105
  • grebber
    #1
    Nem tudom én sehol nem hallatom decemberről.2010Q1-ről már annál inkább.
    Nem baj jöjjön csak én megvárom mit mutat!
  • BIZ0906
    #2
    Reméljük ezt már nem fogják átnevezni :) Bár a Radeon HD 4830-t úgy sem fogom lecserélni egy ideig.
  • scarabeus86
    #3
    Előző kártyám nekem is radeon hd 4830 volt, ASUS-féle. 2 hónapig bírta, utána a hűtése megadta magát. Gariba lecseréltettem GTS 250-re (szintén ASUS), kicsit igaz ráfizettem, de nagyon megérte.

    Életemben nem használtam még dx10-es játékot, szal engem különösebben nem izgat ez, továbbra is maradok az nVidiánál. Szal felőlem 5 év múlva is ráér jönni a dx11-es kártyáival az nvidia...
  • readswift
    #4
    az lenne jó ha arégi 8800-akat lehetne végre használni, extra feladatokhoz, rossz kihozatalú a gt300 meg megmarad progamer véglényeknek, és ipari felhasználáshoz.
  • asysoft
    #5
    ASUSos Radeonok hűtése elég rosszul sikerülhetett akkor, haver is folyton szidja HD4850-esét, mert túlmelegszik (garanciális ellenőrzés során kölcsönkártyaként kapott Sapphire-el nem volt ugyanott gond), én csak amiatt nem aggódom saját HD4770-esem miatt, mert referencia hűtős

    Amúgy ez a "DX11-nek nincs értelme" dolog hülyeség, lehet, hogy még DX10-es játékok sem ömlesztették el a piacot (amiről az említett API Vista exkluzivitása is jócskán tehet), de ha nincs DX11-es hardware-e az NV-nek, aligha várható, hogy rendkívül hamar elterjed, amiről majd a TWIMTBP is gondoskodik... (Ergo: inkább tudjon DX11-et a kártya, de ne használja semmi, mintsem fordítva)
  • Sanyix
    #6
    Dehogy érte meg. Már ma is csak kullog a dx10.1-et támogató játékoknál az ati-k után, és ez még rosszabb lesz, a win7 terjedésével egyre gyorsabban lesz rosszabb (az ati-seknek meg jobb).
  • Sanyix
    #7
    Egyébként az ánus egy dzsunka szar gyártó, nem meglepő hogy kihalt a hűtés amilyen "minőségi".
  • tomcsa4
    #8
    Tehát az Asus méretezte alul a hűtőt és az Ati a szar.

    Vegyél csak nvidiát, pont ez ilyen ostobákból élnek.
  • who am I 7
    #9
    Te sanyi, melyik húzó név dx10.1-es játékban kullog az Ati után? Ezt úgy mesélted most, mintha szarásig lenne a piac 10.1-es játékokkal, és jövőhéttől meg már talicskával kell majd tolnunk a dx11-eseket.
    Egyéb szempontok?Én pl. egy dx10s játékkal sem játszom, és gyorsabb mint a radeon, van akinek mások a szempontjai.
  • who am I 7
    #10
    Egyébként, ha most vennék akkor 4870et vennék, de mivel 0 motiváció van a játékok részéről, ezért egy szenny miatt sem fogok venni..talán ha meglesz a nagy tvm, berhuházok vmire, h vigy fullhdba 4xaa val shiftet, ha ez nem vinné... de lehet ahelyett inkább veszek egy jobb féle ecut a kocsimba, az valódi élményt ad WHAHA siralom ami van a játékpiacon. és sztem, nem az a baj, h most kell-e a dx11 vagy dx168, hanem az, h eleve xar a dx és, h eleve gyatra játékok jönnek ki :S
  • Rexhawk
    #11
    Sanyix:
    "Dehogy érte meg. Már ma is csak kullog a dx10.1-et támogató játékoknál az ati-k után, és ez még rosszabb lesz, a win7 terjedésével egyre gyorsabban lesz rosszabb (az ati-seknek meg jobb)."
    húha, 5 játék támogatja a directx 10.1-et, komoly...

    tomcsa4:
    "Tehát az Asus méretezte alul a hűtőt és az Ati a szar.

    Vegyél csak nvidiát, pont ez ilyen ostobákból élnek."
    érdekes asusos nvidiával nem volt gondja...hmmm...erről is biztos a linuxosok tehetnek ugye?:D
  • scarabeus86
    #12
    Nekem az első karim ati 9200SE volt, na az ritka xar kártya, a korabeli játékok vagy szaggattak rajta, vagy nem jelenítettek meg mindent (pl egy világháborús játékokba a tankokat, katonákat), és így teljesen élvezhetetlenek voltak a játékok. Második karim nvidia 7300 gt volt, ezzel nagyon meg voltam elégedve, szép volt a grafika és nem szaggatott rajta szinte semmi. Utána lett a HD 4830, annak nem a hűtését méretezték alul, hanem egyszerűen a csapágy adta meg magát. Jó, tudom, hogy ez nem közvetlenül az AMD hibája, hanem ASUS-é. Most van ez a GTS 250, szintén ASUS, de érdekes módon ezen jó a gyári hűtő. Ráadásul ehhez mellékelt smartdoctor nevű program leveszi kb a felére a teljesítményét, így ha nem játszok, alig melegszik a kártya, és nem zabálja az áramot. A HD 4830-hoz is adták ezt a smartdoctort, de az érdekes módon nem vette le a teljesítményét.
    Másik: a tápomat leterhelte játék közbe a 4830, "ciripelt" a táp, viszont a GTS 250 elvileg többet fogyaszt, de a tápom mégis jól bírja. Igaz, nem egy márkás tápom van, de akkor is, érdekes h pont csak az ATI kari alatt adta ki azt a hangot. Ennyi szívás után akkor lennék ostoba, ha ATi-t vennék.
  • tomcsa4
    #13
    Szóval ha az egyik Asus termék rossz, akkor az összes Ati szar. Hmm érdekes.

    Még az sem lehet mondani, hogy az összes Asusos Ati szar. Mivel lehet, hogy - balszerencsés módon - kiválasztott egy rossz példányt.

    Képzeld, láttam már Asus GF-t, MSI GF-t és Radeont, Inno GF-t, Gigabyte GF-t elpukkanni. Gondolom akkor mind szar. Sőt, Sapphire Radeont is. Ez is szar akkor. Nézzük mi maradt.

    EVGA (USA-ban a legnépszerűbb), Gainward. Ezekből én még nem láttam rosszat. De ha valaki igen, szóljon és beteszem/betesszük a szar kategóriába.

    (Komolyság: az Inno GF6-os szériája legendásan szar volt a hibás bios miatt.)
  • Skyline
    #14
    Meg a magyarázás hogy dx10-esjtékka ne játszotok...Oké..
    De az 50 pénzért kapható 4890 egy szinten van/itt ott el is veri a zenvidija Gtx 285-ösét,tehát a leggyorsabb egymagos és majdnem fele annyiba kerül...Erre mi a magyarázat?
  • scarabeus86
    #15
    Ja azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a gf 7300 GT inno3d-s volt, mégis jó volt.
  • tomcsa4
    #16
    Energiatakarékosságról beszélsz? Lehetek akármekkora Ati fan, beismerem, hogy a GF9 egyes szériái és az összes GTX sokkal jobb energiatakarékosság terén (2D).
  • nkmedve
    #17
    Csak nekem tűnik úgy, hogy a cikkben pletykákat kezelnek hivatalos információként? Az a 2%-kos kihozatal valószinűleg nem igaz, semmi megerősités nincs róla. A 104 darab/ostya arányból itélve a 452mm2 lesz 520 is a GT200-as adatokra támaszkodva (580mm2-vel 94 darab, 475mm2-vel pedig 120).

    Sanyix:
    Még nem mondtál le a konzervativok megtéritéséről? Akinek a játék fogalma kimerül CS, COD2, WOW és hasonlókban, annak jó az idejétmúlt és GPGPU-ra tervezett dzsiforsz is. Mi többiek pedig örüljünk a szebb látványnak, nagyobb sebességnek, hosszabb élettartamnak, ami a Radeonokban a plusz.
    Én szeretem kipróbálni az ujdonságokat és nem ragadok le egy játéknál 1-2 hétnél tovább. Erre tökéletesen jó lesz a 4830 még sokáig, nem is tervezek egyelőre cserélni. Ugyanezt egy GTS250-ről vagy akár a GTX285-ről nem jelenteném ki...

    Köztudott, hogy a DX10-DX10.1 a Vista rossz szereplése és az NV áskálódásai miatt nem terjedt el. De most a Win7 óriási népszerűségnek örvend, erre tömegesen fognak váltani az emberek. Ugyanakkor az NV-nek is lejárt a TWIMTBP programja, tehát mostmár minden adott lesz a DX10-DX11 elterjedéséhez. Mellesleg NV is jön a DX10.1-es kártyáival, majd a DX11-esekkel, úgyhogy valószinűleg ők is támogatni fogják az új játékok megjelenését.
  • Cefet
    #18
    Olvasd el újra a cikket és okulj: Az nVidia ideje lejár...
    Ami a gépedet illeti: nem minden hardver passzol teljesen.
    A Te géped az nv-s kártyát jobban bírja. Az enyém az Ati-t szereti.
  • asysoft
    #19
    Ati 9200SE-t 64 bites memóriabuszával nem éppen játékokhoz szánták, tehát az, hogy szaggatott rajta valami, nem csoda:) Karaktereltünedezésekkel nem nagyon találkoztam a 8500-asomon (a VPU felépítése hasonlít a 9200-hoz), pedig sok WW2 FPS-t toltam akkoriban.
  • who am I 7
    #20
    "egy játéknál 1-2 hétnél tovább"

    Jó kis ingerszegény egysejtű életmód XD Tuti komplex és fantáziadús játékok :D Ez kell az egyszerű agynak :) Legyen csillivilli meg lófüty és már is ugranak az arra alkalmasak hihi Van akinek a játék élmény is fontos :) ..ez neked ment.Attól az nv még fos marad, csak ilyen hülyeséggel szerintem elég tré érvelni :)
  • nkmedve
    #21
    Erre nehezen tudnék reagálni, mert nem teljesen értem amit irtál. Mitől lenne ingerszegény életem, amikor nem játszom hónapokon vagy éveken keresztül napi 10 órát ugyanazon? Esetleg hogy másrol is szól az életem a játékokon kivül? Barátnő, egyetem, buli, munka... Ezek neked mondanak valamit? Úgy tűnik nem, ha ennyi infóból leszűrted, hogy mennyire egyszerű az agyam.
    Ha esetleg nem lett volna világos amit irtam... Nem multizom, mert sok időt elvesz, hanem minden jobbacska játékot kijátszom single-ben. Ebben van FPS, RPG, stratégia, puzzle, kaland, stb. Esetleg mutathatnál egy olyan játékot amit napi néhány óra játékkal nem lehet két hét alatt végignyomni...
  • scarabeus86
    #22
    Bizony, voltak karaktereltünedezések elég rendesen. A Blitzkrieg játékba volt h nem látszott se a tank, se a katonák. Az Etherlords-ba a karakterek totál nem látszottak.
    Anno azt a gépet elég drágán vettem, amibe a 9200SE (AGP-s) volt, annyi pénzért rakhattak volna bele normálisabb videokártyát is. Na de azóta okultam, ebbe a gépembe darabonként vettem meg minden hardvert.
  • readswift
    #23
    nincs is ATI nV ellentét egyébként, ez csak a ti fanboy fejetekben van és beteges. Persze a memóriagyártókat nem igyekeztek összeugrani mert abba nem lehet belemagyarázni a faszságaitokat. Hát na. Az nvidia legalább őszinte, nem nyomja le a torkotokon az aktuális microshaft faszságot , azért is ő a hibás. Hát lol. Szerintem frankón előrébb járnak mint a dx.
  • readswift
    #24
    *összeugrasztani
  • scarabeus86
    #25
    "Ami a gépedet illeti: nem minden hardver passzol teljesen."
    Ezt hogy érted?
  • nkmedve
    #26
    Eléggé sarkitasz hallode? Memóriáknál nincs ellentét mert azoknál különbség sincs, ha szerinted az NV és AMD kártyák annyira megegyeznek mint egy Kingston és egy Corsair DDR3 memó akkor sokat nem olvashattál az arhitektúrákról és a támogatott technológiákról...

    "Az nvidia legalább őszinte, nem nyomja le a torkotokon az aktuális microshaft faszságot , azért is ő a hibás."

    Ezt azért te sem gondolhatod komolyan...
  • asysoft
    #27
    Nem tudom, hogy upgradelve voltak-e a játékok, mindenesetre ha igen is, alighanem ez a fejlesztők számlájára írható. Persze tény, ez téged aligha vigasztalt akkoriban, mindenesetre nem általános a jelenség.

    readswift:

    "Az nvidia legalább őszinte" Gondolom ezt te sem gondolod komolyan:) A "DX11 felesleges" móka tipikus marketinges fogás (ahogy anno az Ati "SM3.0 felesleges"-e volt az), amint lesz normális DX11 kártyája az nV-nek, lesz értelme az új APInak - szerintük is.
  • Balumann
    #28
    Nincs is jobb annál, amikor olvasom a véleményeket, hogy most mi éri meg jobban a videókártyánál. 2 fajta érv az általános:
    -hát nekem volt, de szar volt a hűtése, kilazult a csavar, bezzeg amikor kicseréltem Nvidiara azzal semmi bajom nem volt...
    -Volt korábban egy ATI 'X' kártyám amit lecseréltem Nvidia 'A' -ra (példa X= Ati x1650, Y= Nv 9600), és sokkal jobb lett minden.

    Szerintem mind2 gyártó nagyon jó kártyákat készít, hasonló árkategóriában nincsenek olyan túl drasztikus különbségek szerintem a játékok között. Hasonlítgatásnál vegyétek össze, hogy különböző konfigokon, különböző rendszereken is más teljesítményt ad egy kártya. Már ha csak a windowst nézem, Windows 7-en nekem Ati x1950 pro-val 5-10 fps-el is jobban fut néhány játék, Windows Vista-n (SP1 x64 és konfigurálva is) meg nem lehetett játszani nálam 3D-s játékokkal mert laggolt meg lassú volt, meg minden baja volt. Lehet ha kicseréltem volna egy Nvidia 7600-osra ami nagyjából egy kategoriában van ezzel, azon meg minden jó lett volna Vista-n is. És szarozhatnám az Ati-t - de szerencsére előtte volt tapasztalatom xp-n is...

    Nemrég az ATI volt lemaradva (és azt szidta mindenki), most az Nvidia, remélhetőleg felzárkóznak, és fenntmarad a jelenlegi "verseny", illetve választék.
  • readswift
    #29
    sm2.0 / 3.0 , idejében programozható hw volt ? :D mennymá.

    Az nVidia "sugallja" hogy igazából a microsoftnál leszarnak titeket, és nagyban megy a konzol biznisz, aminek pc fronton az ATI a haszonélvezője.
    Ti miért fogjátok a konzolbiznic pártját? Miért nem jó nektek a GPGPUs előremutatás a fosbox eccségcsomag helyett?
  • padavanHUN
    #30
    Jaja, rohatt NV, rohatt MS, éljen az Ati meg a fradika. :D Úristen, ti cégeknek drukkoltok és ingyen fanboykodtok nekik? Iszonyat ez az ostobaság. :D De tényleg, ez kurva szánalmas!
  • Grifidos
    #31
    "nVidia: gondok a GT300 grafikus chipekkel"

    Micsoda meglepetés...talán mert leginkább csak a neve van meg, meg hogy mit kellene tudnia.
  • nkmedve
    #32
    "Az nVidia "sugallja" hogy igazából a microsoftnál leszarnak titeket, és nagyban megy a konzol biznisz, aminek pc fronton az ATI a haszonélvezője."

    Ahogy igy mondod, lehet benne valami, de ez már nagyon az összesküvés-elmélet kategória. Szerintem inkább valószinűbb az, hogy azért próbál "megóvni" minket, mert le van maradva. Amint behozza, egyből jön majd, "a DX11 a jövő" féle hozzáállás mint mindig. A fejlődés nem állhat meg, főleg most, hogy a DX11 hoz néhány fontos újitást.

    A GPGPU jó oda ahova szánják, nagyteljesitményű számitásokhoz, kutatásokhoz. Játékra, vagy úgy általában grafikai dolgokhoz gyenge lesz.
  • asysoft
    #33
    Mivel a shaderek is egyszerű programok, igen:) Konzolok nem igazán értem, hogy jönnek ide, amúgy ha már itt tartunk: PS3-ban nV GPU van. Egyébként GPGPU előnye a masszívan párhuzamosítható dolgoknál jön ki, s ez ugye nem mondható el mindenről.
  • readswift
    #34
    Kérdés csak az hogy kinek hiszel , egy zártkörü bennfentes csoportnak aka. MS konzol, VAGY az nvidianak és párszáz elszánt egyetemistának? Honnan veszed hogy játékhoz kevés a gpgpu ? ( "500 gflops kevés ) Miért ne használnák erre az SLI-t?
  • readswift
    #35
    százával vannak már egyetemi papirok gpu lehetséges felhasználásáról játékokban, én is találtam már vagy 10et mert engem a hangos része érdekel. Az képes elfogyaszt egy egész gtx260at , az igaz, de pár év múlva nemmindegy lesz? L Gondolod az nV nem koordinálja ezeket bizonyos fokig ? Pl, instant állásajánlat ?
  • who am I 7
    #36
    " Barátnő, egyetem, buli, munka... "

    És?Ettől még lehetsz egyszerű mint a föld.HVCS pista is vagyánykodik félfogú gizivel meg a sarki csikóba jár döngetni győzikére...jó, lehet egyetemre nem jár, de ha esetleg gazdag a pista akkor még arra is járhat.És akkor ő már nem is egyszerű ugye? :D de ezen most sírok :D barátnőegyetembulimunka hát lol :D ettől még lehetsz segg ^^ Eként, az irányú pont agyúságod hangsúlyoztam ki...h sztem elég nagy blődség valaki mást leoltani, mert esetleg többet játszik egy sikeres játékkal.Mint wow,cs,sc,cod, akármi..lehet, h átlagban, ezek az emberek sokkal többet érnek (társadalmilag is) mint te, aki büszke magára, hogy egy rozoga 4830cal "új" játékokat gyűr pár óráig :D:D ...és milyen qva szép...Nos, ez pont ugyanolyan eccerű léleknek tűnik nekem, mint a kocka aki egész nap a wow előtt ül, és zombul :) nem vagy különb tőle hidd el (csak te azt gondolod most, h raj vagy) :) a zp-s vagy rijós nem tudom milyen tréd bulizásoddal együtt :D bár egyetemisták ritkán járnak igényesebb bulikba (főleg,ha csak egy 4830ad van :D), szóval egy zp-t saccolok, így elsőre neked. Egy szó mint száz, a normális gamerek és embereknél létezik az a szó, h : mértékletesség :) Ezt rágd át kicsit... :) és megnyugodhatsz, h ezek között az emberek között is, sokkal több a progresszív szemléletű, mint az ilyen kis egyetemi rajok között :)
  • readswift
    #37
    ja igen , és az sg inquirer-es hireket hozoga le, pl 98% ...
    Kőkemény lobby van.
  • readswift
    #38
    anélkül h beleolvasnék:

    cool story bro.
  • who am I 7
    #39
    Te miről beszélsz kiccsillag? :D rossz gyóccert vettél be? :) vagy szerettél volna, egy kis flémet igy szombat estére kelve? :D
  • nkmedve
    #40
    Hát ilyen jót még egy beszóláson se röhögtem, köszönjük Emese.