713
  • babajaga
    #313
    Tessék megnézni a teletextet egyre több ország kerül bajba a felkészületlenség miatt.Bulgária az únió segítségét kérte olaszországban megugrott a halálos áldozatok száma.Egy nap alatt rosszabbodott a helyzet.
  • uniu
    #312
    "addig a H5N1-el eddig nem sok _ember_ fertőződött meg," - Jah, leköti a kapacitást az oltóanyag előállítása. Majd ha készek lesznek, jöhetnek az élő törzsek is, szétporlasztva a forgalmasabb helyeken.
  • babajaga
    #311
    " A járványok nem az oltásoktól szorultak vissza, hanem a higiéniai dolgok elterjedésétől."

    Példa erre a gyermekbénulás! Nehogy már elmondd hogy a vírus megijed a tisztaságtól! Akkor áruld el hogy a francba szaporodott el minden országban? Cseppfertőzés ellen milyen higiénia van? Nem veszel levegőt félóráig?
  • Kornan
    #310
    Jah már itt írta vki látom :)
  • Kornan
    #309
    Hehe!

    Most poénból az egyik hsz-re be akartam írni, hogy biztos a hüllőemberek állnak a háttérben.Rákerestem ,hogy nem-e találta ki vki és pont ez az emberke akit írsz már kitalálta.

    Szerinte a világot alakváltó hüllőemberek irányítják a háttérből akiknek a célja ,hogy mindenki rabszolga legyen.Mellesleg Babylonból jöttek és George Bush is az. És szerinte ez a védőoltás azon törekvésüket szolgálja, hogy a világ népességét egy kezelhetőbb létszámmá redukálják.

    Néha ledöbbenek, hogy a legcsekélyebb kétely nélkül miket elhisznek az emberek. Vicc az egész...
  • Pada0ne
    #308
    Jaja es akkor majd a gyiklenyek iranyitanak mindenkit az Illuminatikkal szovetsegben :D:D:D
  • henrikk001
    #307
    ...akik amúgy sem lesznek túl sokan, nehogy mikrocsipppppet ültessenek beléjük. :DDDDD
  • Ahoy
    #306
    Benne is van a cikkben (szerintem sokan el sem olvasták a cikket csak írnak)... a H5 proteines influenza sokkal halálosabb (40% halálos volt pár éve , a modern eü ellenére) viszont kevésbé fertőzékenyebb pár ezren kapták el... ellenben ha egyesül a kettő. Akkor az szopás, főleg mert nemhinném hogy megvédené a már oltottakat a mostani vakcina.
  • henrikk001
    #305
    csaj = csak
  • henrikk001
    #304
    Atyaég, mekkora csicskák írogatnak ide...
    Oltás ellenes összeesküvés-tudók: ti ilyenkor miben vagytok? Láttam, h az elején vki hivatkozott David Icke baromságaira, nekik ezt másolnám be: "Az egykori BBC riporter, David Icke követői szerint számos hatalommal rendelkező ember, mint például George W. Bush, vagy az angol királyi ház tagjai is, egy földökönkívükiekhez tartozó, alakváltoztató hüllőfélék csoportjába tartozik. Icke szerint Diana hercegnő ezt meg is erősítette egyik közeli barátjának." :DDDdd Lol baszki, igazi hiteles forrás!! :)))) Meg ez, h "jajj a gyógyszerlobbi, ezek rajtunk gazdagszanak meg!" De azért a színes tévéért kiadod a PÉNZT mi? A sok kurva okos azt sem tudja, h miről beszél és ami a legrosszabb, h ezt nyilvánosan csinálják. "Az orvos mondta,h ne oltassak"... jahh, mondják ezt olyan orvosok, akik totál inkompetensek a témában. Érdekes módon az én házidokim totál mást mondott. Amúgy itt sokan tényleg nem fogják fel, h ez miért van. Nem azért, mert annyira halálos (nem az), hanem azért, mert a) kurva fertőző és nem tenne jót a GDP-nek, ha novemberben kihullana egyszerre 3 millió ember b) talán nem kéne mutálódnia a H5N1-el. Csaj hogy felfogjátok: amíg H1N1-et sokan elkapják és enyhe lefolyású, addig a H5N1-el eddig nem sok _ember_ fertőződött meg, de azoknak jóval nagyobb százalékuk el is patkolt. Majd keresek forrást is, most nincs kedvem. Na most bizonyára örömteli lenne egy könnyen fertőző ÉS nagy mortalitási arányú vírustörzs kifejlődése, valszeg sokat javítana a kedves mama egészségi állapotán.
  • Ahoy
    #303
    De gyorsan ki fog derülni hogy hatásos-e a vakcina, ha nem kapom el a télen akkor szerintem hatásos. Mellesleg mennék sörözni haverral holnap, de ágynak döntötte ez a szutyok. Mostmár a tök tele van.
  • Pada0ne
    #302
    Ime egy masik: Azert nem keszult az oltas mellett dokumentumfilm, mert senkinek nem volt erdeke. Nem tudhattak elore, hogy a lakossag igy reagal egy uj vakcina bevezetesere. Eddig is volt flu oltas, csak eddig nem csinaltak belole ugyet az emberek. Es ismet eljutottunk a media hatasahoz.
  • Ahoy
    #301
    Ne keverjük már a vérzéses tüdőgyulladást ide. Eddig a sok esetből 1-2 ilyen volt, sima influenzánál is van. Mennyi az esélye ? Nagyon kicsi. Immun túlreagálás.

    A többi esetben a vérből is kimutatható az influenzavírus, bizony harcol ellene az immunrendszer keményen. Másodszorra már nem alakul ki a betegség. Na így működik a vakcina is. (Amúgy ha nem működne egyáltalán a vakcina-elv, akkor mégis hogy tűnt volna el a pestis, meg a gyermekágyi láz, ésatöbbi) Influenzánál azért rizikósabb, mert telente új törzsek jelennek meg, és csak tippelni lehet hogy mi várható. Ellenben itt és eddig most konkrétan van egy törzs, amit nemlett volna rossz ha esetleg megállítunk, nehogy antigen shifteljen más törzsekkel. De ez már késő bánat (szerintem)

  • Dzson
    #300
    Ez most nem volt túl jó ellenérv.
  • Pada0ne
    #299
    A tobb nem mindig jobb.
  • Dzson
    #298
    Dokumentumfilm az, amiben orvoscsoport szerepel alátámasztott laboreredményekkel. Ilyet egyelőre a h1n1 szekta tud kevesebbet felmutatni.
  • Dzson
    #297
    Az a lényeg, hogy más a tüdő és más a vér. Így más betegségekre fogékonyak és máshogy működik a védekező mechanizmusuk.
  • Pada0ne
    #296
    Hat szerintem biztos van ilyen adat. Kontrollcsoportnak szoktak hivni.
  • Pada0ne
    #295
    Hat szerintem a statisztikajuk alapjan tobb ember halna meg az oltasok nelkul, mint amennyi szomjanhal. Tippre.
    Azt meg le se szarom(mar bocs), hogy honnan jott. Lenyeges ez? Ittvan es meg kell tenni az intezkedeseket. Ha igaz amit irsz egyszer fenyderul ra, es talan a bunosoket elitelik(biztosabb hogy nem).
  • Dzson
    #294
    Nincs egyértelmű adat arra nézve, hogy a beoltott emberek az oltás miatt nem kapják el újra X vírust, vagy pedig amúgy sem kapták volna el a természetes rezisztancia miatt.

    Gondolom, a te tüdőd vérben tocsog, és így egyből a véráramba jut minden, amit belélegzel. Nekem vannak olyan kis tüdőhólyagocskáim, és az orromban is egy nyálkahártya szerűség...
  • Pada0ne
    #293
    Csak azt mondom, hogy attol hogy valamire raaggattak a dokumentumfilm jelzot, attol az meg ugyanugy tevedhet. Mellesleg tuti, hogy az emlitett fimmet megcafolva tobb hasonlo dokumentumfilm is volt. Igy meg mindig azt mondom, hogy az eremnek ket oldala van, es amig meg nem nezed mindkettot eselyed sincs a vegeredmeny megsaccolasara sem.
  • Gascan #292
    Kivancsi lennek miert nevezi valaki osszeeskuves elmeletnek azt, hogy a H1N1 es a spanyol natha mestersegesen lett eloallitva. Találtak benne szintetikus anyagokat, ami kizárja, hogy természet állitotta volna őket elő.

    A másik tény pedig, hogy a betegségekből egy valaki profitál, aki eladja a terméket. Ha figyelmesen követnétek a gyógyszer gyárak bevételét, az utóbbi 5 évben csökkenő tendenciát épp ideje volt ellensúlyozni.

    Ezek tenyek, amik mar ala vannak tamasztva. Az, hogy valaki kevésbé járatos a témában.. és csak ezért ráhuzza ezt a "negativ" fogalmat, mint pl. az összeesküvés.

    Aki oltás párti, annak tenném fel a kérdést, hogy ha az egészséges élet legfőbb szükséglete a viz, akkor az UNICEF afrikai költségvetésének miért 57%-át védőoltásra forditja, és csak 1-3%-át arra, hogy mindenki tiszta ivóvizhez jusson.
  • Praetor
    #291
    Ez elég felelőtlen hozzáállás...
  • Pada0ne
    #290
    Biztos en vagyok a hulye, de most sem ertem, hogy milyen kart okoz a tudoben egy legyengitett virus? Vagy hogy jut oda? Vagy mivan? (Nem ironizalok tenyleg nem ertem.)
  • Ahoy
    #289
    Vannak neutralizáló antitestek, amik csökkentik a fertőzés valószínűségét, meg a neuramidáz gátlók... Ezek a tüdőben is kifejtődnek és gátolják a vírust... Ott szerinted nincsenek erek vagy mi? Hogyne jutna be a vérbe?

    A vérzéses tgy-t az immunrendszer okozza, lehetséges a védőoltott embereknél is előfordul, ezellen nem tudunk mit tenni. Persze az is lehet hogy a kisszámú belélegzett vírust azonnal felkészült immunrendszer fogadja.

    Amennyiben igaz lenne hogy nem hat semmit, akkor kétszer egymás után el tudnád kapni ugyanazt a vírust. Az immunizálás ugyan azt a reakciót váltja ki, mintha már elkaptad volna egyszer a vírust. Ha nem így lenne rég kihaltunk volna a járványokban!
  • Pada0ne
    #288
    Meg jo, hogy sajat dontes. DE ha itt ir valaki a vakcina ellen, akkor engedd mar meg nekem, hogy a masik oldalra is felsorakoztassak par ervet. Aki csak azert oltatja be magat, mert en azt irtam, az meg is erdemel par nap hasmeneses mellekhatast.
  • Dzson
    #287
    Neked valóban film - film, ezt belátom.
  • Dzson
    #286
    Hadd ne oktassak most neked 6. osztályos biológiát, jó? Tudod, ha megfázol, akkor nem vérzel hanem az orrod folyik és köhögsz. Ezt talán még felgodod. Minden szervrendszernek egyedi védekezőmechanizmusai vannak. Ami jó a vérnek, nem biztos, hogy jó a tüdőnek, stb stb stb.

    Ülj le, egyes.
  • Pada0ne
    #285
    Film volt arrol is, hogy a matrixban elunk... Csak nem dokufilm kategoriaba kerult, mert nem hozott volna annyit. :)
  • Praetor
    #284
    Saját magaddal kapcsolatban úgy döntesz, ahogy akarsz. Magad viseled a következményeit, ezért a döntést nem szabad elvenni tőled.

    Éppen ezért agitálni sem szabad a népet, pláne nem ilyen agyonművelt virológus zsenik részéről, akik itt az esgén osztják a vakcinát, mert a felelősséget más ember helyett nem vállalhatja fel senki.
    Ha itt valaki böffent egy okosat, és erre valami egyszerű tag beoltatja magát, és épp beleesik abba az igen szűk rétegbe, akiknél durva mellékhatások lesznek, akkor a nagyszájú kolléga mit mond, ha fejéhez vágják, hogy az ő "szakértői" véleménye miatt valakinek az élete közvetlen veszélybe került?

    Nyilván nem ez a célja az illetőnek a nagyszájúskodással, de akkor sem vállalható fel más helyett a kockázat. Aki be akarja oltatni magát, az beoltatja, és viseli a kockázatot. Aki nem, az is viseli a kockázatot (úgy látom, hogy kisebb kockázatot).

    Aki nem oltatja be magát, az felvállalja, hogy akár (!) kerülhet vírus is a szervezetébe, és akár (!) még beteg is lehet tőle. Ha én nem oltatom magam, és elkapom a vírust olyantól, aki szintén nem oltatja magát, akkor ezt a kockázatot én vállaltam be. Pont. Ezért nem tehető felelőssé azért senki sem, hogy nem oltatja be magát. Ha valaki fél, hogy beleesik a néhány ezrelékbe, akkor a lehetősége megvan az oltásra. Szíve joga...
  • Pada0ne
    #283
    Ja, hogy a befecskendezett virus nem jut el a verig, de a tudobe igen?
  • Pada0ne
    #282
    Az a gaz, hogy tenyleg igy van. :D
  • Dzson
    #281
    Ja, a 2-46 éves családodnak aspiratív úton adták be? Akkor sorry.
  • Ahoy
    #280
    (mellékesen nekemis... de ha már mással nem lehet hatni :D ez a legjobb ütőkártya - és elnézést hogy számító vagyok D)
  • Dzson
    #279
    Feltéve, ha az adott vírus eljut a vérig, mert ott valóban képződik az antitest. De nem jut el, ezért a tüdőt szétcseszi mint eddig is tette - mint a halálozás elsődleges oka.

    15 éve volt már dokumentumfilm arról, hogy a vírust oltással megállítani baromság, és a fágok-ra kéne koncentrálni, ami teljes és azonnali hatású. De abban nincs biznisz, így ez a kutatási irányvonal is megszűnt. Utána kéne nézni a dolgoknak, mielőtt reflexből "hülye összeesküvés elmélet hívő"-t kiált az ember.
  • Pada0ne
    #278
    Hagyjuk a hazafiassagot, mert arrol is megvan a velemenyem. Maradjunk a kozerdeknel. :)
  • Ahoy
    #277
    "egy alapvetően cseppfertőzéssel terjedő vírust közvetlenül a vérbe fecskendezni"

    De ezt miért írod le mikor nem igaz? Legalább olvass utána mi is a vakcina, és miből áll!
  • Dzson
    #276
    kimaradt egy csak: nem csak az oltásoktól
  • Pada0ne
    #275
    Azert kell a verbe fecskendezni, mert ez egy legyengitett, vagy csak reszleges virus. Ergo nem tamadja meg a szervezetet, csak immunreakciora keszteti, es igy vedettseg alakul ki, ha az 'igazi' virussal talalkozik a szervezet.
  • Ahoy
    #274
    De, jól látod, ezért hívják közérdekű megelőzésnek... és magyar hazafiasságnak kéne lennie kb azhogy vigyázunk egymásra, és magunkra.