259
  • SityiSXT
    #219
    Értem én, csak te nem engem. De akkor lássuk, jól értem-e, amit írtál: az MS nem ad saját supportot OEM Windows-ra és ezt te nehezményezed. Jól értem?
    Akkor következzék az, amit meg én szeretnék neked elmagyarázni, csak eddig ezekszerint rosszul tettem. Adva van két tökegyforma gép, az egyik OEM Winnel, a másik dobozossal. Semmi különbség nincs a kettő között használhatóságban, funkcionalitásban, ám jogilag/kereskedelmileg igen: OEM és dobozos Win. A számlán ugyanis az OEM Wines gép egy tételként szerepel, és a gép gyártója vállal érte felelősséget minden tekintetben. A vevőnek is egyszerűbb így, mert egy helyen elintézheti az összes problémáját a gépével kapcsolatban. A dobozos Winnel ellátott konfignál viszont mivel a Windows külön lett véve a géphez, már megoszlik ez a felelősség. Ekkor lép be a Microsoft a képbe, mint supportáló fél. Ez így működik, el kell fogadni. Vitatkozni lehet azon, hogy ez most jó vagy sem, olyan szempontból mndenképp jó, hogy egységsugarú átlaguser nem lesz összezavarva, hogy baj esetén hova kell fordulni, megkeresi a gép gyártóját és kész - egy helyen el van intézve minden.
  • Epikurosz
    #218
    ..és ne mondd azt, hogy az oem ingyen van, mert többe került, mint a vas.
  • Epikurosz
    #217
    Még mindig nem érted, ugye?

    Az MS hogy engedheti meg magának, hogy a termékkéért másra hárítsa a támogatást?
    eladni dobozban olcsóbban, aztán szarni rá.

    Akkor már tényleg egészségesebb a Linux-világ elve: tiéd lehet ingyért, de nincs szuport; vagy fizetsz - az MS árainak kb. felét! - és kapsz szuportot. Tiszta sor.
  • sathinel
    #216
    Figyu. Ha így gondolod akkor ne beszélj a linux-ról. még csak meg sem említsd. Olyanok telepítenek benne akiknek fingjuk sincs a gépekhez. Next-next-next, vagy ubuntu how-to oldalak copy-paste és mennek a cuccok. Nem játékok, nem autocad vagy más durva progik amiket mondtál csak eleve firefox addonok, stb. Ha ezt nem tudod megcsinálni akkor kevesebbet tudsz mint egy 1 bites user.

    Ne vedd sértésnek nem annak szántam de ez tény úgylátom. Mikor olyanok feltelepítenek ilyesmiket akik elsőnek látnak linux-ot, és win-en is max levelezés, msn, videónézés, zenehallgatás volt a legtöbb amit csináltak.

    Én wint használok játszani, de sokszor kipróbáltam linuxokat. Ha amit leírtál szerinted nehéz akkor ne foglalkozz IT-vel mert semmi érzéked hozzá. Max használni tudod a böngészőt.
  • Gabo
    #215
    Akkor, ha nem is vetted a fáradtságot magadnak, hogy utánajárj bárminek is, milyen alapon nyilatkozol a linuxról? És milyen alapon minősíted a rendszert? (Ugyan ezt a kérdést azt hiszem sokaknak fel lehetne még tenni...)
    A te gondolkodás módodat követve akkor az összes repülőgép egy rakás ócskavas és aki pilótának készül az mind idióta, mert te nem tudod hogyan kell repülőt vezetni.
  • SityiSXT
    #214
    Vágom én: Lefikkantod az MS supportot, mert a HW-hibádnál nem segítettek, illetve csak feketén. A karosszérialakatos meg javítsa meg a subwoofered, a péknél meg adjanak neked fél kiló marhafelsálat, világos. "Te nyuszika, már megint nincs rajtad sapka..."

    A számítógéptől elpofátlanodtak egy picit az emberek. Rengetegen nem akarják felfogni (pedig képesek lennének rá), hogy ez egy komplex rendszer és a hibakeresés sem olyan egyszerű. Ha nem fut egy program, az lehet a program hibája, lehet az OS hibája, de akár HW hiba is. Persze szidni mindenért a Microsoftot kell, mert ő a legnagyobb; lásd a RealPlayer mekkora egy ipari hulladék, Vantulok mégis az MS-t hibáztatja érte.
  • dilofekete
    #213
    Aki verekszik,annak hiányzik eggy kereke és neten biztosan nem tudná végigolvasni a társalgásokat, mert képtelen lenne rá.
    A kocsmai verekedések inkább a szórakozási szokások miatt keletkezik. A többi meg mindig az egyén hülyesége.
  • Epikurosz
    #212
    Fejed van? Szerintem nincs, mert nem rabolnád az időm.
    Utálok magyarázgatni, azt szeretem, ha az emberek vágják a dolgokat, pláne, ha előtte nekik leírták 1x.
  • mrphoenix
    #211
    Sziasztok! Ajánlom mindenkinek, aki kezdő szinten szeretné elsajátítani a Linux otthoni használatát, valamint a profik is tanulhatnak egy-két jó fogást:

    Kattints ide!
  • kakateve
    #210
    Azért, mert egy hétig kénytelen voltam használni, akkor meg is kell tanulnom?? Szó se róla, átböngésztem volna, de ragaszkodom saját programjaimhoz, ahhoz pedig végképp, hogy mindegyik probléma mentesen fusson. A Linux ezt nem tudta nekem biztosítani.
    De biztos én vagyok a hülye, hogy ezek után nem akartam még azzal is fecsérelni az időt, hogy tanulgassam, mit, hogyan. Windows-on tökéletesen futnak a programjaim, nem fogok szarakodni a Linux-szal, hogy valami elinduljon rajta.
    Másfelől, ha Windows-t akarok használni, mert szeretem, és könnyen kezelhető. Mert, ha te pudingot akarsz enni, akkor megelégszel a szalonnával??

    Könyörgöm, hagyjuk már a hülyeséget. Nem én vagyok a hülye, mert a Linux használhatatlan arra, amire én használni szeretném. Virtualbox-ban futó XP meg maga a röhej. Mert biztos nem azért van ez az opció, mert a Linux hű de jó, meg minden megy rajta.
  • Gabo
    #209
    Minden kocsmai verekedés azzal kezdődik, hogy a másik fél visszaüt.
    És igen is számít a stílus és a szalonképesség. Mert pont, hogy egyesek stílusa az, ami kiprovokálja a másik fél hasonló megnyilvánulásait. Ez az amin többeknek el kellene gondolkodnia.
    Lehet érvekkel, ellenérvekkel értelmesen ütköztetni véleményeket. Anélkül, hogy a kocsmatöltelékek szintjére süllyedne bárki is.
    Persze tudom, a mai világban nem is kell megadni a minimális tiszteletet egy másik embernek, pláne nem a neten...
  • who am I 7
    #208
    "Mert hallotta, hogy valaki már találkozott olyannal, aki látott már olyat, és az egész biztos, hogy úgy is van...)"

    Ez az én esetemben KONKRÉTAN, HÜLYESÉG.Mert én utánanéztem, tudom, h nincs alternatíva dolgoknak ennyi.Én nem a levegőbe puffogtatok.Ha lenne egyébként, lehet áttérnék, de nem kényszerít senki, és nagyon jól elvagyok, nem az életcélom az OPrencer.Csak egy eszköz.Az én "szalonképességem" nagyjából teljesen mindegy, mert ezt a rencert az emberek 99%ka használja, én senkit nem akarok meggyőzni semmiről, ezzel kapcsolatban..csak, h unalmas a folytonos vita a semmiről.
    (ahhoz képest egyébként, h 1% -os a oprencer tábor, sokkal több fos a win fikázást látok mint a 99%-os wintábortól fos a linuxozást.Van fos a linuxozás is, de ált. nem a win oldalról kezdődik.érdekes, másrészt nem reprezentatív, mert nyilván nem járom be az egész netet, csak egy nagyon kicsi töredékét, de akkor is érdekes.na mind1)
  • Gabo
    #207
    Miért, szerinted a víz tehet arról, hogy a kacsa nem akart megtanulni úszni?
    Mennyi időt fektettél abba, hogy rájöjj hogyan lehet testre szabni a rendszert, ami elé leültél? Mennyi időt fektettél abba, hogy kiderítsd hogy az általad hiányolt alkalmazásoknak milyen alternatívái vannak? De gondolom, amikor leülsz egy játék elé, amelyiknek nem esik kézre a billentyűzet kiosztása, akkor szintén a játék a hülye és nem veled van a gond, hogy meg se próbálod átállítani a te ízlésednek megfelelően.
    Tudod ez egy alapvető probléma sok emberrel. Amikor valami nem úgy működik, mint ahogy elvárják, akkor biztos, hogy azzal a dologgal van a probléma és nem velük. Lehet, hogy nem kellene mindent élből hárítani, hanem talán kicsit nyitottabbnak kéne lenni az új dolgok irányába. Persze mit is várunk el egy olyan világban, ahol a használati utasításba bele kell írni, hogy a mikroban nem lehet macskát szárítani, mert megdöglik...
    Persze biztosan én látom ismét rosszul a dolgokat. Hiszen biztos a víz a hibás abban, hogy a kacsa nem tudja hogyan kell a lábaival tempózni.
  • dilofekete
    #206
    Én most fogom még csak feltenni a win7-et, mert agusztus 20. a után nem lesz már.
  • Gabo
    #205
    Parttalan vita? Igen. Mert aki nem akar megismerni valami mást, mint amit eddig ismert, az soha nem fog megismerni semmi újat. Ezzel önmagában még nem is lenne baj, ez elvégre csak az ő nyomora. A gond ott van, amikor szűk ismeretei alapján állít hatalmas meggyőződéssel olyan dolgokat, amiről halovány benyomása sincs. (Mert hallotta, hogy valaki már találkozott olyannal, aki látott már olyat, és az egész biztos, hogy úgy is van...)
    Mindezzel pedig elbizonytalanít és félrevezet másokat, akikben esetleg még él valami halovány szikrája az érdeklődésnek vagy annak, hogy bővítse ismereteit. És most teljesen mindegy, hogy melyik "oldalon" áll. Mert lehet szó winről, linuxról, gimpről, psről, intelről, amdről, bármiről.

    És még valami. A te (és nem csak a te) stílusod sem éppen szalonképes. Szerinted milyen képet lehet így kialakítani arról az "oldalról" amit "képviselsz"? És szerinted ezek után hogyan várhatod el, hogy a "másik oldal" normálisan viselkedjen?
  • dilofekete
    #204
    ja és persze új élményt nyújtana a házimozis nagy képernyős tengerparti filingnek.
  • dilofekete
    #203
    A forgó részt meg áthidalja majd az optika. Tuning lenne.
  • dilofekete
    #202
    Jó sok videó kártya elférne benne.
  • dilofekete
    #201
    Én régen el sem tudtam volna képzelni, hogy eggy dobozkát cipelek magammal, mert annyira szokatlanak tűnt, mintha eggy állványos ventilátorral közlekednék az utcákon, úgy hogy még forog is folyamatosan. Akkor még gyerek voltam. Most meg már az tetszene, ha a ventilátor lapokra lenne integrálva a pc. A kocsikban jól elbújhatna a levegő forgatóban. A szobában meg a légkondit is helyettesíthetné, olyan nagyon nagy lenne.
  • sathinel
    #200
    Én nagyon nem vagyok linux guru csak használgattam és nézegettem. Az hogy msn-el tudsz kommunikálni alapból települ ha jól tudom aMSN, vagy más. Levelező progi is van ha már le akarod tölteni.
    Gmail notifier Ezeket nekem sikerült igen gyors belőnöm pedig csak ritkán használtam eddig linux-ot. Ubuntu alatt annyira könnyű még parancssorban is installálni, és utánnanézni how-to oldalain hogy kb 1-2 perc volt megcsinálni szinte bármit ha tudod hogy keress.

    Download manager meg van sokféle firefoxban is. pl én downloadhelpert használok. És ha nagyon akarod még át is convertálja olyan formátumba amibe szeretnéd.

    Ja firefox addon:
    Youtube is tele ilyen videókkal mit hogy kell. gmail notifier
  • SityiSXT
    #199
    Akkor miért írod le az MS supportot, ha nem is náluk volt a hiba?
  • Epikurosz
    #198
    Amióta notebookozom, nincs szükségem semmire, sem szupportra, sem súgóra. Én profi felhasználó vagyok, az XP-m fagyogatott le a videokártya miatt.
    Annak a szépreményű MS-es támogató srácnak el is magyaráztam, hogy videodriver hibája miatt nem szabadna összeomlania a rendszernek. (Akkor még azt hittem, hogy a driver a hunyó, nem maga a kártya.)
    És győzködtem, hogy rá kellene venni az MS-t, hogy csináljanak egy alap kernelt, amely akkor is talpon marad, ha minden kötél szakad. Volt foganatja, mert a javaslatom lényegében a Vista 7-ben megvalósult. Volt is erről cikk!

    A lefagyásoknak banális oka volt: az AGP kártyám a ventillátor által keltett rezgések és a rugdosások miatt időszakosan kilazult a helyéről, és emiatt lefagyott az egész rendszer ("kék halál").
    Aztán odahorganyoztam a kártyát a kerethez. Utána nem volt gond a nyavalyással.

    Az egész asztali PC egy elhibázott architektúra. Bumfordi csatlakozók, kártyák, buszok stb.

    Pedig azok a kiba... mérnökök tudnának olyan megoldásokat kidolgozni, amikor szépen bekattintasz egy méretre is kisebb eszközt a kisebb, elcsúszás esetén is érintkező, vagy nem elcsúszó aljzatba, és valami kis retesszel rögzíted, hogy akár földrengést is kibírjon az egész. Nem kerülne többe, egyszerűen gányolás, elavult technika az egész asztali PC ipar. A notebookoknál már jobb a helyzet.
  • SityiSXT
    #197
    Akkor most elővesszük a jó öreg autós párhuzamot:
    Adva van egy Lepo Artsa személygépjármű, garis, márkakereskedőtől véve. Az elektronikai rendszer Schob gyártmányú. Elromlik valami elekrtomos a kocsiban, mit csinálsz vele? Eltolod a legközelebbi márkaszervízbe? Vered az asztalt a Lepo-nál? Vagy mész a Schob-hoz? Vagy megkéred Taki bá'-t a Szomszéd(ok)ból, hogy hegessze már meg? Gyártótól függ, ki milyen supportot ad. Sőt, a márkaszervíz, a márkakereskedő is becsődölhet, míg a gyár nem, akkor mi van?

    Emellett használtad már a súgót (tudod, RTFM és társai)? Talán nem véletlen, hogy a Vistában már olnine a súgó, hogy naprakész információi legyenek.
  • who am I 7
    #196
    Én qvára nem erőlködök, csak probáltam megérteni a linux szektásakat, h minek istenítik és minek tukmálják, ha két különböző cél csoport (és hogy lenne jobb, hogy tudnának több vevőt elérni, ezért példálóztam azzal)...Egy júzer aki csak a powert ismeri meg a nagy "E" betűt, az nem fog linuxal gec*zni (lányok meg végképp).Az össz júzerekből ezek rengeteget kitesznek, a vér júzerek meg használnak vagy linuxot vagy win 7-et.A munkámhoz a winkell, mert különböző pláginek és applikációk az életbe nem lesznek linuxra.
    Szóval itt ált. mindig csak két szűk réteg között megy a marakodás és sztem uncsi.A wint is tökéletesen lehet használni, ha nem szemeteli szarrá a rencert, nem látogat minden szart ésatöbbi.Az meg hogy a picipuha kiket figyel meg miket, ez huszadrangú, hiszen ha már behívsz egy böngészőt onnantól figyelve vagy, AKÁR.Szóval ez ilyen meddő és fölösleges vita..gondolom én.Aztán lehet valakiknek fizetnek ezért...mind1 melyik oldalról.
    A szoftvereseknek meg úgyis a nagy cégekből jön be a nagyobb lé...
  • kakateve
    #195
    Netezés nálunk annyit tesz: Firefox, MSN, Gmail Notifier, IDM.
    Egyedül a Firefox ment fel hibátlanul. Na anyámnak meg pont ez nem tetszett.
    Meg úgy alapból az egész, ahogy kinézett, nem volt vele elégedett. Ennyi!
  • kakateve
    #194
    Azért, mert nem feküdt kézre, és egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet, miért lennék hülye??
  • sathinel
    #193
    Azért érdekes hogy azt mondod anyád nem tudta használni. firefox ikon és onnantól ugyanaz mint win-en. Vagy nem értem hogy mit nem tud használni. Egérműködés, billentyűkiosztás ugyanaz. Aki csak netezésre használna az ugyanúgy használhatja mint az osx-et, wint. Talán annyi a különbség hogy bejelentkezésnél nevet, jelszót kér. ???
  • Epikurosz
    #192
    1ébként nem mindegy.
  • Gabo
    #191
    Attól, hogy a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye...
  • kakateve
    #190
    Ezt a hozzáállást, Istenkém!
    Most nem tökmindegy, hogy valaki Windows XP/Vista/7 alól netezik és nem Linux alól? Pl. A Win7 sokkal gyorsabb, mint az XP/Vista. Ez már alapból egy plusz a Win7 javára, hogy érdemes váltani.
    Családban apám egyedül ilyen (Vantulok szemlélettel megáldott) elvakult Linux rajongó. Nem kell mondanom, mikor rákezd a mondókájára, hogy A Linux, mert a Linux... bezony mindketten egymásra nézünk, s legszívesebben jobbról, balról megcsapkodnánk.
    Mindenki nagyfiú/nagylány, hogy eldöntse, mit akar és mit nem. Anyám pl. csak netezésre használja a gépét, mégis, mikor apám suttyomban feltette a Linuxot, majdnem szívinfarktust kapott, mert egyszerűen nem tudta kezelni. Érdekes módon a Windows 7 rögtön kezére állt...

    Mivel nálam a játék & Film & netezés van előtérben, így nálam számításba se jöhet a Linux. Én nem fogok mindenféle programokat levadászni, hogy valami egyáltalán elinduljon.
    Májusban volt egy "fekete hét" amikor rá voltam kényszerülve, hogy Linuxot használjak. Az enyémben kifingott a táp, addig apám gépét használtam, persze mi lenne más rajta, mint Linux. De csak Linux. Nem kell mondanom, hogy a programjaim több, mint a fele nem ment (!) amitől legszívesebben falnak mehettem volna.
    Ezen felül a teljes operációs rendszer egyáltalán nem feküdt kézre, átláthatatlan, értelmet, komplikált... És ezt úgy mondom, hogy 7 napi napi 5-6 órát "kellett" használnom.
  • Epikurosz
    #189
    Egyébként, egyik alkalommal, egy MS támogató srác segített nekem, de csak suttyomban, feketén, pult alatt. De a jellemző az, hogy akinek OEM-je van, az keressen támogatást a fórumokon. Dettó ugyanaz, mint a Linux.

    AKKOR MIRŐL BESZÉLÜNK?
  • sathinel
    #188
    Mindegy hogy pár kocka mit gondol a linuxról vagy winről. Az eladások, és az átlag 1 bites userek döntik el hogy merre tovább.

    Mostanság egyre több notebook, laptop, telefon, media center jön ki linux-al mert veszik. Ha nem vennék nem adna a T-mobile, Asus, stb gyártók linux-os gépeket.

    XBMC ez is opensource és osx, win-en is megy.
  • Epikurosz
    #187
    Porhintés a szembe.
    A forgalmazó nem érthet annyira a szofthoz, mint a fejlesztő. Ráadásul, felszívódhat, felszámolhatják.
  • SityiSXT
    #186
    Idézet a support.microsoft.com oldalról: "A számítógéphez gyárilag mellékelt szoftverekhez elsősorban a számítógépgyártó vagy -értékesítő hivatott támogatást nyújtani. A hivatkozott lapon megtalálhatja a nagyobb gyártók és értékesítők kapcsolatfelvételi adatait."
  • gothmog
    #185
    Azért csak ésszel. Előtte biztonsági mentés meg ilyenek.
  • Epikurosz
    #184
    (Nem kellett volna felmennem a Scriptum.hu-ra... Most, hogy megtudtam, hogy müxik a szótáruk a Linuxon is, nagyon megjött az önbizalmam. KicsiPuha sucks! )
  • Epikurosz
    #183
    Apropó, létezik Live blackPanther? mert amilyen dühös most vagyok, azonnal ki fogom próbálni.
  • Epikurosz
    #182
    Re: a Windows híres támogatása

    Nekem van két legális Windows-om: egy XP és egy Vista.
    A gond az velük, hogy mindkettő OEM, nem dobozos, így a műszaki támogatás nem jár velük. A Vista-t egyébként (Home Professional) 30.000 ft-ért vettem, plusz az Office 2003, ami szintén OEM, került kb. 85.000 forintba. Az XP árára nem emlékszem, az is valahol 30.000 ft körül volt.
    Tahát, én egy legális Windows felhasználó vagyok, a szoftvereket aktiváltam, a frissítés a netről rendesen működik, DE AZ A KIBASZOTT MŰSZAKI TÁMOGATÁS NEM JÁR NEKEM, és persze a magyarországi otthoni Windows felhasználók többségének sem, mert ritka az, aki dobozos vindózt vásárol. Diszkrimináció a javából! Hát akkor csoda-e, hogy félrekacsintgatok, szeretnék váltani valami másra?

    Mert ha van 2 kibaszott szoftver, egyikhez sem jár műszaki támogatás, az egyik ingyért van, a mások súlyos tízezrekért, AKKOR HÜLYE LENNÉK TÁMOGATNI A KIZSÁKMÁNYOLÓKAT? Azért, hogy majd Bill Gates - ahogy ígérte - az összeharácsolt 26 milliár dolláros vagyonának a felét szétossza az afrikai szegények között? Milyen jólelkű az én pénzemből....
    Akkor miért nem adta inkább féláron a kiba... szoftvereit, hogy több pénz maradjon nálam, majd én eldöntöttem volna, hogy kinek akarok a megmaradt pénzből jótékonykodni.

    Remélem világos voltam!
  • Cat 02 #181
    Tehát ha valaki naponta netezik fél órát mást nem is csinál, annak Windows 7 kell grafikus elemmekkel, nem pedig egy sima Linux ? Hülye kockák -.-
  • dilofekete
    #180

    Ugye, hogy a Linux a lány?