34
  • winnie
    #34
    a világ ugyanolyan külsőre (az eredeti sztoriban jobban ki van fejtve) nem az a lényege, hogy te irányítsd az autót, nem grand turismózni akarsz, hanem az embert akarod irányítani, aki az autót irányírja, teht inkább sims-ezel. (mondanom sem kell, hogy melyik játék a népszerűbb, ahol autót kell irányítani, vagy ahol egy ember életét élheted.) tehát a surrogates "drogjának" nem az a célja, hogy megkönnyítsd az életedet, hanem, hogy más légy, mint aki vagy. ilyen-olyan okból. perverz világ, szó se róla.
  • Cat #33
    A telefont közvetlen át lehet irányítani a lakásodba, felesleges ehhez egy robotot keresztülirányítani a városon, buszozni vele. Miért nem marad végig a munkahelyen? Vagy ha már otthon fekszel bedrótozva, akkor miért nem a fejedben szólal meg a telefon? (Megjelenik egy ikon a szemed előtt.) Felesleges maga a készülék.

    Az autó irányításához azért felesleges a robot, mert az autó maga is egy elektromos szerkezet, ugyanúgy, mint a robot. Shadowrun, Cyberpunk már foglalkozott ezzel: ha be vagy csatlakozva egy gépbe, teljesen mindegy, hogy az egy robot ami jár, vagy egy autó ami halad. Ugyanúgy mozogsz benne előre, irányítod jobbra-balra. A tolatókamerájával látsz hátra, nem pedig a benne ülő robot fejét fordítod hátra.
  • winnie
    #32
    "például irányítod a robotot, ami a munkahelyen telefonokat vesz fel..."

    valakinek fel kell vennie a telefont, nem?

    "meg miért ember alaku lenne minden robot?"

    hogyhogy miért? ízlés kérdése, biztos van, aki szívesebben szeretkezik egy szerszámosládával vagy tárgyal egy francia kulccsal.

    "Jellemző jelenet, hogy az ember ül otthon, egy robotot irányít, ami egy autót vezet. Milyen baromság? miért nem vezeti közvetlen az autót?"

    nem akar meghalni? lusta? nézd meg a tiniket. autót vezetnek inkább vagy autós videójátékkal játszanak?
  • Cat #31
    túl nagy téma, és ahhoz képest nagyon szűk a cselekmény. Az emberek robotokat irányítanak, és közben otthon ülnek...

    elég béna következetlenségek voltak benne: például irányítod a robotot, ami a munkahelyen telefonokat vesz fel... nem gondolták végig egészen
    ugyanazt a társadalmat vették, pedig rohadtul más lenne

    meg miért ember alaku lenne minden robot?

    Jellemző jelenet, hogy az ember ül otthon, egy robotot irányít, ami egy autót vezet. Milyen baromság? miért nem vezeti közvetlen az autót?

    Katonák ugyanugy rohannak a csatamezőn, gyakorlás közben. Mért nem harci gépet vezetnének, miért emberalaku robotot, amit beöltöztetnek mindenféle cuccba?
  • TeDDyRuSh
    #30
    A cikk rendben van, én is többet vártam ettől a storytól. Hiányérzet maradt utána. Kíváncsi leszek, mennyire lesz átfedés az Avatarral.
  • Pretorian
    #29
    Ne könyörögj, a két szó ugyanazt jelenti, inkább lapozd fel a szótárat.
  • TH448
    #28
    Disztópisztikus? Talán inkább antiutópisztikus, könyörgöm...
  • Loverman
    #27
    öhm, szerinted olvassa, vagy miért írsz második személyben?
  • djstefi
    #26
    vasarnap este a HBO-n meg lehet (majd) nezni, de ezert moziba menni nem igazan erdemes. bocs Willis bacsi, de ez a muvid sem igazan jott osze.
  • Epikurosz
    #25
    Hja, a Szárnyas fejvadász után nehéz e téren igazi sci-fit alkotni.
  • zombeeka
    #24
    Még nem láttam,de hajlok arra én is,h biztosan több potenciál lett volna ebben a témában,mint amennyit kihasználtak a készítők!
    És mondom ezt azért,mert sajnos ez az utóbbi években bevett szokás filmes körökben,hogy ha van egy jó téma azt csak megkapargatják, összecsapnak valami eye-candy-t és azzal kész is!
    De bővebben majd ha megnéztem! :)
  • koschwarz
    #23
    már a trailer alapján is láttam a film sorsát: jó alapötlet, amit sikerül középszerré nyomorítani. bírom bruce willist, de az utóbbi pár évben felmutatott filmográfiája is az előző állításomat erősíti.

    (középszer nálam: nem feltétlenül rossz film, de legfeljebb egyszernézős...az HBO-n).
  • Justil
    #22
    Sztem meg tök jó a film, élveztem az első perctől az utolsóig.
  • kalapos01
    #21
    Spoiler? Mármint hogy nincs benne? Épp ez az, hogy semmi sincs benne a történetről. Nemhogy spoiler, de még nemspoiler sem. Semmi sincs a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    feltalálóról, a raszta prófétáról, semmi arról, hogy ki hal meg, hogy ez miért nagy dolog, semmi nincs arról, hogy miért fontos a fegyver, amit használtak, semmi Bruce gyerekéről, semmi a hasonnmások irányítóiról, semmi Bruce főnökéről és sorolhatnám.
  • Kindred Blades
    #20
    Tisztelt olvasóközönség. Mielőtt spoilert kiáltanánk mindenre, legyünk szívesek megismerkedni a fogalommal. (Akinek nem inge, no meg egyébként se, általánosságban értem, manapság a főszereplő nevének megemlítésére is spoilert ordítanak.)
    No, szóval egy példa:
  • SirLord
    #19
    sok gond van a kritikával, egyrészt tele van spoilerrel, másrészt tele van spoilerrel.
  • winnie
    #18
    amugy ez is a film egyik nagy hibája, hogy nem naagyon van bennew csavar.
  • winnie
    #17
    és, aki nem néz trailert? Na, nem mintha a film elején nem mondanák el, hogy mindenki az, meg eleve ugy van maszkiirozva.
  • Magiszter
    #16
    Ha megnézted a bemutatót akkor nem lőtt le semmit.
  • Scroll
    #15
    Köszönöm a cikk írójának, hogy az első mondatban lelövi a film poénját!
  • Yany
    #14
    A cikkel egyetértek. Sokkal több volt benne, de nem aknázták ki. Sajnos nem "hűha" érzéssel távoztam a teremből. Tudom, hogy egész más műfaj, de a Csúf igazságot is most néztem és az nagyon durván jól sikerült... szerintem. Ott mosollyal az arcomon távoztam...
  • Tetsuo
    #13
    Az A.I.-t illett volna megemliteni, az nem volt rossz..

    Viszont az En a robot nagy rakas fos volt, inkabb maradok a konyveknel a legtobb esetben..
  • ddt500
    #12
    Nekem tetszett.
  • Victor1103
    #11
    Hát szerintem felesleges volt eltüntetni a kedves író kilétét úgyis mindenki tudja hogy ez kinek keze munkája.A veterán olvasók pedig már amúgyis egy mérföldről kiszagolják hisz nem olyan gyíkok.
  • duke
    #10
    "filmes gyorskaja. A ripszropsz összedobott film "

    Az egesz nincs kulonosebben kidolgozva.Furcsa kontraszt,hogy mikozben a robot techlogia oriasit ugrott,azt semmilyen mas technolgiai valtozas nem koveti.Minden valtozatlan ugyanolyan hazak,autok,ruhak,targyak mint a jelenkorban.
  • kalapos01
    #9
    14-2 volt az arány, de ez nem komolyság kérdése, sima szleng, mint az alkesz, nyilván abban a világban teljesen el van terjedve. Más kérdés, hogy az angol azért rövidíti, mert a surrogate nem egyszerű szó. Erre nem jött rá a fordító, nálunk a robot nem nehezebb szó, mint a robi.
  • nmktheking
    #8
    Surrogatet is fordította robinak, nem egyszer. Amúgy teljesen mindegy, szerintem tlejesen felesleges volt így fordítani egy relatíve komoly filmbe. Így sokszor hitelét vesztette a párbaszéd szvsz.
  • kalapos01
    #7
    "ezen vajon meddig agyalt a kedves fordito?"

    Ott írják alattad, hogy van, aki tanulja könyvtáros szakon. (Ha nem ismersz egy szót, akkor még nem a szóban van a hiba.)

    "hogy a mi drága Heltai Olgánk a surrogatet robinak fordította. "

    A surrogate-et nem fordította robinak, azt robotnak vagy hasonmásnak mondták magyarul. A "surry"-t fordították robinak. Végülis lehetett volna hasinak is.
  • Slainte
    #6
    ez az egész fordítás (cikk?) egy hatalmas "perszonális tragédia".

  • gomyron
    #5
    szurrogatum?
    ezen vajon meddig agyalt a kedves fordito?
    vagy ez a sztenderd a rigo sztriten?
  • nmktheking
    #4
    Amúgy a film nálam egyszer nézhető kategória, semmi újat nem hoz. Van pár jobb pillanata, de többször lehet nem nézném meg. Egynek elmegy. Az meg kifejezetten idegesített, hogy a mi drága Heltai Olgánk a surrogatet robinak fordította. Csak gratulálni tudok hozzá
  • csgj
    #2
    Szurrogátum?? Nem elég, hogy könyvtáros szakon ezzel tömik a fejemet, még itt is szurrogátumot látok?! :D :D