104
E-Book readers. Milyet érdemes, melyek elérhetők hazánkban vagy környékén?
  • AnarchoiD
    #104
    facebook alapu konyvklubb ? :) de lame
  • T1B1
    #103
    Szeretném a figyelmetekbe ajánlani ezt a független, igazán érdekes e-könyv facebook klubbot! Tesztek, hírek, ajánlók stb.

    https://www.facebook.com/pages/Szeretem-az-e-k%C3%B6nyvem/147630122069823?fref=ts
  • polarka
    #102
    Köszönöm.
    Szépnek, jónak néz ki.
  • joebacsi
    #101
    Első:


    Második:

  • polarka
    #100
    Pocketbook Touch-csot is szemezgetem a Kindle PW mellett. Esetleg van valakinek tapasztalata/hasznos véleménye előbbivel kapcsolatban?
  • polarka
    #99
    Például ez a pdf teljesen korrektül olvasható Paperwhite-on?
    És egy ilyen kézzel írt szkennelt förmedvénnyel mit tud kezdeni?
    Milyen problémák merülnek fel?
  • polarka
    #98
    ekonyvolvaso.blog.hu: GYIK 2.0, avagy áttekintés kezdő e-könyv fogyasztóknak
  • öregharcsa
    #97
    tévedtem...
    Elminster megszüntette :(
  • öregharcsa
    #96
    nem kell semmit megoldani, tudni kell a jelszót... ennyi :)
  • AnarchoiD
    #95
    Enis leirom mit hasznalok, kb minden letezo eszkozon olvastammar telefonrol, pda -rol szamitogeprol sott volt olyan melohelyem ahol pofatlanul kinyomtattam konyveket es azokat olvastam metron ;)

    de a 2 uccso readerem rendes reader volt :

    egy prs-700 amit ajandekba kaptam usabol, nickem ragraviroztatva ;) foleg pdf-ben olvastam rajta , sjnos utf8 hianyos tamogatasa miatt az epubok neha ekezeyhibasak lettek . Szerettem nagyon.
    Aztan kaptam egy iPAD -ot es az hatterbe szoritotta a a kis sonymat
    allitolag zavarja az ember szemnet , nemtudom en ugyanannyit olvasok rajta mint azelott es nem a szurkearnyalatos e-ink szurja ki a szemem hanem szepen szines es van rajt 64giga hely .. boven eleg lesz egy darabig, ha betellne akkor lehet dropboxrol olvasni majd ;) kulon orom, hogy megszabadulhattam a gany pdf -tol es vegre epubolhatok ?(adobe igy gorbuljon meg)
  • AnarchoiD
    #94
    meselj hol van ez a candlekeep ;)
  • joebacsi
    #93
    Ja, picit készlethiányos, annak ellenére, hogy sok helyen még hivatalosan nem is kapható, nem véletlenül :)
  • polarka
    #92
    Az elmúlt 1,5-2hónapban 20e HUF-fal lett drágább (majdnem 1,5-szer drágább). ;\
  • joebacsi
    #91
    Paperwhite:

    1. Nem tördeli át az írott pdf-eket sem, így jól jelenik meg minden, cserébe viszont max fekvő állapotban olvasható. Igazából kb. csak annyi a difi az írott és szkennelt pdf között, hogy előbbinél működik a szókijelölős highlight, note és szótár.

    2. Nem, a hupilila análintrúder is megfelelő szürkeárnyalatban jelenik meg :)

    3. Én alapból fekve használom, így pedig magától a képernyő (hosszabbik oldala) szélességének megfelelően jeleníti meg a pdf-et, általában kb 3 felé törve azt. Felesleges a lapokat elforgarni, lehet az össze is zavarná. Egyedül arra kell figyelni, hogy lehetőleg 0 legyen a margó.
    Az olyan szkennelések, ahol a könyv 2 oldala van 1 oldalon azok olvashatatlanok. Lehet ekkor még nagyítani, de úgy oda a pöccintésre lapozás.

    4. ToC működik, egy mindig elérhető listában látod az összes pontot, teljesen kinyitott állapotban egymás alatt felsorolva, ki-be csukogatni nem lehet. A belső linkek is működnek. Arra most pontosan nem emlékszem, hogy a külső linkeket megnyitja-e a kezdetleges böngészőjében.
  • polarka
    #90
    Beszéltem egy kindle tulajjal, de azt se tudta mi az a könyvjelző egy pdf-ben...
  • polarka
    #89
    Helló, engem a következő kérdések foglalkoztatnak az ebook readerek és pdf-ek kapcsolatában:
    - Csak gépelt szöveget tartalmazó pdf-fel úgy tudom elboldogulnak, de mit kezdenek, ha tele van gépelt képletekkel? Azoknak a rossz tördelése tönkreteszi a könyvet.
    - A szkennelt pdf-nél oda kell figyelni, hogy a tárolt képek fekete-fehér vagy szürkeárnyalatosak legyenek?
    - Tfh adott egy A4-es szkennelt lap pdf-ben és mondjuk egy A5-ös vagy kicsit kisebb méretű ebook, akkor az tökéletes volna arra, hogy oldalra fordítva a lap 2 felét külön olvassuk. Ezt meg tudják oldani a readerek maguk? Vagy inkább úgy oldható meg, hogy a pdf-ben a lapot elforgatom?
    - A pdf könyvjelzőit ugyanúgy láthatom, mint az adobe readerben? Kinyithatom, becsukhatom azokat hierarchia szerint? Illetve a pdf-ben elhelyezett belső- (pdf-en belülre mutató) vagy külső linkeket tudják kezelni?

    Illetve mely olvasók képesek erre? Milyen árkategóriában?
  • Golyo69
    #88
    Prestigio PER3274B 7"

    Erről vkinek tapasztalat? ilyet szeretnék most venni!
  • G_ArchAngel #87
    Megoldva:)
  • G_ArchAngel #86
    Bocsi, de kicsit hulye vagyok ehhez, eddig mindent megvettem Amazonon, de most egy magyar konyv kellett, amit EPUB formatumban talaltam meg. Ezt nem tudtam a Kindle-re kuldeni, igy csinaltam vele MOBI-t a Calibre-vel. Igy sem tudom a Kindle emailre kuldeni.
    5 percig aktiv a progress majd visszajon 'unavailable' hibauzenettel, amikor kuldenem az emailt.

    Hogy tudnam meg megoldani?
  • Inquisitor
    #85
    txtr Beagle Demo (német)
  • Inquisitor
    #84
    bloff-lehet-a-szuperolcso-txtr-beagle-ekonyvolvaso
    No, első teszteknél úgy is kiderül. :)
  • Inquisitor
    #83
    10 euros eBook!!!
    Kicsi kijelző, kicsi memória, piacos 1 pálcás kinézet és aku helyett elem!
    Cserébe rohadt olcsó ...
    Nem a kütyü a lényeg, hiszen gagyi, bár nyilván akinek nincs rá 20-30.000 az vesz ilyet, hanem talán végre letöri az árakat.
    Csak nekem böki a csőröm, hogy az ePapír bemutatásakor arról volt szó alig drágább mint az igazi papír, aztán első olvasók ilyen 80 rongyba fájtak?
  • Inquisitor
    #82
    Nem tudom, de gyanús, hogy sok más olvasón kicserélték az olvasó programot, a betűkészletet vagy éppen magyar felolvasót tettek rá. De annyira nem egyszerű.
  • Roman
    #81
    Kíváncsiságból.. ha van egy Prestigio PER3072B-je az embernek, tud rá telepíteni esetleg más jóminőségű szoftvert, mint a gyári olvasó? bocsánat, de 100%-as analfabéta-impotens vagyok ehhez.

    Ha valakinek van jó ajánlata-ötlete, azt szívesen veszem.
  • GPx8
    #80
    Ami akkora, mint egy normál könyvlap (A5), az már jó.
  • csirketarkó
    #79
    Ez tényleg elég jól néz ki bár kicsit több mint amennyit szántam volna de meglátjuk. A kijelző méretnél szerintetek melyik a legjobb ? mert úgy látom hogy 7' a legtöbb mérete vagy a kisebb is jobb?
  • öregharcsa
    #78
    Az ára nem azért ment fel...

    a 79$-os kindle nekünk akik nem amcsiban vannak alap áron 109$(mivel reklámmentes) erre jön a szállítási költség ill az áfa amit eddig nem kellett fizetnünk, így lesz a végösszeg 160$ körül.

    Garancia: felveszed a kapcsolatot velük, kiküldöd(állják a postaköltséget-visszautalják a számládra) majd visszaküldenek egy új készüléket. a lényeg telefonos egyeztetés kell, kevés a levelezés.

    PDF - A5-A6-os, vagy pontosan képernyőre szabottat(9cmx12cm) érdemes nézegetni a 6"-os képernyővel rendelkező készülékeknél.
    Vannak olyan készülékek amelyekben jobban működik az újratördelés(igen kevés) ott használható az A4-es formátum, bár szerintem igen ritka amelyik jól jeleníti meg.
    Ha jól emléxem a koobe tudja.
    A kindle meg képként kezeli a pdf formátumot, középről tájol ezért ha pl egy A6-os pdf "nem jól"(nem akkora hiba) van elkészítve, a fejezetvégnél, ha az nem teljes oldal, akkor középen és nagyítva jeleníti azt meg. Viszont ha kindle olvasóra készít az ember PDF-et az minden más olvasón jól fog megjelenni.

    Beállítások már akit érdekel:
    A6-os méret(10,4x14,8cm) vagy mint írtam képernyőméret(9x12)
    Normal Betűméret: 14pt (betűtípus mind1, csak ágyazd be a betűtípust hogy másnak is úgy nézzen ki mint nálad - de érdemes a jól olvasható betűtípusokat választani)
    Margók 0 mindenhol
    A dokumentum körül egy halványszürke majdnem fehér keret 0,25pt (ez a "kép" tájolás miatt van)
    vagy másik módszer: élőfej/élőláb használata + oldalszámozás - oldalanként eltérően - értsd: jobb felső sarokban: élőfej bal alsó sarokban: élőláb, és köv oldalon ez fordítva(kindle kép tájolás miatt ... ezeket tetszőleges behúzással készíteni(pl:0,4cm) halványszürkén(ne látszódjon annyira mint a rendes szöveg), 8-10pt nagyságban.

    Ha tartalomjegyzéket akarsz neki
    Címsor 1-2 használatos
    Pl
    címsor 1 - könyv címe/v szerző
    címsor 2 - fejezetcímek
    ezek méretezése ízlés szerint.

  • Inquisitor
    #77
    A szomszéd pörgős topik, ami direkt a Kindle szériáról szól, szerintem érdemes azt is átnézni. Jelenleg sajnos a nagy kereslet miatt jól felment a Kindle ára és szállítása is, de még mindig viszonylag a legolcsóbb és leghasználhatóbb kütyük egyike. Persze a jelenlegi nagy ára mellet, ha az ember parázik a szervizelés és garancia problémán, akkor szerintem is a Koobe termékeket érdemes nézegetni. Ráadásul ha jó boltban nézel körül, akkor némelyik kevesebbe fáj, mint a linkelt oldalon lévő árak.
  • GPx8
    #76
    Én KooBe Classic+ olvasót használok, ami pont arra való, hogy könyveket olvassunk vele, nincs benne semmi extra, de meg vagyok vele elégedve.
    Nézd meg esetleg EZT.
  • csirketarkó
    #75
    Annyit még megkérdeznék hogy te milyen e olvasót használtok és most milyet vennétek vagy mit ajánlanátok mondjuk úgy 40e ft-ig ?
  • Inquisitor
    #74
    Tök mindegy , mert a PDF "könyvek" nagy része nem értelmes formára van beszerkesztve, ezért még érdemi PDF nézegetőnél is több mint érdekes az olvasásuk. Egyébként meg összes eBook olvasoról a tesztekben leírják mennyire használható PDF-hez. Van pár magyar nyelvű blog, oldal, ahol lehet teszteket magyarul olvasni vagy angol linkeket találni.
  • GPx8
    #73
    Nem a kijelzőtől függ, hanem a szoftvertől.
    Nekem e-ink -es kijelzős gépem van és mindent megjelenít (pdf-et is).
    (Mondjuk nem Pdf-be ágyazott fotók nézegetésére való, hanem szöveg olvasásra)!
  • csirketarkó
    #72
    Az e-inkes gépek milyen formátumokat tudnak megjeleníteni ? mert nekem fontos lenne hogy pdf-et is megjelenítse.
  • GPx8
    #71
    Csak olyat vegyél, ami e-ink technologiát használ!
  • csirketarkó
    #70
    Üdv !

    Egy DPS E-700 as vásárlásán gondolkodom de elég bizonytalan vagyok mert elég vagy csak jót vagy rosszat írnak róla és érdekelne valamilyen személyes vélemény.
    Köszönöm a válaszokat !
  • öregharcsa
    #69
    az a 79 az nekünk 109$ + pk... tehát 129$
    az amazon olvasója tudja a prc-t pdf-et és az azw-t ami a saját formátuma(prc ez is), némi hekkeléssel az epubot is megeszi, bár az újra még nem hiszem hogy van törés...
  • sznorbi2
    #68
    Az Amazon E-book reader-e amit most dobott ki 79$ az ára.
    Ezekkel az Amazonos olvasókkal bármilyen e-könyvet el lehet olvasni?
    Nincs valami olyan benne, hogy csak az Amazonos e-könyvvel lehet használni?
    Mert ha igen akkor rendelek belőle a jövő hónapban Amazonéktól.
  • C7
    #67
    Magyarországon lehet kapni valahol lehetőleg 50000 forint körül/alatt olyan e-book olvasót, amibe jegyzeteket is lehet írni? (Nem feketén, áfás számla kéne róla.)
  • Manna9
    #66
    www.9elet.mlap.hu
  • kev
    #65
    Magyar elektronikus könyvek a neten. E-books könyvek.