74
  • Molnibalage
    #74
    Szerintem ez még nagyon messze van a gyakorlati hasznosítástól.
  • Sanyix
    #73
    Légkörben? lehetetlen.
  • Sanyix
    #72
    hát amit írtál az tényleg gányolás, ugyanis normál esetben nem visszaszólnak hogy kell egy kis meghajtás, hanem pontosan tudják mikor kell, a központban.
  • drfaust
    #71
    Szerintem a földkörüli pályára álltásban van a lényeg. A mostani űrhajók hatalmas rakétafokozatai csak is azt a célt szolgálják, hogy földkörüli pályára állítsák az űrsiklott vagy a műholdakat (de gondolom ezzel tisztában vagytok). Na mármost ha kifejlesztenek egy gazdaságosabb meghajtást ami legyőzi a föld gravitációját, akkor szerintem nyert ügyünk van. Ha ezzel a módszerrel kint vagyunk a világűrben akkor sokkal olcsóban lehetne űrállomásokat vagy gyárakat éppitteni és miénk a világ!
  • Epikurosz
    #70
    /bunkó
  • Frosty01
    #69
    /facepalm
  • Szemjuel
    #68
    de a kémiai hajtóanyagok túlságosan költségesek, és a költséghez mérten nem elég hatékonyak bolygóközi utazásra... mivel ez egy új alternatíva lehetne rá, így minden bizonnyal ennek a lehetőségét is vizsgálják! szóval ez most nem jött be!
  • Inquisitor
    #67
    Nem volna egyszerűbb egy normális mágneses gyorsítót használni?
  • B0nFire
    #66
    "A sugárzott energia meghajtás teljesen rutinszerűvé tehetné a Föld körüli pályán történő utazást. (...)A lézermeghajtási kísérletek az 1 és 10 kilogramm között mozgó, úgynevezett nanoműholdak, valamint a nagyobb 10-100 kilogramm közötti mikroműholdak alacsony földkörüli pályára juttatásában is fontos szerepet játszhatnak." - A cikkben szó nincs arról, hogy bolygóközi, netán csillagközi utazásra akarják használni.
  • Szemjuel
    #65
    nah de miért kérne a mars közelében több póvert, ha megvannak a megfelelő képletek annak kiszámítására, hogy mikor mennyi energia szükséges az út megtételéhez? :)
    én inkább arra lennék kíváncsi, hogy a marsról hogy száll fel? xD eljutni még úgy ahogy okés... de vissza? :D hogy lövik az alját a lézerrel, ha felénk kell jönnie?
    magyarán ez csak a föld körüli pályára állításra lesz alkalmas véleményem szerint..
  • Epikurosz
    #64
    na, átgondoltam, gagyi ez az egész lézeres űrmeghajtás.
    Kis távolságokon esetleg jó valamire, de nagy távokon nulla. gondolj bele, a mars közelében visszaszól a földi központak, hogy kérek egy kis meghajtást, és 40 perc múlva megkapja a löketet - már ha eltalálják.
    kínai gagyi gányolás.
  • Szemjuel
    #63
    pont ma volt a discovery-n a lézerhajtás :D nem olvasom vissza ki mit írt, de úgy mondták, hogy periodikusan lövik az 'űrhajó' alját, ami egy különlegesen kiképzett kúp forma, és a keletkezett hő hajtja előre. és ez az űrben is működik.
    lehet feleslegesen írtam le, de tényleg nincs kedvem visszaolvasni :D
  • Epikurosz
    #62
    OFF
    Ne rabold az időm!
  • B0nFire
    #61
    Látod, pont erről beszélek. Ha az első meg az utolsó mondatod kimaradt volna, talán még a többi mondanivalódnak (megmagyarázásnak) is lett volna értelme.

    Most egy ilyen flémre mit mondjak? Azt, hogy bunkó, aki mondja, vagy hasonló homokozóba illő megjegyzéseket?
  • blessyou
    #60
    Igen, meg amikor az Enterprise átlépi a fénysebességet, az is fényrobbanás :D
  • blessyou
    #59
    A lényeg: a fókuszált nagy teljesítményű lézer felforrósítja a levegőt (vagy a gázt), ami a hirtelen hő hatására hirtelen tágul ki. olyan az egésaz, mint egy robbanás. A dolog impulzusüzenben működik, azaz egy rövid időre megvillantják a fényt, bekövetkezik a tágulás, az meglöki a szerkezetet, ami arrébb mozdul, és ott újra megvillantják, újra robban...

    itt pedig láthatóak a kilövések olyan 1:50 körültől.

  • blessyou
    #58
    Egyébként igen, visznek magukkal gázt ha űrbe mennek, ugyanis valóban a nagy hő hatására hirtelen kitáguló gáz löki meg a szerkezetet.

    "In space, a lightcraft would need to provide this gas itself from onboard tanks or from an ablative solid." /Wikipedia/

  • Epikurosz
    #57
    OFF
    Ja, és én még mindig hús-vér ember vagyok, nem fórumozó robot. Ha épp jó kedvem van, akkor jókat írok, ha meg rossz kedvem van, akkor bunkózok.
    (Senki kedvéért nem fogok megváltozni! Persze, jószántamból folyamatosan fejlődöm. Na. bumm!)
    Take it or leave it!
    (Magyarul kb.: Alku nélkül!)
  • Talgi
    #56
    Jó lenne, ha ebben és hasonló cikkekben bővebben írnának a működési elvről, egyéb részletekről, körülményekről, stb. Szerintem sokakat érdekelne.
  • Epikurosz
    #55
    Te egy kis bunkó vagy.
    Én ha valamit nem értek, akkor rákérdezek. Ha engem kérdeznek, akkor meg válaszolok. Terminológiai kérdésekben nem szoktam lehülyézni valakit, mert az nálam annyira nem fontos, hanem, amikor erkölcsi aggályaim vannak.
    A géprombolást természetesn ismerem, valamikor régen biztos a luddita szó is megvolt, mint ezt leíró idegen szó, de nem emlékeztem rá, ezért megkérdeztem.
    Erre jösz a ledorongolással, hogy mivel nem ismerem ezt a szót, egyéb hozzászólásaim is biztosan nem érnek semmit. Ezt most megfejeled azzal, hogy megsimogatod a buksimat, hogy azért annyira nem vagyok buta.
    Ráadásul, összekevered a poénkodásaim, a komoly hozzászólásaimmal. Nem is kis bunkó vagy te, az a gyanúm, mert máris elvettél az életemből 3 percnyi magyarázgatást.
  • B0nFire
    #54
    Igen, mert jó néhányszor már megpirítottad magad, pedig nem vagy te buta ember, főleg nem tudatlan, csak éppen beleesel abba a hibába, hogy azt hiszed, az a jó, ha valaki mindenhez ért. Nem kell polihisztornak lenni; ha már jó valaki egy dologban, az már dicséretre méltó. Sok okos hsz-edet olvasom, akkor is, ha nem szólok bele, aztán egy bődületes marhasággal lesztornózod a jó pontjaidat. Mint ez az iménti megjegyzésed is. Egyrészt nem neked szólt, hanem #33 alien47-nek, erre lehurrogod úgy, hogy még ráadásul rosszul is írod le. Ezért voltam egy kicsit epés, de te égetted be saját magadat.
  • Epikurosz
    #53
    majd veszek holnap egy korbácsot, és véresre verem a hátam.
  • reaper4
    #52
    nem .nem ez viszi előre a fejlődést, de ha a fejlődés lenne a fontos az embereknek, akkor már rég nem itt járnánk...
  • reaper4
    #51
    mivan? hülye vagy és nem tudod elismerni? :D lol
  • Epikurosz
    #50
    Hű, a mindenit. Oz, a nagy varázsló leégett, ugye? Sikerült találnod rajtam egy kis fogást, és máris megvan a káröröm.
  • Caro
    #49
    Ez sokkal megvalósíthatóbbnak is tűnik, mint az űrlift.
  • Frosty01
    #48
    ez most kb teljesen fölösleges komment volt, pont annyira semmitmondó mint amennyire tudálékos :|
  • B0nFire
    #47
    Lehet, hogy csak meg kéne tanulnod helyesen írni! 2 db "D" és 1 db "T". Luddita, luddisták - kislexikon - Ahhoz képest, hogy ezt nem ismered, elég bátran osztod az észt minden topicban. Nem feltétlen kéne.
  • Epikurosz
    #46
    Ja, így értem. :-)
  • NEXUS6
    #45
    Pedig tényleg van "fényrobbanás" ami olyan mint a hangrobbanás. Amikor egy tárgy úgy lép be egy közegbe , hogy a sebessége nagyobb mint a helyi fénysebesség, akkor egy kúpban fénysugárzás keletkezik ez a Cserenkov sugárzás.
    :DDD
  • Epikurosz
    #44
    luditta?

    Ez nekem nincs benne a szószedetemben...
  • B0nFire
    #43
    "Sirály. Igaz ha ezt megépítik bezárhat az összes nagy repülőgép gyár+alkatrész ellátó üzem stb." - Szeressük a luddita hozzáállást! Az viszi előre a fejlődést, ugyi?
  • Epikurosz
    #42
    Fényrobbanás. Az. Csókolom. Meg egy púp a hátadon.

    A lényeg nem ezen van, okos törpök, hanem az energián. Cuccokat ide-oda mozgatni energiával lehet. Pünkt.

    Megteheted, hogy felpakolsz a hátadra egy benzintartályt, és a benzin elégetésével teszed odébb azt a lusta seggedet, meg a még lustább kobakodat, de megteheted azt, hogy az energiaelőállító rendszert otthon hagyod, és mindig csak annyi energiát küldesz magad után, amennyire szükséged van. Ez olyan, mint a bakkártya! Nem kell buksza, csak egy bankkártya, és ATM, és mehetsz világgá. Na, most már leesett, ugye?

    A lézer kibaszottul jó energiaátvivő - ezt már meg sem említeném. Ne próbálj otthon a kis szar lézeres mutató fényébe belenézni, oksi?!

    Ha energiád van, minden van!
    Az, hogy az energiát a repcsidben vagy az űrcsidben hogyan hasznosítod, az már a te dolgod, nem fogom elmagyarázni ezt is neked. Na, jónapot!
  • Gabe Dearborne
    #41
    Csak WARPjátok ki a végét.
  • Sanyix
    #40
    csillagkirobbanás fényáradás
  • moikboy
    #39
    Berobbannak a fotonok? :D Ez érdekes, mesélj még erről.
  • mcsaba
    #38
    Szerintem te nem jól tudod hogy is müködik ez a dolog, nem mintha én olyan jártas volnék benne de láttam egy dokumentumfilmet amiben mást mondtak. A dokfilmben úgy magyarázták hogy egy nagyon erős és nagy átmérőjű lézer sugarat irányítanak az ürhajó aljára és az ürhajó alján lévő tükrök úgy fókuszálnak hogy a vastag lézersugár egy nagyon kicsi pár mikrométer nagyságú pontba fókuszálódik, amitől egy "fényrobbanás" jön létre. A "fényyrobbanás" a fényben lévő fotonok (vagy mik neem emlékszem pontosan) robbannak be a nagyok kishelyre besürített nagyon nagy energia miatt és semmi köze nincs a robbanásnak a levegőhöz, vagyis az ürben is müködik. Ha meleg levegő játszaná a szerepet nem lenne több mint egy szimpla hőlégballon csak ballon nélkül. És ha ténleg úgy müködik a dolog ahogy irtam (én nem értek hozzá csak azt irtam le amit egy dokfilmben láttam) akkor szerintem megoldható lenne egy olyan ürhajó aminek a hátán lenne egy parabola féleség ami körül lenne egy csomó lézerágyú amik egy apró pontba sugároznának és az igy keletkezett "fényrobbanás" hajtaná az ürhajót, a lézerek meg egy atomerőmüről müködnének. Szerintem megvalósítható lenne csak pénz kell hozzá meg akarat, de sajnos most eggyik sincs, mert inkbb a háborúznak.
  • netperformer
    #37
    http://www.youtube.com/watch?v=LAdj6vpYppA
  • alien47
    #36
    És mit csinál a világürben?
    Ott nincs levegő. Azt is visznek magukkal?

    Ebben az esetben nem sokban különbözik a kémiai anyagokat használó hajtóművektől.(itt is kell üzemanyagot cipelni)

    Elszakadhatnának ettől a gondolkodás módtól. Ideje lenne valami Star Trek féle irányba elindulniuk. Messze még a fénysebesség 10 x -e :))))


  • brueni
    #35
    pontosabban olyan formájú a cucc alja, hogy egy pontba fókuszálva, ott felrobbantja a levegőt maga alatt és ez a lökés dobja egyre feljebb a cuccost. az egész pulzálva halad fölfelé, kb 10 lövés per mperccel. legalább is a 99-es makettnél így volt...