8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #6989
    Ráadásul a user agentet 5 perc beállítani desktopra és akkor nincs mobil oldal sehol sem :)
  • [HUN]FaTaL
    #6988
    Hogy jön ide a mobil nézet?

    Én asztali oldalról és a hasáb képernyő szélességre való tördeléséről beszélek.

    Nem tudom te hogy-vagy vele, de én utálok jobbra-balra görgetgetni, hogy elolvassak egy fórumhozzászólást.
  • bon
    #6987
    Engem már telefonon (de a régi 7"-os tábla gépemen is) sírba tudtak kergetni azok a weboldalak amik mobil nézetben jöttek be. Első dolgom volt ezt átállítani. Én elvárom, hogy van egy full HD kijelzős készülékem akkor úgyanazt a felhasználói élményt kapjam mint az asztali gépen.
  • bon
    #6986
    Képernyő megjelenítési beállításait is meglehet nézni, ott is van állítási lehetőség.
  • [HUN]FaTaL
    #6985
    Hát a metro felületre pedig az kéne, mivel az mobil eszközökhöz való.
  • bon
    #6984
    Nem is nagyobbra gondoltam, hanem kisebbre állítani a felbontást. A jegyzettömb meg pont, hogy nem tördeli a szöveget, csak nyomtatáskor.
  • CairoJack
    #6983
    Értékelem, hogy segíteni akarsz, de ha nem lepődsz meg ezen, akkor minek javasolsz ilyeneket? Akkor mond azt, hogy ezt beszívtam, jelenleg nincs megoldás. Mint ahogy nagyon így áll a dolog.

    Egyébként én FaTaL-lal értek egyet. Ez egy f... Hiába nem mobil böngésző, a Modern UI tudtommal pont hogy tabletes használatra lett optimalizálva (ugye ennek oltárán baharintották szét az egész Windows-t), ugyanakkor egy használhatatlan szutyok az egész. Egy 8 colos tablet (de akár egy 10 is) kellően mobil ahhoz, hogy az ember mobil eszközként akarja, uram bocsá TUDJA használni. Na most a Win8 - ahogy látom - mindenre alkalmas, csak erre nem. Viszont ha erre nem, akkor mire? Akkor minek kellett ez az egész Modern baxás? Sz-nak egy pofon...
  • bon
    #6982
    Windows 8-ban tudommal nem mobil böngésző van.
  • bon
    #6981
    Ebben mi a meglepő? Van egy minimális felbontás ami alatt nem üzemel a modern ui.
  • [HUN]FaTaL
    #6980
    Mert egy normális böngésző képernyőszélességre tördeli a hasábot. Lásd Opera telefonon. Amelyik mobil böngésző ezt nem tudja, az pl. szerintem egy fos. :)

    Cairojack: Ne szenvedj a Chromeal, androidon sem tudja ezt.
  • CairoJack
    #6979
    Szánalmas ez a Win 8... Firefox Modern UI-s verzió nagyon várós ezek után... :(
  • CairoJack
    #6978
    Ugye nem gondoltad komolyan, hogy egy 1280*800-as tableten felbontást fogok állítani, minden egyes alkalommal, ha netezni akarok.

    De amúgy kipróbáltam. Tudjátok mlyen opcióim vannak felbotás terén? 1280*800 1280*768 1024*768. Ennyi. Ezzel ugye nem szaladok messzire. Nem mintha akartam volna 240*480-ba használni a tabletem, csak mert az MS-nél ALAPVETŐ ergonómiai dolgokkal nincsenek tisztában.

    Persze amúgy ettől eltekintve tudjátok, hogy mit mondott nekem a Modern UI IE, minekután megpróbáltam csökkentett felbontásban tolni?

    Tessék kapaszkodni:
    http://kephost.hu/image/CA16_52EAB8B2.jpg
  • kjhun
    #6977
    Ha nagyobbra teszi a felbontást, akkor még kissebbek lesznek a betűk. Pont ez az egyik gondja, 25-30cm-ről olvasunk általában. Felnőtt korban nem valami kényelmes ennél kissebb távolságból olvasni. (15-20cm.) Gyerekkorban, akár 10cm-nél közelebbi tárgyakra is képes ráfókuszálni a szem. Hacsak, nem rövidlátó (vagyis közellátó) valaki, (-10D körül vagy még több), akkor 10cm alatti távolságból FHD-ben is olvasható lenne szerintem, a szöveg szemüveg nélkül. Én a színes pixelsorokat látom úgy a 17col monitoron. Egy böngésző ne tudjon szöveget tördelni, az eléggé nevetséges a mai időkben, ha már a Jegyzettömb képes erre. :D (Legalábbis a hosszú szövegek esetén.) De, az Asztali Chrome se tördel, ha belenagyítok az adott oldalon.

    kirol: Ha, nem boldogul a mappatörléssel, próbáld az Unlocker-t. Egyszer a DT csinált a gyökérben valami fura nevű könyvtárat, már nem emlékszem rá pontosan, hogy is szabadultam meg tőle. Netán WinPE LiveCD-vel.
  • bon
    #6976
    Állítsál felbontást. Amúgy egy Surface 2 tábla előtt ülök full hd felbontással és nem gond olvasni, hosszabb távon se.
  • CairoJack
    #6975
    Azért kellene újratördelni, mert egy 8 colos HD panelen baromira nem kényelmes mini szövegeket olvasni. A szemem folyik ki. Ha viszont belenagyítok, és nem tördeli, akkor lehet jobbra-balra húzogatni a képet, attól függően, hogy a sor elején, vagy végén vagyok. Nem tudom, hogy előtted van-e az a kép, mikor olvasok egy 30 soros cikket, és 30-szor kell jobbra, 30-szor balra húznom a képet. Agyrém. Míg ha tördelné, akkor belenagyítanék, és a cikk végéig kb 2-szer kéne hozzáérnem a panelhez, mikor lefelé scrollozok. Ennyi.

    Ez az, amit a Nexus7-emen kb az összes browser tudott, Windowson meg semmi nem tudja, így gyakorlatilag lehetetlen rajta kényelmesen olvasni. Sőt. Olvasni.
  • bon
    #6974
    Miért kellene újratördelnie a szöveget? Ez egy sima zoom funkció.
  • CairoJack
    #6973
    Üdv!
    Van olyan net browser, aminek van Modern UI-s felülete? 8 colos tableten használom a Win 8.1-et, de eddig én úgy látom, hogy csak az Internet Explorernek van Modern UI-s felülete. Ami nem is rossz, de ha belenagyítok egy szövegben, nem tördeli azt, én meg a falnak megyek már ettől.

    Most felraktam Google Chrome-ot, mert úgy tudtam, hogy annak van Modern UI-s felülete, és reméltem, hogy képes tördelni a szöveget, de én úgy látom, hogy még metrós felület SINCS. Ha rákoppintok a Chrome tile-jára, az asztali Chrome-ba visz be, az meg 8-as tableten használhatatlan. Még a Zoom gesztust sem ismeri.
  • kirol
    #6972
    Azt hiszem, pont ez volt az a program. Köszi!!!
  • bon
    #6971
    Pl: FileExile
  • kirol
    #6970
    Van egy törölhetetlen fájlom. Túl hosszú az elérési út, amiatt vált törölhetetlenné, írásvédetté stb., minden variációt kitalál rá a windows.

    Volt valami jó kis progi, ami le tudta törölni, de nem emlékszem, mi volt az. Tudnátok segíteni? Emiatt az egy fájl miatt nyilván nem formatálom le a HDD-t.

    Nem értem, ha a win nem kezeli a túlzottan mély mappaszerkezetet, akkor minek hagyja létrehozni? Ez akkora hülyeség, hogy létrehozni hagyja, utána meg kiírja, hogy ja bocs, de nem tusom megnyitni, mert ...
  • Jim Morrison
    #6969
    Engem lehet nem zavarna ha folyton cserélődne a háttér, de nem is látom sokszor :) Az hogy még a csempéket is szinkronizálja... nem tudom miből gondolják, hogy ha valakinek két gépe van csontra ugyanazok a programok vannak rajta, és szeretném azt az elrendezést. Asztalimra is van egy háttér, meg notira is, speciel nekem nem kell több.
  • bon
    #6968
    Érdekes, nekem pont az account szinkronizálás az egyik hasznos szolgáltatád, szeretem, ha valamennyi gépemen még a munkahelyin is azonos felhasználói környezet fogad. Egyedül a háttérek cserélődnek egy pár száz képet tartalmazó könyvtárból.
  • Prince of Máté
    #6967
    Köszönöm, közben megtaláltam!
  • Jim Morrison
    #6966
    Gépház - Skydrive - Szinkornizálási beállítások
    Igen, mikor én is találkoztam a dologgal engem is meglepett :D ki is kapcsoltam gyorsan ezeket. (meg hogy a csempék is ugyanúgy legyenek...)
  • Prince of Máté
    #6965
    Van 2 PC-m, mindkettőre ugyanazzal az accounttal vagyok bejelentkezve. (8.1)
    Az a problémám, hogy különböző háttért szeretnék a gépeken, de sehogy sem sikerül, mindig a szinkronizált témát rakja be egy idő után...
    Tényleg nem lehet megoldani, hogy 2 különböző gépen 2 különböző háttérképem legyen?
  • Máté94
    #6964
    Sziasztok!

    Adott egy ASUS X50SL laptop és a Windows 8. Sajnos 8.1 nem telepíthető valamiért, kék halállal fogad a telepítő mielőtt bejönne a nyelvválasztó, de ez csak + információ.

    A helyzet az, hogy minden egyes újraindításkor az "Eszközök előkészítése" üzenet jön be, mintha az újonnan telepített rendszer első indításakor.
    Próbáltam neten keresni erre, de nem sok minden van és egyik sem működött.

    Ha nektek esetleg van ötletek, akkor azt szívesen fogadom, köszönöm!
  • CairoJack
    #6963
    Köszönöm! Tökéletesen működik. (Igaz időközben magam is rájöttem, de hogy őszinte legyek, bonyolultabb megoldást el sem tudok képzelni...THX MS)
  • MerlinW
    #6962
    Acronis True Image, EASEUS Partition Master (a piac két jelenlegi legjobbja, utóbbi ingyenes)
  • bon
    #6961
    Beépített mentő program.
  • kifli
    #6960
    norton ghost
  • rvn
    #6959
    Sziasztok!

    Szükségem lenne egy olyan programra, amely képes az egész C meghajtót átmenteni egy másik meghajtóra és szükség esetén visszamásolni, hogy az bootolható is legyen.

    Arról lenne szó, hogy most win 7 em van fent szeretném kipróbálni a 8.1-et de ha nem tetszene akkor ne kelljen újbólhúzni a win 7et minden programjával együtt hanem csak visszatöltöm a lementettet.

    Nem ártana ha x64 et is támogatná.

    Előre is köszi a segítséget.
  • GregSB
    #6958
    Google brings Chrome OS straight into Windows 8 in latest update

    Trójai faló :D
  • SergioAmigo
    #6957
    nah végre megcsinálták kapcsolodási hibát dsl nél mostmár egyből jó nincs 651es hiba! :D
  • bon
    #6956
    Megjöttek az e havi frissítések, jó telepítést!
  • bon
    #6955
    Kikapcsolni azért nem javaslom, mert ha összefutsz olyan programmal ami igénelné meglétét és nincs produkálhat furcsákat. A 2gb nekem megszokás indokom nincs.
  • Jim Morrison
    #6954
    megkérdezhetem, hogy miért? ahogy olvasgattam sokan nélkülözik 8GB esetén, és vannak akik 1.5-2-szer akkora lapozófájlt állítanak be mint amennyi ram van a gépükben. Ez a 2GB ilyen köztes? (min 1024 max 2048)
  • DarkSector
    #6953
    köszönöm közbe leszedtem a kinai oldalról, jol mükszik hálisten.
  • bon
    #6952
    8gb memória esetén én pl 2gb fix méretű lapozófájlt javasolnék.
  • bon
    #6951
    Jobb gomb gomb a csempén, a fájl mappájának megnyítása opció, a megjelenő fájlkezelőből meg kihúzod az asztalra a parancsikont.
  • bon
    #6950
    Modern felületen beépítve megtalálható.