713
  • willcox
    #353
    "Tudod inkább nem mondok semmit." - akkor nem kellett volna folytatnod sem.
    "amikor meg példás gyorsasággal és kiváló szakmai hozzáértéssel intézkedik, az se jó egyeseknek" - ilyenre nem emlékszem. Mutyikra annál inkább.
  • Gascan #352
    Az ivoviz nem azert kell hogy ne haljon szomjan.. hanem azert, hogy az emberi szervezet mukodni tudjon .. azert hogy ne legyen szukseg gyogyszerre meg oltasra peldaul
  • torreadorz
    #351
    "Ez egy gyógyszer aminek nem attól függ a jósága hogy ki a tulajdonos."

    Jó akkor én meg megforditom a kérdést:
    ha ennyire nem számit a tulajdonos, akkkor meg mi a francnak kell letitkositani?

    Nem, nem kell válaszolnod, mindenki pontosan tudja abszurdisztánban, hogy azért mert valószinü hogy a tulajdonosok igen közeli kapcsolatban állnak a kormánnyal és valószinüleg sikerült az x forintba kerülő vakcinát 5x-ért megvásárolni nagy tételben...
  • babajaga
    #350
    A világ egyetlen kormánya semilyen gyógyszerért felelősséget nem vállal, nem vállalhat.Akkor jól tudjuk kik, miért támasztanak ilyen igényt?
  • babajaga
    #349
    "Miért kellett a szerződést titkosítani? Miért nem lehet a valódi tulajdonosokat megismerni"

    Tudod inkább nem mondok semmit.De mi a büdös francot érnél a tulajdonosokkal? Ez egy gyógyszer aminek nem attól függ a jósága hogy ki a tulajdonos. Azt mindenki aki vette magának a fáradságot tudja hogy egy gyakorlott tapasztalt gyártóról van szó. Az meg az ajjaj kategóriába tartozik hogy állítólag a kormány nem tesz semmit, amikor meg példás gyorsasággal és kiváló szakmai hozzáértéssel intézkedik, az se jó egyeseknek. A szerződés ismerete mi a francra lenne jó?
  • willcox
    #348
    Engem rettenetesen zavar, hogy bőszen ajánlgatja a kormány az oltást, de felelősséget nem vállal. Felelősséget annak kell vállalnia (ez a gyakorlat), aki beoltatja magát. Vagyis ajánlgatni felelősség nélkül lehet?
    Ha ennyire ajánlgatják, akkor tegyék mindenki számára ingyenessé. Mert ha nem, akkor a kormány nem más, mint egy gagyi reklámügynökség, ami pl. mosóport reklámoz.
    Miért kellett a szerződést titkosítani? Miért nem lehet a valódi tulajdonosokat megismerni?
    Én nem oltatom be magam (még akkor sem, ha kötelezővé tennék). Ez nem egy olyan betegség, amitől be kéne szarni. Enyhébb lefolyású, mint a többi influenza, és szövődménye a többi influenzának is lehet. A többi ellen sem oltattam be magam sosem, és nem is fogom. Egy olyan betegség ellen, ami önmagában is halálos lehet (és nem a szövődményei miatt), már beoltatnám magam.
  • babajaga
    #347
    Te komolyan nem érted? A vírustól senki nem halt meg a világon! Csak a szövődménytől! A szövődmény pedig azért tudott halált okozni mert a vírus legyengítette a szervezetet. A boncolás kimutatta a vírust. Mielött bárkit hazugsággal vádolnál meg kellene értened a tényeket.
  • daemon017
    #346
    Friss Információ: A média megint hazudott,a 15 éves kisfiú nem a H1N1 től halt meg,hanem kétoldali tüdőgyulladástól.
  • Epikurosz
    #345
    Azért, mintegy lazításként, kikapcsolódásként, örömmel venném az egymenéseitek az övsömört okozó herpeszvírusról. Persze nem a wikipédiás infókra gondoltam, mert tudom, hogy ua. a vírus, amely a bárányhimlőt okozza, majd megbújik az idegdúcokban, és onnan 20, 40, stb. év múlva kitör. Ami érdekes, hogy még senki nem látott idegdúcban megbújt vírust, de feltételezik, biztos joggal, hogy ott van. Mondjuk, nem is lenne könnyű élő szervezet idegdúcába belekukkantani, talán nincs is erre módszer.
  • Ahoy
    #344
    Javítva:

    (Még legelső körben nov 15-én) = ez okt 15.

    Amúgy még egy vélemény az összeesküvés elméletekről. Igazából arra jöttem rá, minden vágyam paranoid pesszimistaként élni, de tényleg :D viszont ha belegondolunk... Mi a rosseb van akkor ha Bush egy nyálkás ufó és az életünkre fog törni 2046-ban? Vagy mi van ha Roswellben ufók szálltak le, csak az USA eltitkolja előlünk? Vagy mi van ha az AIDS mesterséges vírus??

    Basszus ezek ellen úgysem tudunk semmit sem tenni! Vagy csináljunk forradalmat? Eh...Személy szerint arra jutottam, hogy nem akarok félelemben élni. Biztos vagyok benne, hogy sok teória igaz, vagy épp teljesen máshogy van... DE Erről én egyszerűen NEM akarok tudni!

    Amíg megvan a személyes egzisztenciám, a családom, a lehetőség hogy tanuljak, dolgozzak, megtegyek mindent hogy egészségesen táplálkozzak,sportoljak, szabadon járhatok a világban... addig komolyan minek foglalkozunk ilyenekkel? Inkább éljünk a lehetőségeinkkel, addig amíg még ez a boldog békeidő tart. Szerintem ez egy nagyon jó kis ország, tele lehetőségekkel, jó nőkkel, és bakker mindenünk megvan! Ilyenkor kell belegondolni, mi van szomáliában, vagy kína elmaradott részein... vagy akár egy magyar faluban :( Sajnos. Szóval részemről ennyit a konspirációs elméletekről. Oltással kockáztattam egy globálcionista chip-et.. Hát most legyenek bolgokot :D Lekövethetnek :D
  • Ahoy
    #343
    Már 2x leírtam kb, hogy egy csomó free vakcina van, csak felkell hívni az orvost - egy próbát megér nem? Nálunk gyakorlatilag senki nem volt jogosult...(max én az allergiás asztmámmal) csak a nagy érdektelenség miatt roskadozott a polc akkor még...(Még legelső körben nov 15-én)

    Ellenben most meg kezd átfordulni a kocka, mert hiány van a patikákban is, mindenki elkapkodta a vakcinát. Az emberek kezdenek bepánikolni, mert olaszoknál láthatóan durvult a helyzet, Ukrajnában pedig már egy jóval fertőzékenyebb törzs terjed - azért lett ekkora balhé ott. Nem akarok jósolgatni, de 1 hónap múlva itt is jónagy pánik lesz, és még sokkal nagyobb média hype...Én inkább az utóbbitól félek, nem is kicsit.

    Az Omnivest-es arc mondta, hogy 1:1-ben ugyan az az oltás mint amivel tavaly vagy 10 éve oltottak inflenza ellen - csak a törzs más. De logikus nem? végülis mi a fenének öljenek bele egy vadiúj tech kifejlesztésébe milliókat hirtelen... Szvsz valaki elültette a fejekben a dolgot, hogy halálos mellékhatásai lehetnek, onnantól kész vége, értelmes emberek is elkezdtek antioltás pártiak lenni.
  • babajaga
    #342
    "Egy az én azt hót lexarom, de talán, agybetegség."

    Az agybaj nem veszélyeztetettség, azért nem kapsz te.
  • babajaga
    #341
    Nem jól tudod. A 60 év felettieknek a régi influ oltás ingyenes. Az új csak krónikus betegség miatti veszélyeztetettség esetén az. Legalábbis ez volt a miniszter bejelentésében.
  • who am I 7
    #340
    " milyen betegségeim vannak?"

    Egy az én azt hót lexarom, de talán, agybetegség.
  • who am I 7
    #339
    "Azoknak ingyenes akiknél nagyobb a komoly lefolyás veszélye"

    Nálad, kiment esetleg a divatból....szóval, akkor a többi nem komoly.Akkor mire ez a nagy sikoltozás?
  • babajaga
    #338
    Annyi eszed már nincs hogy csak a kort nézed de azt nem hogy milyen betegségeim vannak?
  • Balumann
    #337
    A más okot úgy értem, hogy nem található összefüggés a túlzott higénia és a tejérzékenység között, más oka van. Hogy mi, hát jó kérdés.
    Érdemes ezt pl. elolvasni, hogy ez milyen mértékben igaz, nemtudom (mai helyzetek alapján elképzelhető, de korábban miért nem okozott ennyi problémát?...). De egyik rokonom rendszeresen kapott ismerősétől kecsketejet (közvetlenül a kecskéből :| ), a 2 éves gyerek tejérzékeny lett (családban nem tudom, hogy lett volna erre példa, úgytudom nem volt senki ilyen problémával). Tehát valami igazság biztos van benne. De én se kímélem magam a tejtől.
  • Pada0ne
    #336
    Azoknak ingyenes akiknél nagyobb a komoly lefolyás veszélye. Miaz hogy akikre nem hat???? 60 év felett igenis nagy a kockázat. Ezért ingyenes. Bazze a logikus gondolkodás tényleg kiment a divatból????
  • who am I 7
    #335
    Hálistennek, pont azoknak ingyenes akikre ugye nem hat.Congratulation.Anomaly wins.
    Én gondolkodom a beoltáson, ha ingyé lesz, de azért baxa a csőröm a hosszútávú mellékhatás a jóannyátmá
  • Epikurosz
    #334
    " de persze vannak más okai is (pl. a tejérzékenységnek)"

    na, mesélj!
    Én tejcukorérzékeny lettem kb. 40 éves korom után, de ugyanez történt az apámmal is. érdekes, hogy addig nem volt problem, szerettem a tejet. most már csak laktózmentes jöhetne, de nem mindenütt van, pláne nem félliteresben.
  • Epikurosz
    #333
    A patikus azt mondta nekem a tegnapelőtt, hogy nem kell sietni a kiváltással, mert lehet, hogy 2 hét múlva mindenkinek ingyenes lesz. Most a 60 felettieknek az.
  • Molnibalage
    #332
    Látom konteó hívőben soha nincs hiány.

    Lehet élvezkedni.
  • who am I 7
    #331
    Gyerekek, van 100 vakcinám, most akciósba 4000é passzolom!Ha nem veszed meg, holnapra 6 karod nő és 2 fejed!majd szőrnyű kínok közt MEGHALSZ!


    Még mindig senki sem válaszolt (baba esetleg?ahoy?), hogy miért nem oltanak be ingyenesen MINDEN embert, de ha nem is mindet, legalább az adót és TB-t fizetőket!Ha ENNYIRE KURVA NAGY A GÁZ!És ugye a munkás ember számítana az államnak, hisz ha meghalnak, ki a tüdő fog dolgozni?Szóval amíg én 2000-3000, x ezer ftokat látok röpködni vakcinákon addig ez üzlet és nem vészhelyzet.
    Jah nem mellékesen a konkrét vakcinát hosszútávon nem tesztelték, "káros"? mellékhatásai nem ismertek...és még pénzt is kérnek érte?

    Jah, ez csak a kérdés egyébként, nem vagyok ellene az oltásnak, ha tényleg megbízható és ingyenes, és azért van, hogy a VÉSZHELYZETET enyhítse.
  • Balumann
    #330
    Ami a cikkben egy kicsit megakasztott az ez:
    "Kiemelik, hogy a vitaminok önmagukban hatástalanok az influenzafertőzés ellen"

    Ha a szervezet megfelelő vitaminnal van ellátva, akkor az immunrendszer is megfelelően tud működni, ami segít az influenzafertőzés ellen is. A vitamin nem a fertőzések ellen kell...
  • Balumann
    #329
    Emberek, az egészségügyet sok minden miatt lehet támadni, de a védőoltások tényleg nagyon sok betegséget segítettek visszaszorítani (kiiktatni mondjuk szinte egyet sem, a fekete himlőt kivéve, de annak nincsen állati hordozója se). A betegségek ilyen terjedésének és evolúciójának a civilizált életforma az oka sajnos (amióta az emberek állatokat tartanak, egy helyen élnek a saját és állataik ürülékeivel, és bizonyos nem természetes körülmények miatt). Ehhez hozzájárultak a középkor butaságai, és a fejlődést nem követte az egészségügy és higénia fejlődése (pedig a természetgyógyászat korábban azért hatékonyabb volt). Ma rengeteg betegséget sikerült visszaszorítani (nagyrészt védőoltások, másrészt a javult higéniai körülmények miatt), de sok helyen még mindig nem megfelelőek (sőt még rosszabbak a korábbiaknál).

    Ami nagyobb probléma, hogy manapság a legtöbbet olyan betegségek okozzák, amik megelőzhetők egészséges táplálkozással (sok gyümölcs, zöldség), rendszeres testmozgással, meg pozitív gondolkodással. Ide tartozik a rák, infarktus is. Előbbinek az immunrendszer gyengébb működése (meg többnyire más tényezők, amik rásegítenek a rákos sejtek kialakulásában, de az amúgy is kialakul). A túlzott higéniai körülmények (amikor már a lakásból is alig mozdul ki az ember, főleg gyerekeknél nagy probléma) sem jó, mert az is helytelen immunműködést eredményez (az allergia oka nem más mint ez, nem véletlen hogy főként a városokban élők szenvednek ebben, míg természetközelben, vagy természetben élőknél ismeretlen probléma), de persze vannak más okai is (pl. a tejérzékenységnek). Ezek is gyengítik az immunrendszert, amik elősegítik a betegségek erőteljesebb terjedését. És akkor 2 dologról nem beszéltem, az egyik a különösen káros anyagok gyengítő hatásáról (pl. dohányzás, de a városi szmogos levegő is, meg maga a természetesség hiánya is negatív hatással van), illetve a járványok gyorsabb terjedését elősegítő eszközökről (tömegközelekedés, de ilyen amikor valami benti helyre beraknak egy légkavargató légkondit).
    Az egészségügy feladata lenne az ilyen betegségek megakadályozása is, nem csak a kezelése.
    Nameg lehet vitázni az antibiotikumok jelentőségén is. Ha letudja győzni a szervezete, akkor nemvalószínű hogy sokat jelent, ráadásul a vírusok ellenállóbbakká válhatnak.
  • ZilogR
    #328
    Ha valami bulvárlapnak dolgoznék, valahogy így agyalnék:


    "Az miért van, h az USA-ban mindig sertésinfluenza járványról ír a cikk, majd ez a vírustörzs az emberi áldozatait valahol máshol szedi?

    Erről a Hófehérke jut eszembe, ami egy népmese továbbköltése; ebben a vadász, egy vaddisznó szívet visz a gonosz királynőnek az emberi szív (GyK: Hófehérke szíve) helyett - amiben a parasztság okos embereinek jó megfigyelő képessége rejlik: a sertés szervezete nagyon hasonló az emberéhez.

    Elképzelhető, h az USA sertéseken teszteli a vírustörzseket, majd jöhetnek a különböző népcsoportokon megejtett kísérletek:

    Ázsiaiak, az USA őslakosai, mexikóiak (akikről mint tudjuk jelentős számban vannak köztük spanyol/portugál leszármazottak, akik pedig az Ibériai félszigetről származnak és érdekes módon ezen a félszigeten sok száz évig vajon kik éltek? Igen, az arabok...!)


    De nem dolgozok semmi efféle bulvárlapnak, szóval nem agyalok ilyesmin... LOLZ
  • slickboy
    #327
    Már megint jó sok baromságot hordott itt össze a sok hülye.
    Először is: a H1N1 elleni oltást IZOMBA adják, nem közvetlenül a véráramba.
    Másodszor: nem tudom már mit kevertetek a tüdővel meg a belégzéssel meg a véráramba jutással, de szögezzük le, hogy a hörgőcskék epitéliuma után közvetlenül következik a kapillárisok endotélsejtjei, szóval igen keskeny, mindössze 2 sejtsor választja el a véred a külvilág levegőjétől. Ezen át tud törni vírus és a véráramba kerülhet. De ha nem akar oda menni, egyszerűen elkezd szaporodni az epitéliumsejtekben, majd az ott kiváltott gyulladásos reakció által odavonzott immunsejtek tehetik tönkre a tüdőszövetet, akár tüdővérzésig. A tüdő kellemes hely, megfelelő páratartalommal, jó vérellátással.
    Harmadszor: a sok sületlenséget az antihisztaminok alkalmazásáról influenzafertőzésben...no comment. Tüneti kezelésnek beillik, de nem azonos kategóriában játszik a védőoltással, ami ugye nem tüneti kezelés. A vírusfertőzés okozta immungyengeség miatti egyéb felülfertőződés ellen nem hat, vírusmutáció ellen nem hat.
    Negyedszer: gyógyszerészdiplomám van, kompetensnek érzem magam a témában
    Ötödször: semelyik gyógyszergyár nem szponzorál, nem fűződik anyagi érdekem az oltáshoz.
  • babajaga
    #326
    Mivel veszélyeztetettnek számítok mindkét oltásért nem kellett külön fizetni, és nem estem a fejemre hogy ne vegyem igénybe, elvégre miért dolgoztam 43 évig?
  • babajaga
    #325
    Én aztán aligha aggódom be vagyok oltva több mint egy hete.Én előre szoktam gondolkodni zsenge ifjúkorom óta.Nekem semmi érdekem valótlant állítani attól nem lesz jobb nekem.
  • Möci
    #324
    Kedves babajaga (kis b-vel)!

    Kérlek ne aggódj!
    Ha minden igaz Rajtad (kibaszott aggastyán korodnál fogva) úgy fog átlibbenni ez a szemét vírus, mint a tavaszi szellő -legalábbis nagyon remélem- (légyszi írd majd meg, hogy mennyi zsepit használtál el orrfújásra!(Jah, de most kivételesen ne csalj!))
  • babajaga
    #323
    Na, kezdenek vészheztérni az emberek!
  • babajaga
    #322
    Ennyi gondolkodási képességet ne várj el az észnélkül ellenzőktől.
  • babajaga
    #321
    24 órán belül 8 halálos áldozat olaszországban, erre a hülye olasz egészségügyi miniszter úg reagál mint egy barom.
  • henrikk001
    #320
    Óóóó, látom te nyitott szemmel járkálsz a világban... :$ :))
  • Pada0ne
    #319
    Mintha egy lett volna. De a hagyomanyos influenza sem 'egymagaban' szokott halalos lenni.
  • Cat 02 #318
    Mo-n volt már halálos áldozata az influenzának ? (nem szövődmény, influenza)
  • Ahoy
    #317
    A zselétestű hüllőlények voltak akkoris a mobillaborjaikkal amik a templomok mélyén voltak, nemtudtad? Műveletlen zombi!
  • henrikk001
    #316
    És a régi korok nagy maláriajárványait melyik gyógyszergyár terjesztette el? Kik és hol fejlesztették ki a bubópestist? Melyik királynak voltak meg az ehhez szükséges laboratóriumai? Honnan volt ehhez elektromosság?
  • Pada0ne
    #315
    Lehetseges. De akkor is egy virus ami nagyobb karokat okozhat, ergo vedekezni kell. Es igen a vedekezes legjobb modja a megelozes. Meg ha igaz is, hogy a gyogyszeregyarak, vagy azokhoz kotodo szervezetek 'eresztik el' ezeket a virusokat. Mert ha igy nezzuk, akkor az oltoanyagnak hatasosnak kell lennie, mert maskeppen a kutya se venne meg.
  • henrikk001
    #314
    Jajj, ne idegesíts már ezzel a baromsággal...
    Persze értem én, vkit mindig okolni kell, többek közt a pestis miatt üldözték a zsidókat is a boldog, vakcinamentes középkorban.