201
  • babajaga
    #81
    A római birodalomban sokezer embert keresztrefeszítettek ezért azért. Ki lehet emelni egyet. De fel is lehet dolgokat nagyítani hazugságokkal társítani, szentlélektől fogantatás csodák feltámadás stb. Lényeg a fele se történt meg és nem úgy történt.
  • babajaga
    #80
    Nekem megfekszi a gyomrom a logikátlanság. Mert ugye a földön van Á és É ezeknek gyermeke aki megházasodik. És kivel a búggatyús kutyafaszával? Nincs a világon ember rajtuk kívűl!!!
  • Bandew
    #79
    De hisz pont hogy nem!
    Persze ha eljutnánk oda, hogy elkezdjük a VP-t megvalósítani, biztos lesz pár baromarcú, aki "hatalmat" akar ebben vállalni, de majd szép lassan ráébred, hogy nincs mit "uralni" egy ilyen világban.
    Mindenesetre én nagyon is hiszek az Aranykorban, persze minden bizonnyal én azt nem fogom látni. Viszont mindenképp eljön, ebben egészen biztos vagyok! Ez egy evolúciós lépés! És a VP az eddigi legjobb megközelítése a dolognak!
    Mellesleg tökre király, hogy víz van a Holdon! :)
  • Balumann
    #78
    Hu hát a Vénusz Project az tényleg egy szép elképzelés, de hogy azt is úgy alakítanák ki, hogy néhány ember érdekét szolgálja, sajnos 100% :( Azt inkább nem kellene szerintem...
  • Balumann
    #77
    Egy magyarnak jobban örültem volna, sajna angolul most nem fogom tudni elolvasni (ha lesz időm). Bár ahogy hallom, abból se fogom megtudni mi a valóság :P
  • Bandew
    #76
    Én is beleolvasgattam. Tipikus "belemagyarázós". Bírom, amikor a pénzügyi rendszert is a közgazdászok védik a legjobban, merthogy ők "ezt tanulták" és értik, csak közben nem látják a fától az erdőt. Ha én focizom egy csapatban, akkor nyilván tisztában vagyok a játékszabályokkal, csakhogy a szabályokat nem én hozom! Ez a "cáfolat" pont a már elhintett infókkal támadja be a Zeitgeistet. A lényeg, hogy a film betámadja, a mai társadalmi neveltetést, mire az pont ezekkel a neveltetés alatt felvett infókkal támad vissza.
    Jó példa erre az energia! Mai megszokott felfogásunk, hogy hiány van belőle, mire a film megcáfolja, erre az iromány azzal cáfol, hogy "de nem, nincs!". Asszem ennek így semmi értelme!
    De ez az egész valahol nem is lényeges! A film célja, hogy rávilágítson egy ésszerű, tudományosan megalapozott váltásra a Venus Projectre. Azon aztán meg kereshet az ember fogást, úgyse lehet belekötni, maximum identitásbeli problémával.
    Igazából van egy harmadik Zeitgeist film, ami egy összefoglaló előadás, én mindenképp ezt tartom a legjobbnak. Nem a mai aktuális problémákba köt bele, hanem egy egységes összegzés, nincs se zene, se semmi hatásvadászat, csak tömény infó.
  • Sanyix
    #75
    Igazából az a vicces, hogy akik agyament marhaságoznak, lazán elhiszik azt hogy a pentagonba repülő csapódott, és azt hogy a wtc a belerepülő gépektől dőlt össze úgy ahogy, ráadásul 2 alkalommal. Azokat aztán elég agyament több sebből vérző elméletekkel próbálták alá támasztani, mégis az "AZ IGAZSÁG".
  • Balumann
    #74
    Én azt nem értem, hogy mégis ezt mire írod. Másik topikban is leírtam, Jézus létezését, hatását ezer más forrásból is tudjuk. Az előbb én is leírtam, a biblia egy válogatott, cenzúrázott, idealizált, misztikált tanító jellegű történetek összessége (aminek az idő haladtával van történelmi háttere is!), amit nem kellene szó szerint értelmezni. Nemtudom, hogy a bibliát milyen céllal állították össze (tanító vagy manipuláló, butító jelleggel), ha nem szó szerint értelmezed akkor egy kicsivel több, mint értelmetlen hablaty...

    Ádám és Éva története még viszonylag fogyasztható, az eredeti ősi héber mítosszal szemben :D (ha esetleg nem értenéd miért írok ilyet, keres rá Lilith -re, zsidó hagyomány szerint ő volt az első párja Ádámnak). Az újszövetség egyébként történelmileg valamennyire hitelesebbnek mondható, de valóban nem kezelhető hiteles forrásként, max kiindulópontként.
  • WoodrowWilson
    #73
    Egy Zeitgeist cáfolat

    Bár azért hozzáfűzöm, hogy nem olvastam végig, csak hirtelen belelapoztam, de mind a 3 részt taglalja.
  • babajaga
    #72
    Nem érted? Ebben az irományban van az Ádám és Éva dajkamese ami nyilvánvalóan oltári ostoba logikátlan hablaty. Magyarázzam miért? És akkor ugyanebben a könyvben van a bizonyos Jézus és az ő bizonyítatlan ténykedése. 100%? A biblia nem éppen az igazmondás és a logika kódexe.
  • Epikurosz
    #71
    mert a te fals hangjaid igaziak...
    Muhahahh :-D
  • Balumann
    #70
    ...?
  • Balumann
    #69
    Igen, de az embereknek szüksége van valamilyen életfilozófiára. Jézus tanait elfogadták az emerek, gyakorlatilag akkor az volt a felvilágosodás (szemben a többi vallással szemben). Ezt nincs értelme elítélni és tagadni sem, rengeteg forrás megemlíti (még a zsidóvallás is, mint áruló, népcsábító, bűnös, átkozott, stb. valaki). Hiába jószándékú a Zeitgeist, így inkább vissza kell dobni, félrevezető.
    A vallási fanatizmus természetesen soha nem jó, az embereknek meg kellene ismernie a különböző vallások tanításait (kereszténység, buddhizmus, kínai vallások), és ezek mellett nyitott lenni mindenre. Együtt megtanítanak mindenre, amire az életben szükség van a boldog élethez, hit nélkül. Legalábbis a buddhizmus nekem nagyon sokat segít(ett eddig).
    Annyi biztos, hogy az egyház (legalábbis a katolikus az első 1500 évében) az elítélendő, nem pedig a vallás.
  • Bandew
    #68
    Nem működőképes, nem tudom ezt honnan veszed. Egyébként meg más egy ideológia és más egy elmélet, nem is értem ezt minek írtad.
    Ennyi erővel azt is mondhatom, hogy soha ne lépj ki a házadból, mert elüthet egy autó és meghalhatsz.
  • babajaga
    #67
    "Namost, az hogy Jézus létezett, az 100%"

    Tudod egyszer váláki mondta: Válámi ván, de nem az igazi!
  • Bandew
    #66
    Jah igen ezt olvastam. Ezzel is azért nem voltam csak megbékélve, mert kicsit szélsőségesen ítélkezik a film felett. Ez manapság elég gyakori hiba. Mármint "ha nem fekete, akkor biztos fehér" szindróma. :) Pl. felhozza, hogy a kereszténység nem Nap-imádat, mert a Biblia azt elítéli. Namármost ez is egy olyan dolog, ami nem bizonyíték. Hogy a vallási intézmény megőrizze hatalmát, a többit el kell utasítania. De számomra nem Jézus létezésének kérdése a fontos itt, hanem a vallási intézmény, ami állandósít egyfajta hitrendszert. De végülis te is ezt írtad. :)
    A vallás tényleges hibája abban rejlik, hogy ad egyfajta "nyugalmat" az embereknek, ahova menekülhetnek. Ezt gyakran úgy is hozzák fel, mint pozitívumot. Namármost, ha nekem gondjaim vannak az életben, ezért iszom mint az állat, azt az emberek már "rossznak" gondolják, pedig az is egyfajta gondűző. A lényeg, hogy egy ima semmit sem fog megoldani, mégis emberek milliói művelik, szinte elfeledve a valódi problémák megoldását, egyfajta burokba zárva őket.
    Az mindenképp igaz, hogy a Zeitgeist ezt rosszul tálalja. Főleg, hogy ez keményebb dió, mint a pénz vagy bármi más, hisz ha te meg akarsz győzni egy embert, hogy a vallás, amiben hisz, nem valóság, csak úgy fog rád tekinteni, mint az ördögre, ami megkísérti. Szal ugyesen ki van ez találva. :)
  • Epikurosz
    #65
    Béláim! Nagyon belelendültetek.
  • babajaga
    #64
    " Az, hogy működőképes "elmélet"

    Persze! A fasizmus is működőképes elmélet volt! Az emberi szemétségre mocskosságra alapította a működését.
  • Balumann
    #63
    Link? (ami nem a vallásos részt támadja)
  • Balumann
    #62
    Na mostmár be is jön dejó, itt a részletes cáfolás.
  • Balumann
    #61
    A Zeitgeist a vallásos résszel nagyon melléütött, már az alapoknál. Azthiszem ez volt az ahol több oldalas, nagyon jó elemzés van (most sajnos nem jön be remélem majd megjavul), idézve majd leírva a tudományosan elfogadott dolgokkal.
    Több dolgot is állít ami képtelenség, egyrészt hogy Jézus nem létezett, másrészt hogy a Rómaiak találták ki, és összeveti más vallási hasonlóságokkal.
    Namost, az hogy Jézus létezett, az 100%. Ami biztos, olyan tanokat hirdetett ami miatt milliók követték, és az ÜLDÖZÉSEK ellenére is hihetetlen sok híve lett (szeretet, Isten előtti egyenlőség, gyakorlatilag mindent ami a jóléthez kell, szemben a zsidó és pogány vallások negatív tartalmaival). Köze nem volt Rómához a keresztrefeszítésig. A kereszténység államvallássá tétele, egyház szervezése az, ami viszont valóban elítélendő, aminek célja az emberek rabszolgásítása, butítása, szabad gondolkodás kiírtása volt a cél. A Zeitgeist erre viszont egyáltalán nem világít rá, pedig a rossz dolgokat az egyház okozta, szemben az eredeti keresztény tanokkal (amit viszont próbál mindenféleképpen megcáfolni).

    Ha bejön egyébként azt is érdemes elolvasni :D
  • WoodrowWilson
    #60
    A neten elég sok cáfolat megtalálható róla, így szerencsére nekem nem kell magamat azzal fárasztanom, hogy újra végignézzem az egészet, mert már először is a fejemet fogtam sok mondata hallatán.

    "Avagy nyaljunk be mindent amit elakarnak hitetni, mindenmás csak baromság."

    Ezzel csak egy baj van, hogy szerintem ti nyaljátok be azt amit el akarnak hitetni, és minden más csak baromság számotokra:)
  • babajaga
    #59
    Az oroszok el se mentek! Hogy a büdös francba képzel el bárki olyan agyamentséget hogy az USA nekitámad az oroszoknak 56-ban?
  • Bandew
    #58
    Nekem a vallásos rész is tetszett, abban sem nagyon találtam hibát. Persze hozzáteszem, én nem vagyok vallásos és nagyon érdekesnek találtam az asztrológiai részét, mert ez megint csak ugye olyan dolog, amibe nem nagyon lehet belekötni, hisz elég csak felnézni az égre, hogy lássuk.
    Én egyébként olyan cikkel sem találkoztam, ami cáfolná, de ha van ilyen, kérlek linkeld be!
    Általában csak olyan cikkekkel találkoztam, ahol vallásos érzelmű emberek felháborodva tiltakoznak a film ellen, de egy darab érvelést nem találtam bennük.
    Egyébként sztem is hülyeség volt a vallást belekeverni a Zeitgeistbe (főleg azzal kezdeni!), mert túl sok emberből vált ki sértő érzéseket, ami miatt elítéli a többi információt is. Viszont az is tény, hogy az USA-ban a kereszténységnek egész más arculata van, mint hazánkban, így hát nem csodálom, hogy ott ez is egy társadalmi probléma, mert oly módon hülyítik az embereket, hogy az már fájdalmas!
  • NEXUS6
    #57
    Nem kell ide Zeitgeist, ott van minden a Wikin, csak el kell olvasni!
  • Balumann
    #56
    Szeretném látni, hogy valaki konkrétan leírja ezeket a "többsebből vérző" részeket MEGCÁFOLVA, és nem csak azt hallani, hogy "hülyeség".
    "Agyament emberek szemetét, kinek?" Ezektől az érvektől falramászok de komolyan. ELOLVASTAD EGYÁLTALÁN??!! Agyament emberek, hogyne...

    Az első része (vallásokról szóló) valóban hülyeség, erről van jópár cikk is, érdekes módon a többi részről nemigazán találtam.

    Ott a belinkelt cikk, legyetek szívesek kiragadni a részeket, és megindokolni miért hülyeség, mi az igazság.

    "De legalábbis fanatikus összeesküvés-elmélet-hívő és ezzel együtt üldözési mániás."

    Így van, másik hihetetlenüljó érvelés. ÖSszeesküvés-elmélet-hívő üldözésmániás. Avagy nyaljunk be mindent amit elakarnak hihetetni, mindenmás csak baromság.
  • NEXUS6
    #55
    Azért itt 1-2 emberkének még az előző választási ciklusig se nagyon terjed az emlékezete.
    Az, hogy miért volt a jugoszláv háború az többek között a nagyhatalmaknak köszönhető. Összezárni 3-4 tök más vallású, kultúrájú népet egy vezetés alá, az csak annak lehet az ötlete, aki nem ért az egészhez, mert lexarják, mellette persze megtehetik. Hát ugye a nagyhatalmak szoktak ezek lenni általában.
    Na most Jugoszláviában, Irakban, vagy Afganisztánban pont ez a közös. Nagyhatalmak hozták létre őket, na nem most ugyebár - talán a törikönyvön nem alunni kellett volna középiskolában!!!
    És most ugyan ezek a nagyhatalmak, élükön az USA-val hős felszabadító, keresztes, terrorellenes, akármilyen háborút vívnak ugyan ezekkel a népekkel szemben.
    És akkor a mostfelébredt csipásszeműtől jön a dedós kérdésével, hogy pl. mert az miért van, hogy az Irakban a terroristák ölik a Irakiakat? Milyen geciség már!
    Igen így is lehet kérdezni, de a valóság meg az, hogy ott van az a több nép összezárva, és nem nagyon van olyan, hogy "iraki". És, hogy még jobb legyen a goa-party még külföldről is megy mindenki, akinek pedig nem kéne, az egyik felüket nevezzük szövetségeseknek, akiket meg általában ők lőnek le, azok a terroristák. Szal csak pumpálják be a fegyvereket és így soha nem tud letisztulni egy olyan erő, amit a civil lakosság is támogat. Azzal, hogy létrehozták Irakot, azzal, hogy mesterségesen évtizedekig fenntartották Husszein hatalmát (bizony ők voltak), aztán azzal, hogy végül is megdöntötték, és azzal, hogy a teljes állami vezetést, adminisztrációt, rendőrséget, hadsereget, ahelyett, hogy megtartják szélnek eresztették, azzal hogy még mindíg nem döntötték el, hogy szétdarabolják 3 részre, vagy egészben tartják, de akkor a kurdoknak is be kell ám állnia a sorba, ezzel csak a polgárháborús káoszt hozták létre és erősítették.

    Ahogy nálunk is 56-ban, mert ment a Szabadeurópán 1000-rel, hogy harcoljatok, rázzátok le a láncaitokat magyar testvérek! Amikor meg megtörtént, akkor még csak szóba sem álltak velünk. Az oroszok meg vissza jöttek, mert azok meg olyan gecik.

    Így aztán megy a deathmach az egész Világban.
    És igen, a legtöbb frag-je az USA-nak van, mert ők nagyon kúl fickók!
  • Bandew
    #54
    "Aki egy olyan számtalan sebből vérző elméletet komolyan vesz, mint a Zeitgeist... hát, elég gáz."

    Én is láttam a Zeitgeistet. Lehet, hogy sok sebből vérzik, lehet hogy nem. Ezt te sem tudhatod! Mint ahogy azt sem, hogy a hivatalos hírek, mennyire valósak. Viszont van egy nagy előnye a Zeitgeistnek! Az, hogy működőképes "elmélet". Nem úgy mint a traktált hírek, ahol csak vakarom a fejem, hogy "mégis mi az az Al-Kaida???", aztán egy hétre rá már háború is van. Na ez az igazán gáz!!!
    Ez pedig nem paranoia, vagy "összeesküvés-elmélet". Ezek a fogalmak sztem csak a ténylegesen félő emberek fejében léteznek. Meg kell érteni, hogy baromira máshogy működik a világ, mint ahogy azt velünk elhitetik és aki kicsit is fél ettől az igazságtól és elkönyveli paranoiának, az csak nem akar felébredni a "Mátrixból".
  • babajaga
    #53
    Ó!
  • Bandew
    #52
    "nem egy homogén állandó valami mivel négyévenként vannak választások"

    Haha! Jó vicc! Tényleg elhiszed ezt a baromságot?
    Csak egy apró megjegyzés: ha a választások tényleg változtatnának valamit, akkor már rég betiltották volna!
  • babajaga
    #51
    "Érdemes egyébként végigolvasni"

    Agyament emberek szemetét, kinek?
  • babajaga
    #50
    Azok a szemét nyalós Horvátok! Fél országukat lerombolták és van pofájuk segítséget kérni az USA-tól!
  • WoodrowWilson
    #49
    Aki egy olyan számtalan sebből vérző elméletet komolyan vesz, mint a Zeitgeist... hát, elég gáz. De legalábbis fanatikus összeesküvés-elmélet-hívő és ezzel együtt üldözési mániás.
  • babajaga
    #48
    "legfontosabb következmény azonban, hogy az amerikai katonai gépezet immár közvetlenül fenyegeti Iránt, Kínát és Oroszországot."

    Ezt az elmebetegséget ki találta ki?
  • babajaga
    #47
    "Ma értelmes, gondolkodó ember számára már nem kétséges, hogy 9/11 egy insiderjob, egy amerikai titkosszolgálati összeesküvés műve volt"

    A hülyén gondolkodó, sehogyan nem gondolkodó emberek számára. Annyi eszed is lehetne hogy a USA politikája nem egy homogén állandó valami mivel négyévenként vannak választások ha nem tudnád és az új adminisztrációnak nem kötelessége a másik politikáját követni és nem is teszi. Ezt a pofonegyszerű tényt se lehet megérteni.
  • Bandew
    #46
    Az a baj, hogy te megszemélyesíted a nemzeteket. Ezzel a nézőponttal pedig csak saját magadnak mondasz ellent, hisz az USA rombolásait máig "hagyják".
    De ez nem erről szól! Egy háborúban, ahol emberek millióinak sorsa forog kockán, még véletlenül sem szabad averziós magatartást mutatni. Persze ennek ellenére mindig ez történik, hisz ezt a reakciót fel lehet használni háborúk indítására, amivel az USA kormánya mindig is élt! Azt hiszed a kormány és a cégbirodalom jótékonyságból háborúzgat? Azt gondolod, hogy így működik az igazságszolgáltatás?
  • Balumann
    #45
    írom a másik verziót (Zeitgeist movie anyaga).

    "1990-ben az első iraki háborút az előzte meg, hogy April Glaspie, az USA iraki nagykövete biztosította Szaddam Husszeint, hogy nincs kifogása katonai műveletek ellen Kuvaitban. Szaddam bevette a csalétket, megtámadta Kuvaitot. A következmények ismertek. Talán egyedül az érthetetlen, miért hagyták életben az amerikaiak az első Öböl-háború után Szaddamot és rendszerét. Nos, ennek egyszerű a magyarázata. Az amerikaiak akkor még bíztak abban, hogy Szaddammal sikerül egy olyan megállapodásra jutniuk, mint a korrupt szaúd-arábiai, kuvaiti, pakisztáni rezsimekkel. Miután ebben csalódniuk kellett, találták ki az amerikaiak a vegyi, atom- és biológiai fegyverekkel fegyverkező és a nemzetközi terrorizmust támogató Irak meséjét, ami végülis a II. Öböl-háborúhoz vezetett. Irak, amely a kőolaj világtermelés 10 %-át adta, nem létezik többé független államként.

    Az egész világ „úgy tudja”, hogy az USA azért támadta meg Afganisztánt, mert Oszama Bin Laden a tálibok támogatásával onnan szervezte és irányította a 2001. szeptember 11-i USA elleni terrortámadásokat. Ma értelmes, gondolkodó ember számára már nem kétséges, hogy 9/11 egy insiderjob, egy amerikai titkosszolgálati összeesküvés műve volt. Következménye: Áldozatok milliói, mérhetetlen szenvedés Afganisztán népeinek, a földgáztermelés az USA ellenőrzése alá került, az ópiumtermelés (amely a tálibok alatt gyakorlatilag megszűnt) újra fellendült, természetesen szintén az USA szolgálatában. A legfontosabb következmény azonban, hogy az amerikai katonai gépezet immár közvetlenül fenyegeti Iránt, Kínát és Oroszországot."

    FORRÁS, az ő forrásuk:

    "Munkánkban többek között a Zeitgeist 3. c. interneten megnézhető film anyagára, John Perkins: „Egy gazdasági bérgyilkos vallomásai” c. könyvére és Drábik János írásaira támaszkodtunk. Akit érdekel munkánk gazdasági része, részletesebben olvashat róla az említett írásokban, továbbá Csath Magdolna, Bogár László műveiben."

    Érdemes egyébként végigolvasni...
  • Sir Ny
    #44
    nem, nem kellett volna hagyni. de az amerikai nép fiai nem azért haltak meg, hanem azért, mert egy pár horvát benyalta magát pár magas pozícióban lévő amerikainál. egyébként le se szarták volna őket.
  • Balumann
    #43
    "Szar lehet ilyen üldözési mániával élni. Esténként alánézni az ágynak, nem-e épp ott kergetik a GI-joek a terroristákat,"

    Lehet én vagyok a hülye, de hogy ezt a baromságot mire írtad, sehogysem tudok rájönni.

    "napközben meg mindenféle diliházból szalajtott hülyeségét engedelmesen bebiflázni."

    Vagy az igazságot elhinni, amit érdekemberek a médián keresztül próbálnak elhallgattatni, úgy bemutatni ahogy szeretnék, hogy mi tudjuk.
  • babajaga
    #42
    "A háború a legsúlyosabb bűncselekmény"

    Hagyni kellett volna Kuvaitot? Szerbia fél Horvátországot lerombolta, hagyni kellett volna hogy tovább folytassa?