165
  • Sir Ny
    #125
    "A holdat egyformán erősen éri a sugárzás a kerületén mindenhol."
    téves. ahol merőlegesen esik be a fény, ott sok sugárzás éri a Holdat, ahol meg laposan esik be a fény, ott meg kevesebb sugárzás éri a Holdat.
  • Epikurosz
    #124
    Hogyan indítsunk vállalkozást pénz nélkül?
  • Epikurosz
    #123
    Kérem hívja az ügyfélszolgálatot!
    :-)
  • babajaga
    #122
    És kinek termeli azt a többlet energiát? És egyenáramot termel vagy váltakozót? És ki bír ilyen beruházást? És hány megawattot termel?
  • Epikurosz
    #121
    2 kW nekem elég lenne alternatív forrásból.
    Az extrát leszívnám a villamosművektől.
  • qwas
    #120
    "Egy átagos háztartásnak 2 kW-os áramellátásra van szüksége."

    Különösen nyáron amikor megy a sütő meg a légkondi egyszerre és esetleg a nejed hajat szárít. Jó az 10-nek is.
  • Epikurosz
    #119
    Egy átagos háztartásnak 2 kW-os áramellátásra van szüksége.
    Ezt mindenféle alternatív energiaforrással simán ki lehet hozni.

    Egyébként holnap - érted? holnap - aják át ország - érted? Magyarország - első aktív házát, amely energetikai önellátásán túl, többlet energiát is termel. Na, bumm!

    De már a [http://energiacentrum.com/news/a_google_nagy_teljesitmenyu_napenergiat_hasznosito_tukroket_tesztel.html]Google is bepörgött.[/URL].
    A Google - érted?!
  • Sanyix
    #118
    Valószínűleg ritka mint a fehér holló. De az is annyit fogyaszt mint egy pci usb-s, mert azok se a viszbül veszik ki ;)
    És ez nem változtat azon a tényen, hogy egy átlagos játékos gép sincs az 500w közelében, távolról sem.
  • Sanyix
    #117
    Milyen új foglalat?
  • NEXUS6
    #116
    Én is ezért vagyok kiakadva az ájemdére, folyamatosan hozza ki az új foglalatokat a procikhoz, mert hogy kell nekik az erősebb tápellátás.

    Erre az új procik kevesebbet fogyasztanak mint a mostani 2 magosom, ami a max ami ebbe az alaplapba rakható. Mondjuk BIOS-ban simán lehetne olyan szorzókat állítani, mint a mostani prociké, csak éppen lábilag nem passzolnak bele.

    Bekaphassák.
  • WoodrowWilson
    #115
    Szoftveres fogyasztásméréssel kb ki is törölheted, másra nem jó.
  • babajaga
    #114
    Ha te még nem hallottál olyan TV tunerről amit használhatok szóló monitorral és be lehet a gép és a monitora közé is tenni akkor inkább utána kellene nézni. Ez természetesen hálózatról megy.
  • Sanyix
    #113
    Egyrészt ezek a kalkulátorok semmit sem érnek, másrészt attól hogy 450w alatti tápokat nem kapsz, még nem fognak 450w-ot mindenáron leszívni, hanem csak annyit amennyi kell (egyébként terjednek a 120w-os passzív hűtésű tápok a nettopokhoz).

    Egy ősrégi p3 nem fogyasztott sokkal kevesebbet mint egy modern gép, ugyanis nem csak lassabb, hanem fejletlenebb gyártástechnológiával készült, ami többet fogyaszt mint a modern(tehát rosszabb teljesítmény/watt arányban).

    Emellett a noname tápok titka, hogy közelében sincsenek a valós képességei a ráírtakhoz képest :) egy noname 250w-os táp jó ha 160w-ot képes leadni, és 200-at felvenni.

    Ott a linkelt teszt, ők normális fogyasztásmérővel mérik, ahogy én is mértem a gépem, nem találgatás.
  • Sanyix
    #112
    de vigyázz, csak nehogy... őő... pofontot adjon!
  • Molnibalage
    #111
    Ha csúcsteljesítménye húzom akkor meg 320 Watt. És ebben még nincs benne a monitor és a hangrendszer...
  • Molnibalage
    #110
    Ez nekem majdnem 280 wattott hozott ki.

    Viszont 450 W alatt, ma alig kapsz új és minőségi tápot.

    A régi PIII gépem ősrégi karival is problémázott a 250 wattos noname táppal...
  • Sanyix
    #109
    semmi gond, a számítógéphez való ventiknél a közepére ragasztott matricára van írva, az alapfesz, teljesítményfelvétel, esetleg a hangerő ;) nekem legalábbis így vannak. (van egy cpu hűtő, tápventi, gpu venti, meg egy régi tápból kiszerelt keringető venti a gépemben, 12v helyett 5v-ról üzemeltetve).
  • Sanyix
    #108
    elképesztően hülye vagy. 500 wattoknál jelentős teljesítményekről írtál, és vered magad, mert 0,xx watt helyett te KŐ KEMÉNY 1 wattal több teljesítményt felvevő ventit találtál :D
    Szobaventillátort nem akarsz előhozni, képzeld, azok többTÍZ wattokat fogyasztanak.


    (egyébként az én gépem ventillátorai még mindig 1 alatt fogyasztanak...)
  • Sanyix
    #107
    A hangfal a nyomtató a külső TV tuner nem a gép tápjáról megy!

    "ne próbálkozz terelni, bele volt számolva nálam monitor és erősítő is... ezeken kívül"

    Te most hülye-e vagy vagy csak nem tudsz magyarul?

    Nyomtató átlag játékos géphez tartozik? Mutass 1 tv tunert külső táppal! Én évek óta csak pci-os vagy usb-s-et láttam, és mind2 fajta a csatlakozóján szívja a géptől az áramot.
    Ne mondd meg hogy értek a számítógéphez ha még ennyit sem tudsz (figyelj, mert a koaxkábelen nem áram jön hanem az adás :D)
  • NEXUS6
    #106
    LOL

    De az énapukám a legerősebb és mindekit és úgyis mergmondokneki és ugyis kicsinyálja a beleteket!
  • Sanyix
    #105
    nesztek klikk még egy kórájhetes konfig is bőven 200w alatt van.
  • Molnibalage
    #104
    Kb. 5 x 2,5 x 2,7-es szoba. Ezt elég jól befűti két gép.
  • Magiszter
    #103
    Csak nehogy kiderüljön 1-2 év múlva hogy a Plútó eldugottabb részein hidegebb van... lenne itt pofára esés.

    És én még telket akartam venni a Holdon. De ilyen hidegben elfagyna a búza és kabátot kellene varrnom a tehenekre... a gázszámláról nem is beszélek.
  • Molnibalage
    #102
    Sajnos nincs meg a nagyventim doboza. :(
  • babajaga
    #101
    "ezeken kívül melyik periféri vesz fel úgy áramot hogy a gép fogyasztásánál nem látszik? Egyik sem."

    Hát te aztán értesz a számítógéphez. A hangfal a nyomtató a külső TV tuner nem a gép tápjáról megy!
  • DrRadon
    #100
    Aztaaaa. Ő 1,x wattot koppant te meg 350-et.
  • babajaga
    #99
    "mit mérsz? Nincs mit mérni. Rá van írva, 12v-on 0,x W teljesítményt vesz fel. Annál csak lejebb lehet"

    Most koppantál! A tartalék tápventillátorom 1,32W! Hol van itt a 0 egész? És ez a legkisebb mert én nem használok táphoz 3,6 W-osat pedig nyáron elmenne.A tartalék processzorhűtőm 1,92W!
  • Sanyix
    #98
    ne próbálkozz terelni, bele volt számolva nálam monitor és erősítő is... ezeken kívül melyik periféri vesz fel úgy áramot hogy a gép fogyasztásánál nem látszik? Egyik sem.

    Akárhogy is erőlködsz, az az 500w egy normál játékos gépnél all in-ben is durva túlzás.
  • DrRadon
    #97
    Most mi van?
    És szerinted 500 wattot fogyaszt? Vagy mi?
  • babajaga
    #96
    Egy hangfal meg a többi perifériák se ingyen mennek.
  • Sanyix
    #95
    Te mekkora szobában gépezel? Ez a gép ránézésre is 300w alatt lehet(ilyesmi gépek sok tesztben vannak, és 200w körül vannak önmagukban monitor nélkül), full terhelésen. Egy normál méretű szobában semmit sem lehetne érezni belőle...
  • Sanyix
    #94
    mit mérsz? Nincs mit mérni. Rá van írva, 12v-on 0,x W teljesítményt vesz fel. Annál csak lejebb lehet.
  • Molnibalage
    #93
    Az átlag (ismétlem harmadszorra is: ÁTLAG) gép nem fűti be a szobád és nem fogyaszt 500 wattot. Persze ha neked HCGamer géped van tri-SLI vel meg Q9550-el akkor talán eléred az 500-at.

    Megerőltető lett volna a konfigomra nézni az aláírásban? Ez ma alig több egy középkategóriás gépnél. Viszont nem csak én élek a lakásban. Egy gép is érezhetően befűti. Pont. Érezni. Nem kicsit, nagyon. A bátyus gépe gyakorlatilag szinte ugyanez, de ennél kicsit gyengébb. Nyáron a mi szobánk cirka 3-4 fokkal melegebb a szomszéd szobánál. A méret és fekvés szine ugyanaz..
  • DrRadon
    #92
    Ennek marhára érti a módját ;)
  • babajaga
    #91
    Összetévesztesz egy pulival!
  • Molnibalage
    #90
    A hűtőventik táján szerintem tévedsz. Ha majd egyszer lesz rá időm, akkor kikapok egyet és megmérem a légtechnikai teljesítményét.
  • Sanyix
    #89
    Mit terelsz?
  • babajaga
    #88
    Én azért kurva kíváncsi lennék hogy egy lerakott cserép hogy biztosítja az esőverés, por mellett az érintkezést? Egy napelem elemeit nem úgy hányják lazán össze. Egy ház cserepezését nem öt évre kell tervezni! Honnan a büdös francból veszik hogy ennyi meg annyi ideig jó lesz és megtérül?
  • DrRadon
    #87
    Ja, X2 quad SLI cserepekkel:)
  • who am I 7
    #86
    " 4 napelemes cserép "

    Hát a HCcube-oknak majd lesz, külön HCcube Pack 8db napelemes cseréppel...csak a macska össze ne mászkálja a tetőt