8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • szabochris
    #7109
    Esetleg nekem is válaszolna valaki????????
  • bon
    #7108
    Valami a rendszerrel induló program nem lett felrakva?
  • bon
    #7107
    Esetleg bios frissítés, vagy driver frissítés.
  • szepesi79
    #7106
    Sziasztok!

    Noha még az előző kérdésem meg se száradt, máris itt lenne a következő!
    5 napos laptop HP 17 e051sh. A ventilátor nagyon hangos és eszméletlenül pörög! Nem mindig, hanem szakaszosan, de beindul-leáll, beindul leáll. És ezt egy perc alatt akár 10 x is megcsinálja! Ha tud valaki kérem segítsen, Köszönöm!!!!
  • szepesi79
    #7105
    Sziasztok!

    Lenne egy gondom, ha esetleg valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!
    Nem vagyok nagy PCguru, ezért kérlek tekintsetek el ha valamit rosszul írok.
    Nos: 3 nappal ezelőtt vásároltam egy laptopot ( http://www.arukereso...mek-leiras.html) . Sajnos én még ezidáig csak xp-t használtam, és telepítettem, így megkértem a haveromat, hogy telepítse fel nekem a w 8-at, ugyanis a gép ezt támogatja. Eredetileg free dos-al vásároltam. A haverom az Ncore-ról leszedte a win 8.1-et és feltelepítette. Minden tökéletesen működött, de az első frissítések után ha bekapcsolom vagy újra indítom a gépet, 5-6 pörgés után elsötétül a kép (sötétkék) és kb. 5 perc eltelte után éled fel. Ezután azonnal "harcra" fogható és különösebb problémát sem észleltem. Szerintetek mi lehet a probléma? Remélem nem a laptoppal van gond, mert már kifutottam a 3 napos cseregaranciából!
    Válaszotokat előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Pisti
  • bon
    #7104
    Ki is ment s fejemből, már s jövő havi frissítésre koncentráltam.
  • szabochris
    #7103
    Ezt nekem írtad?
  • SergioAmigo
    #7102
    Nah hát akkor havi update idő :D
  • szabochris
    #7101
    Sziasztok!

    Hatalmas gondom van!

    Adott egy Toshiba laptop rajta win 8.1.

    Adott egy TPlink WR841N router.
    Amíg win 7 volt a gépen minden gond nélkül csatlakozott a nethez és működött.Most hogy win 8.1et tettem rá, csatlakozik a wifihez (tehát magához a routerhez) de azt írja hogy a kapcsolat korlátozott és nincs net.
    Frissítettem már a wifi drivert is de semmi, meg a neten láttam néhány "megoldást" de semmi.
    Annyi,hogy ha a routert b vagy g vagy b/g módba állítom akkor meg van net, ha b/g/n mixed -be vagy sima n-re akkor meg korlátozott!
    Köszi, már a hajamat tépem!
  • CairoJack
    #7100
    Sziasztok!

    Valaki tud módot arra, hogy Word dokumentumot ebook szerűen tudjak olvasni a modern felületen?
    Az a bajom, hogy a word-ben a reader mód nem túl jó, ráadásul hiába a full screen mód, a tálca akkor is látszik, éjszaka kisüti a szememet.

    Van egy app, a Book Baazar Reader, ami egész használható, de nem olvas Word formátumot. Ha pedig a Word-jeimet átkonvertálom ebook formátumban, akkor össze-vissza formázza, teljesen önkényesen. Nem tartja meg az eredeti formázást, és ez így baromira zavaró, élvezhetetlen szutyokká válnak a Word doksik.

    Szóval alapvetően egy olyan Ebook readert keresek, ami kezeli a Word doksikat, és van benne éjszakai mód, állítható betűszín és méret.
    Tud erre valaki megoldást?
  • TomStorm
    #7099
    Üdv.
    Létezik olyan program amivel az egér gombokat lehet testreszabni?Vettem 7 gombosat de kettőt nem enged se a saját szoftvere se a windows beállítani rá játékok alatt.
  • Evogordon
    #7098
    Wow kosz szepen, ez bejott.
  • Máté94
    #7097
    Ez ma már eléggé elavult cikk...
  • bajgunar
    #7096
    media player classic home cinema -t tegyél fel.
    HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio Így állítsd be és csak az itt leírtakat telepítsd pluszban. Semmi reklám, semmi felesleges plusz idióta kodek, stabil, gyors, keveset eszik, stb,stb.. Csak +.
  • Jim Morrison
    #7095
    Neten keress rá hogy lehet eltüntetni, kb 2 perces művelet.
  • robotnyk
    #7094
    sok más játék gond nélkül fut rajta, a gépben minden új, szóval kétlem, hogy a hdd hibája lenne. a thieffel kapcsolatban egyébként sokaknak van hasonló hibája, hivatalos fórumon, steam fórumokon többen panaszkodnak ugyanilyen hibára
  • bon
    #7093
    Winyó rendben van?
  • robotnyk
    #7092
    szerk: admin módban futtatás nem segített egyiken sem. egyetlen felhasználó van beállítva, jelszó nélkül
  • robotnyk
    #7091
    szakértők véleményét szeretném kikérni. először azt hittem, hogy csak a játékok hibája, de most már túl soknál fordult elő hasonló probléma.

    8.1-es windows, frissítve, C: meghajtó ahova telepítve van egy 120 gigás SSD, a másodlagos egy hdd. a játékokat utóbbira telepítem. már 3 játéknál okozott ez hibát. a splinter cell blacklist (eredeti, uplay alól telepítve) nem indult el (a feladatkezelőben látszott, de egyébként DOA), az új thiefben (eredeti, steames verzió) nem volt zene, szinkronhangok és felirat, a standalone assassins creed freedom cry dlc (virágbolti) pedig induláskor azonnal lefagyott. mindhárom hiba megoldódott, mikor a C:-re kerültek.

    van valami ötlet, hogy mi okozhatja ezt, illetve hogyan lehetne megoldani? rövidtávon oké, működnek a játékok, de nem ideális, nincs annyi szabad hely az SSD-n, hogy több játékot tartósan azon tároljak.
  • bon
    #7090
    Nekem 8.1-ben is így műkődik. De a win+q kombináció is hasznos.
  • MerlinW
    #7089
    VLC - a legjobb
    GOM Player
  • BBencze
    #7088
    DAUM Potplayer
  • akyyy
    #7087
    ennyi erővel a legombot megnyomom akár egérrel akár billentyüzeten azt gépelhetek. én egyből gépelni akarom :D
  • Szabi #7086
    kurzorral a jobb fölső sarokba menni majd nagyító ikonra kattintani ? :D
  • akyyy
    #7085
    üdv. win8-ba eddig ugy volt hogy ha rámentem a metro felületre, és elkezdtem gépelni valamit, akkor mint egy gyorskereső, behozta a keresett programot. ez nagyon jó tulajdonság, szeretem(asszem win7-be is volt, ott a kreső sávbakellet ezt irni a start menüben)

    win 8.1-ben viszont a metronál először egy másodlagos asztal jön elő. ott is lehet gépelni de valamivel lassabb a kereső, illetve nem mindig találja meg a programot. Ehez még lefelé kell kattintani hogy az jöljön elő amit keresek.

    hogy lehetne beállítani hogy a metrora menve, bár az első felület megmaradjon, mit most, illetve lefele nyillal mutassaa proramokat, de már az elsőnél gépelve és ugorjon a második felületre és kezdjen el ott keresni
    remélem érthető :D
  • [HUN]FaTaL
    #7084
    MPC-HC
  • kifli
    #7083
    vlc
  • k0trapali #7082
    Sziasztok!

    Tudnátok nekem ajánlani 8.1 alá valamiféle lejátszót, olyasmit mint a KMplayer? Eddig KMplayer-t használtam, de mindig bejön valamiféle reklám oldalt és baromi idegesítő pedig régen szerettem! Megelégednék én a WMP-vel is csak abban olyan maszatos a kép és a feliratot is nehézkesen kezeli.
  • ACE
    #7081
    Mire leírtam megtaláltam, google a barátod :D
  • ACE
    #7080
    Ezekről a hotkey-ekről van valami leírás Win8.1-hez?
  • bon
    #7079
    Ki van kapcsolva a wifi. pl a win gomb + F3.
  • Evogordon
    #7078
    Sziasztok
    Megkerdeznem itt is hatha volt mar valakinek hasonlo problemaja es hatha tud nekem seginteni.
    Egy Gateway nv52l laptopja van a szomszed csajnak amit ide adott nekem h telepitsem ujra a windowst mert alapbol win 8 volt rajta de neki 7es kell. Oke haza hoztam feltelepitettem a win 7-et mennek fel internetre h toltsem le a drivereket programokat stb.. Nezem es a wifi nem erzekel semmit, gondoltam az en laptopomrol felmegyek a hivatalos oldalara leszedem a drivert, felrakom usb-re stb.. felrakom alaptopra a wireless drivert es mukodni fog az internet. De nem igy tortent, 4 drivert is kiprobaltam az internetnel azt irja h nem erzekel elerheto wifi-t.. probalgattam mindent aztan azt csinaltam h feltettem a win 8.1-et hatha ezzel mar jo less hatha valamiert a win 7 nem jot be a gepnek de a win 8.1-nel ugyan az a problema van drivert megint feltelepitek es telepites kozben ki is ir egy hibauzenetet hogy levan valasztva a wifi eszkoz a geprol. Meghalt valoszinuleg a laptopban a wifi hardware? Valakinek valami velemeny?
    Koszonom
  • bon
    #7077
    Ha jól értem az alvó üzemmóddal van gond, driver frissítést megpróbálnék.
  • Igazember
    #7076
    hali!

    A W8at, ha egy darabig nem használom, akkor se kép se hang, de normálisan fut a windows működik a gépem, nem értem miért? Után, hogy újból tudjam használni ki és be kell kapcsolnom újból.
    segítség pls


  • SergioAmigo
    #7075
    Office 2013 SP1 Update 663,2 MB
  • majki88
    #7074
    minden, már amit a windows kért, a vga stb az up to date. fogalmam sincs mi okozza.
  • bon
    #7073
    Frissítések fel vannak rakva?
  • bon
    #7072
    Start gomb, jobb oldali menü start gomb, ball alsó sarok gomb.
  • buko20
    #7071
    Helló egy gyors kérdés. Az alkalmazásokból hogyan lehet visszalépni? :D
  • majki88
    #7070
    Hello, nem rég raktam fel a 8.1-t különösebb bajom nincs vele, de úgy egy hete olyat csinál, hogy ha az asztalon vagy bármely mappában, rákattintok jobb klikkel valamire, eltűnik minden a képernyőről kb 1 mpre és bezár minden mappát, nem tudok tulajdonságokat sem nézni se ctrl nélkül másolni stb. lefuttattam egy pár hibakereső programot de semmi, van valami ötletetek mi lehet ez? előre is köszönöm.