. Azóta viszont jó.

    Az Accuweathernek a régi csempéje tök jó volt, ez az új viszont valami borzalmas.
  • bon
    #6703
    Időjárás élő csempe nekem is hülyült már meg, de egy időjárás program újraindítás után megjavult.
  • [HUN]FaTaL
    #6702
    Na végre elindult a gyári. :)
  • [HUN]FaTaL
    #6701
    Na elindult az accu, de ez egy kalap szar lett, se hőfokot nem ír, a csempe is csúnya lett.
  • Szabi #6700
    passz, teljesen jól elvagyok az alappal, ha még mindig nem jelez semmit, akkor kattints rá párszor, hátha véletlenül "beindul" :D
  • [HUN]FaTaL
    #6699
    Most felraktam az accuweathert, ebben meg már nem lehet kitűzni a jelenlegi cuccot? Látom frissült, bekerült a nagy csempe is, de semmit nem csinál. Az előrejelzést ki tudom tűzni, ha felveszek több helyet, de amúgy semmi.
  • Szabi #6698
    az időjárás csempe nálam is meghülyült ma, de egy idő után megjavult :D
  • [HUN]FaTaL
    #6697
    Amúgy beszart nálam az időjárás élő csempéje és a lockscreen notification is. Másnál is produkál ilyet?
  • [HUN]FaTaL
    #6696
    Gépfüggő. SSD és i5 mellett pl. semmi sebességbeli különbséget nem észleltem.
  • bon
    #6695
    Érezhető gyorsulás, érdemes váltani.
  • papi08
    #6694
    Engem pl meglepett hogy kerek egy perccel gyorsabban használhatom a gépemet :D
  • tescodr
    #6693
    Kérdés van egy eléggé lelakott windows 7-em szerintetek érdemes váltani 8.1-re? főleg játszom,zenét hallgatok,filmet nézek szóval átlagos tartalomfogyasztó lennék azt írták jobb a 8.1 hardver kezelése gyorsabb a boot idő, és úgy általánosságban sokat javult a 7-hez képest nektek mi a tapasztalat megérné nekem váltani?Érezhető némi gyorsulás 7hez képest?
  • joebacsi
    #6692
    win+shift+s megy már most is (onenote 2013)

    Ez nekem is furcsa volt, főleg, hogy a 8.1 preview-ban még szabad volt ez a bill. kombó.

    Azóta megszoktam a shiftes változatot, pedig én is sokat használom.


    Onenote amúgy rohadt jó, végre látom, hogy valaki más is használja :)
  • Apocalipto
    #6691
    Na jó, de ez nem megoldás, aztán ha nem játszok akkor meg kapcsoljam vissza.. :)
  • bon
    #6690
    Letiltotd a képernyőkímélőt és a monitor kikapcsolását. Nálam ilyen jelenség még nem fordult elő, pedig pont olyan játékkal játszok ahol nincs egér használat.
  • Apocalipto
    #6689
    Halo!

    Egy idegesítő problémám van: Ha olyan játékkal játszok (szimulátor), amihez hosszabb ideig nem használom az egeret, vagy a képernyővédő indul el, vagy ha az ki van kapcsolva, akkor a beállított idő után le akarja kapcsolni a win a monitort. Nem tudom miért csinálja, mintha nem érzékelné hogy teljes képernyős alkalmazás fut. Van erre valami megoldás?
  • SergioAmigo
    #6688
    próbáltam de most mindegy csak win8.1en van ez a hiba, majd később javítják gondolom , a lényeg megy minden flottul most már aktiválva .

  • bon
    #6687
    Hol írták, hogy később kapják meg? Amúgy 8.1-be is van kezdőképernyő, de rimánkodásról se olvastam.
  • bon
    #6686
    Start menüt nem igértek, csak start gomb-ot.
  • bon
    #6685
    A linken leírtakat próbáltad?
  • RoBi720
    #6684
    Érti valaki a logikát abban, hogy a VL-esek és az Enterprise-osok miért csak később kapják meg a 8.1-et, mikor pont hogy a cégek rimánkodtak azért, hogy ne legyen kezdőképernyő???
  • Probatbicol
    #6683
    Érdekes problémába futottam, a Onenote egyik legjobb szolgáltatása, hogy win+s billntyűkombinációra bármikor, bárhol lehet a képernyő egy részét vágólapra tenni, na most a 8.1 ezt felülírta, win+s az ő sztenderd keresését hozza be. Szerencsére megtaláltam a megoldást a neten, a registryben egy új kulcs hozzáadásával (WTF?) át lehet állítani a Onenote kombinációt win+a-ra. Persze előtte fél óráig kerestem a programban, hogy hol lehet átdefiniálni. Azért komoly, hogy 2013-ban egy alkalmazásban a billentyűkiosztást csak registry-ben lehet állítani...És ez egy Microsoft termék.
    Ja és azt írták, hogy valamikor még az év folyamán jön egy frissítés a Onenote-hoz ami átállítja win+shift+s-re a kombinációt. Ha már microsoft, akkor nem lehetett volna ezt hamarabb kiadni?
  • TBTPumpa
    #6682
    Star menü nincs. Helyette van az az alkalmazásos kezdőképernyő.

    Milyen kulcsod nincs?
  • SergioAmigo
    #6681
    http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/7aa0a377-1332-47a0-89c8-a39a27a89466/error-651-after-installing-certain-windows-updates?forum=w8itpronetworking

    itt az embernek ugyan az a hibája.
  • SergioAmigo
    #6680
    Jah és még annyi hálózati kapcsolatoknál hálóra ezvan kiírva "Nem azonosított hálózat"
  • SergioAmigo
    #6679
    Jól kezdődik!

    Olyan hibám van kapcsolódni akarok a netre hiba :D



    nyomok egy vissza gombot és láss csodát már működik :DDDDD


    van win8.1es driverem azzal is ezt csinálja a sima win8assal is és ha nem teszek fel drivert akkor is mi lehet ez?
  • SergioAmigo
    #6678
    felraktam a win 8.1et egy hogy nincs kulcs kettő hol a start menü??
  • tompka
    #6677
    Gondok vannak a flash lejátszással. Azaz a flash alapú zenelejátszó olykor zene alatt megáll, a videók is vagy megállnak vagy összeomlik a flash.
    Modern UI-s app olykor gondol egyet és megáll a zene.(nem az alap zene app)
    Mi okozza a hibát?
  • manaur
    #6676
    Sziasztok!
    Van egy igen nagy problémám a Windows 8.1-gyel. 1 évvel ezelőtt átváltottam az asztali gépemen windows 7-ről sima 8-ra. Perfektül működött, de mégis inkább úgy döntöttem hogy visszaállok a 7-esre. Most ahogy kijött a 8.1 elhatároztam hogy ezt már megtartom és újratelepítettem a rendszert. A telepítés sikeres volt, megcsináltam a fiókot, kiválasztottam a színt stb... majd amikor rányomtam hogy befejezést, elkezdte előkészíteni a gépet 30%-nál lefagyott, semmi nem mozdult. Vártam vele majdnem 2 órát de nem történt semmi. Gondoltam újraindítom, mert úgy is kiírta hogy még egyszer újraindul. Megtörtént a reboot, fel is állt a rendszer. Kb 5 perc használat után (IE-t akartam lecserélni Chrome-ra) ugyan úgy lefagyott a rendszer, de a várakozás itt sem segített. Itt már elkezdtem gyanakodni hogy valami gáz van és gondoltam hogy inkább visszarakom a sima 8-at, mert az még működött. Hát fel is tettem majd ez is szintén úgy ahogy a 8.1 a telepítés végén megállt. Reboot, de használat közben is kifagyott.
    Segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a megoldás erre a problémára!

    Gép adatai:
    Gigabyte ga-m52l-s3 alaplap /* legfrissebb BIOS van fent */
    AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processzor 5000+
    NVIDIA GeForce 8600 GT
    2x 1GB Kingston DDR3 RAM

    A rendszer követelményei (maga a vas igaz nem mai) megfelelnek. A Windows 8 egy éve hiba nélkül működött. Pendrive-ról telepítettem (amire nem csak úgy drag and drop-oltam a dolgokat, hanem a RUFUS nevű programmal telepítettem rá). Jelenleg visszaraktam a 7-et, ami hiba nélkül működik.
    Ja és ami a legfontosabb, hogy nem torrent-ről szedtem le, hanem MSDNAA-ról leszedett eredeti Windows-zal próbáltam!!!
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • TBTPumpa
    #6675
    Ezt most nem tudom megmondani. 2-3 hete volt fent a gépen, de akkor még nem volt ennyi cucc hozzá, és csak fél napig használtam (addig viszont a sebességével nem volt probléma). Most már hivatalosan is megjelent a 8.1, az anyagok is jönnek hozzá dögivel, úgy hogy majd mostanában teszek vele még egy próbát. Illetve dokumentumokat is összegyűjtöttem róla, átolvasgatom azokat is, hogy tudjam, mit hol találok pontosan és mi változott a Windows 7 óta felhasználói szinten.

    Még nem "írtam le" teljesen a rendszer, mert nem volt rossz. Sebességre nem volt panaszom, mindent villámgyorsan elvégzett, és nem is szívatott úgy meg, mint anno a Vista.
  • bon
    #6674
    Nem minősül annak. Rákersve (win+q kombináció) sincs meg a media player?
  • TBTPumpa
    #6673
    Az XBox-os lejátszó is mediaplayernek minősül? Mert nálam csak az van. És nem a korábbi megszokott Mediaplayer.
    Amúgy sima Windows 8.1 ISO-t telepítettem, direkt nem N-es változatot akartam.
  • bon
    #6672
    Ha nincs media player-ed akkor szerintem N-es változatott telepítettél amiből az EU kérésére eltávolították.
  • bon
    #6671
    Media centert az frissítésként települ, ha a olyan kulcsod van.
  • [HUN]FaTaL
    #6670
    Játékok ott vannak a storeban.