8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Jim Morrison
    #6949
    Hello!


    Megnéztem mekkora a notebookomon a lapozófájl, és azt írja:
    Lapozófájlok teljes mérete az összes meghajtón: 1280MB (+Jelenleg lefoglalt ugye)
    Ajánlott: 4557MB
    (Minimális: 16MB)


    8GB Ram van a notimban. 1 merevlemez, két partícióra osztva, és csak a rendszer partíción van lapozófájl, Automatikusan beállított méret. Nem kéne manuálisan átállítanom 4557MB-ra, vagy 16Gb-ra, hogy némi gyorsulást érezzek (Sajnos startup lassú, pedig nem kéne, igaz hamarosan megjön az SSD)
  • DarkSector
    #6948
    Kösz.
    Megpróbálom.

    -> megnéztem, működik. :)
  • DarkSector
    #6947
    :(
  • CairoJack
    #6946
    Sziasztok!

    Szerintem hülyének fogtok nézni a kérdésemmel. A következő van. Vettem egy Miix2 8-as full Windows 8.1-es tabletet, de nem jövök rá, hogy HOGYAN kell egy program parancsikonját kitenni az asztalra.
    A csempés szutyok felületre ki tudom rögzíteni, de az asztalra eddig még semmilyen formában nem sikerült.
    Bemegyek a Modern felületre, All programs, jobb klikk, akármi, és nincs lehetőségem az asztalra kitenni. Megőrülök. HELP PLZ!!!
  • lck
    #6945
    Ja - olyan nyelven települ amilyen a rendszer nyelve.
  • lck
    #6944
    Ezzel fel tudod rakni.

    Ne ijedj meg nem vírusos, meg semmi. A 7-ből szedték ki. Felrakja a minialkalmazásokat, és csak azt - ahogy alapból a Sevenben volt.
    Ezen a kínai oldalon van csak fenn, mert a MS nagyon nem akar már ilyeneket a 8-ba.
    A lefele mutató kis nyílra kattints a 4.72M-nél.
  • wantonly
    #6943
    Megszűnt a minialkalmazások támogatása.

    Viszont gondolom még vannak nem hivatalos sufni widgetek.
  • DarkSector
    #6942
    üdv régebben win7-nél voltak ilyen widget-ek vagy mik, és volt egy olyan pici szarság amit az asztalra kitettem és ott mutatta a napi árfolyamokat, egy kis aranyszínű négyzetes ablakban, ezeket lehet vagy hasonlót win8-ra????
  • KisVejneKoska
    #6941
    mire ezt leírtam, megoldva a probléma.. a telefon menujével szórakoztam kicsit, s ott válaszottam ki h csatlakozzon a géphez.
  • KisVejneKoska
    #6940
    No, a hibaüzentet meg állandó rendszerösszeomlásokat egy újratelepítés, frissítés megoldotta fszán.

    Mostani "probrem".

    Adott egy samsung galaxy s advance i9070-es, amit összekötök a géppel, de az istennek sem ismeri fel, nem látja..

    van a KIES nevu csodaprogram, amit ha feltelepítek, a rendszer instabil lesz (minden bekapcsoláskor felszólít h indítsam újra, lassú, a gép zúg, mellé még az internet-kapcsolatot is tőből tiltja, 651-est jelezve minden alkalommal.) amint törlöm a kiest, minden "magától megoldódik", ismét mukodik a rendszer és a hálózat is..

    milyen módon tudnám csatlakoztatni a telefont úgy a gépre, hogy lássa? hogy hozzáférjek a mappákhoz, tudjak fájlokat átdobni..
  • kifli
    #6939
    nekem asztalin win8.1 a fő oprendszer, viszont notin elementary os-t használom fő oprendszernek, és mellette van egy win8.1
  • MerlinW
    #6938
    Hát, minden attól függ ugye, mire használod a masinát. Nekem Linux a fő rendszerem (lassan 15 éve), azon dolgozom és csinálok majdnem mindent, de van egy W7 is telepítve amit többnyire játékra Illetve olykor Photoshop/Flash/Win programozós munkákra használok.
    Emellett van egy MacBook-om, és egy Surface-em:) Pár szerveremen van Unix is, szóval szinte az összes OS-t használom:)
  • GregSB
    #6937
    Hát ja én ha most vennék új gépet magamnak vagy Ubuntut tennék rá, vagy kicsit többet költenék rá és OSX (Mac) lenne. Win 8 egyáltalán nem vonz.
  • MerlinW
    #6936
    Így is csúszik, hiszen alapvetően 2 éves ütemtervek vannak. 2010-ben döntött úgy az MS, hogy az OSX és Linux példáját követve ők is 2 évente adnak ki új disztribúciót. Ez mind anyagilag (nekik), mind fejlődés, mind kreativitás tekintetében előnyös.

    Remélhetőleg a 9 fog nyújtani valamit, ami okot ad a Win 7-ről való váltásra. Mert 8-ra szvsz semmi értelme.
  • DarkSector
    #6935
    :)
  • wantonly
    #6934
    Értem, nem követtem egy ideje a történéseket. Akkor ez viszont jó hír nekem, mert a 8 nekem nem szimpi, a következő talán jobb lesz.
  • wantonly
    #6933
    Valahol egyetértek, inkább fejlesztenének egy rendszert sokáig, de az jó legyen. Ez is valahol a pénzlehúzásra megy.

    Mondjuk most éppen úgy áll a dolog, hogy a Windows 8 lesz az a rendszer amire egy jó ideig épülni fognak a dolgok.

    Amúgy annyira nem kell megijedni, egy Windows 7-re is még 2020-ig van bővített támogatás. Szóval, ha megveszel egyet nem kell a kukába dobni mert kijött egy új rendszer. Én nem is fogom lecserélni addig a 7-esem, hacsak nem történik csoda. :D
  • GregSB
    #6932
    Az még régi terv volt, azóta az arc aki a Win8-at levezényelte már nincsa cégnél.

    Olvasd el a linkelt oldalt. Ha angol nem megy, akkor röviden arról van benne szó, hogy a Win 8 elég nagy bukó a Microsoftnak, úgy tekintenek rá mint a Vista-ra, és a Win9-el megint új irányt vesznek. Megmarad a Metro, de a desktop megint nagyobb szerepet kaphat.
  • DarkSector
    #6931
    :D nem fáj...
  • GregSB
    #6930
    Ami egy ingyenes update, szóval nem tudom miért fáj ha esetleg most vetted meg a 8-at :D
  • wantonly
    #6929
    Legutóbb még olyan híreket lehetett olvasni, hogy ezután tényleg évente lesz új megjelenés.

    Legalábbis a 8.1 után a Microsoft tervei szerint évente jönne ki egy, a Windows 8-ra épülő új rendszer.

    Azt nem tudom, hogy ez az elképzelés még aktuális-e.
  • bon
    #6928
    Windows 7 meg 2009-ben.
  • bon
    #6927
    Feltételezem a vezérlő teljesítményének határába ütközött.
  • DarkSector
    #6926
    "évente" az csak úgy mondtam most franc tudja mennyi de 7-8-8.1-9 csak kapkodom a fejem.
  • DarkSector
    #6925
    jó én a 8.1-et is számolom. :D
  • bon
    #6924
    Évente? A legutolsó Windows 2012-ben jelent meg.
  • DarkSector
    #6923
    hát nem , de akkor is érdekes, szerintem tök értelmetlen.
  • GregSB
    #6922
    Win 8 2012 Októbere óta érhető el hivatalosan. 8.1 ingyenes update lesz.

    A két fő verzió (8 - 9) között 2,5 év lesz így.
  • [HUN]FaTaL
    #6921
    És a régi rögtön használhatatlan, amint az új megjelenik?
  • DarkSector
    #6920
    és akkor vegyen az ember windows-t, mikor évente szarják őket.
  • GregSB
    #6919
    [URL=http://winsupersite.com/windows-8/threshold-be-called-windows-9-ship-april-2015]2015 Áprilisában jön a Windows 9 "Threshold"[/URL]

    Lehet topicot csinálni neki :D
  • Tauri
    #6918
    Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy SSD 120 GB os meghajtóm és egy 2TB os HDD. HA a HDD-t teljes mértékben kihasználom írással olvasással, miért tölt be programot az SSD ről kb 10 szer lassabban?
    Van valami szoftver beállitás, vagy bios vagy bármi? Próbáltam másik Sata portra dugni a meghajtókat de nem hozott javulást.
  • Armagedown
    #6917
    A videókártyát biztos hogy nem cserélem, Kaverit veszek ha lejjebb megy az ára, ott már van előnye a Windows 8nak
  • bon
    #6916
    Eddig is működött rendesen, vga-t meg ideje cserélni, mert örökké nem fogják támogatni. Amúgy 1 éves driver van a kártyádhoz.
  • Armagedown
    #6915
    Működik már rendesen ez a tákolmány, illetve működik-e rendesen vele a Radeon Hd 3650, amihez csak Windows 7 driver van ?
  • Norbi1990
    #6914
    Nem integrált a videókártyám.

    Most felraktam egy Win7-et és egyből használta a 6gb memóriát.
    Szóval ez valami Win8 probléma lehet (sajnos le kellett törölnöm a particiot, de megpróbálom felrakni újra, új particiora hátha megint előjön.
  • kjhun
    #6913
    Nincsenek Dual-channel módban a memóriák?

    msconfig: Adott memória érték esetén, nem a valósat kell megadni, hanem picit kevessebbet. Általában xMB helyett xMB mínusz 9MB-ot, elvileg automatikusan kéne ezt beállítania neki. 6GB esetén 6135MB-nak kellene ott lennie. Bár, lehet több RAM esetén több a levonandó érték is, ez ami kérdéses. Integrált VGA-t használsz? Az is lefoglal valamennyit.
  • AdamBast
    #6912
    cserélgesd a ramokat, egy próbát megér
  • Norbi1990
    #6911
    Sziasztok!

    Nem tudom volt-e téma ez, de lenne egy ilyen problémám, hogy a rendelkezésre álló 6Gb memóriába csak 2Gb-ot használ a win.


    A gép egy asztali gép ASUS M4N68T alaplappal 3db 2gb-os modullal.

    Amin túlestem:
    BIOS frissítés, BIOS-ba 6gb-ot ír, BIOSba memory remapping be van kapcsolva, msconfigba próbáltam a rendszerindításnál beállítani hogy 6144mb-ot használjon, semmi. Kivettem a pipát úgy is csak 2gb-ot használ.

    Valakinek valami tippje van? :)
  • bon
    #6910
    Elvileg Youtube downloader része a fájl.