105
  • readswift
    #65
    na ez egy igen informativ komment, az eddigiekkel ellentétben. Ez alapján már mindenki be tudja lőni hogy mi a pálya hogyha nekem nem hiszitek el .
  • readswift
    #64
    opencl mióta van,? Cuda mióta van? 0% -ot azért neked is sikerült összehozni.
    Ne mossál össze engem az progémer véglényekkel mert nem vagyok az, jó , kösz.
  • hdo
    #63
    Hát, ahhoz vissza kellene raknom a vistát, mert win7 alatt valami okból nem megy a GTA4. Egyszer már postoltam screenshotot valamelyik fórumban, esetleg azt visszakeresem. Amúgy nem értem, már több mint 8 éve hitetlenkednek a konfigjaim teljesítményén, pedig szvsz csak érteni kell a géphez, jól kell összeválogatni a konfigot, és nem minden szart felrakni. Anno azt se hitték el mielőtt live szemléltettem volna, hogy a PII-es compaq deskpro (266 MHz, Ati rage pro turbo 4mb, 3x32 MB RAM) gépen XP alatt futtattam bőven 20 FPS felett a Q3-mat valamivel jobb mint alap grafikai beállítások mellett ... mindezt úgy hogy az XP felülete "legjobb megjenelés"-re volt beállítva.

    Mostani konfigomban van 4x1 giga kingston - amiből másfelet tud használni a kari - egy 4 magos phenom proci, és 32 bites win7-et használok. Win7-nek kiváló a memóriakezelése, ha van elég ram, szinte nem is használ virtuális memóriát. (Hajtom rendesen de még 30 hard fault / sec feletti értéket nem láttam). Ezért is mondtam le önként és dalolva a GTA4-ről pár hónapja.
  • Skyline
    #62
    A boxnak a halonak (amit amúgy nem szeretek de ahogy gondolod,boxon meg nem is multizok mert nemvok hajlandó fizetni érte) meg úgy az egész hozzászólásodnak mi köze a témához te idióta?:DDD
    Csak annyit mondtam hogy a nagyeszü kommented miszerint a dx11 a kismemóriás konzoloknak lesz jó egy baromság mivel konzolok dx9/dx10 alatt működnek...
    Dx11-re pedig jellemzően az nvidia fanboyok hőzöngenek,én effektíve leszarom,nekem bőven elég annyi hogy kb fele annyi pénzért JOBB teljesítményt kapok mint nvidiáéktól
  • cateran
    #61
    Ebben az az érdekes,hogy pl itt az SG-n a PS3 fanboyok szokták boldog-boldogtalannak bizonygatni,hogy a PS3 mekkora istencsászár cucc és egyébként is PS3 über alles...aztán papiron kihozzák,hogy a PS3 könnyed kacajjal kenterbe veri az összes létező platformot,a valódi végeredmény pedig lepereg róluk (vagyis hogy nem,nem ver kenterbe semmit...)
  • narumon
    #60
    Ez igen. Igazi észérvekkel "gyürted" le a "hülye" fosboxos srácot, aki legalább a jogos hülyesékedre írt. Kemény vagy.
  • cateran
    #59
    "Nehany fejleszto ceg persze eleg jo ahhoz, hogy mindkettore kihozza a jatekat, de ez nem jellemzo."
    Ja,milyen ritkak a mind2 konzolra megjeleno jatekok...vagy varjunk csak...esetleg megint csak a gyogyszered gurult el?:D
  • Szefmester
    #58
    erről tudnál valami képet videót felrakni? igazán kíváncsi lennék a grafbeállításokra és FPS értékre ...
  • hdo
    #57
    Csak hangsúlyozni akartam, hogy egy bőven nem korabeli játékkal én még kellemes grafika mellett tudtam játszani. Szóval nem értem mi volt a gond a kártyáddal. De úgy néz ki szerencsésen kifogom ezeket a videókarikat, most _integrált_ HD3200-asom van, és csak akkor kezd beakadozni ha feltolom a GTA4-et közel full grafikára. Amúgymeg általában csak RTS/RPG-vel játszok, azok meg kevésbé gépigényesek.
  • scarabeus86
    #56
    Mióta gts250 van, nem ciripel a táp, szal nincs gond. Ráadásul úgy játszok vele, hogy végig energiatakarékos, csökkentett módba van a kártya + a proci, de még így sem szaggatnak be a játékok. (Igaz, a legújabb játék, amivel játszok a Grid).
  • scarabeus86
    #55
    Quake 4-el nem játszottam még, de ha meglenne még az a kártyám, kipróbálnám hogy viszi. Mondjuk megvan még haveromnál, ingyen odaadtam neki, annyira utáltam. (Már ő is másikat használ helyette).
  • Vanek úr
    #54
    Nekem a 7300GT-m ciripelt, mert állítólag a tekercseknél valamit rosszul csináltak (MSI, passzív hűtéses). Ha neked a tápod ciripel (és biztosan nem a VGA), akkor a tápot gyorsan lecserélném...
  • kvp
    #53
    A dx11 vagy opencl vitahoz: A vilag jelenleg ugy all, hogy a windows-os es xbxo360-as jatekok tovabbra is dx-et fognak hasznalni, a mac-es es ps3-as jatekok pedig tovabbra is opengl-t. Nehany fejleszto ceg persze eleg jo ahhoz, hogy mindkettore kihozza a jatekat, de ez nem jellemzo. A dx11/opencl aranyt pedig legjobban a windows-os/xbox360-as jatekok es a mac-es/ps3-as jatekok jelenlegi aranyabol lehet megbecsulni.

    A dx11/opencl lenyege, hogy ne csak a grafika hanem a fizika es az mi is fejlodjon. Ha valaki uj effekt-eket keres es nem azt, hogy tobb a kornyezetben a fizikai modellel renkelkezo targy, akkor nem jo reszet nezi a szabvanynak. Majd ha jopar jatekban alap lesz, hogy barmilyen targy megfoghato es ha pl. letepem a fuggonyt, akkor bele tudom tekerni az asztalrol felvette vazat es mindezt a nelkul, hogy kulon leprogramoztak volna (tehat tisztan a fizikai modellt felhasznalva), akkor latszani fog, hogy mire jok az uj szabvanyok. A grafika nem lesz sokkal szebb, de a jatekos szabadsaga megno. Aki persze csak az arcade lovoldozos jatekokkal vagy a mud alapu (atmegyek a butorokon) wow-al jatszik, annak tenyleg nem kell semmi a dx9 utan (wow eseten a dx7 is eleg).

    "A programozható hw nem jutott még arra a szintre, hogy valós időben mindent emulálni tudjon. A speciálisan erre a célra tervezet egységek még mindig sokkal gyorsabbak és kissebb helyet foglalnak. Majd mikor kijön a Larrabee 2-3. generációja, és még jó néhány GPU generáció sokkal nagyobb teljesitménnyel, akkor majd át lehet Software Renderre térni. "

    Mindket ceg gyartmanya programozhato hardver. Az egyetlen kulonbseg, hogy az nvidia sok alu-t es keves branch egyseget hasznal, mindezt alacsonyabb orajelen, mig az atinal jobb az alu/branch egyseg arany es magasabb az orajel. A ket rendszer egyebkent majdnem ugyanaz. Az egyetlen elteres meg a memoriakezelesben van, mivel az nvidia rendszere ebben erosebb, hogy a sok alu-t ki tudja szolgalni, viszont a full crossbar miatt nagyon sok extra tranzisztor kell. (a full crossbar-t mar az intel is eldobta es a core7-esek mar nem latnak at egymas memoriajaba csak a masik cpu cache-en keresztul)

    Az nvidia itt tenyleg a tsmc benazasa miatt sziv, mert pl. az intel siman le tudna gyartani ugyanezt akar 90%-os kihozatallal is.
  • Vanek úr
    #52
    Readswift: GPGPU. Hallottál már a compute shaderről? Hallottál már az OpenCL-ről? Mert ezek is a GPGPU-t támogatják ráadásul ingyenesek és nyíltak, nem úgy, mint az NVIDIA CUDA-ja (és a CS a DX11-ben jön elő). De persze, amit az NVIDIA mond, az a valóság, és nem lehet gyártótól elfüggetleníteni (csak úgy megjegyzem, hogy egyik gyártó sem a valóságot emlegeti; csak azt, hogy neki mi a jó, és neki mi az érdeke - és nem kivétel ez alól az NVIDIA sem)...

    Egyébként pont olyan vagy, mint amilyennek a többieket mondod, csak a másik oldalról (mintha egy szélsőjobboldali magyarázná a szélsőbaloldalinak, hogy szélsőséges :D).
  • tomcsa4
    #51
    Tudod miért dobja le az fps-t? Mert semmi köze a DX 10-hez az adott játéknak. Ja és a GF8-as szériában a geomerty shadereket megoldó egységek rosszul működtek. Ami a DX 10 alapja. Ezt az NV is bevallotta, persze akkor, amikor a kilences széria kijött és esküdtek, hogy kijavítják.
  • SpecterMATWRZ
    #50
    Mai napig DX9-be tolom. Miért? Mert DX10-es játékok egyáltalán nem szebbek, és jéé. több erőforrást emésztenek fel. Felesleges. DX10.1? Még feleslegesebb. DX11? Annál is feleslegesebb. Ugyanolyan szép a játék dx9 alatt is és legalább nem dobja le az fps-t vagy 10-15el mint a kedves világot megváltó dx10. De legalább szebb lenne a játék,de az se igazán... :P
  • tomcsa4
    #49
    Jézusom! Szerinted az MS nem ért a dolgokhoz? Ha így lenne, ma már nem lennének. Hidd el, nálad 100x jobban értenek hozzá. Vagy Te a "felesleges a DX 10, mert nem látok egy új effektet sem" típusú emberke vagy?

    Balumann: Radeon 1950 Pro, az gyorsabb, mint a 7800GT (a 7600GT-nél pedig sokkal gyorsabb). Ja és Win7-nél is lehet lagolás. Miért? Mert a Win7 összegyűjti a hálózati kérelmeket kis csomagokba és úgy teljesíti. Chip Magazin 2009/ augusztusi (remélem jól emlékszem) számában benne van, hogyan kell ezt elhárítani (hátul, tippek-trükkök).
  • hdo
    #48
    Én még még 128 megás 9000 PRO VIVO-val Quake 4-eztem csókolom! Ráadásul nem is minimum grafikán. 22-27 FPS-t simán tolta!
  • readswift
    #47
    "a" netes fosboxos, külön állatfajta, miután kilődözi magát halóval, az ülőgarnitúra kényelme helyett gyakran választja a az internetes fórumokat ahol pillanatnyi hangulata függvényében kedvére agitál, a 0%-os mondanivaló ellenére a 100%-ig zavart elme rendkivül magabiztossá teszi, sok D betüt használva fejezi ki megütközését (értetlenségét). Az 'internet faggotry' müfaj egyik legjellemzőbb alakja, az igazi vérpécésből átvedlett konzolos (leginkább GTÁ miatt) "én azé tudom mi a pálya" mentalitással felvértezve , a fosbox jelenség legprimitivebb épitőkockái közé sorolhatjuk .
  • readswift
    #46
    cool story bro.
    most pedig mehetsz lődözzé halóval :D


  • Skyline
    #45
    "a dx11 arra lesz jó hogy a kismemóriás konzolkák tudják a +20% vakitást produkálni"
    Hogy produkálják amikor dx9/10-esek te szerencsétlen....Vidkarit cserélnek bennük?:DDD
  • Skyline
    #44
    Nvidia legalább őszinte...Gyááááááááááááááá:DDDDDDDDDDDDDDDD

    A fiziksz effektusok megjelenítésére csakkazenvidija kártyája képes,a radejonok nem. Ezek az amúgy sok régebbi játékban előforduló mindenféle fizikszet nélkülöző effektusok tükrözik a zenvidija mekkora őszinte...:D
    A zenvidija más semivel sem képes versenyben maradni,csak ezzel a fiziksz hazudozással. Kár hogy zászlólobogás meg sokkal látvánosabb törmelék repkedés stbsb előfordult már régebbi fizikszmentes játékokban:D
  • nkmedve
    #43
    A programozható hw nem jutott még arra a szintre, hogy valós időben mindent emulálni tudjon. A speciálisan erre a célra tervezet egységek még mindig sokkal gyorsabbak és kissebb helyet foglalnak. Majd mikor kijön a Larrabee 2-3. generációja, és még jó néhány GPU generáció sokkal nagyobb teljesitménnyel, akkor majd át lehet Software Renderre térni. De addig is fejlődés kell, 3 évig nem ülhetnek karbatett kézzel egyik cégnél sem. Addig tanulmányozhatják az újabb algoritmusokat, célhardverre implementálva.

    Az előző dologhoz amiről szó volt(GPGPU). Jelenleg két fejlesztési út létezik, az egyiket az NV képviseli. At ő arhitektúrájuk inkább GPGPU vonalon teljesit jobban. Most még hozzák az elvárható teljesitményt játékok alatt is, de már nagyon a határon vannak. AMD arhitektúrája inkább grafikára lett kihegyezve, abban még vannak tartalékok egy darabig. El is mondom amit tudok a különbségekről, de azzal együtt, hogy volt már szerencsém Hardware Design-al foglalkozni, nem vagyok GPU szakértő úgyhogy részletekbe nem tudok belemenni.

    AMD arhitektúrája azon alapul, hogy grafikához nem kell sokféle műveletet végezni (általában 32bites FP operandusokat használnak) de viszont rengeteg egyszerű műveletre van szükség. Ezért a Shaderek úgy vannak elrendezve, hogy egy csoportban van 4 egyszerű, és 1 komplex egység. Ilyen csoportból pedig van 160 darab az RV770ben mondjuk (összesen 800 shader proci). Ez az elrendezés grafikai számitásokban megfelelő teljesitményt ad, és nem követel rengeteg tranzisztort (kissebb a chip mérete).

    Ezzel szemben NV-nek csak komplex procijai vannak, amelyek rengeteg tranzisztort felzabálnak, de cserébe mindenféle szükséges műveletre befoghatóak. Értelemszerűen ha sok tranyó kell egy ilyen procihoz, akkor kevesebb fog a chipre férni, vagy ha fontos a teljesitmény, akkor óriási lesz a chip (GT200-GT300).
    A komplex procik miatt ez az arhitektúra alkalmasabb a GPGPU-ra, mert minden procit működésre lehet birni, de grafikai számitásokban, ahol rengeteg egyszerű műveletre van szükség, ott kezd elhasalni, mert nem tudnak annyi feldolgozó-egységet rakni a chipre amennyi kéne. A GTX280-nak úgy tudom a maximális számitási képessége 930 GFLOPS körül van. Ezt jó szoftveres támogatással általános célú számitásokra ki is tudja használni (nagy részét legalábbis).

    Egy Radeon 4890 ennél nagyobb, 1.36TFLOPS elméleti teljesitménnyel bir, de mivel ennek nagy része az egyszerű shader procikból jön össze, ezért ez a teljesitmény grafikus felhasználásnál (vagy egyszerűbb általános célú műveleteknél) mutatkozik meg. Általános számitásoknál legrosszabb esetben előfordulhat, hogy ennek az elméleti értéknek csak az 1/5-dét tudja kihasználni (ha csak a 160 darab komplex proci dolgozik), tehát 272GFLOPS-ot.

    Igy nézne ki leegyszerüsitve a dolog, de ez nagyon sarkitva van, mert nem csak 32bites műveletek vannak, hanem 64bitesek is, és ezeknél is megvan, hogy melyik chip mennyit tud ezekből elvégezni.
  • readswift
    #42
    a dx11 arra lesz jó hogy a kismemóriás konzolkák tudják a +20% vakitást produkálni, lényege 0 lesz, kb mint a krájsisnak. Még szerencse hogy nem az sg fórumon dől el hogy OpenCL lesz a menő vagy a DX11. Én megértem az AMD-t is hogy kell a pénz, dehát lássuk be , programozható HW-k korában a dx11 egy öltönyös aktatáskás miszter szarházit jelent.
  • Szefmester
    #41
    jól mondod.. próbál "megóvni" minket a dx11-től hiszen rettentőmód nincs a közelében a megfelelő teljesítménynek.

    anno a fizikai gyorsítók megjelenésekor pont ők vinnyogtak hogy nem kell az meg felesleges.. nehogymár szegény játékos vegyen még egy kártyát a gépbe 30000ért .. szegényke.. aztán hipp-hopp felvásárolták, és egyből jött a : Kell a fizika mert az jó! Ez a jövő, enélkül nem lesz jó a játék.. stb...

    Én várom az új vga szériátját az ATInak, kiváncsi vagyok mire jut a dx11 többszálúsításával egy többmagos gép.
  • nkmedve
    #40
    Hát ilyen jót még egy beszóláson se röhögtem, köszönjük Emese.
  • who am I 7
    #39
    Te miről beszélsz kiccsillag? :D rossz gyóccert vettél be? :) vagy szerettél volna, egy kis flémet igy szombat estére kelve? :D
  • readswift
    #38
    anélkül h beleolvasnék:

    cool story bro.
  • readswift
    #37
    ja igen , és az sg inquirer-es hireket hozoga le, pl 98% ...
    Kőkemény lobby van.
  • who am I 7
    #36
    " Barátnő, egyetem, buli, munka... "

    És?Ettől még lehetsz egyszerű mint a föld.HVCS pista is vagyánykodik félfogú gizivel meg a sarki csikóba jár döngetni győzikére...jó, lehet egyetemre nem jár, de ha esetleg gazdag a pista akkor még arra is járhat.És akkor ő már nem is egyszerű ugye? :D de ezen most sírok :D barátnőegyetembulimunka hát lol :D ettől még lehetsz segg ^^ Eként, az irányú pont agyúságod hangsúlyoztam ki...h sztem elég nagy blődség valaki mást leoltani, mert esetleg többet játszik egy sikeres játékkal.Mint wow,cs,sc,cod, akármi..lehet, h átlagban, ezek az emberek sokkal többet érnek (társadalmilag is) mint te, aki büszke magára, hogy egy rozoga 4830cal "új" játékokat gyűr pár óráig :D:D ...és milyen qva szép...Nos, ez pont ugyanolyan eccerű léleknek tűnik nekem, mint a kocka aki egész nap a wow előtt ül, és zombul :) nem vagy különb tőle hidd el (csak te azt gondolod most, h raj vagy) :) a zp-s vagy rijós nem tudom milyen tréd bulizásoddal együtt :D bár egyetemisták ritkán járnak igényesebb bulikba (főleg,ha csak egy 4830ad van :D), szóval egy zp-t saccolok, így elsőre neked. Egy szó mint száz, a normális gamerek és embereknél létezik az a szó, h : mértékletesség :) Ezt rágd át kicsit... :) és megnyugodhatsz, h ezek között az emberek között is, sokkal több a progresszív szemléletű, mint az ilyen kis egyetemi rajok között :)
  • readswift
    #35
    százával vannak már egyetemi papirok gpu lehetséges felhasználásáról játékokban, én is találtam már vagy 10et mert engem a hangos része érdekel. Az képes elfogyaszt egy egész gtx260at , az igaz, de pár év múlva nemmindegy lesz? L Gondolod az nV nem koordinálja ezeket bizonyos fokig ? Pl, instant állásajánlat ?
  • readswift
    #34
    Kérdés csak az hogy kinek hiszel , egy zártkörü bennfentes csoportnak aka. MS konzol, VAGY az nvidianak és párszáz elszánt egyetemistának? Honnan veszed hogy játékhoz kevés a gpgpu ? ( "500 gflops kevés ) Miért ne használnák erre az SLI-t?
  • asysoft
    #33
    Mivel a shaderek is egyszerű programok, igen:) Konzolok nem igazán értem, hogy jönnek ide, amúgy ha már itt tartunk: PS3-ban nV GPU van. Egyébként GPGPU előnye a masszívan párhuzamosítható dolgoknál jön ki, s ez ugye nem mondható el mindenről.
  • nkmedve
    #32
    "Az nVidia "sugallja" hogy igazából a microsoftnál leszarnak titeket, és nagyban megy a konzol biznisz, aminek pc fronton az ATI a haszonélvezője."

    Ahogy igy mondod, lehet benne valami, de ez már nagyon az összesküvés-elmélet kategória. Szerintem inkább valószinűbb az, hogy azért próbál "megóvni" minket, mert le van maradva. Amint behozza, egyből jön majd, "a DX11 a jövő" féle hozzáállás mint mindig. A fejlődés nem állhat meg, főleg most, hogy a DX11 hoz néhány fontos újitást.

    A GPGPU jó oda ahova szánják, nagyteljesitményű számitásokhoz, kutatásokhoz. Játékra, vagy úgy általában grafikai dolgokhoz gyenge lesz.
  • Grifidos
    #31
    "nVidia: gondok a GT300 grafikus chipekkel"

    Micsoda meglepetés...talán mert leginkább csak a neve van meg, meg hogy mit kellene tudnia.
  • padavanHUN
    #30
    Jaja, rohatt NV, rohatt MS, éljen az Ati meg a fradika. :D Úristen, ti cégeknek drukkoltok és ingyen fanboykodtok nekik? Iszonyat ez az ostobaság. :D De tényleg, ez kurva szánalmas!
  • readswift
    #29
    sm2.0 / 3.0 , idejében programozható hw volt ? :D mennymá.

    Az nVidia "sugallja" hogy igazából a microsoftnál leszarnak titeket, és nagyban megy a konzol biznisz, aminek pc fronton az ATI a haszonélvezője.
    Ti miért fogjátok a konzolbiznic pártját? Miért nem jó nektek a GPGPUs előremutatás a fosbox eccségcsomag helyett?
  • Balumann
    #28
    Nincs is jobb annál, amikor olvasom a véleményeket, hogy most mi éri meg jobban a videókártyánál. 2 fajta érv az általános:
    -hát nekem volt, de szar volt a hűtése, kilazult a csavar, bezzeg amikor kicseréltem Nvidiara azzal semmi bajom nem volt...
    -Volt korábban egy ATI 'X' kártyám amit lecseréltem Nvidia 'A' -ra (példa X= Ati x1650, Y= Nv 9600), és sokkal jobb lett minden.

    Szerintem mind2 gyártó nagyon jó kártyákat készít, hasonló árkategóriában nincsenek olyan túl drasztikus különbségek szerintem a játékok között. Hasonlítgatásnál vegyétek össze, hogy különböző konfigokon, különböző rendszereken is más teljesítményt ad egy kártya. Már ha csak a windowst nézem, Windows 7-en nekem Ati x1950 pro-val 5-10 fps-el is jobban fut néhány játék, Windows Vista-n (SP1 x64 és konfigurálva is) meg nem lehetett játszani nálam 3D-s játékokkal mert laggolt meg lassú volt, meg minden baja volt. Lehet ha kicseréltem volna egy Nvidia 7600-osra ami nagyjából egy kategoriában van ezzel, azon meg minden jó lett volna Vista-n is. És szarozhatnám az Ati-t - de szerencsére előtte volt tapasztalatom xp-n is...

    Nemrég az ATI volt lemaradva (és azt szidta mindenki), most az Nvidia, remélhetőleg felzárkóznak, és fenntmarad a jelenlegi "verseny", illetve választék.
  • asysoft
    #27
    Nem tudom, hogy upgradelve voltak-e a játékok, mindenesetre ha igen is, alighanem ez a fejlesztők számlájára írható. Persze tény, ez téged aligha vigasztalt akkoriban, mindenesetre nem általános a jelenség.

    readswift:

    "Az nvidia legalább őszinte" Gondolom ezt te sem gondolod komolyan:) A "DX11 felesleges" móka tipikus marketinges fogás (ahogy anno az Ati "SM3.0 felesleges"-e volt az), amint lesz normális DX11 kártyája az nV-nek, lesz értelme az új APInak - szerintük is.
  • nkmedve
    #26
    Eléggé sarkitasz hallode? Memóriáknál nincs ellentét mert azoknál különbség sincs, ha szerinted az NV és AMD kártyák annyira megegyeznek mint egy Kingston és egy Corsair DDR3 memó akkor sokat nem olvashattál az arhitektúrákról és a támogatott technológiákról...

    "Az nvidia legalább őszinte, nem nyomja le a torkotokon az aktuális microshaft faszságot , azért is ő a hibás."

    Ezt azért te sem gondolhatod komolyan...