2454
Silent Hunter 5
  • kovajani
    #1814
    5.rész.
    4., Ezután az Ubisoft/Silent Hunter 5 mappában lévő JSGME.exe-re kettőt kattintva bejön egy ablak:/ 7.kép./ s a jelzett jobbra mutató nyillal átviszem-természetesen mindegyiket kijelölöm a bal oldalon-a jobboldalra, azaz aktiválom őket, melyet a bal alsó sarokban mutat a kép, mint aktivált– 9- módot. Közben egyik mod felülírja az előzőt, ezzel ne törödj, mindig katt a „Yes”-re. /8.kép./ Ezután zárom a „Close”-val. Ezzel maga a telepitése a modnak, vagy a packnak megtörtént.
    url=http://kephost.hu/share-3BC1_4C4095BF.html][/url]
  • kovajani
    #1813
    4.rész.
    3., A Mods mappa 9 mappáját átmásolom az Ubisoft/ Silent Hunter 5/ Mods mappájába, mely így néz ki ezután: /6.kép./
  • kovajani
    #1812
    3.rész.
    2., Letöltök egy telepitendő modot, packot, amit szeretnék a Silent Hunter 5-be alkalmazni. Példaként a Subsim letöltőhelyéről- http://www.subsim.com/radioroom/downloads.php?do=cat&id=87- szedek le egy komplett modot, melynél az SH4 és /vagy/ az SH3 irányitását, grafikáit lehet alkalmazni az SH 5-be átvíve. Ja, a fenti Subsim-on regisztrálni kell, egyszerü dolog. Én az alábbi módot töltöm le az asztalra: New Uis With TDC v.3.5.1. Kicsomagolom, és a kapott mappát megnyitva, ezt látom: /4.-5.kép/.

  • kovajani
    #1811
    2.rész.
    A JSGME exére kettőt kattintva készit egy Maps-t /a Data alatt található, 3. kép./
  • kovajani
    #1810
    1.rész.
    zeretnék segitséget adni azoknak, akik a JSGME telepitésével, alkalmazásával problémáznak. Lehet, hogy mások másképp érik el az eredményt, nekem ez vált be.
    1., Letöltöd a JSGME-t az asztalra a következő linkről: http://www.users.on.net/~jscones/software/products-jsgme.html és telepited a letöltött exét az Ubisoft/Silent Hunter 5 mappába./ Ez a játék eredeti teleiptésében a C lemezen van, de van aki máshová telepiti a játékot./ 1. kép./ mely után ez látható:/ 2.kép./

  • kovajani
    #1809
    Sajnos ugy látszik e Fórum nem bír egyszerre nagyobb anyagot felvennu, ezért megprobálaom majd részletekben.
  • kovajani
    #1808
    Szeretnék segitséget adni azoknak, akik a JSGME telepitésével, alkalmazásával problémáznak. Lehet, hogy mások másképp érik el az eredményt, nekem ez vált be.
    1., Letöltöd a JSGME-t az asztalra a következő linkről: http://www.users.on.net/~jscones/software/products-jsgme.html és telepited a letöltött exét az Ubisoft/Silent Hunter 5 mappába./ Ez a játék eredeti teleiptésében a C lemezen van, de van aki máshová telepiti a játékot./ 1. kép./ mely után ez látható:/ 2.kép./ A JSGME exére kettőt kattintva készit egy Maps-t /a Data alatt található, 3. kép./
    url=http://kephost.hu/share-FA3E_4C40943D.html][/url]


    2., Letöltök egy telepitendő modot, packot, amit szeretnék a Silent Hunter 5-be alkalmazni. Példaként a Subsim letöltőhelyéről- http://www.subsim.com/radioroom/downloads.php?do=cat&id=87- szedek le egy komplett modot, melynél az SH4 és /vagy/ az SH3 irányitását, grafikáit lehet alkalmazni az SH 5-be átvíve. Ja, a fenti Subsim-on regisztrálni kell, egyszerü dolog. Én az alábbi módot töltöm le az asztalra: New Uis With TDC v.3.5.1. Kicsomagolom, és a kapott mappát megnyitva, ezt látom: /4.-5.kép/.


    3., A Mods mappa 9 mappáját átmásolom az Ubisoft/ Silent Hunter 5/ Mods mappájába, mely így néz ki ezután: /6.kép./

    4., Ezután az Ubisoft/Silent Hunter 5 mappában lévő JSGME.exe-re kettőt kattintva bejön egy ablak:/ 7.kép./ s a jelzett jobbra mutató nyillal átviszem-természetesen mindegyiket kijelölöm a bal oldalon-a jobboldalra, azaz aktiválom őket, melyet a bal alsó sarokban mutat a kép, mint aktivált– 9- módot. Közben egyik mod felülírja az előzőt, ezzel ne törödj, mindig katt a „Yes”-re. /8.kép./ Ezután zárom a „Close”-val. Ezzel maga a telepitése a modnak, vagy a packnak megtörtént.


    5., Ezután megnyitod az Ubisoft/Silent Hunter 5/Data/Scripts/Menu/The Dark Wraith User Option py fájlt /két katt /a Jegyzettömbbel, s ezt látod:/9. Kép./ Ennek lényeges része a piros keretben van.
    Attól függöen, hogy melyik -SH4 vagy SH3- formátumot szeretnéd használni, az utolsó sorban az
    UIStyle = SH5Enhanced
    helyett
    UIStyle = SH3Style vagy SH4Style
    szövegre kell módositani, PONTOSAN BEÍRVA.
    [img]http://kephost.hu/image-64D1_4C40972F.jpg[/img][/url]
    Én példaképpen az SH3-at szeretném alkalmazni, így néz ki: /10.kép./ Bezárásakor megkérdi, hogy mented-e a változást, OK.
    url=http://kephost.hu/share-0C57_4C409751.html]

    S ezzel gyakorlatilag kész minden, lehet nézni az eredményt, egy mindent bemutató képen./11
    . Kép/

    Ahhoz, hogy mindent lehessen látni, a lehető legnagyobb játékképernyő bontást használjunk!
    Ha szeretnénk törölni a feltett módot, a JSGME.exe-ére katt készer, majd a bejövő ablakban átvisszük a baloldalra a mappákat a balra mutató nyillal, s ezzel inaktiválva van a mód. A másik lehetőség, a py fájlban visszaírjuk a Style-t SH5 Enhanced-re.
    Sok sikert, s ha nem megy, kérdezzetek, mert EZ A FÓRUM LÉNYEGE!
  • kiskapitany
    #1807
    http://donzorro.hu/FORUM/viewtopic.php?f=6&t=49

    regíztrálj, és downloads...
  • Dns5000
    #1806
    "Ha elfogadható játékot szeretnétek,akkor a Zorró 6.0-ás packot szedjétek le."

    honnan?
  • kovajani
    #1805
    A piros nyillal jelzett körben kévő gombra kattints.
  • kovajani
    #1804
    elnézést, rossz képmérettel raktam, ez a látható méret!

  • kovajani
    #1803
    Kiskapitánynak! A felsőkép az induló, az alsón az eredmémy, azaz az íránytű, mellyel lehet kanyarodni.

  • pz6
    #1802
    Már kb. tizedjére.A jsgme-t az sh5 mappájába kell telepíteni,almappa nélkül!Különben hiába aktiválod a mod-okat,nem cseréli ki a fájlokat.
  • g3o
    #1801
    Nem jellemző... A többségnek ment. A kisebbségnél meg videokártya driver gondja lehet...
  • g3o
    #1800
    Talán a ponttal meg pontosvesszővel, de lehet, rosszul emlékszem. Különben is, úgyis felrakod a tárcsákat, és akkor meg mindegy ;)
  • Dns5000
    #1799
    na felraktem egy modot de nem megy :(
    JSGME-t felraktam beállítom a start in directoryt "D:\games\Silent Hunter 5" ra mert ott van a sh5.
    csinál ott egy mods könyvtárat. Bele másolom a modot. Látja is aktiválom. Eliditom az sh5ot semmi :S
    A játélka is kell valamit állítani?
  • runi 2
    #1798
    Ha elfogadható játékot szeretnétek,akkor a Zorró 6.0-ás packot szedjétek le.
  • kiskapitany
    #1797
    A támadó periszkóp magasabb és a kapitány a toronyból nézi, a másiknak meg kereső funkciója van inkább, pl. repülőket is azzal nézték, keresték.


    MÓD nélkül alap játékkal mivel lehet kanyarodni???
    Nagyon rossz tárcsák nélkül

  • Dns5000
    #1796
    Az attak periszkópot le lehet húzni teljesen ha benne ülsz is.
    Mi is a különbség a 2 periszkóp között?
  • Dns5000
    #1795
    hmm a hidrofon néha nem mukszik a hangerejét meg sosem lehet állítani :S
    nektek mükszik?
    órát elő lehet hozni valahogy? ha nagy időgyorsításon van akkor előjön néha de jó lenne bármikor láthatnám
    vagy van valmi jó mod amivel lehet teleportálni, van óra meg normálisan lehetne irányitani a tengeralatjárót?
  • g3o
    #1794
    Pontosan :)
    Ha ott az ember, akkor nem is kell, hogy teljesen lemenjen, mert lekarcolná a kapitány orrát ;)
    Amúgy a toronyban a teteje azért látszik, nem tűnik el teljesen a védőcsőben.
  • i robot
    #1793
    Embereddel lépj ki a periszkóp nézetből és akkor le tudod húzni teljesen.
    Shift Page Down leviszi automatán.
  • g3o
    #1792
    Maga a válasz ott lapul az 1790 üzenet között, de ahogy én, úgy te sem fogod a közel kétezer bejegyzést végignyálazni.
    A lényeg: van egy JGSME nevű programka, ami a játék könyvtárába telepítve a különböző add-on mod-okat hozzápakolja, miközben az eredeti fájlokról készít egy másolatot. Aztán, ha nem kell az az add-on, akkor sérülésmentesen visszaállítja az eredeti állapotot.

    Ha részletek kellenek, írj.
  • kiskapitany
    #1791
    http://www.youtube.com/watch?v=xw4pfKMJ6Qc

    Ebben a videóban le van húzva mind a kettő teljesen, tudom h page down-up al lehet őket mozgatni de nálam ennyire nem megy le

    Hogy lehet a módokat felrakni???
  • highlander15
    #1790
    A megfigyelő periszkópot nem lehet behúzni teljesen.
  • kiskapitany
    #1789
    Hogy kell a Zoró pakját felrakni? illetve hova? Nem vágom
    Maga az alap sh5 nagyon nyers.
    Ma vettem meg eredetiben, a periszkópot nem lehet teljesen behuzni???
    Irányításra se jöttem még rá, nagyon furcsa.
  • kovajani
    #1788
    Még az előbbiekhez: javasolnám, hogy a Happy Times küldetés befejezése után mind a két, majd háromfelé váló küldetéssorozatot párhuzamosan játszák a játékosok, igy esetleg nemkell a korábbi mentéseket keresgélni.
  • PSG 1
    #1787
    csao..!
    koszi..igazad volt..tenyleg ott az ikon..sikerult..
  • kovajani
    #1786
    Ez a kép Karrier küldetések felső sorának befejezésének a képe. neve: Black May. Ugy néz ki, hogy ezzel befejezi a játékot, s nem enged vissza a küldetések-amikor kettő illetve három felé válik- a középső illetve alsó sorába./Operation Drumbeat-ba illetve Western Approaches-be./ Javaslom mindenkinek, hogy ha eljutnak a Happy Times vagy a Mare Nostrum befejezéséhez, az külön jelöléssel mentsék el, hogy ha a Black May-t, mint utolsó küldetést elvégzik, a játék befejeződik, vissza lehessen menni a mentés alapján a második vagy harmadik karrier sorba.
  • pz6tiger
    #1785
    Szia!

    ha emlékeim nem csalnak, bal felső sarokban van egy stilizált távcső ikon arra rányomsz egérrel, és akkor bezoomol célzó optikáig
  • PSG 1
    #1784
    sziasztok..!
    ha ramegyek a deck gun-ra es a ranyomok a TAB-ra(ahogy a manyualban irva vagyon a celzashoz) veletlenul sem a celzo-optika jon be hanem a terkep..
    hogy lehet ezeket mukodesre birni..?
    van vmi magyar bill kiopsztas..?(marmint magyar bill-re..?)a faxom se erti..
    pls help..!
  • kiskapitany
    #1783
    Ha felakarom rakni a zorro pakját, akkor mindehogy hogy hova installálom a játékot fel? Meg automatikus patch legyen? Nem vágom még, holnap jön meg a játék.
  • zoltang
    #1782
    Javítás:
    9000 Forintot sem, pláne nem 90 ezret. :)
  • zoltang
    #1781
    Nálam eddig működik az újabb törés. Elkezdtem újra az egészet. :) A bevezető küldetés után beadta már a következő 2-őt, és el is indultam a következő már "kapitányi küldetésre". Kíváncsi leszek, majd beadja -e a 3. -at is... (Mindenféle MOD nélkül, "sima" 1.2-es verzió.)

    Szerintem sem ér meg 90000-et. Eddig az összeset megvettem... :(
  • bgabor
    #1780
    Ezt a Vitalitys verzióval szerzett tapasztalataid alapján mondod? Mert a régi verzióval lehet hogy ez vlt a helyzet, de az 1.2 Vitalityst már állítólag javították.

    Mellesleg ez a rész marhára gyengére sikeredett, szóval ez a játék marhára nem éri meg azt a 9.000 Ft+postaköltség-et amit ki kell fizetni érte boltban. Monjuk ez az AC2 kivételével az utóbbi másfél év összes ubisoft játékára igaz.

  • pz6
    #1779
    Ha nem jó helyre rakta volna,azt már a betöltésnél észreveszi.
  • runi 2
    #1778
    Akinek nem eredeti a játék az ne is várjon sok eredményt,első küldi után almás.Az eredeti játék megy rendesen,DRM van.
  • highlander15
    #1777
    A játék Vitality-féle verziójában müxik rendesen a kampány mód?
  • kiskapitany
    #1776
    Sziasztok!

    Még csak ma szerzem be az sh5-t, de az eddigi képek, videók alapján nagyon tetszik.
    Azt szeretném kérdezni, hogy van vmi különös a telepítésnél, vagy adja magát? Meg most akkor lehet vele mindig normálisan játszani, vagy DRM-től függ. C-re rakjam, vagy más meghajtóra, ha később akarok módokat felrakni hozzá?

    Üdv.:Kisk
  • NecroPhil
    #1775
    Ja ha telepítős akkor szerintem nem jó mappába telepítetted fel a modot. Töröld le aztán rakd fel újra mert nem látja a fájlokat a játék.