335
Pánikbetegség
  • ntex
    #175
    nálam ez még elég korai stádiuma lehet a betegségnek mert nem régóta van, úgy 4 hónapja volt az első rosszullét. Én is elhatároztam már sokszor magamban hogy nem fogok gyógyszerhez nyúlni, de mikor a rosszullét eluralkodik rajtam akkor "pánikomban" megyek oda a gyógyszeres üveghez és veszek be. Nagyon nehéz ezen az érzésen úrrá lenni
  • panther112
    #174
    Kezdjetek el futni. 4-6 hónap alatt minden hasonló mentális problémát megszüntet. Nekem drogproblémák miatt javasolta egy orvos 9 évvel ezelőtt, és bevált. Azok a tünetek, amiket leírtatok számomra is nagyon ismerősek. Nálam az egész úgy kezdődött, hogy egy lsd-zés (vagy valami annak vásárolt szintetikus szer) után kb. 2-3 hónapig sosem múlt el teljesen a hatása, sőt időnként teljesen kiújult, illetve "mellékhatások", mint pl. bezártságérzet, bőrérzékelési zavarok is jelentkeztek, néha pedig úgy éreztem, hogy meggyulladtam, főleg a combjaimon (nagyon hasonlóan éltem ezeket meg, mint ahogy Ti is leírtátok). Ehhez jött még a rengeteg stressz, az iskola, érettségi, felvételi miatt, ami így utólag visszanézve kizárólag a futás miatt lett sikeres. Eleinte furcsa volt, mert maga a futás csak növelte a tüneteket, mármint mialatt futottam hallucinogén-szerű hatások is előjöttek, viszont a sokkal kellemetlenebb "mellékhatások", mint a klausztrofóbia, égés érzése, stb. csökkent. Kb. 1-2 hónap alatt múlt el a futásnak ez a drog-szerű része, és még 2-3 hónap kellett, hogy az amúgy csak nyugalmi helyzetekben jelentkező kezdődő pánikbetegség jellegű érzések is elmúljanak, a bőrérzékelés, és égés érzések nagyon lassan múltak csak el, de ritkultak, és 6 éve nem is volt ilyenben sem részem. Eleinte keveset futottam, napi 1-2-3km, majd úgy a második évtől már 6-8 kilométert, végül egy 4-5 éve elértem a napi 10-15km-es távot, ami még nem visz el annyira sok időt, hogy ne lehessen mellette normálisan élni, viszont mindenre jó hatással van. Szerintem gyógyszerek helyett inkább fussatok Ti is. (Úszás is ugyanolyan jó, csak szerintem az sokkal körülményesebb, illetve nekem akkoriban a víz elviselhetetlen közeg volt, ott szinte mindig előjötte azok a furcsa bőrérzékelési zavarok.)
  • TheRock18
    #173
    sajnos ez nem így működik
    mint külső szemlélő,aki még nem élte át ezt,nem tudhatja milyen ez...
    mintha hirtelen törne rád egy rosszul lét..és úrrá lesz rajtad az elájulok...minnyá szívrohamom lesz és megdöglök effektus...
    ha lettél már hirtelen rosszul,akkor talán tudod miről beszélek
  • TheRock18
    #172
    nem szedek gyógyszert ilyesmire :D komolyabb betegségnél is,a végsőkig húzom...csak akkor veszem rá magam
  • Gubberx
    #171
    Nekem is kb így jelentkezik és már több mint 2 éve tart :S Pedig orvosnál is voltam és gyógyszereket szedek rá.
  • Candi
    #170
    Még egy lehetőség, a "külső szemlélő" esete. Mikor érzed, hogy jön a roham, akkor ülj le, és figyeld, hogy mi történik. Lehet, hogy elsőre nem sikerül, lehet hogy tizedjére sem, de próbálkozni lehet vele.
    Szóval figyeld, hogy mi történik a testeddel, a gondolataiddal, az érzéseiddel. Ne menekülj előle, ne valami végzetes, kellemetlen dologként fogd fel, hanem próbáld meg "végigélni" hogy mi történik veled, mintha csak egy filmet néznél, és valaki mással történne ez a vásznon. Figyeld hogy hogyan kapcsolódnak egymáshoz az egymást követő történések, hogyan erősödnek a különböző érzések, érzetek, ne menekülj előle, ne próbáld legyűrni, fölébe kerekedni, egyszerűen csak éld át. Ehhez természetesen nyugodt, ismerős környezet szükséges, legjobb talán otthon a szobádban. Húzd be a függönyt, ülj az ágyra, és nemhogy menekülj előle, inkább próbáld meg előhozni, kiprovokálni magadból a rohamot. Próbáld meg majdhogynem élvezni, ami történik veled :) Ez így most lehet hogy hülyén hangzik, de egy próbát megérhet.
    Bizonyított tény például, ha a csuklást nem úgy éled meg, mint egy kellemetlen tényezőt, hanem leülsz, és nyugiban figyeled a mellkasod, rekeszizmod, szinte várod a következő rándulást, akkor feleannyi ideig sem tart, mire abbamarad. Ki tudja, talán erre is működhet a dolog ;-)
  • TheRock18
    #169
    úgy látom mindenkinél máskor tör elő...
    nekem általában hét elején,vagy közepén van ilyen...főleg mikor egyedül vagyok,uncsi nap volt és szar kedvem van
    van,hogy gép előtt játék közben fog el..és kénytelen vagyok,lelépni azonnal a géptől...
    furi amúgy...:S
    rám tör ilyen fulladás érzés,nehéz a légzésem...halálfélelmem van,remegek
    sőt,volt,hogy rendesen meg is izzadtam...aztán próbáltam megnyugodni..és egy 30perc-1óra alatt elmúlt...
  • ntex
    #168
    erre én is gondoltam már. Pl. ma is In****parban mikor sorbanálltam a pénztárnál elég sokan voltak előttem is mögöttem is (általában ilyen helyeken mindig elkap) rámtört a rosszullét és valahogy sikerült leküzdenem, próbáltam elterelni a figyelmem.
  • Candi
    #167
    Találj ki valami elfoglaltságot. Pl. hordj magadnál szívószálat, vagy cipőfűzőt, és ha érzed, hogy jön a roham, akkor vedd elő, ülj le valahová, támaszd meg az alkarod a combodon (esetleg előre is dőlhetsz kicsit), és próbáld meg tekergetni, eltépni. Koncentrálj rá arra, amit csinálsz, zárj ki minden mást, zajokat, fényeket, hangokat, szagokat, csak a szívószálra összpontosíts, csak az létezzen. Közben számolj magadban másodpercenként: 1-2-3, 3-2-1, 1-2-3, 3-2-1, 1-3-ig belélegezz mélyen, 3-1-ig kilélegezz. Én valami ilyesmi módon próbálnám legyőzni magamban, ha ilyenem lenne.
    Persze, ez csak egy tipp, magamból indulok ki. Amúgy is olyan vagyok, ha ilyen dolgom jönne elő, akkor szándékosan megpróbálnám keresni az olyan helyeket, helyzeteket, amivel elő tuom csalni ezt a félelemérzetet. Senki nem tanul meg úszni, míg nem lát vizet :-)
  • ntex
    #166
    igen volt már példa rá hogy otthon is rosszul lettem, egyik pillanatról a másikra
  • Candi
    #165
    Egy kalács hogy tud elszédülni? :D

    Szoktál sportolni? Alacsonynak tűnik a vérnyomásod, ha nem szoktál, akkor naponta csinálj testedzést. 2x10 perc már elegendő, egy reggel, egy este. Ebből 5 perc nyak-, kar-, derékhajlítás illetve -körzés, előre-hátra, jobbra balra, szóval minden irányba. A második 5 percben csinálj 10-15 fekvőtámaszt, 20-30 guggolást, meg ha van rá lehetőséged, ugyanennyi felülést. Első pár nap nehéz lesz, garantált izomlázzal, de egy hét múlva tutira búcsút mondhatsz ezeknek a szédüléseknek.
  • Candi
    #164
    Nem volt elég erős a rábeszélőkéd :)
    Otthon is rádtör a dolog?
  • ntex
    #163
    sajnos már ezen is túlvagyok, sikertelenül :(
  • kakaoskalacs
    #162
    szédülés, ájulásérzés ez nalam szokott lenni de csak akkor ha hirtelen felugrok vagy sokat allok a buszon :D

    Probald ki hogy nem beszeled be magadnak hogy panikbeteg vagy lehet nemisvagy az csak bebeszelted magadnak .-.
  • Candi
    #161
    Ez kicsit hosszú lesz, ha nem érdekel a téma, ne is olvasd el :)

    "A fű legalizálásától (élvezeti cikként) nem hiszem, hogy több egészséges ember lenne, de azt sem, hogy több szenvedélybeteg."

    Valószínűleg nem változna a szenvedélybetegek aránya az egész országhoz képest. A legalizálás után ugyan megugrana a fűvel élők aránya, de ez csupán annak lenne betudható, hogy napvilágra kerülne azon tízezrek száma, akik eddig is éltek a THC tartalmú szerek használatával, de eddig sutyiban űzték az ipart (és eddig a statisztikákban nem szerepeltek, mert nem vállalták fel félvén a büntetéstől). Azután pedig minimálisan növekvő, majd stagnáló tendenciát mutatnának a statisztikák.

    Viszont, ami jó lenne benne: valószínűsíthetően sokan átszoknának az alkoholról a fűre. Ezek száma nagyjából 10-30% közé lenne tehető, vagyis jó esetben az ország tudatmódosító szerekkel élő részének nagyjából az egyharmada.
    Ez még önmagában nem jelentene javulást, a lényeg az alkohol és a fű hatásmechanizmusában rejlik. Míg az alkoholtól bátrabb, gátlástalanabb, tettrekészebb, bevállalósabb, és nem utolsó sorban türelmetlenebb és erőszakosabb lesz az ember, addig a fűtől nyugodtabb, passzívabbá válik - inkább mint külső szemlélődő vesz részt az eseményekben. Így jelentősen javulnának a bűnözési mutatók (alkoholmámorban, tipikusan "hirtelen felindulásból" elkövetett bűncselekmények), csökkennének a balesetek az utakon (a fűfogyasztás után körültekintőbben, lassabban vezetnek az emberek), némileg nőne a közbiztonság is, ami viszont már egyértelműen az ország javát szolgálná.

    Mindezek mellett kb. 10%-ban csökkenne a keménydrogokat használók száma, és maguk is használók is nagyobb biztonságban lennének, mert egyrészt nem kétes forrásból származó cuccot vennének, másrészt nem kerülnének kapcsolatba olyan személyekkel, akik mindenféle portékát árulnak (tipikus a következő a dealer részéről: "Elfogyott a füvem, de van ez meg az meg amaz, nem kell?" Ezzel a fekete drogkereskedelem egy részét is sikerülne felszámolni.

    Ráadásul az állam is szép bevételekre tenne szert a fűre kiszabott jövedéki adót illetően (szemben a mostani értelmetlen üldözéssel, ami viszont csak a rengeteg pénzt nyeli el).

    Egészségügyi szempontból is némi javulás lenne várható: az alkohol sokkal pusztítóbb, rombolóbb a szervezet számára, mint a THC. Ráadásul a dohányzás is csökkenne néhány százalékkal: míg az alkoholt fogyasztó láncdohányosként gyújt rá egyik cigiről a másikra, addig a füvet fogyasztó általában kevesebb nikotinbevitelt igényel bódult állapotában, ergo kevesebb cigit szív. Valószínűleg nőne ugyan az asztmával, tüdőbajjal orvoshoz járók száma, ugynakkor csökkenne a májproblémával és keringési problémákkal küzdők száma.

    Mindennek a tetejébe amíg az alkoholnak van gyakorlati halálos dózisa (minden évben van egy-két ember, aki halálra issza magát), addig a marihuánának csak elméleti toxikus adagja ismeretes: ez az 1-2,5% THC tartalmú (átlagos hatóanyagtartalom) füvet alapul véve nagyjából 8-10 kilónál áll meg, vagyis ennyit kéne egyszerre megenned vagy elszívnod, hogy mérgező adag kerüljön a testedbe, ami valljuk be, lehetetlenség.

    Ezen kívül még ami a fű mellett szól, hogy nem alakít ki fizikai függőséget, ellenben az alkohollal. (Fizikai függőséget olyan anyagok alakítanak ki, amelyek a sejtek anyagcseréjébe is beavatkoznak huzamosabb időn át történő fogyasztásuk folyamán. Ez alatt az értendő, hogy ha valaki folyamatosan nagy mennyiséget vesz magához rendszeresen, és a fizikai függőség kialakulása után hirtelen történik a megvonás, akkor az illető sejtjeinek működése leállhat, ezzel közvetlen módon okozva az illető halálát.) Bár a lelki kötődés erős a marihuána esetében is, ezt egyrészt embere válogatja, másrészt megfelelő motiváltság esetén könnyebben elhagyható, mint az alkohol, vagy akár a cigaretta.

    Természetesen ezzel továbbra sem azt mondom, hogy mindenki keressen dealert és vegyen magának fél kiló füvet. Ugyanúgy káros az emberi egészségre, mint bármely más drog. Hatásai közé tartozik elsődlegesen a dekoncentráltság, a rövidtávú memória zavarai, a csökkent agyi teljesítmény, hosszabb távon a füst tüdőkárosító és keringési rendszer károsító hatása, masszív fogyasztás esetén pedig a társasági kapcsolatok romlása, a kezdeményezőkészség romlása, illetve az időleges "elbutulás". Extrém esetekben pszichotikus elváltozásokat okozhat mentális téren, előhozhatja a lappangó skizofréniát. Tehát egyértelműen káros, csupán csak kevésbé káros mint az alkohol, mindenféle téren.
  • sz4bolcs
    #160
    Ilyen kérdésben konkrét állást foglalni túl nagy falat az ítélőképességemnek. A fű legalizálásától (élvezeti cikként) nem hiszem, hogy több egészséges ember lenne, de azt sem, hogy több szenvedélybeteg.
    Hogy kapcsolódjak a topic témájához, lehet, hogy valakinek elég a citromfűtea is, aminek kevés a mellékhatása, de másoknak meg kell a xanax, hogy kezeljék vele a tüneteket.
    Legjóindulatúbb tanács szerintem az, hogy próbálja ki az ember, és ha nincs várt hatása, akkor próbálkozzon mással.
    Az egy dolog, hogy a citromfű tea, de teát én is tudok főzni neked mákból, sokáig főzték is, ahogy most a citromfüvet, és az is 100%-ig természetes lesz. Ha kell, akkor gyógyászati célra.
  • ntex
    #159
    a régebbi munkahelyemre nekem is a város másik végére kellett járnom bicóval. 40-45 perc volt az út nekem is. csak azóta eltelt 3 év ami alatt alig mozdultam ki itthonról
  • Balumann
    #158
    "na most nekem ezzel "mindössze" annyi a gondom hogy elkezdtem tegnap bicózni és 5 perc után abba kellett hagynom mert azt hittem kiugrik a szívem a helyéről, annyira vert... :D valszeg el vagyok szokva az ilyentől, de akkor nem tudom hogy kéne csinálnom hogy ne legyen ez mert ez így elég íjesztő hogy pl. futok 50 métert és utána le kell ülnöm mert végem van :D"

    Hát akkor tényleg nagyon gyorsan el kellene kezdened rendszeresen valamit csinálni. Úgy tudod, hogy fokozatosan és változatosan csinálod, egyik nap úszás, másik nap futás (csak lassan kocogj, figyelj a légzésre). Úszás is szigorúan víz alatt.
    Én se vagyok egy nagyon edzett valaki, de azért 1,5 km futás megy, biciklihez mondjuk edzett vagyok, mert van hogy egész délután bicózok, suliba is azzal járok amikor tudok (mostmár ELTE-re, 45 perc az út biciklivel :D)
  • Candi
    #157
    Vagy durvábban :D Ha bírja a nőd... ^^

    Miben nyilvánulnak meg a tüneteid?
  • 3Error #156
    egyébként a mozgás tényleg segít, friss levegő, kikapcsolt agy. (én mindig zenét hallgatok hozzá)
  • 3Error #155
    hehe, szerinted? (ba*dmeg, már évek óta döngetem a barátnőmet, az nem használ... talán lightosabban kellene? :D)
    Kondiztam is jóideig (tisztán persze) az picit javított, bár nem mindig...
  • Candi
    #154
    No most kéféle variációt is hallottál, van választásod :)
  • Candi
    #153
    Menj el dokihoz, nézesd meg a vérnyomásod, pulzusod. Aztán nyomj ki 30 fekvőtámaszt, 50 guggolást ott a rendelőben (vagy amennyi kell a szívkalimpáláshoz), és nézesd meg újra a vérnyomásod, pulzusod. Aztán majd a doki értékeli az eredményeket.

    Amúgy lehet, hogy csak elszoktál a sporttól, illetve a hatásaitól, és ezért tűnik úgy, hogy fel akar robbanni a szíved. Valószínűleg semmi baja sincs, csak ritkán van alkalma "megőrülni", és ilyenkor éli ki magát. Ha a doki nem talál semmi különöset, akkor tuti. Akkor viszont nyugodtan hajtatod magad, semmi bajod nem lesz. Legfeljebb elpatkolsz, rosszabb úgyse nagyon történhet, na és? :)
  • Zenty
    #152
    ha annyira megerőltető akkor elöször csak sétálj. Több kört amíg el nem fáradsz. Másnap fokozatosan gyorsabban próbálj sétálni ( ha még mindig túl megerőltető akkor továbbra is sétálj). Pár hét után jöhet a kocogás vagy biciglizés ha minden jól megy.
  • ntex
    #151
    Na eléggé fellendült a topik, bár látom ez nagyrészt Candi és Zenty-nek köszönhető :D

    "Igen de ha jobban belegondolsz, a testmozgás, sportolás, táplálkozás nagyon erős hatással van a gondolkodásmódra, talán jobban mint bármi társadalmi helyzet, más emberek hatása. Ússz le amennyit tudsz, ülj be szaunába haverral 10 percre, utána menjetek és zabáljatok be egy csomó szőlőt meg finom rántott csirkemellett krumplival (vagy a ti kedvenceteket), utána egy tábla csoki, utána egy kis légzésjóga, következő nap futás valamelyik hegyen vagy nagyobb parkban (utána megint kaja, jóga, relaxáció, stb.), és garantáltan egy jóideig nem lesz problémád.
    " (sry a nagy idézésért)

    na most nekem ezzel "mindössze" annyi a gondom hogy elkezdtem tegnap bicózni és 5 perc után abba kellett hagynom mert azt hittem kiugrik a szívem a helyéről, annyira vert... :D valszeg el vagyok szokva az ilyentől, de akkor nem tudom hogy kéne csinálnom hogy ne legyen ez mert ez így elég íjesztő hogy pl. futok 50 métert és utána le kell ülnöm mert végem van :D
  • TheRock18
    #150
    nyugodj meg ilyen nekem is van/volt...vagyis néha előjön
    ez nem valódi fizikai betegség..inkább a lelked beteg...
    nem fogsz meghalni,hiába érzed 1-1 alkalomnál
    pszichiáter segíthet rajtad,de egy barát is megteszi,aki meghallgat és esetleg értelmesebb jellem...
  • Joker Brand
    #149


    szerintem uncsi a vitátok meg sokat is írtok teli lessz az esgé tárhelye :(
  • Candi
    #148
    Ha egy kicsit is figyeltél volna arra amit írok, és nem csak a saját ájtatosságodban elmerülve, előítéletekkel telítve a rajtam való gúnyolódáson járt volna az eszed, akkor rájöttél volna már az elején, hogy egy szóval sem állítottam azt, hogy a teák károsabbak a xanaxnál, sem azt, hogy a drogok mind egyformák (legfeljebb annyit, hogy bizonyos szempontokból nagyon hasonlóak). Ellenben megpróbáltad kiforgatni a szavaimat, maró gúnnyal szándékosan eltúlozni nyilvánvaló dolgokat, igyekeztél drogosnak beállítani, meg belemagyarázni a hülyeségeidet a szavaimba.
    Ez a szánalmas.

    Nem írtam egyszer sem, hogy haszálj ópiumot vagy füvet, sőt, óva intelek tőle. Egyrészt mert sokkal több az az ember, aki elveszíti a kontrollt ezen anyagok használata során, mint az aki nem, másrészt a kipróbálásával a szabadságod is kockáztatod, hiszen törvény bünteti.

    A drogok körbevesznek, részei a mindennapjainknak. Én is droggal élek, mikor a reggeli kávémat megiszom, mellé elszívom a cigimet. Te is droggal élsz, amikor a citromfű-teádat iszod, vagy megeszed a xanaxodat. Az is droggal él, aki elszívja a füves cigijét, vagy megtömi az ópiumpipáját. Természetesen az illegális drogok épp a speciális, elmére gyakorolt, erős hatásai miatt sokkal kevésbé van létjogosultsága az emberi társadalom terén pozitív tekintetből, ez tény. Ám ez sok legális drogra is igaz, mint pl. az alkohol, a cigaretta, bizonyos gombafajták és más növények hatóanyagai, egyes állatok által termelt anyagok, valamint az összes, általában vényre kapható nyugtató, altató típusú készítmény. Még sincsenek tiltólistán, pedig sok közülük ugyancsak nagyon erős függőséget alakít ki.

    Azon kívül, hogy némelyik anyag a szervezeten belül a sejtszintű anyagcserébe is beleavatkozik (fizikai függőség), gyakorlatilag mindegyik drogfélének nagyon hasonló a hatásmechanizmusa sok tekintetből. Ha megiszod a teádat, a nyugtató hatásának köszönhetően csökkennek, esetleg elmúlnak a szorongásos tüneteid. Vagyis ha szorongani kezdesz, gyorsan csinálsz magadnak egy citromfű-teát, elkortyolgatod, és máris jobban érzed magad. Ez bizonyos szintű függőséghez vezethet nálad a citromfüvet illetően. Valószínűleg nem fogsz embert ölni egy adag citromfűért ha esetleg elfogyna (ritka az a drogfajta, amelyik ilyen szintű függőséghez vezet), de attól még függőséget alakít ki. Pontosan ugyanez igaz pl. a thc-származékokra is, de ugyanúgy a Xanaxra is, és a legtöbb drogfélére. Csupán a függőség, a kötődés erejében van a különbség.
    És itt van a párhuzam, erre akartam rávilágítani. Viszont Te ezt képtelen voltál egész idáig felfogni (vagy csak nem akartad, Te tudod), ez után pedig majd gőgösségedben nem leszel hajlandó elfogadni az összehasonlítás alapját.
  • Zenty
    #147
    már mint az nem izgat, hogy reklámozni jöttél vagy sem. De az kifejezetten hülyeség, hogy minden citromfű és a xanaxnál nem jobb. ennyi
    A továbbiakban nem izgatnak a kendermagosok siránkozásai.
  • Zenty
    #146
    Én pedig eredetileg xanax helyet ajánlottam vagy kiegészítésként a citromfűét.
    Mert minden józan gondolkodású ember tudja, hogy egy tea levél és nem szintetikus mesterséges szar mindenképpen jobb a szervezetnek mégha nem tökéletes biztonság az sem.
    Erre te betopantál offolni kender fanoskodni a drogosok becsülete virtusal. Nem tudom, hogy reklám gyanánt? Őszintén szólva nem is izgat, hogy minden drog "citromfűves" és a xanax is ugyanaz és nem jobb.
    Hát erre mit lehet mondani? no komment de azért erőlködj tovább.
  • Zenty
    #145
    Én nem a gyógyászatit kifogásolom ( írtam már morfiumról is) és maga a citromfű is gyógyászati, de tea.
    A probléma az olyan elfogult kender majmok akik szerint minden drog ugyanaz és a sima mesterséges gyógyszereknél ( mint a xanax) egy tea sem jobbak károsság tekintetében. Ugyanis te már oldalakon át azt pampogod, hogy a xanaxnál nem jobb a citromfű.
    Ez szánalmas
  • Candi
    #144
    Érdekes, mégis Te hordasz itt össze mindenféle zagyvaságokat...
    Lásd #142
  • Zenty
    #143
    a tudatlan az te vagy! Aki egy xanaxot és heroint hasonlít a citromfűhoz az ne beszéljen.
  • tigeroo
    #142
    kicsit off, de véget akarok vetni a topikban a marihuánás sztereotípiáknak:

    ,,Nem lenne illegális, nem termesztené senki üvegházban, mert nem tudna vele kereskedni. Mindenkinek lenne 1-2 töve a kertben.
    Inkább nevelni kellene az embereket, hogy termesszék, és használják fel a házi orvoslásban. De ezt sajnos a gyógyszeripar
    monopóliuma miatt nem lehet a köztudatba visszaültetni.

    100 évvel ezelőtt még mindenki tudta, hogy:

    -a kenderolaj külsőleg a melanomát gyógyítja, szájon át a szervi daganatokat, a sclerosis multiplexet.
    -Drasztikusan csökkenti az epilepsziás rohamok számát. -Fájdalomcsillapításra hatékonyabb a thc mint az algopirin,
    és nem kell vegyszerrel mérgezned magad.
    -A kender magja (ez még legálisan beszerezhető) olyan jótékony zsírsavakat tartalmaz,
    ami a természetben sehol máshol nem található meg.
    -Egy hektár kenderültetvényből 4.1-szer nagyobb mennyiségű papírt lehet előállítani,
    mint egy hektár fából. Ráadásul évszázadok elteltével sem romlik a minősége,
    nem bomlik le (lásd: USA alkotmánya kenderpapíron) Arról nem is beszélve, hogy a fák évtizedek alatt,
    a kender 1 év alatt nő meg.
    -Kenderből régen olyan minőségű ruhák készültek, hogy a fiú gond nélkül elhordhatta a dédnagyapja gyermekkori ruháit.
    Manapság jó, ha egy pólót két nyáron is el tudok hordani.
    -Kenderolajból tartós, de mégis lebomló műanyagot lehet előállítani, amellett, hogy jó minőségű üzemanyagként is szolgál,
    ami jóval kisebb mértékben szennyezi a környezetet. És ebből biztosan nem merülnének ki a tartalékaink.

    Kérdés tehát: miért vágjuk ki a fákat, miért használunk kőolajat, és miért szedünk mindenre gyógyszereket.
    Pénz, pénz, pénz, gazdasági érdekek. A kender sajnos nagyon igénytelen növény,
    így ezeket az iparcikkeket rohadt olcsón elő lehet állítani, ugye egyértelmű, hogy a verseny miatt nem lehetne drágán eladni,
    és így nagy profitot termelni.
    A sok naiv droid meg elhiszi,
    hogy azért tiltották be a kendert, mert az állam tiszta szíve a lakosság egészségét és jólétét tartja szem előtt.''
  • Candi
    #141
    És még én hozom mindig elő az ópiumot...
    Tájékozódj a témában, olvass, informálódj, és meglátod mekkora marhaságokat írkálsz. Sokkal többet ér annál, minthogy itt tudatlanul dobálózol a szavakkal.
  • Zenty
    #140
    itt nem gyógyászatiról van szó...
    más az indokolt gyógyászati és az is más, hogy mindennapi vagy gyakori használatra akarja legalizálni az akármilyen kis élvezeti kenderjét. És a legszánalmasabb, hogy egyesek saját maguk megnyugtatása gyanánt bemesélik, hogy egy szimpla citromfű tea felér az ő kis ópiumával vagy "dzsontjiváal" és akkor nyugodtan aludhat, hogy teljesen normális amit művel mert ő csak teát szív...
  • sz4bolcs
    #139
    Azért tényleg meggondolandó a thc legalizálása gyógyászati célra.
  • sz4bolcs
    #138
    "Testi elidegenedésen tudom mit értesz. Kb. olyan mintha a gondolataidat akarná valaki/valami irányítani."

    -Ez a kettő más dolog. A testi elidegenedés az, amikor azt érzed, hogy valamelyik testrészed (esetleg tested) nem hozzád tartozna.
    Amit te írsz, az skizofrén tünet. :)
  • Zenty
    #137
    te mondtad és állandóan ezzel jössz. Csak az a probléma eltévesztetted a házszámot mert ez nem a kendermag topic dzsointal meg fűvel...
  • sz4bolcs
    #136
    Ha valaki szorongásra citromfűteát iszik, akkor azt is lehet drognak hívni, hiszen tudatmódosító.
    Amit a pszchiáter fölír, az is drog, és függőséget okozhat, nem hiába létezik a szenvedélybetegségek külön csoportja, a gyógyszerfüggőség.

    Az egyik fő különbség, hogy amég az egyik legális, ellenőrzött, addig a másik illegális, és a minősége is kétesebb.

    De ahogy a kolléga írta: "A törvényhozóknál nagyobbat szarni a törvényekre én sem tudok."
    Érdekességképp: Az ópium sokáig a legszélesebb körben használt gyógyszernek számított. Hasmenésre máig nincs jobb.