335
Pánikbetegség
  • sz4bolcs
    #215
    Ez így van. Pánikrohamban az ember nem kapkodja a levegőt, miközben légszomja van, hanem rohadt mélyen, és egyenletesen lélegzik.
  • ntex
    #214
    nekem sem, nekem a szívem kezd el nagyon pumpálni, és a mély levegő mint mondtam csak rosszabbítja a helyzetet ahogy észrevettem, nálam csak az segít olyankor valamennyire hogy próbálok kicsiket de szabályosan lélegezni és próbálom elterelni a gondolataimat
  • sz4bolcs
    #213
    Öngerjesztő folyamat. Minél több oxigént kap az agyad, annál jobban vergődsz.
  • erieskrisz
    #212
    Értem de nekem egy rohamnál nem feltétlen jön elö ez a levegökapkodás.Annélkül is elég szar.
  • ntex
    #211
    állítólag az igaz hogy nem szabad kapkodni a levegőt mert minél több oxigénhez jut a szervezeted annál jobban gerjeszti magát a rosszullét. Magamnál azt figyeltem meg hogy ha gyors a pulzusom és mély levegőket veszek akkor még gyorsabb lesz...

    lehet ilyenkor nekem is a zacskóba légzés segítene
  • mazsola89
    #210
    úh nem okáig mert tudomásom szerint erős függőséget okoz
    nekem azért volt jó este szednem mert a halálfélelem miatt nem mertem elaludni és volt olyan míg nem szedtem a gyógyszert hogy másnap reggel 5ig ébren voltam majd amikor az állmosság győzött tudtam aludni kb 1órát
    Nahh a gyógyszer segített, felszívódás után már csak reggel kelltem fel:S:D
  • erieskrisz
    #209
    Mennyi ideig szedted a gyogyszert ??

  • erieskrisz
    #208
    Na ezt semm értem hogyha rámjön egy roham azért leszek még rosszabul mert kapkodom a levegöt vagy mi??Mert ugye roham elött semmi bajod csak amikor rádtör akkor kezdesz ell levegöért kapkodni.Bár ez a dolog nállam nem sokszor fordult elő hogy levegöért kapkodtam volna.
  • mazsola89
    #207
    Candi: iggen...

    én már túl vagyok rajta és végre tudok "normálisan" élni és remélem ti is minél előbb túllesztek rajta (szorítok)


    'erieskrisz' Jahh bocs rosszul tudtam nem xanaxot szedtem hanem rivotrilt és abból a 0.5et
  • sz4bolcs
    #206
    Mély és sok légzés amúgy nem jó, lehet neked bejön, de elvileg csak gerjeszti a dolgot.
    Próbáljátok ki, hogy ha rátok jön a roham, akkor egy zacskóba lélegeztek.
    Legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb módszer ha gyorsan kell segítség.
  • erieskrisz
    #205
    Igaz ebben a helyzetben tényleg fennál annak a lehetösége hogy megölnek.De a pánikbetegség is erröl szól hogy a dolgokat valos dolognak éled meg hiába tudod hogy nem az hanem csak az agyad akar kibaxni veled.És ezt nem tudom felfogni hogy a saját szervem miért akar a saját testemnek rosszat? Remélem érthetöen fogalmaztam
  • erieskrisz
    #204
    Ezt a részt emelném ki:Igazat adok, még soha nem éltem át hasonló rohamot. De, egyszer talán, mikor két roma kést szorított a trorkomnak, és követelték a lóvémat. Épp akkor kivételesen nem volt nálam a buxám, így csupán alig 200 Ft csörgött a zsebemben. Felajénlottam nekik, de nem hitték el. A vége gyomorvérzés, orrnyereg-törés és egy maradandó heg lett a torkom tájékán. Ők viszont alig 200 Ft-tal távoztak (rendőrség szerint nem lettek meg). Azt mondták, csoda hogy élve megúsztam. Te pl ebben a helyzetben mire gondoltál vagy ha megtörténe még 1x vagy hetente szerinted tudnál cipöfüzöre esetleg bármi másra kontcentrálni??
  • erieskrisz
    #203
    Érdekes nekem is azt mondták hogy este szedjem elalvás elött de mivel általában nap közben voltam rosszul nem alvás közben én ezt a dolgot megforditottam és reggel szedem a gyogyszereket munkába indulás elött.
  • Candi
    #202
    Nem., az érzués...
  • Candi
    #201
    Kösz, majd értesítem a dolog kiötlőjét xDD
  • mazsola89
    #200
    mármint ez a betegség?
  • Candi
    #199
    Ndekem is valami ilyesmi volt...
  • mazsola89
    #198
    asszem nekem is xanaxot irtak fel még anno de csak felet kellett beszednem és azt is csak este lefekvés előtt

    #170 Hsz nekem nagyon bejön:D Meg se lehetett volna jobban fogalmazni:D
  • Candi
    #197
    Ezt nehéz lesz megírni, mert a rohadt böngésző állandóan elugrik a hsz-ről, így mindig lejjebb kell majd görgetni. Főleg úgy hogy jól be is rúgtam :D
    1. Épp ezt kell gyakorolni, hogy ne a pánikrohamra koncentrálj, hanem valami mással foglald le magad.
    2. Ha fizikai munkát végzel, milyet? Próbálj meg szellemi elfoglasltságot keresni, pl. rubik kocka.
    4. Én is csak a napi első jointomra emlékeztem mindig xDDDD
    5. Igazat adok, még soha nem éltem át hasonló rohamot. De, egyszer talán, mikor két roma kést szorított a trorkomnak, és követelték a lóvémat. Épp akkor kivételesen nem volt nálam a buxám, így csupán alig 200 Ft csörgött a zsebemben. Felajénlottam nekik, de nem hitték el. A vége gyomorvérzés, orrnyereg-törés és egy maradandó heg lett a torkom tájékán. Ők viszont alig 200 Ft-tal távoztak (rendőrség szerint nem lettek meg). Azt mondták, csoda hogy élve megúsztam.
  • erieskrisz
    #196
    xanax sr 0,5 hangulatjavitot citalopram 20mlg bár ezeknek a hangulatjavitoknak a hatoanyaga ugyan az
  • Candi
    #195
    Lehet :) Sosem voltam "pánikbeteg". Így csak reális ésszel próbálom felfogni, hogy mit is jelenthet ez; valamint adott esetben mit is tennék.
  • mazsola89
    #194
    milyen gyógyszert szedsz? persze csak ha publikus
  • erieskrisz
    #193
    Olvass jobban utána mert igen ez örökölhetö vagy legalábiss ha volt anyudnak vagy pl apudnak sokkal nagyobb a valoszinüsége hogy neked is lessz.Tegyük fell kiveszek egy hét szabit és mozgok sportolok stb az nem fogja megoldani ezt a problémát mert ez csak egy hét.Én volt hogy abbahagytam a gyogyszerek szedését 2-3 hétre pontosan már nem emlékszem és jött a roham.És szerintem mivel biologiai vagy kémiai folyamatokrol beszélünk ami az agyunkban zajlik de nem helyesen igy szerintem betegség is .Egyébként ez a joga dolog meg nem értem mi köze vann a pánikbetegséghez mivel nekem csak akkor van ilyen ha abbahagyom a gyogyszerek szedését nem értem min javitana a joga.Biztos jot akarsz meg segiteni akarsz csak hát most kezdjek ell jogázni és hagyam abba a gyogyszerek szedését egy probát megér erre gondolsz??
  • Balumann
    #192
    Az, hogy nehéz fizikai munkát végzel, nem sok eséllyel helyettesít egy testmozgást, a sportolásnál nem csak az izmok megmozgatásában van a hangsúly. Ugyan úgy fontos a friss levegő - és a környezet, a testmozgás fegyelmezett végzése, a légzésre odafigyelés és annak fejlesztése (sport és jóga című könyvet ajánlom továbbra is, amit linkeltem).

    Kérj 1 hét szabit, délelőtt úszás, utána szauna - vagy ajánlani tudom a gőzkabint is bár az kevés helyen van sajnos :( , utána evés (sok gyümölcsel, utána csoki meg ilyesmi), délután futás, aztán relaxálás, lefekvés előtt filmnézés vagy zenehallgatás vagy ilyesmi. Meg kell próbálni minél több mindent másképp csinálni, és ki fog derülni, mi okozza az ilyen pánikrohamot.
    Ez továbbra sem betegség, nem örökölhető valami, hanem egy tünet, valami helytelenségének a jele, és aki akar az kigyógyul belőle, bármi gyógyszer nélkül is. Ebben kell hinni, egészséges vagy és nem fogsz ilyen tünetektől szenvedni meg gyógyszerezni magad. Ne törődj bele, kűzdj ellene, tegyél meg mindent hogy elmulaszd, ne csak hidd hanem tudd, hogy megszabadulhatsz tőle.

    Oldalakon át lehetne részletezni, hogy milyen jó hatásai vannak a sportoknak, hogyan hat a gondolkodásmódunkra, egyéniségünkre, hangulatunkra, és mindenre. Ugyanez igaz a jó táplálkozásra.
  • ntex
    #191
    akkor kezdem:

    elvoltam egy 1,5 órás sétán, már sötét volt, és kb félúton jártam amikor kicsit messzebb megláttam az ucán vagy 6-8 embert állni. Mondanom sem kell azonnal jött a rosszullét, gondolkoztam azon hogy lehet visszafordulok arra amerről jöttem, már-már megbántam hogy egyáltalán eljöttem itthonról. De aztán valahogy odaértem, addigra már jobban lettem. mielőtt hazaértem volna még plusz ráhúztam egy kb 500m -es kocogást. Most ott vagyok hogy megint rosszul vagyok, magas a pulzusom és megint be kellett vennem egy bogyót mert nem akar lemenni... :(
  • TaRka0107
    #190
    Sziasztok! Ez lehet nem ide tartozik! Én régebben kiskoromban nagyon sokat féltem a haláltól, meg amikor valami csúnyát láttam a TV-ben (pl. fókuszban volt az amikor mutattak egy égett arcú nőt, és már vagy 40szer műtötték, szóval gondolhatjátok!) mindig rosszat álmodtam és még WC-re is alig mertem kimenni esténként! Ez még ovis koromban volt meg még talán iskolás koromban valameddig! Ha nem idetartozik akkor bocs, csak megosztottam veletek!

  • erieskrisz
    #189
    Szia erre szeretnék reagálni:(ez most hülyén fog hangozni- úgy éreztem magam mintha nem is a testemben lennék) ez max annak hangzik hülyén aki nem élte át ezt a dolgot.
  • mazsola89
    #188
    Sziasztok! Én is át estem ezen és gondoltam megosztom a tapasztalataimat. Nyáriszünet előtt jelentkeztek a tünetek: légszomj, szorított a torkom, izomremegés, állmatlanság a halálfélelem miatt, szédülés, de a legrosszabb az volt hogy - ez most hülyén fog hangozni- úgy éreztem magam mintha nem is a testemben lennék mármint inkább csak az miatt hogy egyszerre zsibbadt el mindenem. 3hónapig nem voltam sehol. Nekem 1 valami segített amit én fejleztettem ki saját magamnak és ajánlom mindenkinek hátha másnak is segít. Amikor rádjön a pánikroham akkor sűrűn mély levegő vétel és mondogatni magadban hogy "semmi bajom" , "mindjárt vége" "semmi baj ez csak egy rosszullét és nincs semmi komoly bajom (amibe esetleg belehallhatnék)". Lehet hogy hülyén hangzanak ezek furcsa is volt leirni de nekem sokat segítettek
  • erieskrisz
    #187
    Sziasztok emberek átolvastam a hsz-eket reágálnék 1-2 dologra. 1 Ha rádjön egy pánikroham nem fogsz tudni másra gondolni fölleg nem egy cipöfüző elszakitására. 2 Mivel én fizikai munkát végzek és nem a pult mögöt állok a testmozgással nincs bajom nem hinném hogy pl a futás segitene rajtam.És fölegg mikor hazaesem hulla fáradtan marhára nincs kedvem még nekiálni futni is vagy biciklizni vagy uszni. 3 Találj ki magadnak elfoglaltságott én kb a számitogéppel foglalom ell magam ez valamenyire lekött de irta valaki a jó kedv stb. Hát mikor elmentem moziba feleségemmel és valami kurva jó filmet néztünk cimére már nem emlékszem simán rámjött egy pánikroham a moziban pedig még 1x hangsulyozm jó volt a film és leis kötött. 4 Függöség én 7 éve szedem a gyogyszereket de napi 1 nél és azt is reggel nem igazán emlékszem hogy bevettem volna többet.Nem sértésnek szántam a példákat ne sértödjön meg senki csak leirtam a tapasztalataimat. 5 Szerintem aki nem élt meg még 1x sem ilyen rohamot nem tudja miröl vann szó.Max ö elképzeli hogy ymilyen lehet de higgyétek ell ilyet nem éreztettek még ezeket az érzéseket nem tudod mivel összehasonlitani csak ha átélted.
  • panther112
    #186
    Sajnos 5 éve még csak az utcán se, kénytelen voltam átszokni futópadra, annyi a kutya a környéken, ha pedig utaznék, az túl sok időt vinne el. Kutyák amúgy 2-szer támadtak nekem, persze a gazdáját nem nagyon érdekelte a dolog... De a végső elhatározást egy boxerrel történt eset után hoztam meg. Egy nagyobb telken volt egy hihetetlenül agresszív fehér boxer, már mindig akkor totál felhúzta magát, amikor én még csak az útkereszteződés másik oldalán voltam, úgyhogy már nem is nagyon figyeltem rá. Egyik nap viszont azt vettem észre, hogy szabadon fut felém, megálltam, és vártam, hogy mi lesz. Hatalmas mázlim volt, hogy amikor a kutya elérte a kereszteződést egy motoros, aki ment vagy kilencvennel kishíján elütötte, amitől ő megtorpant, én meg elkezdtem nagyon lassan hátrálni. Egy fél perc múlva megjött a fukszos gazdi is, az okos barátnője a félig nyitott kapuban beszélgetett, de le se szarta, hogy a kutya kifut, csak akkor reagált, amikor majdnem elütötték a kutyát. Persze a reakció kimerült annyiban, hogy 'jajj Gyuri gyere majdnem elütötték Mókuskát' Nem szóltam nekik semmit, mert felesleges, de az én szempontomból nem az elütés volt a probléma...
  • sz4bolcs
    #185
    "Ne hagyjátok, hogy így legyen vége. Mondjátok nekik azt, hogy mondtam valamit.."
  • Balumann
    #184
    Reméled... :D Biztos lehetsz benne.

    panther112: 10-15 km? :O Ejha, én meg az 1,5 km futásommal osztom az észt :D (bár én inkább úszok és bicózok, biciklivel megvan 25 km egybe, kb. 55 egy 1 napi).
  • sz4bolcs
    #183
    Aki már átélt pánikrohamokat, esetleg pánikbeteg, az jókat kacaghat az ilyen hozzászólásokon. :)
  • Candi
    #182
    "Lenin is meghalt, Sztalin is meghalt, és én sem érzem magam valami jól..." :D
  • Candi
    #181
    Tudod mit?
    Naponta egyszer szakíts rá időt, és írd be ide hogy milyen testmozgást végeztél, vagy mit követtél el annak érdekében, hogy kimássz ebből a lyukból. Végül is a Te topicod, miért ne használhatnád akár blogként is, tesztelve a különböző dolgokat? ;-) Lehet hogy épp Te leszel az itt, aki felfedezi ennek a pánikmizériának az ellenszerét :)
  • sz4bolcs
    #180
    Én sem vagyok hajlandó orvoshoz menni.
    Haverom ismerőse erre ráncolta a szemöldökét, és csak ennyit mondott:
    "Anyám is így volt vele."
  • Candi
    #179
    Négy hónap még rövid idő, bármilyen droghoz is nyúlsz. 4 év múlva ha ugyanitt tartasz, akkor nemcsak keserű szájízzel fogsz visszagondolni erre a napra (amikor még csak 4 hónapja szedted a tabikat), hanem négyzetesen nehezebb is lesz tenni bármit is ellene. Most kell erősnek lenned, később már a dobozban figyelő tabletták köré szerveződött életed vitelét is meg kellene változtatni, annak minden egyéb mellékahtásával együtt.
  • ntex
    #178
    remélem igazatok van a testmozgással kapcsolatban, valahogy rá fogom venni magam, tudom hogy eleinte rossz lesz, de meg fogom próbálni.
  • Candi
    #177
    Mondjuk kezdésnek öntsd ki a vécébe a dilibogyókat és húzd le, a helyére meg készíts egy mackóalsót meg egy pár sportcipőt ;-)
  • Candi
    #176
    Azóta már Kínában jársz? :D

    Ez is egy jó móka lehet. Egy próbát mindenképpen megérhet ez is.