98
A mikroblog
  • SLICK
    #16
    Én is fent vagyok twitteren és nagyon jó dolog. Aláírásomban a címem, ha valaki követne. Amúgy magyarok között ott van még Bognár Évi is mint híresség.
    Egyébként ez valóban nem a szátroknak van, néhányan beregelnek és annyi, jó kis közösségek kialakultak már, ilyenben vagyok benne én is. Elég aktívak is az emberek, sok jó cuccot megosztanak érdekesebb linkek, képek, videók, akkor Win/Mac segédleteket stb...
    Szóval hasznos, bár én inkább csak azt írom be amit csinálok vagy épp történik velem vmi vagy a környezetemben, végülis igazából erre jó a Twitter.
  • ldavid
    #15
    a legjobb benne egyébként a 140 karakter - ennyit az ember szívesebben olvas/ír, mert nem tart sokáig

    Heroes-hoz kapcsolódó személyek meg van még sokmindenki

    pl. a Blizzard is most indított Starcraft, Warcraft, Diablo twittert
  • Csuhai G
    #14
    Pedig a legtöbben valóban maguk írják a bejegyzéseiket. Gondold el, folyamatosan utazni egyik országból a másikba a fellépések miatt, elég fárasztó. Ilyenkor előkapják a laptopot, mobilt és írogatnak, hisz egy autóban/repülőn nekik sincs jobb dolguk.
  • FZoleee
    #13
    Ashton Kutcher is fennvan, de hogy magyarokat is említsek: Kovi, Zimány Linda, Steiner Kristóf ()
  • Matt07
    #12
    van ilyen is de nem kell általánosítani. ott van sok NBA játékos akik a pl. saját maguk írják a dolgokat és elég sok van belőlük.
  • VinylToy #11
    Hoppá elfelejtettem hogy linkelni is lehet :D
  • VinylToy #10
    http://twitter.com/MrVinylDJ

    szeressük... :D
  • akyyy
    #9
    De nem csak sztározásra jó, én azt cask úgy irtam mert nem jutott más eszembe:D

    Monjduk honlapnak is lehet twitterje, rajta keresztül hireket olvasni, amit nem tesznek ki, esetleg ha van uj cikk, kilinkelik, stb.
  • miilann04
    #8
    a twitter az jó.
    bár én nem írok semmit csak followolok.
    amugy biztosan vannak olyan sztárok akik helyett csak felbérelt emberek írogatnak, de szerintem abból van kevesebb, baromi sokan vannak akik saját maguk írnak.
  • LasDen #7
    de vannak azok a sztárok ugye, akik koruktól adodóan benne vannak ebben az egész twitter, facebook, myspace dologban....
  • PrisonMan
    #6
    azért azt én sem akarom elhinni, hogy _minden_ sztár ott ül, és írogat. Persze lehetnek olyanok akiket ez érdekel, de a mostanság politikusok, stb stb fent vannak, azok tuti nem twitterezéssel fognak bajlódni
  • LasDen #5
    manapság már igen...bár mondhatom úgy is bannolták :D
  • akyyy
    #4
    Miért, több is van?
  • jackcsabi
    #3
    Hát khmm... egyik barátnöm Twitteren beszélget valami sztárral... Csak nem akarja elhinni, hiába mondom, hogy valami felbérelt ember irogat... az ilyen sztárok nem foglalkoznak ilyesmivel...
  • akyyy
    #2
    Aki esetleg engem akar követni
    akyyyc
  • akyyy
    #1
    A Twitter egy ismeretségi hálózat és mikroblog-szolgáltatás, mely lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy rövid bejegyzéseket vagy egymásnak szánt üzeneteket írjanak (formázatlan szövegként, maximum 140 karakter hosszúságban) SMS-ben, a Twitter honlapján, azonnali üzenetküldő alkalmazásokon, egyéb, a Twitter API-t használó programokon (például Tritterrific) vagy webes szolgáltatásokon (például Netvibes) keresztül. A Twitter rendszerét 2006 októberében a San Franciscói Obvious Corp. létesítette.

    Forrás: Wiki







    Vannak már szép számmal magyar honlapok, ahol összegyüjtik a twitterezőket, és válogathatunk a profilok között, kit érdemes követni, kiknek hasonló az izlése a miénkel, stb.

    Olyasmi mint egy blog, de csak pár soros bejegyzést lehet rá írni.

    Sztárok is vannak fent, akikről így közvetlenül elsőkézből kaphatunk infókat róluk, stb.

    Persze a lnyeg lemaradt:
    http://twitter.com/