2454
Silent Hunter 5
  • pz6
    #1774
    Hali!
    Úgy érted,hogy sem a hajód,sem az emberek,sem a tengerből nem látszik semmi?
    Inaktiváld a mod-ot,aztán a hunterpack/data/shader mappából szedd ki az almappákat egyenként.Egyet kiveszel,utána próba.Ha nem jó,visszateszed,kiveszed a következőt...stb.
  • grimm13
    #1773
    Hát lehet hogy én vagyok a hülye . Feltelepítem a mod mappába majd azzal a programmal aktiválom nem ?
  • NecroPhil
    #1772
    Szerintem ott valamilyen fájlt nem jó helyre másoltál be vagy valamit nem másoltál be/nem irtál felül. Ilyesmi lehet.
  • grimm13
    #1771
    Senkinek semmi ötlete ? Vagy csak nálam fordult elő ?
  • pz6
    #1770
    Odamész,ahol a tornyon kezdődik a korlát és le tudsz mászni a hajótestre
  • g3o
    #1769
    Nálam csak a teleporttal sikerült...
  • grimm13
    #1768
    arra már rájöttem hogy a HUNter Pack v6.0 használata közben fordul elő !
  • grimm13
    #1767
    Valaki megtudná mondani miért van vak sötét este a szabad ég alatt ? amikor kimegyek nem látok semmit ...
  • NecroPhil
    #1766
    Sziasztok. SH5-höz van magyar nyelvű billentyűzet-kiosztás?
  • moho
    #1765
    A legjobb az SH3 volt, igaz nekem tetszett az SH4-is bár a csendes óceáni feeling annyira nem jött be. Az SH5-öt kipróbáltam mikor megjelent de eléggée arcade-nak éreztem. Ezzel próbáltak elmozdulni a szélesebb réteg felé....sajnos.
  • Rossi1
    #1764
    Hello!

    Érdemes egyáltalán kipróbálni? Nagyon felemás véleményeket hallok eddig...
    Hozzátenném,hogy most játszanék előszőr ezzel a sorozattal. Ha nem ezt akkor melyik részt érdemes? Érdekel a submarine cucc.:)
  • zoltang
    #1763
    Furcsa a régebbi "névtelen csoport általi" 1.2-es törésben volt egy SH_NClient.dll nevű fájl is, de itt nincs ilyen.
  • moho
    #1762
    Sziasztok!

    Nem figyeltem mostanában a topicot.
    Mit érdemes rápakolni az alap játékra, hogy ne olyan arcade szerű legyen?
    Vagy amivel kicsit realisztikusabb lehet.

    Köszi
  • Dns5000
    #1761
    hogy lehet beülni a maingungba? nem látszik a hídról nem tudok ráclickelni :S
  • Dns5000
    #1760
    az sh3 controllert vagy mi azt honna lehet leszedni?
  • Nagyi06
    #1759
    Silent Hunter 5 Battle of the Atlantic PROPER READNFO-ViTALiTY
  • Kozolov
    #1758
    Nézd Karabiner!
    Nekem semmi hátsó szándékom nem volt ezzel! Ide is írom hogy napi 5-6 órát merülök a játékkal már 5éve és az az ominózus 1db méter az túlzás!
    Én is segítő szándékkal jöttem és megcsinálni azt amiről majdnem mindenki álmodik! Egy közös nagy SH közösséget amivel ki lehetne állni a nemzetközi porondra is! Azt hogy mindenki egy jót szórakozzon egymással vagy egymás ellen! De nekem 8 hogy mit csináltok! Az oldal mindenki előtt nyitva áll!
    Részemről ennyi!

    Csá
  • kovajani
    #1757
    Tudomásom szerint ittnincs az a tipusu könyv, csak a MUZEUM, illetve a manuális torpedócélzásnál, miután rögzitetted a célt, bead egy lehetőséget, hogy azonositsd a hajót. Különben az alábbi linken többet tudsz meg, illetve a Youtube-on sok érdekes dolog van még.
    http://www.youtube.com/results?search_query=silent+hunter+5+manual+tdc&aq=0
  • i robot
    #1756
    Köszönöm a segítséget!
    Tegnap szenvedtem vele kb. 3 órát de akkor nem láttam a narancssárga kockákat az emberek feje felett. Most elindítottam és egyből jó volt.
    Eddig tetszik a game, bár megtarthatták volna a SH3 irányítási rendszerét.
    Szerintem az hangulatosabb volt. Ja és abban volt egy könyv a hajótípusokról SH5-ben hol találom?
  • kovajani
    #1755

  • kovajani
    #1754
    Hello I Robot! Miután a flottapk kinevezett egy uj hajóra,elindulsz-gyalog- előre, majd a jobb oldali fal mellett találsz egy munkaruhába öltözött, hajadonfős embert,rákatt, megjelenik egy párbeszéd ablak, hogy mit akarsz. Hajót frissiteni, torpedót feltölteni,stb. Amelyik kell arra katt,majd a megjelenő ablakban végrehajtod a kivánt folyamatot. Ezután elmégy a jobbra mellette lévő flottapk-hoz, rákatt,ismét bejön egy párbeszéd ablak, hogy mir akarsz. Uj feladatot, egy elég hosszu térképes helyzetismertetés jön-amit a skip-re kattintva ki lehet hagyni, ezt bezárod, ujra katt a pk-ra, s kéred astart engedélyt. Megkérdi, hogy feladat ismertetés nélkül is indulnál, a válasz, katt az igenre. S ezekután már bent vagy a tengóban, s ki kell navigálni a tengerre. A feladatokat a térképen a német vaskereszt fekete ikonja jelzi. Erre kattintva megjelenik, hogy mit kell csinálni-a megjelentetett körben illetve közlekedési utvonalon, s azután RAJTA! Mellesleg közli a DEADLINE időt, mely ideig el kell végezni a feladatot. A háro /vagy később több/ feladatot jó először átnézni, mert a deadlinek különböző dátumuak, s természetesen a leghamarabb lejárót kellene elvégezni először. Különben privát üzenetben megadtam a spype címet, nagyon szívesen segitek, szóban könnyebben lehet elmagyarázni dolgokat.
  • i robot
    #1753
    Sziasztok! Lenne egy kis gondom. Még csak most szereztem be a játékot, és a küldetés első részében ugye kikötünk Kiel-be. Én leszek a kapitány. Ok.
    De utána mit kell csinálni? Mert nem tudok semmit se kezdeni. Se a tengeralattjáróra ugrani, senkivel se lehet beszélni, semmi sincs kiemelve... csak sétálgatni tudok a kikötő egy kis részén és kész.
  • torokka
    #1752
    Amikor új kampányt kezdek akkor ugye lesz az,hogy hajózunk KIELBE majd onnan én leszek a kapitány és akkor mi a feladat tetszőleges vagy majd akkor is értesít merre menjek mi a legjobb útvonal tudtok tippet adni már hogyne tudnátok hisz sokkal messzebb tartotok mint én( kovajani pl gratulálok)az új küldetés ablakokban amelyeket képben csatoltál az miben különbözik új hajóosztály ....miben köszönöm a választ előre is.
  • torokka
    #1751
    Aha köszönöm ezt értem csak én arra gondoltam a reális működésre nem találkoztál olyan helyzettel mert én igen ,hogy az orvban 40% vízbetörés és oda sétálok és sehol semmi pl meg arra gondolok hogy amikor kapsz egy robbanó hordót közelről akkor az milyen veszteséget okoz.
  • kovajani
    #1750
    Sajnos igy nem tudom megmondani a sérülés "müködését", de az tény, hogy felszinen közelitve már 6-8 csomó távról is eltalálnak. Ilyenkor mérlegelek, mi a jobb. Ha közel van a javitóbázis - a kikötő horgonyjel mellett egy tengo ikon- és megéri az elsülyeszthető ellenség "értéke", akkor maradok, inkább sérülést reszkirozok a cél érdekében. Aztán usgyi a javitóba, mely igaz, hogy két hét időveszteséggel jár. Lényeg, hogy cikis helyeken -mint korábban írtam- kis kilométerosztással közlekedj,/max.36 km/, alacsony időgyorsitással,/ 512-1024/, mert mire észbekapsz már beleszaladtál az ellenségbe és sérülést szereztél. Lényeg, hogy mihelyt warshipet látsz, legjobb azonnal lemerülni, figyelembe véve a hadidajó sárga illetve narancssárga érzékelőtávját. Ezeken kivül- szerintem- nyugodtan lehetsz felszinen. Persze, csak akkor ha netán ellenséges repülők nem röpködnek feletted s leadják a "drótót" a közelben lévő warshipeknek.
  • torokka
    #1749
    Köszönöm kovajani! hát nem olyan egyszerű aki csak automatikust használt eddig,de gyakorlom majd és megtartom én is alap játékot és kész,legalább is egyelőre. Hát igen a sh5-ben nem a legjobb a manuális célzás. Olyat kérdeznék a sérülés hogy működik nálatok nem olyan hamar sérül igaz.
  • kovajani
    #1748
    Akit esetleg érdekel az előző téma:
  • kovajani
    #1747
    Elnézést, nem automata célzást nem kedvelek, hanem a játék által nyujtott MANUÁLIS célzási lehetőséget.
  • kovajani
    #1746
    Torokkának a célzással kapcsolatban! Előre bocsájtom, mindenki ugy csinálja, ahogy neki kényelmesebb, biztonságosabb, célravezetőbb. Én nem kedveltem az automata célzást, számomra túl sok volt a "tennivaló" vele kapcsolatban,s tele volt a képernyő mindenfajta beállitási segédlettel. Nagyon ritkán, csak közelre használom az automata célzást, /500-700m között/, a távolabbira pedig kidolgoztam egy célzási szisztémát, ami találati valószinűsége szinte 95-99 %. Ez a torpedó hatótávolságán belöl, a sebessége függvényében igen hatásos, azaz 3-5000 méternél is jól dolgozik, mivel az ellenséges hajóktól távolról indithatom a torpedó támadást. Ez a rendszer lényegében leegyszerüsiti a játék által lehetővé tett manuális célzást, sallang mentesen,nem telerakva a képernyőt különböző müszerekkel, tárcsákkal. Itt jegyzem meg, hogy semmilyen pluszt dolgot /subsimről letöltött dolgokat, hunterpack-ot, stb./ nem használok, csak az eredeti játékot+patcht. A szisztémámhoz csak az általam kidolgozott- kinyomtatott- táblázat és egy kis kézi számológép kell, s semmi más. Lényegében egyszerű az egész, meghuzva a cél haladási írányát, attól-egy adott pontnál- a hajóm távolságát, ismerve a cél haladási sebességét-ezt legegyszerübben az eredeti grafika mutatja ha ráteszed a kurzort a célra, s jobb alsó sarokban, csomóban- a torpedó kivánt 3 sebessége közül kiválasztva a legcélszerübbet, mennyi idő alatt teszi meg a kivánt "ütközési" pontig az utat, s ezen idő alatt a célhajó mekkora távot tud megtenni. Ezt a távot visszamérve az ütközési ponttól, amikor azt a célhajó közepe eléri, indithatom a torpedókat. Természetesen ezzel is lehetnek problémák, a cél változtatja irányát, sebességét, de ezeket lehet korrigálni menet közben. Én sokat használom a Pausát, különböző mérésekre, beállitásokra. Lehet, hogy ez bonyolultnak látszik, de minden esetre bevált, lassan már szinte "fejből", számológép nélkül "dolgozok".
  • NecroPhil
    #1745
    Azért van ebben pozitivum is :)) Magaddal csak nem keveredsz vitába :))
  • torokka
    #1744
    Amúgy jól elírogatok magammal látjátok???
  • torokka
    #1743
    Még van csak újra feltelepítem és akkor mondom lesz még a morál és a javítás terén is.
  • torokka
    #1742
    Vannak hibák az tuti fix és remélem nem csak nálam (kis hiba de rosszul esik) pl hogy egyet említsek a vetőcsövek nyílásai nem nyílnak ba eg. UBISOFT ????????
  • torokka
    #1741
    Jó ez a first person csak a automatikus célzásnál pl mert mondjuk még ismerkedik a játékos nem lehet rögzíteni a már becélzott hajót vagy nem kell de idegesítő hogy mozog a periszkóp
  • torokka
    #1740
    Szép kovajani már ott tartasz a campign ban nagyon gratula!!!!
  • torokka
    #1739
    a sh 5 nél mit részesítetek előnyben a manuális vagy automatikus célzást mert utóbbi nem túl jól sikerült és amúgy a plusz képességek a legénységeknél működik csak campign módban igaz nincs hiba benne? tehát még egyszer ha azt mondja a szonár tiszt so: 60 az Sout vagyis déli iránybl 60 fok vagy most kicsit belezavarodtam. Én most kezdem a sh 5 öt csak nem tudom 1.2 patch vagy még plusz hunter pack 6.0 rakjam rá vagy most alap game mert a hunter packban jó a sérülés igen keveset sérül az tetszik mert a filmekben is szarrá eset mégis mindik volt kiút vagyis javítani rajta csak azt vettem észre hogy pl: 20 % vízbetörés a első torpedó teremben és oda sétálok és semmi h20 nincs ott????????
  • kovajani
    #1738
  • pz6
    #1737
    Nincs mit!Ha valami gondotok van,mondjátok.Ha tudok segitek szivesen.
  • kovajani
    #1736
    Én is köszönöm pz6!
  • torokka
    #1735
    Köszönöm pz6!!!