8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bajgunar
    #7149
    Töröld az összes partíciót (recovery-t is, ha nem lesz rá szükség a későbbiekben), lesz egy bazinagyod, telepítés kezdetén meg hozz létre 1 partíciót (ahány Gb-ot szeretnél *1024) és erre tedd fel a win-t.
    Utána már win lemezkezelőben a maradék tárhelyet szétvagdoshatod.
    Én gyűlöltem mindegyik telepítőjét, mi a fenének hoz létre, csíp le x-y Mb-ot telepítésért?
    Win Xp-vel kezdtem a telepítést, partíciók törlése, létrehoztam egy partíciót 307200Mb-ot (ez kereken 300Gb). Kiléptem a telepítőből. Beraktam Win 8 és egyből erre telepítettem. És nem gyártott külön rendszernek fenntartott xMb-os partíciókat, stb.

    Nekem adott egy Asus laptop, nincs benne dvd csak usb.
    Akármilyen win XP verziót, akármekkora pendrive-ra, akármelyik programmal szerkelem rá az usb stick-re, sehogy sem akar elindulni a telepítő, nemhogy a telepítőt, de még csak msdost, vagy freedost se tudok beindítani rajta.
    Ennek mi lehet a baja? Mit rontok el?
  • bon
    #7148
    Mint írta neki UEFI módban van a bios-a így más szabályok vonatkoznak rá a GPT partíciótábla miatt.
  • ACE
    #7147
    Én épp a minap telepítettem egy Win7-es gépre, amin 4 elsődleges partició volt egy Win8.1-et, szóval meg lehet csinálni csak a particiókat kell rendben létrehozni.
  • DonPedro22
    #7146
    sikerult koszi szepen csak be voltam panikolva :)
  • DonPedro22
    #7145
    Nos letoroltem a particiokat es azt irja a windows nem telepitheto erre a lemezre. A kijelolt lemez GPT particionalasi stilus szerinti,
    ezt arra a particiora irja ami megmaradt elsodlegesnek. Es ezen kivul van meg egy particio de ugyan ezt irja.
  • bon
    #7144
    Partíció se kell, majd a telepítő létrehozza. Telepítés után a lemezkezelővel, meg létrehozol további partíciókat.
  • DonPedro22
    #7143
    Rendben értem akkor a törölt partíciókat ne formázzam és ne adjak neki betűjelet? csak 1 partíció maradjon amire a rendszert telepítem és kész?
  • bon
    #7142
    Elég csak törölni, nem kell formázni. Rögtön a telepítővel megcsináltathatod. Ja és az összes partíciót törölni kell (persze a fontos adatok mentése után) AZ EFI/UEFI telepítések alapfeltétele, hogy ne legyen partíciókra osztva a winyó.
  • DonPedro22
    #7141
    mindent? mert van vagy 5 pertíció 4-500 MB-os recovery pertíció egy rendszer part. egy elsődleges és egy visszaállítási part. ha mindent törlöm utána mit csináljak? formáztassam őket vagy új betűjeleket adjak? és utána biztos menni fog a telepítő? azért kérdem mert gondoltam az adatok megmaradnak ha csak a win 8-at törlöm mert külön part.-on vannak a képek filmek stb...
  • bon
    #7140
    Töröljél minden partíciót.
  • DonPedro22
    #7139
    sziasztok hatalmas gondban vagyok, és a segítségetek kellene nagyon nagy gáz van, kaptam egy laptopot hogy szedjem le a win 8-at és tegyem fel a win 7-et rá ez egy Acer aspire V5 kicsi laptop nincs benne dvd olvasó ezért pendrive-ról kell telepítenem mindent nincs is semmi gond csak annyi hogy letöröltem a win 8-at a meghajtóról de utánna mikor kiválasztom a meghajtót akkor kiírja hogy nem telepíthető rá a windows mert a partíció EFI vagy ilyesmi és erre hivatkozva nem engedi egyik meghajtóra sem feltenni a telepítendő win 8 mappáiban ott vannak valami EFI file-ok de semmit nem tudok vele kezdeni próbáltam a helyreállítás opciót is de nem engedi azt sem mert azt írja hogy zárolva van pendrive és oldjam fel de mondjuk azt nem tudom hogy kell... aki tudja miként lehetne legalább a win 8-at visszavarázsolni azt nagyon megköszönném PLS help
  • benőmenő
    #7138
    Ha esetleg másnak is érdekes, akkor windows 8 és 8.1 alatt így néz ki ugyan ez a művelet:
    lemezkarbantartó
  • benőmenő
    #7137
    Köszi, ezt akkor megnézem.
  • bajgunar
    #7136
    Hogyan távolítható el a Windows.old mappa?
  • bon
    #7135
    De igen.
  • benőmenő
    #7134
    No shit
    Frissítős cd kulccsal, mint írtam nem igazán működött a tiszta telepítés.
  • bon
    #7133
    Szerintem ráfrissítettél a rendszerre.
  • Szabi #7132
    az újraindítás mindenkinél lassabb mint a ki+be kapcsolás, valamit ügyküdik még a háttérben :D

    nálam amúgy 23mp az indulás
  • kastil
    #7131
    Sziasztok!

    Olvastam sokat, hogy gondolok vannak sokaknál a boot timeal 8.1 óta, ezt sikerült kiküszöbölnöm Classic Shell Hybrid modban állítja le gépet, ilyenkor a következő indítás 24-36 sec között bootol (stopperrel mértem kb 15x)

    Viszont ha csak újraindítom a gépet akkor 57-94 sec, fast boot be van kapcsolva, megy is, viszont csak ha leállítom és bekapcsolom gépet, újraindításnál marha lassú, van erre valami fix?

    előre is köszi

    i5 4670k 4GB ram, nincs SSD, HDD, ahhoz a 24-36 sec szerintem egész jó
  • benőmenő
    #7130
    Végül megoldódott, mert miután a 8.1 feltelepült felülírta a gigantikus windows.old-ot, az "üres" rendszer cumóival, így most van helyem.
  • Hecker007
    #7129
    Ha semmi nem hivatkozik rá akkor egy live linuxról bootolj be aztán az alól töröld a windows.old mappát. De ha valamit használ belőlle a mostani rendszer akkor lehet probléma, én átraknám ideiglenesen valahova és ha megy nélküle a rendszer akkor mehet neki a törlés.
  • ACE
    #7128
    Elvileg a rendszernek nem része szóval törölhetőnek kéne lennie. Nézd meg a könyvtár jogosultságait, és állítsd át, hogy törölhesd.
  • benőmenő
    #7127
    CPU-t cseréltem a gépben, így újra kellett húzni a windowst.
    Mivel kéz alatt kaptam, a procit így előbb csak megnéztem milyen is, mit bír, stb. Épp ezért egy régi hdd-re raktam a win8-at, hogy ne csessze el a meglévőt, és akkor jött a hoppáré, hogy nem tudtam aktiválni a win8-am, mert csak frissítős kódom van.
    A cpu szépen muzsikált, ezért a valódi rendszeremet is újrahúztam, de nem tiszta telepítéssel, hanem a bebootolt gépbe dugtam a pendrive-ot és úgy rakta fel a 8-at, így aktiválva maradt. Ez mind szépnek és jónak tűnt, amíg meg nem láttam ezt: kép
    Ez hogyan lehetséges? Főleg, hogy az volt bepipálva, hogy ne tartson meg semmit, mégis van egy windows.old mappa tele a régi rendszerrel (összes telepített program és az összes felhasználó minden kacatja). Ilyenkor ezt a windows.old-ot lehet valamilyen módon törölni (írásvédett és egy nem túl elenyésző 36GB-ot foglal), miután minden kicsit is megtartani valót kiszedtem belőle?
  • [HUN]FaTaL
    #7126
    Nálam nem látszik a livedrive sehol, onedriveot uninstalláltam, meg egyébként sem live fiókkal vagyok belépve a rendszerbe, csak a storehoz használom.
  • bon
    #7125
    Ez csak elrejtés.
  • dregnarr1 #7124
    Hallelujah!
    http://www.groovypost.com/howto/hide-disable-skydrive-windows-8-1/
  • dregnarr1 #7123
    Aki használja annak hasznos, nyilván. Nekem nem kell, csak feleslegesen van mindenhova beágyazva.
  • ACE
    #7122
    Akkor fel se rakjam, mert Audigy 2 ZS nem fog alatta menni?
  • bon
    #7121
    Nincs, rendszerbe van integrálva, amúgy a onedrive kifejezetten hasznos, pláne ha több, Windows 8-as géped is van, vagy a dokumentumaidat szereted folyamatosan elérhetővé tenni.
  • dregnarr1 #7120
    Üdvözlet!
    Pár napja váltottam 8(.1)-es verzióra.

    Van megoldás a onedrive és az áruház teljeskörű kiírtására? Nem csak kozmetikai kitakarásról van szó, hanem kompletten.
  • polluxware
    #7119
    oks, köszi;)

    egyelőre csak tervezgettem az átállást... (ne legyen később gond:)
  • [HUN]FaTaL
    #7118
    Hm, audigy 2-höz tényleg nincs. Vicc.

    De a win7 driver is működik szerintem, egy próbát megér. Azért gondoltam, hogy van, mert nekem egy mégrégebbi audigy ls van és ahhoz van w8 driver.
  • [HUN]FaTaL
    #7117
    De van win8 driver, csak az oldaluk szarta össze magát, de lejön a windows updateről is.

    FSX megy, ha a vistás UIAutomationCore.dll-t használod, de ez már win7 alatt is kellett, ha nem akartál állandó ctd-t.
  • polluxware
    #7116
    win8-hoz nincs creative driver.. ezért kérdeztem, hátha valkinek van hasonló kártyája és megy alapból

    ápropó! fsx megy vele normálisan?
  • [HUN]FaTaL
    #7115
    Valószínűleg igen. De tedd fel a driverét azért :) Nekem sima Audigy LS van, ezt felismerte alapból.
  • polluxware
    #7114
    Kérdés!

    SB Audigy 2 ZS -t felismeri alapból a wdóz? (alap driver-t rak fel hozzá?)
  • gyuri35
    #7113
    Sziasztok!
    Olyan gondom van hogy reggel csak reset gombbal tudom elindítani a rendszert.Megnyomom a bekapcsoló gombot,elkezd töltődni a rendszer de pár másodperc múlva le is áll,ezután reset gomb megnyomásával tudom elindítani a rendszert hogy be tudjak jelentkezni.Délután mikor bekapcsolom semmi gond indul szépen.Hol lehet a hiba?Van erre nézve valakinek tapasztalata?Előre is köszi!
  • SergioAmigo
    #7112
    Használj Windows 7 et.
    Nekemis volt netes hibám 1 hónapig elején az DSl bug volt később javították windows updatel.
    Pár hónap múlva probáld meg újra tiszta gép legfrissebb driverekkel hátha addigra megoldják és kompatibilis lesz.
  • szabochris
    #7111
    G re állítva 5mega/sec a sebessége a 60 megás netemmel... HÁt inkább nem...
  • bon
    #7110
    Ha tudnánk a választ már válaszoltunk volna. Amúgy te magad írtál egy megoldást, állítsd G-re a routert.