335
Pánikbetegség
  • sz4bolcs
    #135
    Én abban hiszek, hogy az a fajta hormon termelés sokkal inkább következmény, mint ok.
    A pszichiáterek túlhangsúlyozzák, hogy ezek az agyban történő folyamatok okok, nem pedig következmények.
  • Candi
    #134
    Te nagyon rá vagy kattanva az ópiumra, kezeltetni kéne magad.
  • Zenty
    #133
    nah kb erre gondoltam
  • Zenty
    #132
    nem mestersége vitamint kell szedni... de ahogy mondtam ha valaki önmagában szorong. Akkor nem normálisan müködik a teste sem és a fogyasztása sem normál. A szervezet nem többlet vitaminként fogja fel.
    ÉS nem mondtam azt, hogy meggyógyítja de kezelheti. És ilyen módszer is jobb mint a opiumos patika drogjaid :D
  • Candi
    #131
    Ezzel is egyetértek, valóban így van. Ám magának a tevékenységnek (úszás, futás, evés, szaunázás haverral, satöbbi) is eleve van egy bájos hatása: amíg végzed, nem érsz rá azon tépelődni, hogy neked mi bajod, közben nem jutnak eszedbe a pánikbetegség tünetei, a testmozgás után pedig annyira fáradt vagy, hogy inkább gondolkodsz egy jó forró fürdőn és a puha ágyon, mintsem a "hülyeségeiden".

    Ez a pánikbetegség szerintem nem más, mint egy tudatosan gerjesztett folyamat, amelyből a gyógyszergyárak, pszichológusok profitálnak a legjobban. Beleültetik az agyadba a gondolatot, és azt ott életben tartják a "mindennapi" hírekkel. Gyakorlatilag agymosást végeznek a "pácienseken".
    Maradj otthon, egyed a xanaxot, meg a többi dilibogyót, közben (vagy előtte-utána) tépelődj magadban hogy milyen szerencsétlen is a sorsod hogy pánikbeteg vagy. Tiszta jó üzlet. Elhitetik az elméddel hogy van valami bajod (közben a lófaxt van), és egy rahedli marhaságot megveszel hogy elmulaszd azt, ami nem is létezik.
    Igazat adok Balumannak: csinálj programot magadnak! Foglald el magad, sportolj, kirándulj, járj moziba, színházba, vagy haverok, ismerősök közé, olvass, tanulj, vállalj plusz állást, csajozz/pasizz; a lényeg, hogy annyi programot szervezz magadnak, amennyi csak belefér a napodba. Fáraszd ki magad, a tested és az agyadat is, és meglátod, úgy elfeledkezel a dologról mintha sose lett volna.
    Szerintem.
  • Balumann
    #130
    Nah igen, meg a legfontosabb a jó kapcsolatok, társaság. :-)
  • Balumann
    #129
    Igen de ha jobban belegondolsz, a testmozgás, sportolás, táplálkozás nagyon erős hatással van a gondolkodásmódra, talán jobban mint bármi társadalmi helyzet, más emberek hatása. Ússz le amennyit tudsz, ülj be szaunába haverral 10 percre, utána menjetek és zabáljatok be egy csomó szőlőt meg finom rántott csirkemellett krumplival (vagy a ti kedvenceteket), utána egy tábla csoki, utána egy kis légzésjóga, következő nap futás valamelyik hegyen vagy nagyobb parkban (utána megint kaja, jóga, relaxáció, stb.), és garantáltan egy jóideig nem lesz problémád.

    A legjobb megoldás ilyen probléma esetén rááldozni 2-3 hetet, és az egészségre fordítani, esetleg elutazni ahol van lehetőség hasonló dolgokra (és nem csak sétálgatni). És nem zabálni a pszichiáter által felírt gyógyszereket, amik bizonyos esetben hatnak, bizonyos esetben csak egy kicsit, bizonyos esetben ideiglenesen, valamikor egyáltalán nem aztán próbálgatják a többit, stb...

    A testmozgás, sport önbizalmat ad, csökkenti a stresszt, javítja a koncentrálóképességet, és nemmellesleg a jó testi állapot pozitív hangulatot is okoz.

    Minden összefüggésben van mindennel. A szervezetünknek állandó testmozgásra és táplálékokra van szüksége, és az agyunk elsődleges feladata, hogy a hiányokra időben figyelmeztessen (hiány és veszély esetén).
  • Candi
    #128
    Próbáltad már a dugást? :D
  • Candi
    #127
    Ha a vitaminhiánytól, vagy más anyagok hiányától keletkezik a szorongás, akkor valóban, ezen anyagok bevitele segíthet a problémán, mint ahogy Usamen is írta.
    Viszont ha a szervezet számára megfelelő mennyiségben vannak jelen ezek az anyagok, és a szorongás így is fennáll, akkor azt nem fogja orvosolni a több, adott esetben akár túlzott vitaminbevitel sem. Ergo ha valami mástól van a szorongás és nem a létfontosságú elemek, vegyületek hiányától, akkor hiába tömi magát ezekkel, az eredeti ok nem fog megszűnni, és így a tünetek sem.
    Ha maga a szorongás okozza a nagyobb vitaminigényt, akkor ott komoly probléma van, aminek legfeljebb tüneti kezelése lehet a nagyobb vitaminadag, de hosszú távon ez inkább csak amolyan elnyomó taktika, ami alól valami más úton, más formában fog felbukkanni a szorongás valódi oka.
  • 3Error #126
    üdv Nektek, szintén pánikbeteg, kb. 8 éve... Egyenlőre nem sok cucc használt, a zoloft/xanax kombináció, meg néha egy kis relax...
  • Zenty
    #125
    nem csak vitaminhiánynál segít a jó étrend mondjuk. Lehet nincs is vitaminhiánya de annyit szorong a szervezete, hogy nem bírja el átlagos vitamin tartalékai. Ezért jó megerősíteni, hogy bírja a strapát lényegében és részben leküzdje a szervezete problémát. Persze vannak komolyabb esetek mikor ez sem segít, de sok esetben beválik.
  • Candi
    #124
    A máktea is "csak egy tea" :)

    A kender magja pedig nem tartalmaz THC-t, fogyasztása nem okoz eufórikus érzetet (sőt, nagyon is egészséges), magának a magnak a tartása pedig legális (csak hogy ezt is tisztázzuk).
  • Zenty
    #123
    "Az viszont nem "kendermagos" volt, vagy csak annak adta ki magát lejáratási céllal. Vagy megint a saját igazad bizonyítására találtál ki valami oltári marhaságot" persze biztos az ufók voltak :D


    mert ez egy tea! Nem morfium nem heroin eszköz, nem kendermag. Ez csak egy tea! Ennyi
  • Candi
    #122
    Az viszont nem "kendermagos" volt, vagy csak annak adta ki magát lejáratási céllal. Vagy megint a saját igazad bizonyítására találtál ki valami oltári marhaságot (persze ezt alapból elvetem, nem vagyok rosszhiszemű ember - bárhogy is akarod kihozni belőlem).

    Az ember (és általában a magasabb rendű élőlények) gondolkodása alapvetően az érzékszerveivel történő mintavételezés, és a tárolt minták összehasonlítása alapján működik. Természetes dolog, hogy mindent mindenhez hasonlít, majd az adódó különbségekből szűri le a tapasztalatait. Nem értem, hogy ezen miért vagy kiakadva.
  • Candi
    #121
    No ezzel viszont teljes mértékben egyetértek. Én sem betegségnek tekintem, hanem inkább tünetnek, tünetegyüttesnek. Az elme így jelzi, hogy valami nincs rendben. Bár ez gyakran nem a test hiányára (vitamin, ásványi anyag, satöbbi hiánya) vezethető vissza, hanem sok esetben az egyén társadalmi helyzetére. Van akinek a frusztrációja bukkan így elő. Másnál hajtépés, körömrágás, megint másoknál dohányzás, alkoholizálás, megint másoknál a túlzott evés vagy épp a koplalás formájában jelentkezik. Legtöbb ilyen esetben az önbizalomhiány, az önértékelés alacsonysága, vagy a megfelelési kényszer a ludas a dologban. Ezt pedig sportolással, helyes táplálkozással nem tudod orvosolni...
  • Zenty
    #120
    te mondtad a xanax összehasonlítást.... Bár te mindennel összehasonlítod ezt a szerencsétlen citromfüvet.


    Egyébként én füvet láttam és volt belőle ordibálás is néhány járókelővel. De biztos az csak zsebkendő volt összetekerve a kezében :D
  • Zenty
    #119
    "minnél többett alszom anál nehezebben kelek fell regel"
    alvás közben itt is ideg probléma lehet vagy a xanax. Régen ha xanaxot vettem be elalvás elött akkor úgy keltem fel mintha agyonvertek volna és alig birtam felkelni..
  • USAMEN POWER
    #118
    "ez nem betegség, hanem tünet, helytelen életmód/gondolkodásmód jele."

    Helytelen életmódot én is említettem lentebb, és ezt saját magamon is megfigyeltem, mert gyakran váltok életmódot pozitív, és negatív irányba is. Amikor normálisan eszek, eleget pihenek, szedek valamilyen vitamint, soha semmi problémám nincs.
  • Candi
    #117
    "Ugyanúgy rászokható, elvonási tüneteket okozhat, sőt ha sokáig szeded akkor egy idő után nem lesz olyan hatásos és többet kell szedni. Ez mind a citromfűről is elmondható igaz...?"
    Honnan szedted ezeket a baromságokat? Ugye Te sem hiszed el? :)

    "És az sem igazán szimpi, hogy például metróban is osztogatnak cuccokat."
    Miféle cuccokat? Valószínűleg prospektusokat meg ilyesmiket. Persze hogy osztogatnak, ki nem teszi aki valamilyen érdekkörhöz tartozik? Ne légy kicsinyes... Füvet biztosan nem osztogatnak. Az drága ahhoz, és különben is inkább saját maguk szívják el :)

    "Szóval mindenki saját felelősségre igyon ebből az igen "veszélyes" citromfűből!"
    Így van. Mindent saját felelősségre fogyasztasz.
  • Balumann
    #116
    Én ugyan azt tudom írni, mint amit már ezerszer írtam itt a forumban, egészségtopikban, szorongástopikban, és sok helyen.
    Rendszeres testmozgás (főleg úszás - utána szauna :D, futás), jóga (főleg légzés jóga), egészséges - változatos táplálkozás (bizony vitaminhiányoktól is lehet), pozitív gondolkodásmód a 100%-os gyógymód minden ilyenre, és a nem vírus okozta betegségek úgy 90-95 %-ára.

    Gyakorlatilag ezek közül bármi hiánya okozhatja, ez nem betegség, hanem tünet, helytelen életmód/gondolkodásmód jele.

    Sportoláshoz nem tudok segíteni, jógához a "Sport és jóga" könyvet tudom ajánlani, innen le tudjátok szedni (meg még sok mást is).
  • Candi
    #115
    Bocsánat, ne a saját szád íze szerint ragadj ki mondatrészleteket, mások lejáratásának céljából. Nem szép dolog, mondhatni mocskos, aljas húzás.
    Az általad idézett, csonka sor így hangzott teljességében: "Pontosan ugyanannyi, mintha valaki azt mondaná, hogy Te akarod heroinnal tömni azt, akinek a citromfüvet javasoltad."
    Ugye hogy teljesen más képet fest az eredeti szövegkörnyezetében?

    Egyébként a morfiumot valóban ilyen esetekben "szokták" alkalmazni, de ez nem változtat azon a tényen, hogy ópiumszármazék.
  • Zenty
    #114
    jah és ha már keveréssel jössz.
    Én régen használtam xanaxot de azt is alkalmi szinten. Aztán ajánlottak ezt a citromfüvet. Volt olyan, hogy xanax után is ittam egy bögrével és nem nyiffantam ki. Sőt jobban éreztem magam mikor csak teára álltam át.
    De biztos én immúnis vagyok a méregre...
    Szóval mindenki saját felelősségre igyon ebből az igen "veszélyes" citromfűből!
  • Zenty
    #113
    atya ég...

    oksa írjál mondjuk a herbáriának, hogy a citromfű milyen káros és felér egy xanax károkozásával. Ugyanúgy rászokható, elvonási tüneteket okozhat, sőt ha sokáig szeded akkor egy idő után nem lesz olyan hatásos és többet kell szedni. Ez mind a citromfűről is elmondható igaz...?
  • R0zs0máK
    #112
    Nekem ilyenem van...
  • Zenty
    #111

    "Jó lenne, ha a tudatlan önteltségedből fakadó hülyeségeiddel legalább bizonyos csoportokat nem sároznál be..."
    öh és cöcöcöc..
    a sértegetéseid nem izgatnak és a nagy kendermagod "érzékenysége" sem. Jah és nem "sározom" őket csak saját tapasztalat.
    Láttam már kendermagost és mondhatni nem néznek ki értelmes tudományos emberkéknek. Főleg amikor megszólítod kicsit furán néznek :D És az sem igazán szimpi, hogy például metróban is osztogatnak cuccokat.. De ez már nagyon off téma. És engem személy szerint marhára nem érdekel.
  • Candi
    #110
    "Rendes" drog? :D Ez jó :DDD Van rendetlen is? :)

    A xanax egyfajta gyógyszer, amely alprazolam alkaloidát tartalmaz. Ez is drognak minősül. Miből gondolod, hogy a citromfű nem tartalmaz olyan anyagot, amely pusztító, akár halálos kombinációt alkothat az alprazolammal?
    (Elismerem, ennek nagyon kicsi a valószínűsége, de az egyéni különbségek miatt nem elvethető.)
  • Zenty
    #109
    elírtam morfium
  • Zenty
    #108
    ez a kendermag virtus? :D

    ismerem a morfiumot és többnyire halálos betegeken szokták alkalmazni vagy akinek olyan fájdalmai vannak amit sima fájdalomcsillapító már nem segít.
    De most jön a lényeg ( figyelj) koncentrálj és ne szívj be addig :DDD

    A citromfű mindennapi használatra van nyugtatóként a heroin az utolsó megoldásként extrém esetekben.
    Megint ne hasonlitgasunk.

    "Te akarod heroinnal tömni azt, akinek a citromfüvet javasoltad. "
    erre meg no komment...
  • USAMEN POWER
    #107
    Akit a balesetin morfiummal pumpálnak, annak már régen rossz. :S (Nem a morfium hatására értem.)
  • ntex
    #106
    #8 -ban leírtam :) magas pulzussal kezdődött ott is minden
  • USAMEN POWER
    #105
    Azért az se megoldás hogy várjuk hogy meglegyen a négy, addig meg összevissza szarja/fossa magát az illető, olyan tudatban hogy halálos beteg.

    Én spec olyan vagyok, lehet hogy vicc tárgya lesz, de ha már van egy fejfájásom ami hosszabb ideig kihat, vagy összevissza szívkalimpálásom ami egy idő után zavaró, akkor már bújom a netet az agyvérzés, agydaganat, szívbetegség, stbstb, betegségek leírt tüneteit keresve. És mikor látom hogy pl. az agyvérzésnek is 10 tünete van, többek közt a test fél oldalának a lebénulása, akk megnyugszok, hogy a leírtak közül, egyik se mutatkozik nálam.

    Felűl kell kerekedni a problémán, akinek meg a dúrva betegségekről könyve van, az természetesen azt olvassa.
  • Candi
    #104
    Értsd már meg hogy a kendermagosoknak semmi közük nincs a heroinhoz! Pontosan ugyanannyi, mintha valaki azt mondaná, hogy Te akarod heroinnal tömni azt, akinek a citromfüvet javasoltad. Ilyet csak öntelt dilettánsok állítanak. Ne légy öntelt dilettáns, nem áll jól senkinek.

    Egyébként mind a mai napig használják a morfiumot a gyógyászatban, főleg a balesetin, vagy a nagy fájdalmakkal járó betegségeknél fájdalomcsillapítóként. Ismerős a morfium neve? Valószínűleg igen. Tudod mi az? Fingod sincs róla.
    Segítek: A morfium az az ópium alkaloidája, hatóanyaga. Bizony. Az ópium a zöld, éretlen mákgubó megsértésekor az abból előbuggyanó növényi nedv (máktej) kiszárított formája. Ennek a hatóanyaga a morfium. A morfium egy komlex vegyület, úgy is mondhatnánk, vegyületek keveréke. Ennek egyik összetevője a heroin. Vágod? Köze nincs a cannabis sativa (indiai vadkender) nevet viselő, kendermagosok által éltetett növényhez.

    Jó lenne, ha a tudatlan önteltségedből fakadó hülyeségeiddel legalább bizonyos csoportokat nem sároznál be...
  • Zenty
    #103
    "hülyének néztél meg ledrogosoztál."
    hol írtam ilyet? Most is szívtál, hogy képzelődsz? :DDDD

    Egyébként tudom mi a drog de én azon akadtam ki, hogy egy ártatlan teára ( egy citromhoz hasonlítható levélre) te rendes drogokkal példálózol...

    Jah és én a xanax mellé ajánlottam egy teát. Had ne mondjam, hogy a xanax mennyi problémát okozhat, és ebben a témában ez a lényeges.
    Ugyanis aki ilyen pánik problémákkal küzd az rengeteg nyugtatót szed. És ha már ennyit benyömöszöl akkor miért ne próbálhatna meg egy teát, ami ugyan a rendes gyógyszerhez képest hatalmas veszélyt rejt, mert mindenki 2 kilót akar megenni belőle... :D
  • Csirke4
    #102
    És amúgy miért gondolod hogy nem szívbetegség hanem pánikbetegség?:O
  • Katarina 60
    #101
    Gyors szívverést,szívritmus zavart jelentenek.
  • Csirke4
    #100
    Ne felejtéstek el a leírás szerint:" Legalább az egyik roham alatt legalább négy észlelhető az alábbiakból: "
    Tehát ha nincs meg a 4 akkor hiába van önkontrolltól való félelmed okozhatja más is. (Fáradtság más betegség streszz vagy akármi.)
  • Csirke4
    #99
    Szerintem neked kijárna pár hónap pihi.
  • Candi
    #98
    Jobb is ha nem, az ópiumot egyébként csak viccnek szántam az első hsz-emben ;-) Csak Te vetted túl komolyan, és azonnal hülyének néztél meg ledrogosoztál.

    A kendermagos dolog nem hülyeség, nagyon sok igazság van a dologban (aki nem lenne tisztában vele, ők a THC-tartalmú drogok bizonyos fokú legalizálása mellett szólalnak fel). Még akkor sem hülyeség, ha Te erről szentül meg vagy győződve. Informálódj dolgokról, mielőtt véleményt nyilvánítasz róluk.

    Maga a drog szó negatív értelmű a legtöbb ember számára, mert fogalmuk sincs magának a szónak a jelentéséről. Úgy tudják, hogy a drog = heroin, és ezzel el is van intézve. De ez kábé olyan, minthogy a bogárnak van lába, tehát minden állat aminek lába van, az bogár.

    A témába pedig csupán úgy illik bele, hogy a citromfű növény is tartalmaz olyan anyagokat, amelyek az emberi szervezetbe kerülve fiziológiai változást idéznek elő abban. Ergo drogoknak minősülnek.
  • ntex
    #97
    Palpitatio = szívritmuszavar
    Tachycardia = szapora szívverés görög kifejezése
  • USAMEN POWER
    #96
    Testi elidegenedésen tudom mit értesz. Kb. olyan mintha a gondolataidat akarná valaki/valami irányítani. 87 -es hsz -ben írtam is, "agyam olyan volt 1 hétig, mintha kiakarnák szívni a helyéről." csak nekem a kimerültségtől volt. Merek fogadni hogy a pánikbetegség, a mindennapos streszből adódó kimerültség + a rendszertelen életmódból jön elö. Ha valaki gyökeresen képes arra, hogy az életmódját megváltoztassa, akkor képes arra is hogy ezt a betegséget leküzdje. Segítségként elég, ahogy lentebb már leírtam, az hogy van egy hozzátartozó, barát, akivel megtudod osztani a problémákat. Nem kell se pirula, se orvos, se semmi, csak akarat !