109
  • Skynet85
    #2
    Valaki bannolja már ki innen pls, tom én vagyok a hülye, hogy elolvasom amit ír de komolyan fizikai fájdalmat okoz a hülyeségével.

    Nevedhez hű Tulok barátom menjé szépen vissza azt barkácsoljad a linuxos Isten kiráy zsír géped btw no offens én is használtam linuxot és amire kelett jó volt.
  • BlackRose
    #3
    http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8

    http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10

  • Benedekco
    #4
    nomeg a DX11 is segít abban, hogy az XP-ről váltók inkább a 7 mellett döntsenek ne linux mellett, de ezek "csak" home user-ek az igazi dohány a nagy cégekben van... sztem kellene csinálniuk minimal edition-t is amiben nincs rizsa, csak az alap oprednszer és egy két alap, de minden design-tól és sallangtól mentes lenne... hogy végre az XP-seket is át tudják csábítani az újra, de mind1... sztem Én maradok az XP-nél még jó darabig, aztán ha váltani kell akkor majd kap egy tesztet a 7 és utána eldöl minden.... Linux vagy 7...
  • Ravkin
    #5
  • WoodrowWilson
    #7
    Nem tudom jól látható-e az 1,05%-os részvétele a Linuxnak, nem is tudom hány évvel a megjelenése után. Pofám leszakad, és még itt nyomják a linuxhuszárok, hogy így meg úgy, meg hogy "szerintük" hűde milyen jó OS... Érdekes, a trójai Vista 17-szer jobban produkál, mint a csodálatos Pingvin.
  • zola2000
    #8
    1.:Gamelni 5 évente egyszer megvásárolt fix célhardveren (egyszóval konzolon) szerintem gazdaságosabb, ha az ember angliából rendel játékot, ha warezol akkor meg főleg :)

    2.: szétk*rtad az oldalt ezzel.

    3.: hol a fenében olvastad ezt a trójai dolgot? Én csak azt olvastam, hogy egy hónapig megfigyeltek egy windows vistás gépet, és egy fia üzenetet sem küldött sehova, ami nem a böngészés része volt, figyelték automatikus frissítésnél is, ott sem küldött, szal...
  • Szefmester
    #9
    "nem beszélve hogy a hekk programok túlnyomó része KIZÁRÓLAG linuxon fut."

    nem szeretem a hekket..akkor inkább egy jó kis steak..
  • BlackRose
    #11
    "hol a fenében olvastad ezt a trójai dolgot?"

    átnézte a Vista forráskódját :) - a shared source program keretében hozzáfért - és ott volt, hogy:

    if (current_user != microsoft_mercenary) SendSuperSecretLog2Microsoft();

  • BlackRose
    #12
    Vantulok, mielőtt megmutatnád mennyire halvány gőzöd sincs a kód biztonságáról, a következő cikket elolvashatnád:

    http://blogs.msdn.com/sdl/archive/2009/07/28/atl-ms09-035-and-the-sdl.aspx

    Remélem ezek után világos lesz neked is, hogy milyen apróságokon múlik a biztonság és, hogy a fejlesztők nem szupermenek.

    És ez OS-től független dolog. Fogd fel, minden nagyobb program tele van bugokkal és biztonsági résekkel (mindegy, hogy ki fejlesztette), van amit megtalálnak van amit soha, van amit érdemes javítani van amit nem (mert a javítás költsége NEM 0 és van eset amikor ezt az erőforrást jobb helyen is ki lehet használni), ezért vannak a bugok és biztonsági rések felfedezésük után kategorizálva és javításukra csak egy prioritás vezérelt rendszeren belül kerülhet sor.

    http://www.ubuntulinux.org/usn

    látod? "Get fucking real! Will you?" - George Carlin
  • Chris05
    #13
    Ne felejtsük el, hogy a Windowsnál csak a Vista 17% a globális piacon, a Linuxoknál pedig az ÖSSZES disztribúció együttesen alig lépi át az 1%-ot. Használd barátom! Egészségedre!
  • Icegod
    #14
    Hogy te mekkora barom vagy...
    Hadd kérjek meg mindenkit, hogy ne egy ilyen hülye alapján ítélje meg a Linux felhasználókat - vannak azért normálisak is.

    én is ubuntut használok, mert nincs szükségem DirectX-re, és a munkám miatt sincs szükségem windwosra. Minden egyébre tökéletes (zene, film, kisebb játékok, stb.) - és persze a filozófia - aki megérti, hogy miről szólnak a szavad szoftverek, és a közösségi fejlesztés, az biztos másképp tekint a nyílt rendszerekre.
  • BlackRose
    #15
    Van egy unokatestvérem aki 20 éves, XP-t rüheli, Vistát kb. Vantuloktól 100x jobban rüheli - ez akármennyire is kétséges mégis lehetséges :) - és évek óta Linux, Linux, Linux... aztán kipróbálta a Windows 7 RC-t és azóta Windows 7, Windows 7, Windows 7... na most ha egy ilyen embert akit egyébként én többször is sikertelenül próbáltam a realitásba billenteni beleszeretett a Windows 7-be (ami kinézésre nem is olyan sokban különbözik a Vistától) akkor azt hiszem a Windows 7-re szép jövő vár. Persze meg kell említeni, hogy tényleg fantasztikusan fut, gyors, stabil és funkcionális/praktikus/logikus... persze nem tökéletes, de PC desktopon jobbat nem tapasztalt még senki (és mint aki néha, néha OSX-et is használ, megmerném kockáztatni, hogy az OSX sem nyújt jelenleg többet).

    A Windows 7 egyszerűen HIGHLY RECOMMENDED!
  • BlackRose
    #16
    +1
  • KasztnerTokman
    #17
    Abba a 17%ba beletartozok én is és ha lesz win7ből már tényleg stabil build mert azért nem olyan tökéletes ez még akkor át is térek rá valószinűleg.

    33 éves hiba:
    http://pcforum.hu/hirek/10960/33+eves+hiba+a+Unix+es+BSD+rendszerekben.html
    25 éves hiba:
    http://pcforum.hu/hirek/10904/25+eves+hibat+talaltak+a+BSD-ben.html

    És még linkelhetnék, jah igen hogy mennyire érdemes Linuxot használni:
    "A mostani visszaváltás oka az inkompatibilitás, azaz, hogy a Linux képtelen bizonyos a város számára elengedhetetlen fontosságú szoftver futtatására, illetve, hogy a nyílt forrású operációs rendszer nem tudta felismerni és kezelni a gépek bizonyos hardverelemeit sem." -Cikk linkelve:
    http://pcforum.hu/hirek/10940/Vista-ra+cserelik+vissza+a+Linuxokat+Becsben.html

    "nem beszélve hogy a hekk programok túlnyomó része KIZÁRÓLAG linuxon fut."

    kok
  • DjDano
    #18
    Jaj úgy élvezem én a Linux fanok/anti MS boyok vergődését lálálá :DD

    WINDOWS GLOBAL DOMINANT!
  • semmikozod
    #19
    Mikor értik már meg az emberek, hogy a linux csak egy "buherarendszer"? Desktopra nem való. Össze lehet hozni? Kis kompromisszumokkal igen, de a kérdés az, hogy megéri-e. Van akinek megéri, az biztos boldog vele, de az otthoni felhasználók többségének sosem, SOSEM fogja megérni linuxot használni. Nem csak azért, mert nincsenek driverek, nem csak azért, mert nincsenek windowsos programok rá, hanem mert alapjábavéve nem desktop rendszer.

    Vantulok és egyéb regeid: Légyszíves maradj itt az sg-n, eddig csak a te hülyeségeid miatt olvastam a kommenteket és ezért is regeltem ide. Jó látni, hogy milyen hülyék vannak e világon. :D Szerintem te is csak ezért csinálod. :D
  • Palinko
    #20
    nekem a linkelt cikkek a legnagyobbak :D kábé mintha top10 es sorrendet akarnának felállítani a leghülyébb cikkekből.
  • gkalcso
    #21
    Havi 1 milla vírus és 23000 fertőzött oldal az igazi támadás a windows ellen.
  • B0nFire
    #22
    Én csak arra várok, mikor ereszt már el végre egy amolyan "Matula Lukaski"-féle hsz-t, ami olvasható a büntetőpontlistán, hogy felnyomjam, mint a kúpot. Bannolják újra, addig sem flémel, amíg újra regel. De az is lehet, hogy összegyűjtöm a nickjeit és úgy küldöm egy csokorba a moderátornak, hogy ez mind egy személy, tessenek utána nézni. Ugyanis a szabályzat szerint a flémelés tilos, a multireg ugyancsak.
  • BlackRose
    #23
    Ezek csak ritkán támadják a Windowsot :) inkább az okoska kis usereket... persze igazad van, ez sem elhanyagolható.
  • nedudu
    #24
    És még linkelhetnék, jah igen hogy mennyire érdemes Linuxot használni:
    "A mostani visszaváltás oka az inkompatibilitás, azaz, hogy a Linux képtelen bizonyos a város számára elengedhetetlen fontosságú szoftver futtatására, illetve, hogy a nyílt forrású operációs rendszer nem tudta felismerni és kezelni a gépek bizonyos hardverelemeit sem." -Cikk linkelve:
    http://pcforum.hu/hirek/10940/Vista-ra+cserelik+vissza+a+Linuxokat+Becsben.html

    Itt persze szépen elhallgatod, hogy egy olyan weben futó programot írtak nekik ami csak Internet Explorer alatt megy! Köszönöm leülök magamtól! ;-)
  • Teppik Amon
    #25
    khmmm.. Én egy tökremezei átlag user vagyok és csakis a játékok miatt van még xp a gépemen, semmi másért. Nem kellett küzdenem semmiféle driverrel. Igaz olyan nyomtatót vettem ami megy linux alatt is (előtte megnéztem a neten). Szóval ne tessék általánosítani, köszönömszépen!
  • Epikurosz
    #26
    Bécsi Önkormámnyzat számtech rendszerének adataiból:

    Szoftver

    Oprendszerek:
    OS/390 (ez egy nagygépen fut)
    Linux
    FreeBSD
    AIX
    WINDOWS
    Open VMS

    Adatbázisok:
    ORACLE
    SQL Server
    PostegreSQL
    MySQL
    ADABAS

  • semmikozod
    #27
    "Van akinek megéri, az biztos boldog vele..."
    Ha húsz másik cimborádnak is megéri, az akkor sem változtat a helyzeten.
  • gkalcso
    #28
    A felhasználókat a hozzászólások fertőzik meg :P

    semmikozod: Ha két dologhoz értesz, az több, mint az egy.
  • semmikozod
    #29
    Hűűűhaaa, téényleeeg?
  • Lost Lont
    #30
    Mondjuk azért tévedés ne essék, nem attól lesz jó a Win7, hogy azon fut a DX11, hiszen ezt a készítők döntik el, hogy min fusson, illetve egy teljesen nyílt kódú dolgot ugyebár könnyebb implementálni bármilyen rendszerre. Pl. lehetne reklámozni, hogy na az OpenGL 3.1 meg fut Linuxon meg OSX-en is (persze Windowson is, de a támogatottsága elvileg nem az egekben magaslik), de arra, hogy mennyire "kedves" a MS azzal, hogy az ő rendszerükön fut a DX11 nevű jószág, legjobb ellenpélda az, hogy másik, szintén saját rendszerükre, pl. XP-re, nem írják meg (holott az még egy támogatott oprendszer elvileg) - gondolom ezzel is serkentve az új rendszerre történő váltást. Magyarul ha megírnák arra is, akkor nem jöhetnének fel azzal, hogy ezért válts a hetesre.

    A trójai-mánia gondolom az olyan dolgokból fakad, mint hogy alapból megosztott c:, d:, windows mappa, úgy, hogy még a rendszergazdának sem jelzi ezt, letiltani nem lehet "szolgáltatási" vagy milyen okokból kifolyólag, stb. szóval gondolom nem alaptalan.

    ON: Kíváncsi vagyok, csinál-e majd valami felmérést az MS arról, hogy a Win7 rajtolásánál milyen arányban választották melyik böngészőt (és ha az IE vezetné a listát, az eredményt az Európai izéhozé elé tolhatná).
  • BlackRose
    #32
    XP-nél maradni nem értelmes döntés, aki Linuxon meglehet az legyen meg Linuxon de a valóság az, hogy nagyon kevesen lehetnek meg Linuxon. Én teljesen megértem, hogy valaki Linuxot javasol, de azt nem érthetem meg soha, hogy valaki XP-nél maradást javasoljon. Egyébként nekem semmi hasznom, hogy valaki Windows 7-esre vált vagy sem, fejlesztő vagyok és fejlesztéseim általában Windows Serveren futnak de minden böngészőből "fogyaszthatóak" tehát nekem semmi anyagi hasznom nem származik a dologból, viszont ha tanácsom segít valakinek, hogy egy könyebb, produktívabb és élményteljesebb környezetben találja magát akkor ezt szívesen megteszem. Kritikus értelemel egyszerűen megdönthetetlen az, hogy a Windows 7 sokkal jobb megoldás mint az XP, hogy az XP-nél maradás idővel fájni fog és, hogy csak nagyon ritka esetben lehet a Windows-ot Linuxra váltani desktopon (viszont ott ahol lehet, ott megéri).
  • kakateve
    #33
    Az egyik hírnél (mert hol máshol, ugyebár) ecseteltem ezt a problémát, hogy ő a Windows utálatával, és a vak Linux imádatával nem csak saját maga ellen vívja ki többet ellenszenvét, hanem ez alapján ítélik meg az átlagos, értelmes (mert ő nem az) Linux felhasználót.
    Nem tudom miért érdeke, hogy minden Windows-hoz hírhez benyögi a nyomorék Linuxát, miközben távolról semmi köze nincs a cikkhez, még példaként sem hozható fel a Linux (lásd, böngésző mizéria cikk).
    Módfelett irritál az is, hogy mást próbál komplett hülyének nézni, és azt hiszi, hogy ha nagyobb betűtípust használ, akkor senki se fogja hülyének nézni.

    Ami a legszánalmasabb (azon kívül, hogy minden Windows-szal kapcsolatos hírt Linux fényezésére használ, melyből vita keletkezik), hogy szinte be nem bizonyított, vagy fél igazságokon alapuló dolgokat vesz alapul, hogy fikázza a Windowst, miközben próbálja a Linuxot fikázni.
    Mert ugye, ha valaki leírja, hogy neki bejött a Win7, meg a Vistával se volt gond (nekem pl. nem volt, tetszett is, de lecseréltem Win7-re), akkor rögtön jön a trójai Vistával meg tököm tudja milyen balf*szságokkal.

    Egyetértek abban, hogy ezzel nem csak saját magát, de a Linux felhasználókat is jelentősen lejáratja, mert ugye mindig vannak elvakultak.
    Egyébként én is kívánom neki, hogy ennél nagyobb öröme sose legyen az életben!

    Utólag megjegyezve, pedig nem tudom, hogy itt, az sg.hu-n milyenek a moderálási alapelvek, de máshol az ilyen felhasználókat hozzászólásaikkal együtt kivágják a fenébe.
  • kakateve
    #34
    "Ami a legszánalmasabb (azon kívül, hogy minden Windows-szal kapcsolatos hírt Linux fényezésére használ, melyből vita keletkezik), hogy szinte be nem bizonyított, vagy fél igazságokon alapuló dolgokat vesz alapul, hogy fikázza a Windowst, miközben próbálja a Linuxot *fikázni*."

    *dicsőíteni*

    (késő van, sok volt az alkohol )
  • cateran
    #35
    Mashol a -szerkesztes- funkcio nem fizetos.....ennyit az SG-rol..
  • A1274815
    #38
    "Pl. lehetne reklámozni, hogy na az OpenGL 3.1 meg fut Linuxon meg OSX-en is (persze Windowson is, de a támogatottsága elvileg nem az egekben magaslik), de arra, hogy mennyire "kedves" a MS azzal, ..."

    Nos OpenGL támogatása összeségében MacOS X jelenleg a legjobb, második helyen pedig Windows alatt. Ugyan is az OpenGL támogatottséga erősen a gyártó függvénye. Mondjuk amíg MacOS X alatt ATI/Intel kényszerítve van a rendesebb támogatásra, addig Windows alatt NVidia tisztességes munkát végez, az ATI-nak mostanában sokat javúl az OpenGL támogatása, csak az a fránya Geometry Shadernem akar összejönni, az Intel pedig nevetségesen támogatja. Linux alatt pedig csak az NVidia végez "tisztességesnek" nevezhető munkát.

    "de arra, hogy mennyire "kedves" a MS azzal, hogy az ő rendszerükön fut a DX11 nevű jószág, legjobb ellenpélda az, hogy másik, szintén saját rendszerükre, pl. XP-re, nem írják meg (holott az még egy támogatott oprendszer elvileg) - gondolom ezzel is serkentve az új rendszerre történő váltást."

    XP kernelben nincs rotation buffer támogatás, se GPU multi-threading/multi-tasking támogatás, se watch dog lehetőség, se videó memória virtualizálás sok minden hiányzik ami kell a DX10.x/11-hez. És ne jöjjön itt senki a remekül működő DX10 for XP projekttel, mert pontosan tudom milyen jól működik. A CrySis pedig a bejelentések ellenére nem DX10-es játék csak egy port DX9-ről DX10-re. Rendes DX10.x-es játék az Assassin's Cread, Lost Planet pl.
  • HJ
    #39
    384 MB memóriával nem csodálkozok, hogy nem megy jól a gépeden a Vista.
    De ez nem az oprendszer hibája, hanem egyszerűen túl kevés a ram a normális működéshez. Megjegyzem: XP-hez is karcsú ennyi memória...
  • zola2000
    #40
    XPhez nem, nekem a régi celeron300as gépemen 128megával is normálisan fut, ami nem csoda 2001es oprendszerről van szó.
  • zola2000
    #41
    Mellesleg hogy lett ilyen az xpd? LINKET! :D
  • fu89
    #42
    Marha
    Gondoltam ott lesz az első 3 hozzászóló között, hogy milyen szar a Vista/7, de azt nem, hogy flameléssel kezdi az első hozzászólást. Egyszerűen miért nem tudja megérteni, hogy nem "Fikázzuk a Windowst, mert a Linux 1000x jobb" cikk jelent meg, amire reagálni kell?
    Egyszerűen nem tudja elviselni, hogy nincs igaza. Mellesleg ha válaszol is, csak arra válaszol, amire van kitalált hülyesége, ha bírálat érkezik, mintha meg sem hallotta volna.
    Ja, amúgy Win7et használok, és büszke vagyok rá. Vantulok, nehogy keresztre feszíts!!
  • vttomi
    #43
    és lehet, hogy csak ezen múlt minden, egy rossz első találkozáson, egy kezdeti negatív tapasztalaton... kitudja
  • Sanyix
    #45
    "Rendes DX10.x-es játék az Assassin's Cread, Lost Planet pl."

    Ennyi erővel a stalker:cs is jöhetne ide... mert abban is kb annyi a dx10.1 hogy használja az alfa tesztelt aa-t, és a többi mind dx9-ben is elérhető. Az első rendes dx10.1-es játék inkább a stormrise, meg a battleforge, ami már egészben dx10/10.1 alapra épül.
  • eto demerzel
    #47
    photoshop :D
  • eto demerzel
    #48
    erdekelne hogy milyen animaciokat csinalsz ezen a gepen. es menyi idobe telik. a maya-nak min 2 gb ram kell, 3ds max minim 1 gb, hacsak nem anim8or vagy regebbi verziot hasznalsz. szerintem 99%-ban kamuzol. 1% az a valosag, mivel midnen tortenetnek van alapja.