2454
Silent Hunter 5
  • pz6
    #1734
    Bearing: az ellenséges hajó iránya hozzád viszonyítva
    Course: az ellenséges hajó haladási iránya a földrajzi északhoz képest
  • kovajani
    #1733
    Javaslat/ azoknak, akik még nem tapasztalták/: ha igazán akarsz találni célhajót, konvojt, semmiképp ne használj a 36 km-es térképnagyságnál nagyobbat. Az időgyorsitás 500 vagy max. 1000 javasolt.
  • kovajani
    #1732
    Torokka! Pontosan ilyen dolgok miatt nem multizok-más játékkal /Blitzkrieg/csináltam, de szerintem elvette a játék "ízét". Igen, be kell vallanom, hogy szívesen értekeznék például magáról az irányitás, manöverezés végrehajtásáról. Ezek a "bearing" és a hozzátartozó számok mihez viszonyulnak, a saját tengóm írányához, vagy az földrajzi északhoz, s sok más hasonló kérdés ami fölmerül, sehol sincs "elmagyarázva", mi mit jelent. Irányváltásoknál, ellenség írányának feltünésénél a számokat hogyan kell például értelmezni. Lehet hogy én vagyok ilyen tudatlan a navigálásban, de sajnos a civil tevékenységem teljesen más jellegü volt. Mindezt nem szégyelem, viszont nagyon szívesen megtanulnám.
  • kovajani
    #1731
  • torokka
    #1730
    Pontosan a minél realisztikusabb játék a lényeg, úgy mint a lopakodás célzás különböző mérések, taktikák a különböző mechanikai műszerek pontos elsajátítása alkalmazása pl: Szonár, Hidrofon
  • torokka
    #1729
    Pontosan jól mondja (Írja) kovajani egyetértek nekem is van pl egy két dolog amit nem igazán értek pl azt hogy hogyan lehetséges az hogy a sonáros mondja hangforrás ce: 60 pl akkor a ruddert 60 fokra teszem és arra megyek mert volt ilyen a mostani sh3 ban hogy arra kormányoztam és nem arra ment, vagyis nem arra volt a mellesleg hadihajó (külsőleg néztem). Van amit tudok és van amit nem segíteni abszolút kezdőknek én is todok de nem vagyok profi de élek halok a tengeralattjárókért és főleg a Silent Hunter sorozatért.Ha valamit tudok segíteni a fordításban vagy valami szóljatok.
  • kovajani
    #1728
    Hello! A korábbi hozzászólásaimhoz kiegészitésként: akik nem csak azért játszák az SH 5-öt, hogy "puff neki, lődd ki minél hamarabb, taposd a sárba/vízbe/",hanem magáért a játék szépségéért, gondolkodásra, tervezésre, különböző megoldások kreálása miatt játszák, azokat bíztosan érdekelné a tapasztaltabb játékosoktól eredő leírások például a sonár, hidrofon alkalmazásáról /mikor, hogyan lehet használni/,
    a legénység morál kezeléséről /mit jelentenek azok a kis kockák + jellel, mit lehet elérni ezekkel/ hogyan lehet /lehet-e/ vízalattról ellenséges tengó elsülyesztése, ha csak a periszkópja, vagy az sem látszik, csak a tengo iránya, stb. Mivel a játék könyve elég szegényes, gyenge anyagot tartalmaz, ennek bővitése, leírása, közre adása lenne egy szép munka. Rengeteg ilyen hasonló kérdés merül fel szerintem a játékostársaimban, melyek mind megoldásra, leírásra várnak.
  • runi 2
    #1727
    Sziasztok!Sajnos igaza van az előttem szólónak,nincs igazi sh csapat.Hogy miért azt én sem tudom,hiszen még én is új vagyok.De jó lenne egy igazi csapat akikkel múltizni is lehet,nem csak az új 5-öt hanem a 3-at is.Egy csapatnak idő kell az összekovácsolódásra,és ha minden simán megy akkor ütős is lehet.Sajna az 5-öt nagyon elcseszték,várom én is a honosítás utolsó 10%-át.Össze kéne fogni nekünk sh-játékosoknak,hisz kevesen vagyunk.Uff szóltam.
  • NecroPhil
    #1726
    Üdv.

    No én viszont Kozolovot venném védőszárnyaim alá. Elöször is az SH magyar játékosait fognánk össze, rangokkal és tisztségekkel, hogy viadalra tudjunk hívni külföldi flottillákat stb, és nem pénzt akarunk vele keresni, senem tárhelyet eladni...Nem is értem ez, hogy merült fel bennetek. Másodszor ő semmi sértőt nem írt nektek, hogy kőbunkó tapló módon kelljen válaszolni. Kedves volt erre ti "sülyeszed már el magad", "Húzz már innen a picsába...", "BAN PLZ"... Mondjuk a Karabiner féle arcok régen is ilyenek voltak azért ment szét a "régi gárda" és ezért szűnt meg létezni az "új" magyar sh "csapat"... Mindenkinek túl nagy volt az arca és ez megmutatkozott a multik során is. Mindenki leakarta nyomni a másikat és szósem volt testvériségről, arról, hogy 1 játékos=1 hajó.
    Az új bázis egy pozitiv dolog, azoknak akik ismerik a testvériség és összetartás fogalmakat. A többiek meg nyugodtan kivül maradhatnak.

    Támadónak az atw-s aldomain miatt jelzi az oldalt. Töröld a cookie-kat és a böngészési előzményeket majd írd be kézzel a linket és nem fogja támadónak ítélni.

    Bár még nincs teljesen kész az oldal, s emiatt korainak tartom a reklámozását de szívesen vesszük a segítséget és közreműködést mindazoktól akik normális hangnemet ütnek meg. A linket nem írom ki. Alul megtalálod vala ha jól van beállítva a böngésződ.

    Nem akartam senkit bántani de a Kozolovnak írt tahóságokat nem hagyhattam szó nélkül.


  • g3o
    #1725
    Üdv mindenki,
    Kovajani bejegyzéseit messzemenően osztom. Nemcsak azért, mert egy korosztály vagyunk (bár én még nem értem el a 60-at), de nekem sem erősségem az angol, így a játék feladatait, főleg, hogy jó ég tudja, mikor és hol találni meg azt a célpontot, ill. mit is kell csinálni (lásd Afrika Hadtest ellátása), azt én is hiányolom. Tehát nem lenne rossz, ha elérhető lenne egy olyan "végigjátszás"-szerűség az adott feladatokról. Igaz, ez viszont lehet, hogy elveszi a kutatás varázsát...
    a fene tudja mi a jó. Egy biztos, én is sutba tettem egy ideje a játékot, mert ugebár ha nem jön a sikerélmény...
  • DonZorro
    #1724
    Adj egy mobil számot priviben!
  • dronkZero
    #1723
    Aha, köszi. Thermal layert vágom, csak az első pár küldi "sekély tenger" beállítású, nincs layer.

    Periszkópot nem kell használni? Az az egyetlen eszközöm, amivel egyértelműen tudok azonosítani... :P De azzal is problémám volt, hogy csak hajók vannak az adatbázisban, tengeralattjáró nincs, pedig az is úszkál néhány a felszínen.
    Antennával (ESM asszem) egy Oriont szoktam találni, a sima rádión meg újabb parancsok meg az aktuális helyzetről hírek szoktak jönni a küldetés során. Asszem a parancsban benne van, hogy 6 óránként jelenteni kell.

    A szonár autocrew üzemmódban nem azonosít, "csak" tájol, én meg hiába próbálom követni a hajót, baromi ritkán villan be a frekvencia-karakterisztika, és csak olyan rövid időre, hogy összehasonlítani a vonalakat sem tudom, nemhogy még keresgélni is a típusok közt.

    Torpedóvezérlés még távoli cél, az első két kampányküldetés csak felderítés.

    2-3 csomó legyen a sebesség? Hm, még az egyharmad(5 csomó) is sok? Mert közben olvasgattam a manualt, és írta, hogy a távolság bemérésére mozgó célnál a legjobb, ha irányt váltok, és úgy hallgatózom tovább, aztán ezek szerint próbáltam kígyózni előre, ami amúgy is elég lassú haladást enged. Jháh, ugyanez 2-3 csomóval... :P

    Ja, azonosítás szempontjából még azt nem értettem, hogy volt, mikor egyszerre bevillant egy rakás kontakt a térképre, a legkülönbözőbb irányokból, úgy, hogy periszkópon semmi nem látszott belőlük, pedig a szonár azt mondta, hogy hajó, és nem is túl messze.

    Lehet, hogy érdemes lenne átmenni a topikjába lassan. :)
  • DonZorro
    #1722
    A megfelelő sebesség ha Te is hallani akarsz valamit és azt akarod, hogy téged ne halljon senki MAX 2-3kts, néha még 5kts a sebesség! Aztán meg ott van a Thermal Layer, ami alatt nem hallanak fentről, viszont te sem hallasz fölé!

    Periszkópot és antennát nem kell használni gyakorlatilag soha! Az hogy honnan veszik észre, az az adott egység radar távjától függ!

    Ilyen torpedót te is tudsz lőni. Ki kell engedni a megfelelő célzás után inaktívan, aztán a hajó előtt aktiválni 50m-re! Addig vezetni kell és irányítani!
  • dronkZero
    #1721
    Hogy nagyjából mitől függ, hogy észrevesznek-e? Mikor hallatszik a hajóm, meg mikor nem?

    Az már feltűnt, hogy 2/3 sebességnél kanyarodni vagy emelkedni/süllyedni nem célszerű, kavitációt okoz, és azt mindenki meghallja azonnal. De van amikor egyenes vonalban 1/3 sebességgel megyek, és mégis felfedeznek. Máskor meg ott flangálok köztük, és semmi.

    Vagy pl a periszkópot, antennákat milyen távról veszik észre?

    Volt olyan is, hogy fel sem fedeztek (olyankor szól, hogy gémóver), hanem csak szimplán feltűnt egy torpedó a vízben. Felém jött. Elsüllyesztett. :P

    Szóval egyelőre ilyen alap navigációs problémáim vannak. :)
  • DonZorro
    #1720
    Mi lenne a kérdésed???
  • pz6
    #1719
    Én passzolok,nem ismerem a játékot.
    De ha beszélsz angolul nézz körül a subsim forumán.
  • dronkZero
    #1718
    Dangerous Waters témában tud valaki segíteni? Tudom, ez SH5, de a saját topikja döglött, ti meg vágjátok a tengókat...
  • pz6
    #1717
    http://www.freeforum.hu/
    De még kb. 3 millió ilyen van.Gugli a barátod...
  • Karabiner
    #1716
    Jó hát Zorro olyan amilyen Tény valamikori fénykorunkba a sh3 korszakban alapvetően mi a multira voltunk rá állva. Voltak akik a missiokat egyáltalán nem csinálták. Én azért missios voltam próbáltam becsülttel végig vinni. Mint ahogy most is. Csak az időm nem mindig engedi. Igazából jó lenne akkor most már, valami építő jelegűt is tehetnénk. Kovajani szerint van azért egy kisebb társaság akik azért a misios részt jobban tolják. És igény lenne arra hogy jobb segítség bázis legyen hozzá. Tény ez a fórum erre majd nem hogy alkalmatlan mert nem lehet tematikára bontani. az SH oldalon viszont ott van a régi fórum igaz hogy kis nevetséges, de lehet külön témákat nyitni. Ott megvalósíthatónak látom a dolgot, hogy megfelelő leírások fölkerüljenek a különböző témákban. Jobb ötletem most nincsen.
  • kovajani
    #1715
    Kedves Don Zorro!
    Hogy ki játszik igazán és komolyan, ezt nem hiszem hogy Neked kell meghatározni, eldönteni. Látod, az ilyen kiszólások, ilyen jellegű hozzáállás miatt írtam, hogy ez nem igazi forum, hanem egy bizonyos játékos réteg találkozóhelye. Azok az idősebb játékosok, akik több ezer forintot áldoznak egy ilyen játékra,esetleg teljesen más aspektusból játszanak single player formában. Az, hogy a rugalmasabb "harcra kész" fiatalabb korosztály a multi-lan játékot részesiti előnyben, érthető. Valóban a single missiok "unalmasabbak" másfajta játékmódra, gondolkozásra késztetik a játékosokat, s ugy látom ezek a beszélgetések után, hogy azok, akik "osztják az észt", netán még az első küldetést sem tudták befejezni, netán a játékot annak eredeti rendje-módja szerint haladva játszani./ amit persze nem kötelező követni, betartani./ Igen, mindkét fajta játékmódnak meg van a maga fillingje, de még véletlenül sem merném kijelenteni, hogy az, amit én és gondolom sok más társunk játszik, az egyedüli üdvözitő dolog.
  • DonZorro
    #1714
    Meg ugyebár, aki igazán és komolyan játszik vele, az csakis ONLINE vagy LAN-ban tolja sztem...

    Amúgy iszonyat unalmas!!!
  • Frigyes54
    #1713
    de aki eljutott ha van ilyen az sem segit. hogy miert nem tudom.jo lenne egy jatek leiras. tenyleg van olyan elo jatekos aki bejutott az operation drumbeat-ba vagy abba a kuldetesbe aminek meg a cimet sem tudom? a drumbeat utan kovetkezo a kozepso sorban? vagy aki hibatlanul vegig jatszotta a western approachest? abattle of the mediterant? ha van ilyen csucs jatekos jo lenne vele konzultalni. jelenkezz ha letezel!!!!!!!
  • Karabiner
    #1712
    Mondjuk miért egymással vitatjuk meg a dolgot mikor, mikor én Kozolov, akcióját nem értem. Azt nem tudom miért nincs nagyobb segítő mozgolódás. Valószínűleg a játék tragikus fogattatása miatt sokan feladták. Sajnos nekem sincs túlsók időm foglalkozni vele. Bevallom a mediterrán részig el se jutottam még. Én se tudok sok hasznosat mondani.
  • kovajani
    #1711
    Elnézést, nem Torokka, hanem Karabiner üzenetére voltak az alábbi írásaim. Torokka ne haragudj a mellékattért.
  • kovajani
    #1710
    Még az előzőhöz. Például, szeretnék tanácsot kérni attól a játékostól, aki már játszotta ezt a Battle of Meditteranean főküldit, s annak az alküldijét,Rommel's Supplies-t hogyan oldotta meg. Mert az, hogy érje el a támogatás Afrikát, egy dolog. Hiába írtom az ellenséges tengokat, kisérem a saját konvojaimat végig, semmi értékelhető eredményt nem mutat. Lehet, hogy még korai az idő- május vége- a küldi ezen részéhez, nem adja be a megfelelő célt, mivel szeptember 1-vel jár le a küldi ideje? Akkor én rohangászhatok-mint pók a falon-például augusztusig? Vagy például a jobbra mellette lévő küldi, ahol 10 cirkálót kell elsülyeszteni. 8-at már kivégeztem, de másfél hónapja semmi ellenséges konvojjal nem találkozok, pedig csak abban a körzetben mozgok. Nos, Karabiner, az ilyen problémák megtárgyalására gondolok, hogy valaki azt mondja /írja/, hogy pajtás, ne törd magad, mert az a bizonyos cél például csak a küldi vége felé fog megjelenni, mondjuk augusztus közepén, s netám ebben és ebben a négyzetben. Több játszótárssal vagyok skype kapcsolatban, s ők is azt mondják, hogy ilyenkor legszívesebben abba hagynák az egészet. Nem tudom, hogy aki netán már játszotta például ezt a küldit, az ne vegye a fáradságot, hogy pár sorban segitsen. Vagy senki nem jutott még el eddig, ezt nem hiszem. Akkor meg az jön elő, hogy ízzadj meg vele pajtás, majd rájössz, vagy megunod az egészet. Hát-szerintem- ez nem a forumba tartozó mentalitást tükröz. Ezeknek a megbeszélésére lenne való az igazi forum, s ehhez nem kell ugymond saját forum.
  • kovajani
    #1709
    Sajnos, én az általad emlitett átlag életkor /30-35 év/ duplájánál tartok /68 év/. Az én korosztályomnak- sajnos- nem erőssége az informatika, ezen belől a forum épitése, szervezése. Én is amellett vagyok, hogyha már nincs egy igazi saját forum-szakember, idő hiánya miatt- ezt a meglévőt -s csak EZT,"erőinket", összegyüjtött játék- tapasztalatunkat, tudásunkat itt jelentesük meg, de IGENIS JELENTESSÜK meg, adjuk közre, ezzel segitve a nálunk tapasztalatlanabb, kérdésekkel teli kezdőket. Ezek lehetnek egész apró dolgok-mi miért nem müködik, talán rossz helyre kattintottamtól egészen a komoly kérdésekig, mint például a forditás. Például, igen nagy segitség volna egy játék végigjátszás- akár folytatásokbani- megszerkesztése, közreadása, melyet az itt forumozók tapasztalataiból lehetne összeállitani.Az egyes küldetések megoldásához tanács, stb. Ezzel lehetővé válna, hogy aki egy küldit nem tud megoldani -hosszu keresés, vergődés után- az ne adja fel a játszást, hanem ebből merithetne segitséget a továbbjutáshoz.Nekünk, idősebb korosztálynak más a reagálása, reakciója, feladat megoldó képessége mint az informatikában felnőtt, mai 15-20 éveseknek. Nos, valami ilyesmire gondoltam, amikor az előző hozzászólásomat leírtam.
  • torokka
    #1708
    Schnorchel éljen nagyon jó találmány volt akkoriban de a dízelfüst jött rendesen nem
  • torokka
    #1707
    Köszönöm Karabiner! a segítséget még egy olyan lenne a kérdésem hogy a HUNter Pack 6.0 a Silent Hunter 5-ben open tube nincs nem látom hogy nyilna ez nincs meg snorkel igaz mert radarmélység van akkor az mi még kezdő vagyok.
  • Karabiner
    #1706
    Sh3 fogsz tudni. Megy win7, sajna a telepítőjével itt gondok vannak. Ha tudsz egy xp telepített példányt egyszerűen csak indítsd el win7 az úgy meg. Ha nincs akkor próbálj kompatibilitást állítani és rendszergazdai jogot adni a telepítő exe-nek.
  • Karabiner
    #1705
    A cél nemes és egyet is értek. De nem értem hogy miért kell versenyt csinálni belőle? Ha azzal jöttél volna hogy de jó lenne javítani a fórum minőségén, és de nagyon szeretnél valamit tenni. Azonnal mondtuk volna hogy nosza rajta építs egy jól működő fórumot. Mert hogy évek óta terveb van véve. Volt is egy nagyon remek kis fórumunk, amíg a kis csihád harcos barátunk tönkre nem vágta szervert. Hónapokig szenvedtünk hogy valahol az oldalt újra tudjuk indítani. Sajnos nincs időnk mindenre ezért a fórum újra építése elmaradt. Itt az átlag életkor valahol 30-35 év közt van, sajnos nem áll egy hajónyi 16-17 éves programozó gyerek aki nyári szűntben összerak egy fórumot. Nekünk már sajnos nincs nyári szünetünk. Mi értelme össze-vissza fórumokat ts-szerverek csinálni mikor úgy is olyan kevesen vagyunk inkább a meglévő erőforrásokat kéne fölhasználni ésszerűen. Látod én is azon vagyok hogy egyszerűbb legyen a program megértése, próbálom a fordítást intézni. De természetesen mindenki csinálhat szép új dolgokat, legyen rá sok időd, és energiád.
  • torokka
    #1704
    Sziasztok az lenne a kérdésem hogy melyik részben lehet a snorkelt bíztosan használni és műdésre bírni és a másik kérdésem Win7-en megy a silent hunter 3 valakinek mert nekem kidoja.
  • kovajani
    #1703
    Hello! A vitátokról -hova tartozás nélkül- annyit: mindenkinek joga van "ugymond" szervezkedni. Szerintem az döntse el, hogy ki milyen céllal, a forumozás lényegét tekintő dolgokat csinál-e, ír-e, közvetit-e. Ki, hol lesz a "jobb", annak lesz majd több követője. Igazán ez a forum sem felel meg-szerintem-a klasszikus fórum követelményeknek, mert rengeteg olyan dologról folyik a vita, jelenik meg közlés, ami a játék szempontjából érdektelen. Az igazi forumnak véleményem szerint az volna a célja, hogy az adott játékkal kapcsolatban -jelen esetben az SH 5-vel-segitséget, tájékoztatást, problémák felvetését, megbeszélését, megoldását, elért eredmények bemutatását tűzze ki céljának. Erre nagyon kevés példa van, mivel azt látom, hogy a segitséget kérők ritkán , vagy egyáltalán nem kapnak választ problémájuk megoldásához. Sajnos az ilyen jellegű játékok nagyon sok talányt, problémát hoznak elő, mivel uj játék, sok dolgot a fejlesztők nem a hagyományos módon csináltak, stb. Például arra gondolok, hogy azok akik már eljutottak egy bizonyos pontig,tájékoztassák, segitsék a játékostársaikat leírásokkal, képekkel. Nem látom sehol a forumban, hogy egyáltalán-netán képernyőfotokkal alátámasztva- ki meddig jutott el, közben milyen buktatókon kellett átmennie. Bevallom, én most a Battle of Meditteranean főküldetést csinálom, s ott a Fortress Gibraltar alküldiben egy anyahajót kell elsülyeszteni, heteket, hónapokat kerestem a gépi idő gyorsitás szerint, nem találtam, már a kedvem is elment az egésztől, amikor a SUBSIMen egy srác képekkel, dátummal illusztrálva leirta, hogy 1942. ápr.16-án a képeken látható helyen jelenik meg. Igaza volt, nekem is ott, akkor sikerült elsülyesztenem. Tehát az ilyennél felvetődik a kérdés, hogy a játék vajon milyen módszerrel generálhatja a feladatokat. Más. Szintén ebben a küldiben lévő Rommel'Supplies küldiben mit jelen, mit kell csinálni, hogy a támogatás elérjen Afrikába. Konvojt kisérni, ellenséges tengokat elsülyeszteni? Szerintem egyik sem a jó megoldás, mert a "csík" nem érzékel semmit, a sülyesztás illetve célbakisérés után, de amikor véletlen rákattintottam a vaskeresztre, 50 % teljesitést mutatott. Vagy, miért dob ki a játék néha, nálam például a hidrofonra kattintva néha egyszerüen kidob. Vagy máskor a rádiós de a hidrofonos is azt mondja, nem tudom teljesiteni a parancsot. Miért nem? Nos szerintem az ilyen kérdéseket, problémákat kellene bemutatni, elmondani, megbeszélni egy FORUMON. Természetesen ezek az én problémáim, de gondolom más játékosoknak is vannak megválaszolatlan hasonló dolgaik. Egy forumon ezeket kellene a témában menő játékosoknak- mint Don Zorro, Karabiner és mások- megtárgyalni, a kezdőknek segitséget adni. S itt térek vissza a hozzászólásom elejére, hogy ki a francot fog érdekelni, hogy párhuzamosan ki akar "szervezkedni", ide fognak jönni kérdéseikkel, problémáikkal a játékostársak, mert látják, hogy ez a fórum segiti őket a játékkal kapcsolatos dolgokban.
  • runi 2
    #1702
    Háborúzunk csak a tengeren,egy jó társaságot a barátság köti össze.És azt nem lehet megvenni.Karabiner jó a magyarosítás remélem hamarosan meglesz a hiányzó 10%is.Addig az SH3-at játszom.
  • Karabiner
    #1701
    Csak nem értem a lényeget. Be robbantod magad ide, és elkezdesz szervezkedni. Mikor még egy métert se játszottál. Csezdmeg eböl itt nem lehet pénzt csinálni. Nem tudsz szervert meg tárhelyet eladni. Látod hogy van itt egy társaság, és te mindenáron akarsz szervezni egy másikat. Mi a cél, mi az értelme??
  • Kozolov
    #1700
    Boldogok a lelki szegények! Én nem bántottalak benneteket!
  • Karabiner
    #1699
    sülyeszed már el magad
  • DonZorro
    #1698
    Nem veszi észre, hogy itt már van egy közösség... Ja, és ráadásul az oldala még támadónak is van jelezve!!!
  • Pluskast
    #1697
    Húzz már innen a picsába.....
  • DonZorro
    #1696
  • Kozolov
    #1695
    Megnyitotta kapuit az első Haditengerészeti Bázis és szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt! A Silent Hunter III-IV-V részeit találjátok meg nálunk + alakulóban van egy saját server amin lehet majd hajózni! Ehhez a serverhez lesz majd TS3 és egy saját FTP tárhely!
    VirtualNavyBase
    Gyertek minél többen és kellemes időtöltést kívánunk!

    A Bázis Vezetősége!