74
  • alien47
    #34
    Sok ismertető nincs benne. Laharapta saját lábát a hűtőbe reked fiú. A cikkek itt is kezdik megütni a bulvár sajtó szinvonalát.

    ......
  • alien47
    #33
    Sirály. Igaz ha ezt megépítik bezárhat az összes nagy repülőgép gyár+alkatrész ellátó üzem stb. Nem kell fele ennyi alkalmazott a repterekre. Nincs nagy gazdasági kihatása a dolognak. Jó példa South Park egyik része, Mr Garison kifejlesztette AZT hahahahaha
  • Alfa Of NS
    #32
    Nem lesz ebből semmi.
  • Sir Quno Jedi
    #31
    Nodehátkérem a légköri páratartalmánál jobban nem sok minden nyeli szívesebben el a lájzer energiáját (tán az élő szövet, mert az is nyeli)!!! Ezé nem jó fegyó légkörben a lézerpityu!
  • Epikurosz
    #30
    OFF (megint, bocs)
    Van egy jó hírem:
    A sepsiszentgyörgyi Szerző Péter, a Székely Mikó Kollégium diákja első helyezést ért el a nemzetközi fizika-diákolimpián Mexikóban. A tizenkettedikes székelyföldi diák 70 nemzet 300 diákjával mérte össze tudását, legnagyobb örömünkre fantasztikus eredménnyel.
  • Gamecube86
    #29
    Értem, kíváncsi lennék a nap energiáját miért nem hasznosítják amolyan pluszként,
    valahogy úgy ahogy a naperőműveknél.
  • fade2black
    #28
    és erről ők nem tudnak és olyan hülyék, hogy evvel akarnak műholdat fellőni...
  • Gaboca76
    #27
    Csak egy eröseb lézer kel meg egy anyag ami a höt elbirja!
  • Gamecube86
    #26
    Tulajdonképpen mi a para tárgya?
    Nem elég erős a zseblámpájuk hogy csak 70 méterre futja?
  • kvp
    #25
    A meghajtas lenye az, hogy a lezerrel meglovik a jarmu aljat. Ettol az nagyon meleg lesz, ami felmelegiti az alatta talalhato levegot. A forro levego nagyobb nyomasu, mint a hideg, ezert felfele loki a jarmuvet. Ez egeszen addig mukodik, amig van legkor alatta. Nem veletlen, hogy a jelenlegi felelmetes 70 meteres teljesitmeny. Ennel meg egy kozepkori agyu vagy okori katapult is magasabbra visz...
  • harmi2009
    #24
    De jó lenne ha ilyenek lennének a közép iskoláink. :o))
    http://www.rpi.edu
  • Gaboca76
    #23
    Bizony én is látam a rola forgatot filmet egész életre valonak tünt!És nagyon drukolok nekik!
  • Stray
    #22
    Nem úgy működik, ha ez az a technológia, amit korábban hallottam/ láttam dokumentum filmben. Ott valami olyanról volt szó, hogy a földi indítóállomásról lézerrel "lőtték" a makett alját, ami ionizálta a levegőt, vagy mi és ez lökte felfelé a repülő egységet. Bár azt nem értettem, hogy, ha elhagyná a légkört, akkor mit ionizálna, de maga a dolog egész látványos volt és működött. Igaz az a modell kb. 20 centi átmérőjű, ha volt.
  • waterman
    #21
    az a gond, hogy maga a forrás is hasonlóan informatív. egy kép alatti leírás alapján ->talán<- arról van szó, hogy maga elé lő egy csészealj egy lézersugarat és ettől valami hullámok keletkeznek körülötte és uzsgyi repül.
  • Epikurosz
    #20
    Ha egyetértesz ezzel, írd alá te is:
    ingyenes parkolást a villanyautóknak Budapesten!
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Ugyanmá. Gyün a lájzer ottan hátul és beng! :D
  • gere1
    #18
    azert jo hogy egy budos szo sem esik arrol, h tulkeppen mi is ez es hogy mukodik. szuperinformativ cikk...
  • 05lampard
    #17
    "Rensselaer Műszaki Egyetem" - hát ha ez valami állami intézmény (soha nem hallottam róla), akkor a technológiára keresztet vethetünk, mert az ilyen helyeken tanitó tanárok a mi szakközepeink neves oktatóihoz hasonlíthatók. (Bocs a tanítónéniktól/bácsiktól)
  • Sanyix
    #16
    Igen, de remélhetőleg csaknem kerül terroristák kezébe, vagy esetleg pedofilok, hackerek, fájlcserélők, turisták, vagy túróstáskák kezébe.
  • endrev
    #15
    Még mindig homokoznak... :S Csak ez már finomabb szemcsézetű homok...
  • drfaust
    #14
    Az útra rá kell lépni különben nem érjük el a célunk! Lehet, hogy nem ez hozza el a jövő űrutazását, de ha nem próbálják meg nem is fogják tudni, hogy jó úton járnak. Az emberiségnek ki kell lépnie a világűrbe, mert az lesz a következő fejlődési szakasza és a túlélésünk záloga!
  • Nos
    #13
    na de a terroristáknak ezek a dolgok nem problémák, tehát ha ők építik meg a centrifugát . . . .
  • FoodLFG
    #12
    ez jó volt. :DD
  • Sanyix
    #11
    1,21 század gigawatt??? Magasságos!

    Amúgyezzel a centrifugás témával az a probléma, hogy
    1. ember nem bírná ki
    2. minden elégne amit így megpróbálnak kilőni :)
  • brueni
    #10
    biztos kiszámolták az okosok, de van egy csomó kérdés
    magaslégköri szelek eltérítő hatása, vagy követi a lézer azt is...
    nanoműhold, mikroműhold. szerintem meg űrszemét. az lesz mint a wall-e ban...
    2000-szer magasabbra kellene menni, az pedig nem kis szám
    van hozzá anyag ami kibírja ezt a hőhatást?
    mekkora lesz egy pályára állítás villanyszámlája

    ez kb az űrlift kategória. ilyeneket én is ki tudok találni. pl építeni kell egy nagy centrifugát amit egyre gyorsabban pörgetünk, aztán a megfelelő pillanatban elengedjük róla a kabint, ami irányítottan repül marha messzire és ott ejtőernyővel leszáll. ha pedig függőlegesen tesszük ezt, már mehetnek is fölfele a műholdak...
  • blessyou
    #9
    olyanok lesznek a járművek, mint a Jetson családban :D ott is így mentek az impulzus-akármik a kocsi kilógó kis gömbje mögött :D

    Viccet félretéve, én örülök, ha sikerül kidolgozni az alkalmazható technológiát. Főleg, ha az előállítása meg olcsó lenne, é kihívójává válna a kémiai meghajtásnak.
  • Ahoy
    #8
    deröhögök :DD
  • waterman
    #7
    kezdetleges vonósugár:

  • Epikurosz
    #6
    Köszi a hírt Ricsi, ez érdekes volt.
    Ez így elsőre olyan, mint a Star Trek vonósugara.

    u.i.
    Ebbe a szövegbe tedd be a hiányzó J-t:
    "az eddig elvégzett legnagyobb teljesítményű lézer meghaJtási kísérletté lépett elő"
  • bigjoe
    #5
    Sztem működni fog....
  • willcox
    #4
    Ebből sem lesz semmi, csak a "mérföldkövek".
  • The Norberto
    #3
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön!!!
  • pasi29uk
    #2
    Lérer ledes tűzhely s konyhába pár év múlva.
  • drfaust
    #1
    Remélem ez a technológia leválthatja a régen elavult kémiai meghajtást!