2397
tsw
  • Alanw
    https://www.secretworldlegends.com/2019/11/15/new-phone-who-dis-a-new-bee-resource/
  • Alanw
    https://www.secretworldlegends.com/2019/04/01/update-2-3-2-patch-notes/
  • s1lkforrent
    Azt nem tudom hogy az SWL licenszével lehet-e a régire visszamenni, az biztos hogy Steamen már csak a nagyon ritka és jó drága Steam giftek maradtak a régi kiadásokból. Mivel a kiegészítőkhöz szórták az alapjáték kulcsát, így nem kellene nagy dolognak lennie a SWL Funcom/Steam kliensbéli játékhoz TSW kulcs passzintásának, de esélyes hogy a régi Issue korlátok még élnek, a régi csomagokat pedig megint nem árulják már. Ha és amennyiben egyáltalán a régi játékok kulcsai még működnek, és nem kardlappal vernek mindenkit a SWL játék felé inkább.
  • s1lkforrent
    Akit esetleg érdekelne, Legends előtti TSW-nek alakult Discord csatornája: The Secret World Classic https://discord.gg/Wgk5hAb

Visszaváltás classzikra:
    "KNightweb
    Not sure if I understand you correctly but as I understand it you have TSW installed and opened the launcher but it tried to update to SWL and you don't want to Play SWL but want TSW.

In order to play what you want to do is download "LocalConfig.xml" from funcoms Servers ( http://cdn.funcom.com/downloads/tsw/client/LocalConfig.xml ) and then put that file in the root of your install folder (example c:\Games\The Secret World) then open the launcher as normal, the launcher will read that file and patch your game to The Secret World Ver. 1.15.10"

Magyarul a LocalConfig.xml-t a client mappába kell dobni, és a launcher a régire frissít majd.
    A magában akar játszani annak így tökéletes lesz, mert 3 éve sem álltak sűrű tömött sorokban a játékosok, de most aztán a régi változat tényleg teljesen üres. Max 40 játékos egész világban, a minimum pedig 2-3, átlag sem sokkal több.
  • s1lkforrent
    TSW halott és élvezi

• Alanw
    https://www.secretworldlegends.com/2019/03/26/announcing-moons-of-madness/
  • Alanw
    https://www.secretworldlegends.com/2019/02/06/stonehenge-group-mode-now-available/
  • Alanw
    https://www.secretworldlegends.com/2018/10/05/samhain/
  • Alanw
    https://www.secretworldlegends.com/2018/02/26/agent-network/
  • s1lkforrent
  • MerlinW
    Nem tudok róla.
  • Alanw
    Van aktiv magyar klàn?
  • Orgi
    Köszi, kb értettem a dolgot, csak azt hittem hogy az annó megkreált karakterem névvel ott lesz azért, kb minden nélkül majd, de akkor teljesen újat kell csinálni ezek szerint.
  • MerlinW
    Transfer csak a kozmetikai cuccokra vonatkozik, amiket vettél pénzért a shop-ban, stb. Elölről kell kezdened a játékot, eléggé megváltozott.
  • Orgi
    Sziasztok,

régebben elég sokáig játszottam a játékkal, aztán most én is megnézném újra. Ha jól értem, az előző karakterem "elveszett"? Beléptem az account oldalra, nyomtam egy transfert is, de utána a játékot indítva továbbra is csak a create gomb aktív...
  • MerlinW
    Mikor rájössz, hogy te viszed a filth-et és bepánikolsz:)) (E10 raid)

• MerlinW
    8 különböző macska pet-et (6 kék, 2 lila). Mást nem.
    Jack mást nem ad. Kosztümök, cukorkák az acsihoz, 2 ritka pet, és Jack feje a múzeum upgrade-hez.

Közösségi eseményeken nem szokott esni semi komoly dolog, túl könnyűek ahhoz. A céljuk a szórakoztatás. A karácsonyi event jobb lesz.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.10.24. 22:52:33
  • lammaer
    A mostani hellovines eventtel kapcsolatban...

1. A meowling küldetés ad valami értelmes dolgot is, vagy csak a macska petet (ami ugye jó jó hogy van csak ugye semmi haszna)
    2. az óránkénti bossból csak a distillateok meg kosztünök esnek? Esetleg vmi spéci fegyó/felszerelés?
  • MerlinW
    TSW halott. Secret World Legends (TSW újra kiadva - átdolgozott harcrendszer, crafting, képességek, grafika) van. Free2Play lett, 0-ról kell kezdened, pár dolgot áthozhatsz a TSW-ből a secretworldlegends.com oldalon. Steam-mel telepíthető

Sosem volt magyar "állomány", pár magyar játszik, de igen ritkán látom őket. Viszont a nemzetközi állomány még mindig nagyon kellemes. Ha az angol nyelvismeret hiánya a gond, akkor meg ugye nem sok értelme van a játéknak, hiszen a sztori és a lore a legerősebb tulajdonsága:)

Én játszom, már az endgame végén járok (Item power 920)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.10.22. 20:44:13
  • Kiflix
    Sziasztok!

Most szeretnék visszanézni a TSW világába, és érdeklődnék, mert magyar részlegként csak ezt a fórumot találtam meg.
    Régebben is nagyon kihalt volt, de van még valamennyi magyar állomány? akár kisebb guild akikhez lehet csatlakozni?
  • JonasSandor
    szerencse.
  • Maala
    Nem.
  • JonasSandor
    Kitörölte az atlantika online az összes játékot a gépről:D:D:D ilyenkor nem kell előről kezdeni az egészet?
  • MerlinW
    Hol a hiba a képeken?:)

Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.29. 23:29:46
  • lammaer
    eh... ösztönösen megtalálom a legszarabb dolgokat :D

Közben olvasgattam ma elég sokat, az ARnél irják hogy ordas szopás a gránát, egészen odáig mentek hogy van aki azt javasolja az ember ne unlockolja ki azt az ability sort ami a gránátot bekapcsolja... de az meg eléggé kiheréli az AR-t gondolom én...

Healing az kell, most a sivatagban bóklászok és tegap szokatlanul sokszor haltam (ott a hotelnél).. az ki tudja, lehet ha a DPsem sokkal jobb lenne, akkor nem kéne healing :D
  • MerlinW
    Mert az AR elsősorban healer fegyver. Dps-ként is lehet használni, de kevesen használják, mert sok jobb alternatíva van. Lassú, nehéz használni ("gránátfőzés"), meg lehet ölni magadat vele, stb. Heal leech fegyvernek tökéletes.

Hammer + Chaos = magas dps + gyakorlatilag halhatatlanság. Tankok is használják, healer-nélkül futnak végig Elite 5+ dungeon-ökön.

A játék szerintem leggyengébb fegyverei: elemental, blade, AR.

Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.29. 16:04:27
  • lammaer
    Köszi a választ... az assault riflével nagyon szemezek, ugye kardos varázslós MMOval tele van a polc, szóval ha végre van olyan amiben vannak modern fegyverek inkább arra mennék. Mondjuk guglival több pistol+shotgun buildet t aláltam mint pistol+AR-t, de az AR range nagysága nagyon szimpi (pisztolyban is tetszik hogy amig a közelembe érnek a mobok már jól megtépázom őket.... az AR hatótávja meg a duplája a pisztolyénak ha mindn igaz).

A content PVE során a kard nagyon jól jön - ugye a mobok többsége közelharci, tehát igy is úgy is a képedbe mászik, tehát a kardot lehet használni, és egyelőre elég nagy szükség van a kardból jövő gyógyításra, amit viszonylag könnyn tudok aktiválni, mert sikerült vennem akciósan egy kék stormbinger kardot, szóval ömlik a chi, azt ha nem csinálok vele semmit akkor jön is a heal.
  • MerlinW
    "nem tervezek orrvérzésig dungeonozni, engem kimondottan a sztoriline érdekel, ha az megvan nem fogok csak azért bossolgatni hogy még hatékonyabban bossolhassak"

Akkor tök mindegy mit csinálsz. A sztori direkt úgy van megalkotva, hogy kék felszerelésben (lvl50-es questek) bármilyen fegyverrel kényelmesen játszható legyen. A jövőben érkező kiegészítések sem lesznek nehezebbek, nem lesz emelt szintlimit, ez nem az a játék. Ha most kényelmesen haladsz a sztoriban és nem érdekelnek a nightmare kontentek, raid-ek, lair-ek, regional boss-ok, stb, akkor kész vagy. Élvezd a történetet :)

Endgame esetén viszont válassz neked szimpatikus párost. Ha dps, akkor először is ranged vagy melee. Előbbihez a pisztoly a legjobb elsődleges fegyver, másodlagos lehet shotgun vagy blood. Melee esetén hammer az elsődleges meta, másodlagos fegyvernek meg fist, blood, blade.

Pistol+blade-nek semmi értelmét nem látom, mert dungeon-ökben nem fogsz oda-vissza rohangálni a bosshoz. Ha meg a boss seggében szeretnél lenni, akkor nem pistol-t, hanem a majdnem 2x annyit sebző hammer-t használod. NY Raid-ben meg konkrét melee, mid és range körök vannak, tehát blade esetén ott csak a melee körben állhatsz, ami gáz lehet, mert csak 4-en állhatnak egy buffkörben. Ebből 2 tank.

kék 25-ig fejleszd a cuccaidat, aztán vagy dungeon-ökből loot-olj extraordinary talizmánokat (extra atrributumokkal rendelkeznek), vagy vedd meg őket és azokat fejleszd. Fontos hogy 3pöttyös legyen minden talizmán. Fegyverből sem árt az MK III, de MK II még oké. Bár DPS pont az a kaszt, aminél az utolsó ezred százaléknyi dmg is számít, nem úgy mint a healer / tank esetében.

AP-t költsd képességekre, ha már minden megvan ami kell, a többire. Lényeg, hogy a képességfa végén a capstone-ok passzív képességek és megkapod mindet, függetlenül a fegyvertől (mint a passzív oldalon). 9x9 capstone ad neked ~1000 HP-t és attack rating-et, amire szükséged lesz. (Elite 6-7 fölött kell a ~7000 alap HP).

gear lista

Mark-ot meg gyűjtsd (daily challenge-ek), mert az extraordinary radiant talizmánok százezrekbe kerülnek.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.28. 21:45:55
  • lammaer
    Köcce.

Most kicsit tanácstalan vagyok karakter illetve felszerelés fejlesztésben, hogy merre tovább.

Karakter: ezt a nagyonjól megirt Pistol+Blade guideot követve megszereztem minden szükséges aktív és passziv képességet, egész jól is működik a build.

Az SPt azt tudom hova szórni, de az APval fogalmam sincs hogy mit kezdjek. Rakosgassam mi azokat a pistol/blade skilleket amire semmi szükségem sincs egyébként, hogy a végén meglegyen a mastery? Vagy esetleg nézzek ki egy másik fegyvert - a puskával szemezek, bár nem hiszem hogy hatékonyab lehetne) és jobb hijáán unlockoljam azoknak az active abilityjait?

Felszerelés: a pisztolyom és a kardom kék (ennél jobb ugye sztem nem is lesz a sztori végéig), a többi cucc egyelőre zöld. Melyik célszerübbb? Megvenni a többi cucból is a kéket (3-6000 markért már beszerezhetőek) és azt upgradelgetni, vagy szépen upgradeljek mindent zöldről kékre (az ugye minden tárgyból két darab level 20as cucc fejlesztését feltételezi, ami azért elég sok upgrade).

Megmondom őszintén, mivel jelenleg 40K Markom van, és nem nagyon látom hogy mire másra fordithatnám (a sprint IV meg van, az ingame pénz horrorárú hogy a markot arra konvertáljam) arra gondoltam hogy mindenből megveszem a kék változatot az AHban, nem szarakodok a zöldek upgradelésével meg fúziójával... hacsak a marknak nincs ennél értelmesebb felhasználási módja (nem tervezek orrvérzésig dungeonozni, engem kimondottan a sztoriline érdekel, ha az megvan nem fogok csak azért bossolgatni hogy még hatékonyabban bossolhassak :D )
  • MerlinW
    Igen. Amint fejlesztesz valamit, bound lesz, nem adhatod el, max NPC-nek shard-ért. Minden drop a játékban lvl1. Zöld lvl20-ig, kék 25, lila 30, narancs 35, piros 70-ig fejleszthető. 2 zöld fuse = kék, 2 kék fuse = lila, és így tovább.

Fejleszteni liláig quest droppokkal lehet kényelmesen, Epic (lila) és felette dungeon distillates-ekkel. Glyph és signet-ek minden minőségben lvl20-ig fejleszthetők, fuzió ugyanúgy működik, mint a talizmánok/fegyverek esetén.

Glyph distilates-eket a scenariok dobnak, Signet-eset a lair-ek, regional boss-ok és megaboss-ok.

Illetve most már Tokyo konténerek is dobnak mindenféle - relatív alacsony xp számú -
    distillates-t.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.25. 22:58:44
  • lammaer
    Jól láttam hogy aukciós házban csak level1-es tárgyak vannak?

Szóval, van zöld-kék-stb szin, de mindig level 1?
  • Doom 4
    lol lvl 18-on (19 meglett az első side missionnal) mentem át Savage Coastra. Igaz kimaxoltam Kingsmotuhot.

Amúgy így, hogy olvasom Lovecraft legjobb műveit, még jobban átjön a hangulat, meg a világ. :D
  • JonasSandor
    Ja értem köszi.
  • MerlinW
    Ha a faction HQ-ra gondolsz, de. Egyébként bármikor visszamehetsz bárhova Agartha-ból.
  • JonasSandor
    Az eredeti kezdő helyre nem visz vissza?
  • MerlinW
    Endgame-nél számít, több combat power-t ad fejlesztés után. Ráérsz 3 pöttyös kékkel fuse-olni a jelenlegi (majdani) kékedet később (Lilával is eljátszhatod de több idő és a signet/glyph kivétel 20k MoF-ba kerül). Questelés tekintetében, mindegy.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.09.12. 10:28:47
  • MerlinW
    Emlékeim szerint lvl10-12 körül mész át Savage Coast-ra (hell, zombie, ghost felhozatal), 20 körül Blue Mountain-ba (zombi, ak'ab, Orochi, filth felhozatal), és 25 környékén Egyiptom.
  • MerlinW
    Hónap végén jön a folytatás.
  • JonasSandor
    Jó erősek ezek a dögök egy küldibe gyógyító zombit kéne kinyomni 8-as szintű esélyem sincs. Varázsolni vagy fegyót cserélni lehet?
  • ssanyii
    Tokyóban Kaidan Docks lockolva van még? megvan a küldi (Follow the White Rabbit) de nem tudok átmenni a karantén falon.