198
  • Epikurosz
    #158
    A cuppanósküldő ajánlatom még érvényes!
  • babajaga
    #157
    "a felsőoktatásban ~ 300 000 hallagtó van "

    És a fele nem odavaló. Villanyszerelő meg egyébb szakemberben hiány van.
  • babajaga
    #156
    Honnan veszed hogy a 4-es csupa korrupció? Hogy a P**ba lehet ilyen agyamentséget elképzelni hogy ami 15ezerbe kerül kiszámítva az nem kerülhet 30-ba ténylegesen. Ilyen még a nem mostani helyzetben se rendkívüli. Nehogy elmondja nekem valaki hogy a világ minden országában ha valamit 15 ezerre kalkulálnak az egy fillérrel se lehet és nem is lesz több.
  • Molnibalage
    #155
    Pnt azért noztam a nőkkel kapcsolatban ezt a példát, mert abszolúte nonszensz és elképzelhetetlen, hogy valaha is ilyen előforduljon, hogy semiképp se lehessen a példámat összeegyeztetni valamelyik mai országgal.

    Hát pedig van ilyen. Tudod egyes országokban, ha a nőt megerőszakolják a saját rokomai ölik meg vagy ő megy börtönbe, ha nincs négy tanúja. Szép a világ ugye?

    A 4-es metrót meg ne hozd fel, mert téged is agyoncsaplak. Az egy SZARKUPAC. Csupa nagybetűvel. A világ szégyene, a haza mutyizás és "szakértelem" és korrupció emlékműve lesz. Szart, drágán.
  • djhambi
    #154
    Pnt azért noztam a nőkkel kapcsolatban ezt a példát, mert abszolúte nonszensz és elképzelhetetlen, hogy valaha is ilyen előforduljon, hogy semiképp se lehessen a példámat összeegyeztetni valamelyik mai országgal. A példhoz bármilyn meghökkentő dolgot írhattam volna, amin ugyanúgy felháborodhattál volna (pl. otárra szarás). Túl van tárgyalva.

    Általában ügyelni szokam a tulajdonnevek helyes írására, de ha gyorsan gépelek, ez néhol elkusshad (akaratlanul). Nem vagyok nagymagyar, nem vagyok mélymagyar, csak egy kis fórumozó, ahol a gépelt szöveg általam kevésbé ellenőrzött, nem szándékosan írtam azt úgy, ahogy, és nem hiszem, hogy a kifejezés kiforgatása, és (most a nők után a magyarok) ellenem uszítása adna neked igazat a témában.

    A politikai rendszer átalakításával pesszimista vagyok, hiszen 20 éve történt még csak meg, de jó nagy kaki lett, egy össznpi összefogás oldan meg a problémát, fikázás helyett javaslatok, kooperáció, csak a jelnleg a felek képtelenek emberi párbeszédet folytatni, amit művelnek, az színjáték, ahtalmi harc, manipulálás, halkan súgom meg, mert ígértem valamit az egyik előző topicban, hogy nem politizáok, de talán pártatlanul állíthatom, hogy ha valakinek értelmes ötlete lenne, a többi párt reflesxből megvétózná, mert minden a másik párt ötletét a többi ellehetetleníti, és ez az, amiért nem haladunk sehova sem.

    De elgondolkodnék valamin: a felsőoktatásban ~ 300 000 hallagtó van államilag támogatva. Ha mindegyik szemtelenül alacsony, 200 ezer forintos féléves képzési díjjal van számolva, az 60 milliárd forint félévente, ez kb. az a pénz, amivl csökken a 4-es metró unió támogatása. 20évre ez 2,4 ezer milliárd forint. Az államadósság 1990-ben 1,8 ezer milliárd forint volt, ma 15 ezer milliárd, és ha nyugati módra ösztöndíj formájában visszapumpálják a pénz felét ösztöndíjakba, és paraméternek megválasztjuk az időt inflációhoz, akkor is nagyságrendben az államadósság mértékévl összemérhető ez a pénz.

    Most elég drága képzésen tanulok a felsőoktatásban, államiag támogatva, és nem gazdag családom. Csak szemléltetni szeretném, hogy amikor az emberek a tandíj eltörlése mellett szavaztak, akkor ott helyben kapak sok-sok pénzt, csak mivel nem jelenik meg ösztöndíj formában, nem jelenik meg az adóban és nem jelnik meg a pénz, amit a porontyok felsőoktatására kell elkölteni, hajlamos az ember alapnak venni, hogy szegény, és Románia meg Szloákia lekörözött minket, ahol az infrastruktúra a béka segge alatt van, az egészségügy nálunk is rosszabb, itthon egy orvos kedőfizetése nettó 95 ezer, de a rohammentő szolgálat öt csillagos, és az eszközeik a legmodernebbek a térségben. Ajánlom figyelmetekbe Lazaresco Úr halála c. román művészfilmet. Szlovákiában az emberek hála Bokros reformjainak hála éheztek, de most igencsak megtáltosodtak.

    Legvégül egy kedves történetet szeretnék megosztani veletek: egy bolt kirakatában a magyar öltönyöket reklámozva egy magyar szászló, benne három magyr szó: "Szeretem mert magyar" - vesszőhbásan. Én ezen szoktam kiakadni.
  • Mardel
    #153
    Az nem kétséges, hogy cenzúráznak.
    Pl. itt ez a könyv, amiről a magyar wikipedia kijelenti, hogy irodalmi hamisítvány.
    A vitalapon kérdezik, hogy hogy értve hamisítvány, azért mert ismeretlen a szerzője, mert a könyv viszontagságos dolgokon keresztűl maradt fennt? Vagy úgy hamisítvány, hogy eltér az eredetitől?
    Erre ezt válaszolták: "Talán mert a tartalma hamis...?"
    De tényleg, hogy lehet valaminek a tartalma hamis? Szerintem a wikipedia a hazugság szót keresi rá, csak ezt így ebben a formában, nem írhatja le, mert akkor hitelt vesztené maga wikipedia, vagy maguk a moderátorok, mint ahogy a könyv az Előszavában is említi.
    Ha egy könyv valódiságáról szeretnénk meggyőződni, akkor utána kell néznünk az adott évszámoknak, eseményeknek amiket említ, már ha léteznek róla írásos dokumentációk (bizonyára sok ilyen dokumentáció a "véletlennek" köszönhetően megsemmisűlt). És nem egybűl hazugságot kiálltani rá.
    Hiszen már oly sokszor bebizonyosodott, hogy amit tagadnak, az valószínűleg igaz. Egy perbe fogott ember is akiről hitelt érdemlő bizonyíték kerűl elő, sem fogja azt vallani, hogy igazak a vádak, ítéljenek életfogytiglanra.

    U.I.:A sok lelkifröccs tán mindenkire rábízom, hogy ki minek véli, én igen tanulságosnak véltem a könyvet.
  • babajaga
    #152
    Az országnak megérte. Ha mindenki ilyen hozáértéssel és precizitással dolgozna,de szép is lenne. Nekem nem.
  • Epikurosz
    #151
    Téged sem volt olcsó összehozni. Ráadásul, még az is kérdés, hogy megérte-e. :-D
  • Molnibalage
    #150
    És kinek kell az, méregdrágán? Nekem nem. Nagyrészt senkinek...
  • Molnibalage
    #149
    Hányszor hozod még ezt fel? Gazdaságosan nem kitermelhető a mai gázárak mellett jelenleg. Pont. A kitermelés költségeét sem fedezi. És akkor még bőven dolgozni kellene vele. Hányszor csámcsogsz még a szaron?
  • babajaga
    #148
    Az már a bioüzemanyag mellett nyivákolóknak se jut el az agyáig hogy hónapok alatt megtermelni, betakarítani erjeszteni desztillálni mibe kerül, hisz a kibicnek semmi sem drága.
  • Mardel
    #147
  • Epikurosz
    #146
    #140
  • KillerBee
    #145
    "Ne kezd már el a dolgot azzal, hogy a zsebtolvaj is bűnös,"

    kezdd :)
  • KillerBee
    #144
    "A homokban szílicium van, ami a napelemekhez kell."

    A napelemgyártásban nem a homok a legszűkösebb erőforrás. A technológia és a know-how annál inkább az, enélkül semmire nem mégy a homokkal.
  • KillerBee
    #143
    "Fölösleges ellenem uszítanod a szebbik nem kéviselőit"

    A példád sokat elárul rólad, mert hát milliónyi példát kitalálhattál volna, ám te épp a nők leköpdösését hoztad fel. Mivel egész mellesleg én is nő vagyok és a példát nekem címezted, ettől csak még bunkóbb lesz a példa, a kitalálójával egyetemben.

    "Ha börtönbe zárnád az egész parlamentet, sem lenne jobb, csak egy kis valszám meg eloszlások"

    A helyükre kerülők valószínűleg ugyanolyan gazemberekké válnának - épp ezért írtam, hogy magéval a politikai rendszerrel van óriási baj. Csakhogy ez nem menti fel a mostani bűnözőket, mert mégis csak ők követnek el bűnöket, nem mások. Tudod, a bűn elkövetésére való hajlam még nem büntetendő, sőt az sem büntetendő, ha valaki csak azért nem követ el bűnt, mert nincs rá alkalma. Kizárólag a bűn elkövetője büntetendő és nem menti fel őt az, hogy más is azt tette volna a helyében. Már Nürnbergben sem fogadták el azt a védekezést, hogy ha én nem teszem meg ezt vagy azt, akkor megteszi helyettem más. Amint a felelősség "parancsra tettem" stílusú áthárítását sem.

    "ha nem tartanánk be a törvényt, nem lenne értelme, és anarchia lenne. Ilyen egszerű."

    Az erkölcstelen törvény is romba és romlásba dönt országokat. Kezdhetjük rögtön Magyarországgal, már Szlovákia is jócskán megelőzött bennünket, Románia is jó úton halad efelé.

    "Szerintem az zavar téged, hogy vannak nagyon gazdag emberek magyarországon, akiknek nagy hatalmuk van, és ezt könnyen szerezték, a rendszeváltással ,ert jó helyen voltak jó időben. De ne akarj mindent rájuk kenni, ezt közösen keféltük el össztársadalmilag."

    Nem egészen. A kommunista hatalomátmentés egyik legjobb példája Magyarország (igen, NAGY kezdőbetűvel, bármennyire nem tetszik neked!), miközben azok ill. azok gyerekei papolnak kapitalizmusról és zsákmányolnak ki bennünket, akik annao ugyanezt tették a kommunizmusban.

    Nem az zavar, hogy könnyen meggazdagodtak, hanem az, hogy az ország közös vagyonát lopták el. Tőlem, tőled, mindannyiónktól. És ezt lopkodják azóta is, ezt adják el potom pénzen azóta is.

    Igen, valamennyire mindannyian felelősek vagyuk, csakhogy ez a szöveged a felelősség szétterítése mindenkire, persze Abszurdisztánban ez így megy. Az, akinek nagyobb a hatalma, annak nagyobb a felelőssége is. Ne kezd már el a dolgot azzal, hogy a zsebtolvaj is bűnös, meg a tömeggyilkos is bűnös, tehát egyformán bűnösök. Ezzel te is a kedves politikai gazembereid szekerét tolod, akár szándékosan, akár csak mélységes tudatlanságodban.

    És még egyszer, már az erősen jellemző rád, ahogyan Magyarország nevét következetesen kis kezdőbetűvel írod. Nem vagyok sem nagymagyar, sem mélymagyar, de a hazának ezt a tiszteletet illik megadni.
  • Epikurosz
    #142
    Használd a fejed. Jól fog esni.
    A homokban szílicium van, ami a napelemekhez kell.
    Na, ne nekem kelljen mindent elmondani.
  • babajaga
    #141
    "A homokból üveget lehet gyártani, például"

    És ki a kutyafarkinca veszi meg az üvegedet? Nehéz megérteni hogy mi a kutyapöcsnek termelnénk mikor nincs piac? A Kádár rendszerben autóbuszokst szállítottunk a fél világra. Most próbálj meg valakinek eladni, körberöhögnek!Mezőgazdasági terméket hova akarsz eladni?
  • Epikurosz
    #140
    Egy okos ember kezében minden kincs.
    A homokból üveget lehet gyártani, például.
    Bzionyos határok közt (mondjuk -20-tól + 40 Celsiusig) az, hogy valahol meleg van, vagy hideg, szárazság, vagy nedvesség, nem releváns. Csak a lustáknak kifogás az, hogy terméketlen föld, meg szegény vidék, meg egyéb bla-bla.

    Persze, a legtöbb esetben nem elég csak lógatni a lógatnivalót, szükség van ismeretekre. Az ismeretek az igazi kincs. Ezért vagyok én Akasha könyvtáros. :-)

    Ja, és a tudást is megpróbálják megcsapolni. De meg ám!
  • Mardel
    #139
  • Mardel
    #138
    Mivel a víz az életet jelenti és minden föld szerű bolygón is vízet keresnek elsőként, ezért szerintem a vízről nem szabadna megfeledkeznünk.
    Míg Irakban az olajért megy a harc, persze a "terroristák" ellen.
    Mikor a wolrd trade centert is úgy építették fel, hogy kibírjon egy oylan dolgot, hogy nekirepülnek boing 474el.
    Addig itt nálunk úgymondd burkoltan a gyógy és édesvízkészleteinkért folyik a harc természetesen a háttérben.
  • Mardel
    #137
    Jah és az olaj mellett az édesvíz a másik legnagyobb kincs, főleg sivatagban.
  • Mardel
    #136
    Termál és Gyógyfürdők pl. bár nem nyersanyag, de:
    "A magyar főváros termálvíz kincse világviszonylatban is egyedülálló. Budapest területén kb. 118 természetes forrás fakad, nagy részük meleg vizű. A természetes forrásból és fúrt kutakból fakadó vizek általában 21-76 °C-osak és naponta kb. 30.000 köbméter vizet adnak.

    A budai hegyoldal melegvizű forrásait már a kelták, és a rómaiak is használták. A római időkben feljegyzések szerint 14 db fürdő volt a városban, míg a török időkben 8 fürdőről számolnak be. A török hódoltság idejéből származó fürdők még ma is üzemelnek. Ma 24 db gyógyfürdő, uszoda és strand van Budapesten, melyek közül 10 db gyógyfürdő."
  • Epikurosz
    #135
    nem beszélve az uránról, szénről, a fáról, a bioüzemanyagok gyártásához használható növényekről, és még rengeteg másról, ami ott hever a földön.
  • Epikurosz
    #134
    "magyarországnak nincs nyersanyaga"
    Súlyos agyérelmeszesedés!
    Utoljára Horn Gyula mondott hasonlót ("kis ország vagyunk."), azóta kórházba került.
    Csak egyetlen ellenpélda.
  • babajaga
    #133
    Mondhatta volna szebben, kis lovag!
  • babajaga
    #132
    "Azt kéne felfogni végre, hogy a kommunizmust a multinácionális cégek pénzelték"

    Egy apró baj van csak hogy a világ egyetlen országában sem jutottak el a kommunizmusig edáig.
  • droidka
    #131
    ''Románia Ceausescu alatt az utolsó fillérig visszafizette az államadósságát, tudod é hogy sokkal rosszabb helyzetbe kerültek? Miért tudnád?''

    -Ha szerinted az teljesen természetes, hogy az államokat eladósítják, akkor ezzel bizonyítottad (sokadjára) hogy nem vagy százas, ezért innentől kezdve én hozzád nem szólok.

    Magyarországot látom sokadjára sem írod nagybetűvel, te féreg. Dögölj meg a kurva anyádba a summa cum laude diplomáddal, te gecionista.
  • babajaga
    #130
    Igen csak elmélet és elmélet között óriási különbség van, mert van olyan blőd hogy épeszű embert nem lehet vele kábítani.
  • droidka
    #129
    Azt nevezed összesküvéselméletnek, amiről két sort nem olvastál.
  • droidka
    #128
    Ha annyira odaáig vagy a multikért:

    John Perkins: Egy gazdasági bérgyilkos vallomásai

    http://videoplayer.hu/videos/play/317361

    A mezőgazdaságunk, ha jól tudom gyakorlatilag teljesen önellátó lehetne, olyan minőségű a magyar föld és vízkészlet... Azt a neolibsi dumát, HOGY MINDEN ELADÓ, MINDEN FELVÁSÁROLHATÓ, azt én már nem veszem be... Rövid távon max. azokat a multikat engedném maradni, amiket nem tudunk hazai vállalkozásokkal kiváltani. Azt a pénzt, amit itt megszednek rajtunk, azt átváltják devizára és kiviszik a magyar gazdaság vérkeringéséből, ezzel hosszabb távon megint kibasznak velünk.

    Azt kéne felfogni végre, hogy a kommunizmust a multinácionális cégek pénzelték, hogy az csak egy újabb vállalkozásuk volt!!! Hogy a kommunizmus csak egy hazugság, átverés volt!!! Mit gondolsz, máskülönben hogyan lenne lehetséges az, hogy az egykori legnagyobb kommunista férgek fattyai ma a legnagyobb bankárbérencek?? A propaganda megfogalmazása szerint a vadkapitalizmus és a kommunizmus egymástól szélsőségesen távol álló fogalmak... De ha éltél már egy keveset, akkor sok ész nem kell hozzá hogy lásd, hogy van a kettőnek egy közös tulajdonsága, mégpedig az, hogy mindkettő EGYEDURARLOMRA törekszik... A kommunizmus valójában nem volt más, mint amikor az egymással rivalizáló cégek vagy elpusztítják a gyengébbeket, vagy ha egyenlő erősek akkor kartellezve monopolhelyzetet alakítanak ki a piacon... Ahogy most is történik...
    Meg amikor kommunizmusról beszélsz, gondolom hogy azért a szovjetunió alposan megkopaszthatott minket...

    Ugyan miért adnánk oda a magyar földet ezeknek a dögkeselyűknek, azt ami a MIÉNK!!!??? Tönkreteszik a kis és középvállalkozásokat, rabszolgát csinálnak belőlünk, ahogy a nácionista henry ford és a kruppok tették a munkatáboraikban!!

    Tanmese: a történelemben az emberi társadalom mindig három részre tagozódott, voltak a szupergazdagok akik irányították az államok életét, volt alattuk a középréteg, a polgárság és voltak a legszegényebbek, akiknek semmijük sem volt: a rabszolgák, a parasztok. Mindegyik arra törekszik, hogy a ranglétrán feljebb jusson, és aki legfelül van, az arra, hogy ott is maradjon... Ezért a bankárok egyszer kitalálták, hogy megsemmisítik a középréteget, hogy azok egy esetleges forradalom során ne tudják átvenni a helyüket, és közöttük egy szakadékot KÉTPÓLUSÚ társadalmat hozzanak létre. Például amikor Brazíliában vagy Indiában vannak az égig érő felhőkarcolók és azok tövében a nyomornegyedek... Arra akarják kényszeríteni a a társadalmat, hogy azok a nap 24 órájában dolgozzanak, mert ha teljesen kifáradtak akkor nem lesz erejük olvasni, tanulni, gondolkodni ami egy állam irányításához kell. Nem fogják tudni, hogy mit tehetnének a bankárok ellen, ha olyan helyzetbe kerülnének, hogy azokat le lehessen váltani. Ez volt az célja a kommunizmusnak, ezért pusztították el a kulákokat!!! És ugyanezért akarják megsemmisíteni a multinácionális cégek a kis és középvállalkozásokat, hogy teljes függőségbe és rabszolgasorsba taszítsanak minket... Ezért vették el annó az én dédnagyapámtól a te dédnagyapáid a semmi kis földjét és ezért akasztotta fel magát, ezért zárták be a dédnagyanyámat és még annyi embert a börtönbe a rokonaid.

    Ezért a MAGYAR FÖLD NEM ELADÓ, AZ A M.I.É.N.K, NEM HAGYHATJUK, HOGY IDEGENEK KEZÉBE KERÜLJÖN, AKIK ÚGYIS CSAK ELLENÜNK FOGJÁK FELHASZNÁLNI A HATALMUKAT!!!!

    djhambi:
    ''-De ha valaki jobb másnál, többt küzd érte, miért ne lehtne sikeresebb? Aki sikeresebb, az gazdagabb, a pénz hatalom, és ugyanott vagyunk''

    -De hogyan lett sikeresebb B+ úgy, hogy (közvetve, közvetlenül) megöli a magyart? Ja, tudom az neked nem számít, értünk nem kár!!

    Tökéletes vezetésünk lehet, hogy nem lesz, de az, hogy kicsit jobb se lehetne, ez hazugság!!! A ''fogaddelazéletnemhabostorta'' ''irigyekaNÁÁCZZIIIÍÍÍKasikereikre'' -dumát fejezzétek már be, én ezekre nem reagálok.
  • babajaga
    #127
    "kirabolják a nyersanyagainkat bagóért, stb.)"

    Még egy kiscsoportos is tudja hogy magyarországnak nincs nyersanyaga.De az összes többi állítás is borzalmas, mindegyik egy állami öngyilkossághoz vezet. Románia Ceausescu alatt az utolsó fillérig visszafizette az államadósságát, tudod é hogy sokkal rosszabb helyzetbe kerültek? Miért tudnád?
  • djhambi
    #126
    Az öszeesküvés-elméletek mindig is foglalkoztatták az embereket, mert mivel elmélet, sosem kellett nekik bizonyíték, de megnyugtatta mindig is a lelkivilágukat (vagy éppen feltüzelte és új célt találtak).
  • droidka
    #125
    Forgasd csak ki nyugodtan a szavaimat, máshoz nem értesz. Ha lenne egy kevés eszed tudhatnád, hogy ezek dinasztiákat alapítanak...
  • Epikurosz
    #124
    Csak jelzem, hogy 10 sornál többet nem olvasok el 1etlen hsz-ből sem.
  • babajaga
    #123
    "Obama megőszült és lefogyott"

    És mégegy, a népszerűsége a tavalyi óriásiról 50% alá csökkent.Mit képzeltek a csodavárók? Jön egy ember int egyet és minden jó lesz, pláne gazdasági világválságban?
  • babajaga
    #122
    "gerinctelen hazaárulókkal kapcsolatban "

    Mindíg lennének mert őket gyártani is lehet. Volt a világtörténelemben nem is egy ország a maga rendszerével amely eőállított ilyeneket. Pld Thomas Mann a német nép egyik legnagyobb fia is az volt egy bizonyos rendszerben.
  • djhambi
    #121
    A K+F részével egyetértek, a többivel kevésbé. Az egyedüli, elszigetelt Magyarország nem életképes. Előbb-utóbb oda jutnánk, hogy teljesen önállósítani kéne magunkat, (de ez az előző rendszerben sem jött össze) vagy a drága magyar termékek nem vennék fel a versenyt az olcsó kínaival, és Kínába áramlana a pénz. Így Európába áramlik, ahonnan visszaáramlik.
    A gerinctelen hazaárulókkal kapcsolatban csak annyit, hogyha nem lennének, akkor is lennének a lent említettek miatt. ha valaki hatalom közelbe jut, emberileg olyan gyenge, hogy nem bírja megállni, hogy kihasználja azt. Akkor az egyetlen jó megoldás szerinted a kommunizmus, mint eszme. De ha valaki jobb másnál, többt küzd érte, miért ne lehtne sikeresebb? Aki sikeresebb, az gazdagabb, a pénz hatalom, és ugyanott vagyunk. egyszerűen levezettem, hogy miért nem lesz sose tökéletes felső vezetésünk. csak az a kérdés, hogy mennyire uszítják a népet, hogy mi a helyzet, és innen jön az a része a mondanivalómnak, amit nem írok le, emrt máik topicban megígértem, hogy nem politizálok.
  • djhambi
    #120
    Fölösleges ellenem uszítanod a szebbik nem kéviselőit, hiszen a szövegkörnyezetből egyértelműen kideül, hogy egy nemlétező példát hoztam fel a gyengébbek kedvéért.

    A törvényhozó testülett, amit megszavaztál ergo legitimen működik, mert voltál olyan buta, hogy megszavaztad. Egyébként is, ha leváltanád, csak ugyanolyan maygarok jönnének a helyükre, amilyenek ők maguk, nem azzal van a probléma, hogy szar emberek vannak a parlamentben, hanem szar emberek vannak aparlamentben, mert azok a magyarok, akik ilyesmivel foglalkoznak, szarok, lehet, hogy kjelentsemmel OFFolnak meg még utálnak is, de a magyar emberileg szar nemzet. Tisztelet a kivételnek (Sík Sándor, Teller Ede, Pázmány, az osztrák Széchenyi, a legnagyob magyar...)

    Ha börtönbe zárnád az egész parlamentet, sem lenne jobb, csak egy kis valszám meg eloszlások... Az amerikaiakat szokták ócsárolni, mostanában ez divat itthon, de politikájuk sokkal korrektebb: Hillary Clinton gratulált Obamának, és felajánlotta segítségét a győztesnek. A gazdasági válság alatt Obama megőszült és lefogyott... Ez a lelkiismeretes ember jellemzője. Más a mentalitás, és ez nem 5 év altt, vagy radikális lépésekkel fog megváltozni.

    ""Erkölcsileg bírálható, de jogilag nem."

    Alapvető hiba, ha a mindenkori erkölcs és a mindenkori jog ellenkezik egymással. Ekkor a jog erkölcstelen. "

    A jog erkölcstelen, de a jog van papírra vésve, és nem azer erkölcs, és a jog szerint kell ejárni. Így működik a törvény, ha nem tartanánk be a törvényt, nem lenne értelme, és anarchia lenne. Ilyen egszerű.

    Szerintem az zavar téged, hogy vannak nagyon gazdag emberek magyarországon, akiknek nagy hatalmuk van, és ezt könnyen szerezték, a rendszeváltással ,ert jó helyen voltak jó időben. De ne akarj mindent rájuk kenni, ezt közösen keféltük el össztársadalmilag. Vllaluk már végre fel, hogy a mi(!) hibánk, és nem Bokrosé, vagy Orbáné, vagy Gyurcsányé, vagy Kádáré. Mindenki mossa kezét, amíg a műtőasztalon az ország elvérzik.

    Gratulálok!

  • KillerBee
    #119
    Na ne irigykedj!