165
  • Sanyix
    #85
    Egyébként egy kollektoros, mini gőzturbinás megoldás valószínűleg olcsóbb lenne mint a napelemes marháskodás, mivel a napelem tényleg drága, és sokáig az is marad, egyszerűen nem éri meg.
  • DrRadon
    #84
    Nézz meg néhány proci vagy VGA tesztet, ott mutatják a teljes rendszer fogyasztását, megkülönböztetve a terheletlen és maximum terhelt állapotot. Ha még ezeken is javítani akarsz akkor egy kicsit alulfeszelheted a CPU-t és a VGA-t, további wattokat takarítva meg (nem mellesleg kevésbé melegednek a cuccok és halkabbak lesznek a ventik).

    A HDD-k marhára nem esznek sokat. Meg a ventik sem.

    És igazad van, amikor én egy átlagos gépre gondolok, akkor egy batárnagy csöves monitor jelenik meg előttem is...
  • who am I 7
    #83
    Mi ez a marakodás...Be segíthetnétek az első fúziós reaktornak a beröffentésén, aztán nem kéne itt ütni egymást, h ez vagy agy 200wattal többet fogyaszt
  • DrRadon
    #82
    Persze, hogy használnak mást is gépen kívül mérnök úr, de a cikkben az volt, hogy 4 napelemes cserép már fedezi egy számítógép fogyasztását. Erre mondta azt az az észlény, hogy 500 watt.

    Te amikor méretezel valamit akkor mennyit számolsz rá? 500 wattos a táp maximuma a matrica szerint, de a valós csúcs ennél kevesebb. Az átlag (ismétlem harmadszorra is: ÁTLAG) gép nem fűti be a szobád és nem fogyaszt 500 wattot. Persze ha neked HCGamer géped van tri-SLI vel meg Q9550-el akkor talán eléred az 500-at.

    Az enyém 90-et cucál netezés, gépelés közben, egy picivel több ablakban futtatott videólejátszással, 140-nél jár amikor játék megy (villanyórás mérések)

    A cikkben konkrét adatokat tényleg nem írnak erről a napelemes cserépről, de lassan tényleg rövidül a megtérülési idő, ahogy nő a hatásfok és csökken az előállítási költség. Igaz az egy év megérzésem szerint még túlzás. De ez olyan mint az 500W-as szám a tápon. Enyhe vagy közepes túlzás.
  • Sanyix
    #81
    Ja bocs, lehet magyarországnál fejletlenebb államokban még az a menő...
  • Sanyix
    #80
    Nem a kérdés a hülye, hanem a válaszban szereplők lennének azok ;)
  • Sanyix
    #79
    Ilyenkor nem fáj? Mert viccesnek siralmas...
    Amúgy van macskám is, de nem sűrűn keverem a gépemmel, nemtudom neked hogy sikerült.
  • babajaga
    #78
    "Ki használ ma már csöves monitort?"

    Na ez tényleg hülye kérdés.
  • babajaga
    #77
    " Nekem egy játékos gépem van"

    Nem a macskáddal kevered?
  • Sanyix
    #76
    Már megint kifordítgatni próbálasz? 2 vinyó lószart sem fogyaszt egy procihoz képest, nem beszélve a videokártyáról. Ezek bizony kis terhelésnél energiatakarékos módba kapcsolnak, és jelentősen esik az áramfelvétel...
    Csak hogy tisztában legyél a számokkal: egy átlag vga full terhelésen ~100 fogyaszt, egy cpu is, egy vinyó ~10w-ot állandóan. Hűtőventik 0,xx tartományban, alaplapi chipset ~20w körül.

    Ki használ ma már csöves monitort?
  • babajaga
    #75
    És az igazi hülyeség az hogy amióta ezek vannak még senkinek nem térült meg de hazudni lehet róla az nem kerül semmibe.
  • Sanyix
    #74
    500w-os táp quad eseli vér istván edition gépekre van. Nekem egy játékos gépem van, csak 1 videokártyával, és 2 magos cpu-val, stb. De full terhelésen monitorostul erősítőstül sem eszik 200w-t (mértem), játék nélkül kevésbé terhelő alkalmazásoknál meg 100-at sem.
  • babajaga
    #73
    "Minek 0,5KW? 80-150 W egy átlag - játékra is alkalmas gép - fogyasztása terheletlen és terhelt állapot között"

    Az mi hogy terheletlen és terhelt között. Nem tudod hogy sok gép van amiben 2 winchester is van aminek a motorja állandóan megy ha a gép be van kapcsolva? Aztán ott van a proci hűtő táp hűtő ház hűtő. Nagyobb csöves monitor 120W -ot igényel egymagában.
  • Molnibalage
    #72
    És a számítógépen kívűl semmi nem is megy a lakásban egy család esetén? Mert bizony ilyet jellemzően családi házra lehet tenni vidéken.

    Se mosogép, mosogatógép, mikró, TV se semmi más? Hát a hangrendszer teljesítménye a számítógéphez?

    A géphez meg biztos viccből van 500 wattos táp és biztos az is véletlen, hogy két gép télen úgy befűti a szobát még destop alkalmazásokat használva is, hogy fűteni alig kell a szobát. Ahhoz meg ilyet venni, hogy a számítógép erről menjen elég megmosolyogtató dolog a hozzávaló beruházási költségek miatt. (Bár a linkelt cikk amiatt is nevetséges, mert egyetlen egy szám sincs az árról, de az 1 év alatt megtérült szöveg azért simán belefért...)
  • who am I 7
    #71
    Jaja, láttam, hogy kapta az ammót..de szerintem, pont ide nem kell belőni, csak olyanhelyre max, ami tényleg oda juthat.. úgy legalább lenne értelme, de így semmi...kráter, há érted...mit kezdenek vele
    Jó az az aláírás am, lehet benevezek arra én is
  • DrRadon
    #70
    "Hülye, barom ökör! (nem a négylábúak). Este mit üzemeltet a cserép, szerencsétlen féleszű! Amúgy meg négy cserép nagyság soha nem fog 0,5 kW-ot leadni 12V-on!"

    Minek 0,5KW? 80-150 W egy átlag - játékra is alkalmas gép - fogyasztása terheletlen és terhelt állapot között. Laptop még kevesebbet eszik.

    #14 és #21 HSZ-aid meg...

    Te elég sok badarságot hordasz össze a fórumokon. Nem akarsz visszavenni egy kicsit?
  • Sanyix
    #69
    Te vigyázz mert a Tenorista már azért a fél mondatért is kapott. Én is újráztam az aláírásom miatt :D
  • who am I 7
    #68
    de neeeem jóóóó, egy kráter má, h kerülhetne a kezükbe dik és mit csinálnak vele?telefingják?olyan hidegbe...

    EgyéBBként a feketelukban nem-e hidegebb van?

  • Molnibalage
    #67
    Tény, hogy nem lacafacáztak. És most emiatt szopatja őket az EU. Amíg nem adják át a bűnösöket (?), addig nincs tagság. A horvátog pedig tagok akarnak lenni.

    Hol a tény abban az ominózus hozzászólásodban?
  • Epikurosz
    #66
    1. Én nem szoktam sértegetni, csak tényeket közlök. Persze ez az, ami a legrosszabbul esik. Megértelek. Amúgy én sem vagyok egy János Vitéz.
    2. A status quo akkor szent volt, de Vajdaság északi fele/harmada esetében elképzelhető lett volna egy ENSZ-felügyelet.
    3. Amikor a horvátok elindították az Oluja (Vihar) hadműveletet, amely persze saját területük visszaszerzéséért folyt - ez egy pötty különbség - akkor nem lacafacáztak annyit a diplomáciai bonyodalmakon. Ez '95-ben volt, Dayton előtt.
  • Epikurosz
    #65
    Nekem van olyan fénycsövem, amelyik már vagy tíz éves. Alig várom, hogy elromoljon, hogy korszerűbbre cseréljem. :-)
  • Sanyix
    #64
    És ki mondta, hogy egy márka az minőség? Nem az ami le van gyártva és úgy megy ahogy kell az a minőség. filipsz szeret dzsunkázni nekem is volt 3 doboz filipsz cd anno ami írás után fél évvel tokban tartva sötétben besárgult és olvashatatlanná vált, miközben más lemezek, még ma 10 évvel később is gyönyörűen olvashatók...
  • Molnibalage
    #63
    Jó, akkor te meneteltél volna az első sorban ugye?

    Mellesleg, ha akkor a mi tettünkön Ukrajna felbátorodik, akkor mi lett volna? Kicsit masszívabbak voltak nálunk. A képzettség kb. azonos volt. Tényleg jó lett volna, ha egy gazadaságilag katasztrofális országot még háború is súlyt? Magadnál vagy? Diplomáciai öngyilkosság lett volna. Mi értelme lett volna visszafoglalni területeket? Hogyan tartottuk volna meg? A háborút miből finanszíroztuk volna? Stb. Ne fárasszál már.

    Mellesleg sértegesd a jó édesanyádat, azt.
  • Molnibalage
    #62
    És hány helyről kell összegyűjteni? A világon párszáz blokk van. Ki gyűjti össze a többtízmillió x idő után kukába való fénycsövet. Már előre látom, hogy senki.
  • Glutamin
    #61
    Nekem a Philips kompakt fénycsövek közül nem egy pukkant el viszonylag hamar (<fél év). Adjanak rá 1 év garit és minden szívfájdalom nélkül átállok a témára. De addig is a személyes tapasztalatom elég vegyes képet mutat.
  • Epikurosz
    #60
    Az atomerőműben is sok veszélyes anyag van ám.
  • Epikurosz
    #59
    Gyáva.
  • Epikurosz
    #58
    ja, bocs, tanyám nincs, ez csak ilyen gondolatkísérlet volt.
    A többi kb. igaz. :-)
  • Epikurosz
    #57
    Kombinálom őket, úgy.

    Van:
    - eccer napelemem
    - kéccer - a tanyán - szélturbinám
    - 3.: a szobakerékpáromba dinamó van
    - 4. jó a szigetelésem
    - 5. azért tartaléknak be vagyok kötve a villamos hálózatba is
    - 6. ledes lámpáim vannak (nekem tényleg, 50%-ban)

    Apropó, van egy kis lazító sztorim:

    Amikor évekkel ezelőtt kivágtam az izzószálas körtéket, hirtelen felére csökkent az áramfogyasztásom. Kb. 2 vagy 3 hónap múlva kiszálltak az ELMŰ emberei, és ellenőrizték a villanyórámat és a bekötéseket, hogy minden rendben van-e, a plombák (ólomzárak) a helyükön vannak-e. :-))

    Amikor egy csomó LED-et is beraktam, felváltva, akkor már nem jöttek ki, mert más oldalról az új minigrill meg vízforraló, meg elektromos kukta, meg szenvicssütő, kenyérpírító stb. új elektromos cuccok miatt szinten maradt a fogyi. De legalább nem nőtt.
  • Molnibalage
    #56
    A pasi nem normális. Agresszív katonai beavatkozásról fantáziál a '90-es években. Még gondolatnak is borzasztó.
  • Sanyix
    #55
    :DD milyen magyarország? Osztrák-magyar monarchia volt, magyarország csak belpolitikában volt önálló, külpolitika, és a katonai erő 100%-ig osztrák kézben volt, akik a háború végén még kaptak is területet, nem hogy elvettek...
  • Sanyix
    #54
    Csak éppen a minőségi ezerszer is hosszabb élettartamú mint egy izzó...
    Inkább annyi esze nincs a sok hülye embernek, hogy ne használjanak díszkivilágítást ott ahol kurvára semmi szükség rá...
  • babajaga
    #53
    "Majdnem egy évszázad távlatából úgy néz ki, mintha Magyarország ellensége lett volna az egész korabeli győztes „nyugat” a béke elkészítésekor. Miért?"

    Magyarország tevékenyen részt vett a világháború kirobbantásában, azért!
  • Molnibalage
    #52
    Szintén nagyon "környezetbarát" és olcsó az akksi... Sokszor még napközben sincs elég kakaó. Azt meg erősen kétlem, hogy 1 év alatt megétrülne. Az eddigi napelemek 10 év alatt sem hozták be árukat. Ez mitől lett egy nagyságrenddel jobb? Nyáron a légkondihoz tényleg jó, na de télen mikor tényleg sok áram kell és alig van napsütés? Magyarán kell valami amivel a hálózatról is nyerhetsz áramot és innen is. Ennek kiépítése plusz pénz.

    Ha viszont a rendszerre bekövte maradsz, annak nincs díja?
  • babajaga
    #51
    Nézd betiltják a wolframszálas izzót és kompakt fénycsövet kell használni. Annyi esze már az összes ebben résztvevő szerencsétlennek nincs hogy egy fénycsőben ezerszer több veszélyes anyag van mint egy izzólámpában.
  • babajaga
    #50
    És arról hallottál hogy volt olyan nem is egyszer magyarországon hogy hetekig ködös felhős idő volt? Akkor mi a túróból lesz teljesítmény? meg még raktározni is. Oszt mög van nappal és éccaka is.
  • Molnibalage
    #49
    A cím is bicskanyitogató. Nincs igyen energia. A napelem legyártása nem éppen olcsó (és környezetbarát tudtommal...).
  • Epikurosz
    #48
    aksiról hallottál már?
  • Sanyix
    #47
    Kimerültek az érvek mi? Egyébként látott, éppen 1 hete voltam nála, hogy kiírjon táppénzre a megfázásom miatt :)
  • Epikurosz
    #46
    OFF
    Érdekes idők voltak azok...