54
  • moikboy
    #54
    Elárulom, hogy a merevlemezes ipodokat lehet használni ún. disk mode-ban.
  • Sanyix
    #53
    "A sony mp4-3-aknak valóban nagy előnye hogy vagy külön mappaként nyitjuk meg és másolunk rá azt amit jól esik, vagy ha az eszközkezelőben ügyeskedünk akkor usb háttérként kezeli a windows."

    Hát ez nem a sony előnye... hanem kb minden lejátszóé az epl-n kívül...
  • narumon
    #52
    Nah akkor igy már értem :) Szóval az itunest valóban csak másolásra használom, szerintem erre van kitalálva az összes többi funkciója hótbéna, csak azért van benne, ha már éppen ott vagy akkor ott is bele lehessen hallgatni stb.
    Az apet is jól összekevertem :) mentségemre legyen mondva, hogy nem használok. Nekem otthon nagyrészt minden (ami hordozható) az mp3.
  • KillerBee
    #51
    Szerintem azért beszélünk el egymás mellett, mert én - nem lévén Apple-féle hordozható lejátszóm, sőt semmiféle hordozható lejátszóm - az iTunesra mint lejátszóprogramra tekintek és eszerint ítélem meg, hiszen más területen nem tudnám használni. Te viszont csak másolásra használod Apple eszközre, amire nyilván kiválóan megfelel.

    #46: Tudtommal az iTunes zárt forráskódú, erre utaltam.

    #44:
    "de apet biztosan lévén az az apple formátuma"

    Az ape a Monkey's Audio formátumú file-ok kiterjesztése (ape = majom). Igen jó tömörítésre képes, de zárt forráskódú és sajnos szimmetrikus tömörítő. Ez utóbbi miatt problémás lehet a használata hordozható eszközökön.
  • narumon
    #50
    Maga az ipod (iphone) nem szól rosszul de a füllhalgató az szar az tuti.
  • G_ArchAngel #49
    Mondjuk valahol nalad van az igazsag, mert nem rossz az iPod szeria, de ezzel a fulessel jobb inkabb otthon hagyni - szerintem ha valaki vesz egy Apple lejatszot meg azzal a lendulettel vegyen melle egy normalis fulest is...
  • grizzly21
    #48
    az uj sony is touch (x szeria)
  • peat666
    #47
    A sony mp4-3-aknak valóban nagy előnye hogy vagy külön mappaként nyitjuk meg és másolunk rá azt amit jól esik, vagy ha az eszközkezelőben ügyeskedünk akkor usb háttérként kezeli a windows.

    A másik nagy előnye a komolyabb, félig in ear füles, ami egyszerűen minőségibb mint az apple által rendelt füles. (apple összeszerel és csomagol ugyebár, a lehető legolcsóbb de azért még minőségi anyagból, a sony kényszerből fejleszt mivel önmaga beszállítója és minőséggel tud csak kiemelkedni árral nem..)

    A másik előnye pedig maga a lejátszó és annak hangchipje. Itt ugyancsak nagyobb tapasztalata van a sonynak, hiszen az apple aktuális beszállítója általában koreai cégeket jelent, míg a sony egész jó chipet hozott össze, nagyon jó hangminőséggel, amit a jobb füles méginkább kihoz és rögtön hallható a különbség ez ipodhoz képest.

    További előny az a hangszínszabályozó ami valóban használható és bármikor. Az applenél ez sem megoldott, ha jól tudom máig előre be kell állítani itunes-ban, magyarul használhatatlan a hétköznapokban.

    További előnye, hogy a japánok igényesebbek. Az egyik nagyon jól szól és minőségi cucc, a másik minőségi trendi, de hangzása átlagos. Ugyanakkor a touch rengeteg plusz funkcióval rendelkezik, ezért ilyen szoros az állás, de én örömmel látom hogy a hangminőségre nő az igény. Így talán az apple e tekintetben is felnő majd.
  • narumon
    #46
    "nekem ez szimpatikusabb, mint a zárt iTunes. "

    Lehet egyébként hogy elbeszélünk egymás mellett, mert ezt most igy hirtelen nem értem.
  • narumon
    #45
    Igazából a walkman egy magyar faszi találmánya, perelte is érte a sonyt, de hogy mi lett vele azt végül nem tudom.
  • narumon
    #44
    "Nem kötözködésből kérdezem, de az iTunes lejátssza az APE és a WV (Wavpack) formátumokat? "

    Úgy látszik nem értjük egymást. Én is foobart használok csak én tömörítésre. zenelejátszásra winampot (ezt szoktam meg), a itunest kizárólag az iphone feltöltésére használom, ezért most igy hirtelen nem tudom mit játszik le de apet biztosan lévén az az apple formátuma. Az iphoneon meg egyébként van vlc player és az gyak bármit megeszik, de mp3, ogg, flac, ape biztosan.
    Szóval mégegyszer attól, hogy van egy itunes a gépemen attól még nem vagyok arra korlátozva, hogy mindenre azt használjam, viszont az iphonet feltölteni vele két klikk, tehát nem értem azokat akik itt fikázzák. Nekem dvdre ki vannak szépen rendszerezve irva az mp3ak, ha kell akkor berakom a lemezt és itunesban áthúzom az iphonera. Ez sima másolás, nekem semibben sem különbözik attól mintha total commanderben vagy bármi másban másolnám, de ha mégis valakit idegesit akkor jailbreak és azt másol és oda amit és ahova akar.
  • billxxx
    #43
    A Sony a Legjobb.
    Éljen a Sony.Nekem is volt Sony Walkman-em.
    Ez már legenda
  • PhilipMorris
    #42
    Szerintem nem játsza le, de amiket felsoroltál azok kb 1000 emberből 998-nak nem mond semmit.
    És az ipod arra való hogy bármilyen átlagos ember meghalgathassa rajta a zenéit, amik 1000 emberből 998-nak sima mp3 formátumban van meg.
    Ennyi erővel lehetne azért is lefikázni mert nem játszik mkv. fájlokat le.
  • KillerBee
    #41
    Elhiszem, hogy arra, amit te írsz, praktikus lenne az iTunes. Ám nekem nincs iPhone-om, csak a PC-ről hallgatok zenét, arra pedig kizárólag a Foobar2000-et használom. Közösségi fejlesztés, nyílt forráskód, villámgyors működés, áttekinthető menük, pluginekkel bármilyen formátumot megeszik, kivéve az Apple Losslesst - nekem ez szimpatikusabb, mint a zárt iTunes.

    (Illetve vagy egy Zoom H4-em, de azzal elsősorban a főiskolán szoktam felvenni az előadásokat és koncerteken készítek felvételeket, csak ritkábban használom zenelejátszóként, mert ahhoz túl nagy.)

    Nem kötözködésből kérdezem, de az iTunes lejátssza az APE és a WV (Wavpack) formátumokat?
  • narumon
    #40
    Viszont ha forditva csinálod... tehát hogy mindenféle programmal megcsinálod a zenét (amit amúgy is megteszel legalábbis én), az itunes csak arra van hogy egérrel behúzom melyik albumot akarom az iphonera és nyomok egy sync gombot. Az égvilágon semmilyen kényelmetlenséget nem okoz. Az hogy fent van az itunes nem azt jelenti, hogy mindenre az van.
  • KillerBee
    #39
    Én csak a PC-s iTunest használtam egy ideig kényszerűségből, mert a Demonoidról Apple Lossless formátumban leszedett zenéket csak azzal tudtam konvertálni WAV-ba, majd abból FLAC-ba. (Később aztán megjelent a dBPowerAmp konvertere és akkor az iTunest legyalultam.)

    Elsősorban azért utáltam az iTunest, mert a track teljes neve csak az iTunesban jelent meg, és a kiírt WAV file nevét következetesen csonkolta x karakterre. Ezért azt kézzel kellett kimásolni az iTunesból. Több más bajom is volt vele, pl. a lassúsága, de ezeket szerencsére már elfelejtettem az iTuneszal együtt.
  • narumon
    #38
    Nem is ezt mondtuk, hanem hogy kint 70$ egy ipod shuffle... ami magyar pénzben is fika lenne hát még nekik, tehát villogni nemigen lehet vele. Jó egy touch már komolyabb mert az már 200-250$
  • Szemjuel
    #37
    ha van egy új mercid megnéznek, mivel import európai kocsid van, ami sikk ;)viszont egy kedilek eszköléddel valszeg nem néznének ki a tömegből. de hozzá kell tenni, ott sincs kolbászból a kerítés!
  • narumon
    #36
    POnt ezt akartam én is irni, hogy nem tudom mit lehetne vele janizni amikor egyrészt mindenkinek olyan van másrészt vettünk egy fényképezőt és adtak mellé ajándékba egy ipodot... a gyerek meg zsebpénzből kiköhögi
  • acdc
    #35
    "A hagyomanyos ipod-okrol pedig kimutattak, hogy a legtobb amerikai a kezeben viszi, maga elott tartva, mivel fontos szamukra"

    Amerikaban annyi megvenni egy ipodot mint nalunk egy rud teliszalimit.Ha van egy uj mercid meg se neznek vele elarulom valszeg mas miatt hordjak kezbe szeretik vagy allandoan szamokat valt
  • G_ArchAngel #34
    Elobb kicsit hasznalni kellett volna az iTunes-t, aztan lehetne velemenyt irni rola - vagy a Te esetedben siman user-error allapithato meg?
  • G_ArchAngel #33
    csak aki dolgozik vagy aki kreativ, az egyszeru embereknek es a gyerekeknek jo a winfos is jatszani...
  • narumon
    #32
    Részemről én is sokkal jobban kezelhetőnek tartok egy ipodot/iphonetbármelyik Sony W-nél.
  • PhilipMorris
    #31
    "A hagyomanyos ipod-okrol pedig kimutattak"
    Az ilyen kimutatásokat a blikk újságból olvasod ki?

    Az hogy egy elektronikai cikket is divatosra csinálnak és ezáltal eladási plusszt jelent az nem hiszem hogy gond lenne bárkinek is....
  • PhilipMorris
    #30
    Látom te igazi Ipod szakértő vagy, mit értesz azon hogy "saját formátumára" konvertálja a zenéket? Én eddig ezt nem tapasztaltam....
    Ha mp3-tól eltérő formátumot akarsz rárakni akkor ajánlja fel hogy átalakitja mp3-ra, szóval Mp3-ra...

    tapasztaltaim szerint semmi akadálya annak hogy adatot tárolj egy ipodon, ezért is él az az állításom hogy még nem is láttatok közelről ipodot csak a szátok jár.
  • davidka003
    #29
    Sony nekem jobban bejön. Az IPod/itunes faszságaitól kiráz a hideg.
  • who am I 7
    #28
    Egyik létező legxarabb program az itunes....komolyon, nevetségeset "alkottak" az almás srácok..még egy refresh sincs benne, nem hogy még elrendezgetni a számokat, izlés szerint...Az meg, h nem lehet használi ipodot mass storage ként maga a vicc kategória :) Hálistennek én túl adtam rajta mihamarabb..szóval, azóta jó a hangzás, másodpercek alatt megcsinálok egy jó kis playlistet...háttértárként is tom használni esetleg ha progikat is vinnék 1-2 spanhoz vagy ide oda...hát ennyi :) Sony-t nem próbáltam még, de sztem user friendly-bb...
  • kvp
    #27
    "Arról nem is beszélve, hogy eddig nem találkoztam olyan telefonnal a W mobilok között, ami ne laggolt volna 2 gigás kártyától. Azért egy mp4 lejátszó ilyet nem csinál."

    Egy sima k660-as egy 4GB-os kingston kartyaval ilyet nem csinal, meg videonezes kozben sem. A celnak viszont tokeletesen megfelel.

    "ha már elkezdesz okoskodni elöbb nézz utána miről beszélsz, látszik hogy még életedben nem láttál ipodot ugyanis, tapasztalataim szerint lejátszik mindent és 1 itunes-ról vásárolt albumom sincs..."

    Barmit amit:
    -itunes-al toltottunk fel
    -benne van az itunes user listajaban
    -atkonvertalt a sajat formatumara, mert a nyilt formatumok jo reszet nem eszi meg

    A legnagyobb bajom az, hogy nem lehet az ipod-okat pendrive-kent kezelve feltolteni es a nagyon nehez es a lehetetlen kozott van roluk a zenet leszedni egy masik itunes account-ra. Meg akkor is ha eredetileg vedelem nelkuli mp3-rol volt szo. En minimum elvarom, hogy barmilyen mac/windows/linux alapu gepbe dugva mukodjon a file masolas, az adott os sajat alap szoftverevel. Tovabba jol jon az is, hogy barmit kabel es minden mas nelkul at lehet kuldeni ket gep kozott, pl. blutooth-on at. Eppen tegnap masoltam at par sajat videofelvetelt egy ismerosom laptopjara, majd onnan egy-ket koncertfelvetelt (mp3-ban) es egy par doksit a telefonra, mindezt kabel nelkul. Ezt nem nagyon lehet megtenni egy ipod-dal, pedig a kerdeses keszulek az apple gepekkel is kompatibilis, tehat csak szoftveres limitrol beszelhetunk. Pedig csak egy sima gagyi lejatszorol van szo, es meg csak nem is walkman kategorias. (a youtube-os hq videokat azert meg viszi)

    "egyszer ajánlom nézz meg egy ipodot kicsit közelebbről, ugyanis nem éppen a használhatatlan vagy a bonyolult jelző illik rá"

    A hasznalhatatlan azt jelenti, hogy nem lehet rendesen hasznalni, mert tul kicsi a tudasa. Bonyolultnak tenyleg nem bonyolult, mivel alig van benne par lehetoseg, de egy ertelmes embernek ez azert keves. En nem akarnek az itunes-al szorakozni, ha eppen masolgati szeretnek par szamot.

    ""karvastagsagu aranylanc, regebben bologatos kutya az autoba" nem hiszem hogy egy ipodot ezekhez kéne hasonlítani... Szóval legközelebb nézz körül egy kicsit, esetleg nézz meg közelebről egy ipodot ..."

    Ket teny: A shuffle-t a hivatalos oldal 'fashion accessory'-kent tehat divatkiegeszitokent reklamozza. Direkt azert lehet jol lathato helyre csiptetni a ruhan. A sony hasonlo megoldasa lathatatlan, mert a fullhallgatoban van az egesz. A hagyomanyos ipod-okrol pedig kimutattak, hogy a legtobb amerikai a kezeben viszi, maga elott tartva, mivel fontos szamukra, hogy masok lassak, hogy nekik is van. Egy atlag mp3 lejatszot inkabb eldugni szokas, hogy ne legyen utban mozgas kozben.

    ps: Az apple oldala szerint az ipod shuffle az elso zene lejatszo ami beszel az emberhez. Ezt kikerem az elso ipod elott egy evvel megjelent msi mega-m neveben is. Azon kivul, hogy akkor hasonloan nezett ki, mint a mai shuffle-k, de valahogy rafert a grafikus kijelzo, a szabvany jack dugok (in/out) az usb csatlakozo, a cserelheto aksi, diktafon funkcio es meg egy fm radio is. A bemondott szovegeket pedig ugyanugy mp3-ban lehetett felmasolni ra, mint a shuffle eseten, majd ugyanugy szelektiven jatszotta azokat vissza. Csak mindezek melle meg volt rajta rendes menu is, sot meg file kezelot is raktak bele. (pl. lejatszasi lista szerkesztesre vagy file-ok masolasahoz/torlesehez) Jo pelda arra, hogy az apple nem fejleszt, hanem ugyesen vasarol uj technologiakat. Ket 100%-ban apple fejlesztesu technologia jott ki az elmult par evben, az egyik a quicktime a masik az itunes.
  • Lazarus
    #26
  • KillerBee
    #25
    A négyzet mellett jobb oldalt lévő színskálán huzigálni kell a függőleges slidert.
  • B0nFire
    #24
    Ződ meg sárga mé' nincs??? Látom látom, hogy van kékeszöld, meg aranyszínű (vagy szarbarna?), de mégse ződ, meg sárga.

    Még mielőtt valaki belém kötne, hogy szerinte a jobb szélső az zöld:

    A szlájderen világosan látszik, hogy inkább a kék tartományba esik, mint a zöldbe.
  • Tetsuo
    #23
    :)
  • Ajnasz
    #22
    Erdekes latni, ahogyan az emberek vedik a cegeket, akiket leginkabb csak a haszon erdekel :)
  • neoG
    #21
    Hahóóóó!Külön oda is írta, hogy "nagyon jó hangszórók" vannak a TV-jében
  • grizzly21
    #20
    ilyenem van, kurva jo. A noise cancelling nagyon sokat dob a dolgon.
  • narumon
    #19
    Hát egy párat már láttam, de azért a zene szintjét egyik sem üti meg. Persze ez szigorúan szvsz, mások lehetnek az igényeink ugyanis.
  • torcipepe
    #18
    szerintem egészséges férfi Mac-et nem használ
  • tom..
    #17
    Érdekes. Nekem k750-em van, ami hivatalosan nem is támogatja a 2G-s kártyát, de csak bekapcsolásnál kell várni vele kb 1 percet, utána úgy olvassa a kártyát mint egy akár egy 256-ost. Semmi késlekedés. Valamit nagyon benéztél :)
  • PhilipMorris
    #16
    ha már elkezdesz okoskodni elöbb nézz utána miről beszélsz, látszik hogy még életedben nem láttál ipodot ugyanis, tapasztalataim szerint lejátszik mindent és 1 itunes-ról vásárolt albumom sincs...
    Az hogy pc-d vagy maced van megint nem lényeges, van pc-s itunes program is ami annyit jelent hogy azzal töltöd rá a zenéidet nem csak bele húzod egy könyvtárba.
    Használhatóság... egyszer ajánlom nézz meg egy ipodot kicsit közelebbről, ugyanis nem éppen a használhatatlan vagy a bonyolult jelző illik rá
    "karvastagsagu aranylanc, regebben bologatos kutya az autoba" nem hiszem hogy egy ipodot ezekhez kéne hasonlítani...
    Szóval legközelebb nézz körül egy kicsit, esetleg nézz meg közelebről egy ipodot...

  • KillerBee
    #15
    Biztos lehetsz benne, hogy látott.