8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • vitya79
    #6749
    Bon,

    a boot menű megvan, de ott nincs lehetőség választani, hogy miről akarok bootolni. Egy opcio van, winyoról, ennyi. Nincs olyan, hogy usb,dvd... Ilyen biost még nem is láttam. Pedig egy pár gépet már újrahúztam. De ez az első amin win8 van.
  • bon
    #6748
    Valamelyik F gomb nyomkodása legtöbbszőr F12 behozza a boot menüt az indítás során.
  • bon
    #6747
    Igen az újratelepítés maradt, Windows 8 fel a kapot lemezzel, majd minden frissítés és utánna az Áruházon keresztül a 8.1-es frissítés.

    De az újratelepítés előtt azért megnézném a vezérlőpult/regió beállításait. De kipróbáldám ezt:

    Method 2: Reset store cache.

    a. Press Windows key + R.
    b. Type in “WSReset.exe”.
    c. Press ENTER.
    d. Restart the computer and check.

    A kamera meg szerintem hibás, kipróbálnám másik gépen és ha ott se jó akkor irány vissza az Aldiba és cserélteni akár ráfizetéssel is egy komolyabra pl. Logitech, mert a trust egy kaki minőség. Csatlakoztatás idejének nincs jelentősége, sőt ki se kell húzni.
  • vitya79
    #6746
    Sziasztok,

    adva van egy asus K73B laptop, csodálatos Win8-al. Szeretnék rá tenni Win7-et de sehogyan sem tudom elérni, hogy dvd ről bootoljon. Biosban, nincs olyan lehetőség a boot beállításoknál, ahol be tudnám állítani a DVD-ről való bootolást. Valami megoldás???

    Köszi
  • horgosiimre
    #6745
    T. Bon!
    Elvégeztem egy karbantartást az eddigi fájlok megtartásával, de így sajnos egyik probléma sem oldódott meg. Akkor sajnos lehet hogy teljesen le kell törölnöm a win8.1-et és újratelepíteni a géphez (Aldi-ban vettem) mellékelt win8 lemezzel, azután frissíteni win8.1-re?

    Mindenesetre az előző hozzászólásomban említett problémák okán történő próbálkozásaim során, írt ki hibakódot: 0x8086000c
    Ezt a hibakódot megguglizva magyar nyelvű találatot nem adott, de az angolul olvasható magyarázatok,ha jól értelmezem, arról szólnak, hogy valamilyen régió beállítást kellene elvégeznem. Furcsálom, mert a gép kezelési könyvében azt írják, a win8 regisztrációja az eladás előtt a telepítéssel együtt megtörtént, valamint a dátum és pontos idő kijelzés is jól működik a gépen.
    Egy másik problémába is belefutottam, a webkamera telepítése során:
    A webkamera típusa: Trust Webcam Pro
    Ehhez a webkamerához nem kell állítólag külön drivert letölteni a win8 és 8.1 esetében, tehát egyszerűen a kamera csatlakoztatását követően -csempék-kamera csempéje- és meg kellene jelennie a kamera képének.
    Három eset adódik.
    1. a kamera képe megfelelően megjelenik. (ez az eset nagyon ritkán fordul elő, talán százból egyszer)
    2. a kamera képe megjelenik ugyan, de elmosódott, zöldes-liás árnyalatú, használhatatlan.
    3. a csatlakoztasson egy kamerát felirat eltűnik, hangjelzés is van röviddel utána, gondolom a gép érzékeli a kamerát, mert a kezelőfeliratok előhívhatóak (felvétel gomb-filmtekercs-törlés-váltás a kamera és fényképező funkció között stb.) de utána a kép marad fekete alapú, magyarán a kamera egyáltalán nem ad képet, de ezek szerint mégiscsak csatlakozott a szoftverhez.
    Próbálgattam azt hogy megmozgatom a csatlakozást, de semmilyen változás nincsen, tehát feltételezem, nem mechanikai-csatlakozó hiba van.
    Van-e jelentősége annak, hogy a kamerát
    1. a pc beindítása előtt, vagy utána, csatlakoztatom
    2. a win8.1-be történő belépés után, a kamera csempe előhívása előtt, vagy után csatlakoztatom
    Vajon szoftveres hiba lehet a jelenség oka, vagy hardveres?
  • Micsu
    #6744
    azt hol tudom beállítani hogy ha le eszeretnék törölni valamit rákérdezzen hogy tényleg akarom e, tudom hogy van valami csúszka ahol lehet állítani csak már nem tudom hgoy hol van
  • bon
    #6743
    Igen van: link
  • TomBond
    #6742
    A Win 8-hoz (8.1-hez) van olyan program ami megvizsgálja a gépet, hogy alkalmas-e a futtatására? Olyasmi ami W7-hez volt.
  • [HUN]FaTaL
    #6741
    Írd fel a kódot AIDA-ból és akkor legközelebb nem kell updatelgetni, meg windows.old mappákat kreálgatni.
  • [HUN]FaTaL
    #6740
    Ja így már értem. Azt hittem van kulcsod külön.
  • bon
    #6739
    "...mert telepítő kódot kért ami nincs benne a bios-ba, és az én esetemben winyó halál miatt kinyerni se tudtam" Így nem lett volna egyszerűbb, mert nincs mire kicserélni a benne lévő kulcsot. Az alap 8-as nem kért semmit, kiolvasta a bios-ból (gondolom).
  • [HUN]FaTaL
    #6738
    Nem lett volna egyszerűbb generic key-jel feltenni a windows 8.1-et és utána a kulcs cseréjével aktiválni? :)
  • bon
    #6737
    Na akkor válaszolok magamnak. Samsung laptop esetén: Normál msdn Windows 8 telepítő kód kérés nélkül feltelepült és aktiválni is sikerült. 8.1-es msdn telepítőt nem lehet használni, mert telepítő kódot kért ami nincs benne a bios-ba, és az én esetemben winyó halál miatt kinyerni se tudtam. 8.1-re frissítés simán megy, driver probléma nem volt.
  • Szabi #6736
  • bon
    #6735
    Jobb mint ha nem javítanák.
  • kirol
    #6734
    300 Mb frissítés, amiből a 8.1 egyik frissítése önmagában 200 mb? Gyó! :D
  • bon
    #6733
    Megérkeztek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #6732
    Van e valakinek előtelepített Windows 8-as gép oprendszerének újrarakásával? Tiszta telepítés lesz, mert a gépben lévő winyó megadta magát, gariztatást nem tudják megvárni így holnap veszek bele egy új winyót és telepíthetem fel a Windows-t SOS-ben. Első sorban az aktiválástól tartok és nem szeretnék vele sokat szívni, ezért várok tapasztalatokat. Amúgy egy Samsung notebook.
  • Ironman2
    #6731
    windows 8.1 egér fix

    bocs ha már volt!
  • bon
    #6730
    Ha van telepítve virusírtó tűzfal töröld le, hátha megjavul. De gyanús, hgy csinlnod kell egy tiszta 8.1-es telepítést (másnak ez segített csak). Nem mellesleg neki is AM processzora volt, gyanús, hogy nem véletlen a hiba.
  • horgosiimre
    #6729
    Szevasztok!
    win 8.1 . Próbálok a micr. fiókba belépni, de következetesen kék alapon: Átmeneti probléma lépett fel.
    Amikor az áruházba belépnék, belép, utána megpróbálom letölteni mondjuk az internet rádiót: Pillanatnyilag nem lehet kapcsolódni a szolgáltatáshoz, próbálja meg később.
    A skype-ba belép: hibakód 0x8086000c.
    Processzor AMD A10-5700 APU with Radeon(tm) HD Graphics, 3400 Mhz, 2 mag, 4 logikai processzor, gondolom nem a gép gyengesége az oka a problémahalmaznak, hanem én vagyok ügyetlen.
    Hogyan javíthatom meg ezeket a hibákat?
    Imre
  • joebacsi
    #6728
    Én se hittem, hogy visszatérek IE-re, de a chrome annyira takony windowsos tapizós képernyőn, hogy nincsenek rá szavak. Csendes hidegháború azért dúl a gúgli és a kicsipuha között :)
  • Piko888
    #6727
    Köszönöm, megnézem.
  • [HUN]FaTaL
    #6726
    AIDA64 kiírja a kulcsot.
  • Zsoltika 007
    #6725
    :D
  • Piko888
    #6724
    Sajna nem vásároltam, hanem találtam a neten kulcsot és azt regeltem be skype-on.
  • bon
    #6723
    Email cím nem elég. De ha neten keresztül vásároltad még meg a 8-at akkor emailben is meg kellett kapnod a kulcsot.
  • Piko888
    #6722
    Hi!
    Sikeresen felraktam a 8.1-et, aktiváltam is skype-on keresztül.
    Sajna a kulcsot nem írtam fel, mert továbbot nyomtam. Valahol meg tudom nézni? E-mail címet is regeltem az nem elég a következő telepítéskor?
  • bon
    #6721
    Sehogy
  • Micsu
    #6720
    felülre tolom az asztalon az egeret és megjelenik egy kéz, azt hogy tudom eltüntetni, sokszor kijelölés helyett rángatom az asztalt :)
  • [HUN]FaTaL
    #6719
    Én sem nagyon. De néha előfordul.
  • bon
    #6718
    Én már mást se évek óta, negatív tapasztalatok miatt.
  • tompka
    #6717
    Windows 7-nél ha az Nvidia saját telepítőjével frissítettem a drivert akkor elszállt a vga és vagy sikerült visszahoznom vagy Windows reinstall lett a vége. Win8-nál nem volt gondom a Win Update-es frissítéssel.
    Most viszont ráfáztam.
  • [HUN]FaTaL
    #6716
    VGA drivert nem telepítünk a windows updateről :)
  • tompka
    #6715
    Eddig én is a Windows Update-ből frissítettem az Nvidia drivert. Egy ilyen eléggé nagy hiba! 299MB-ot jelezve nekem 9,98GB tűnt el!
  • Solten
    #6714
    "Azt hiszem ez volt az utolsó alkalom, hogy Windows Update-ről telepítettem NVIDIA drivert"

    noob :D
  • tompka
    #6713

    12GB-os NVIDIA driver csomag

    Vigyázzon mindenki! Most szívtam meg én is!
  • Micsu
    #6712
    a faq nemműxik

    a starxet használja vmki, van értelme 8.1 alatt?
  • [HUN]FaTaL
    #6711
    Egy átcímkézett Chrome, ami még annál is butább.

    Pl. nincsenek könyvjelzők, ettől már használhatatlan az egész. Aki a régi Operát használta, annak olyan, mint egy kőbalta.

    Na de nem akarom szétoffolni a topicot. :)
  • SergioAmigo
    #6710
    Miért fos?