112
  • Tetsuo
    #72
    tengeralattjarosok 40kg-val?? LOL
  • teddybear
    #71
    Tényleg, minek is próbálom elmagyarázni?

    Az ember nem úgy jár, ahogy te elmesélted. Nem legyőzi, hanem kihasználja a gravitációt.

    Induláskor kissé előredőlve a lábfejünk első harmadába helyezzük a súlypontunkat, majd az egyik lábunkkal előre toljuk a testünket. A másik lábunkat közben kissé megemeljük,csak annyira, hogy ne akadjon be a talajba, és előre toljuk. egy újabb alátámasztási pontot képezve, hogy ne essünk pofára. Miután a súlypontunk ezt az alátámasztási pontot megközelíti, a hátul levő lábunkat kissé begörbítjük, és folyamatos mozdulattal a másik elé helyezzük. Közben a súlypontunk folyamatosan halad előre. Ezt a mozgást ciklikusan ismételve haladunk előre.

    Nem emeljük magasra a lábunkat a gravitáció ellenében, hanem inkább csak 1-2 centi magasságban csúsztatjuk. Főleg vízszintes mozgást végez a lábfejünk.

    Magasra emelni csak akkor szoktuk, ha valami erre kényszerít. Mondjuk mert vastag hótakarón, süppedős homokon, vagy mondjuk lépcsőn megyünk. És aki járt már ilyenen, az tudja hogy ez az ami igazán kimerítő.

    A másik. Akármilyen energiát akarsz elvonni a mozgás közben, az akadályozza azt. Ez az energiamegmaradás törvényéből következik. Ha dinamót használsz a biciklin, akkor nehezebb tekerni. Ha akkut, akkor meg fel kell időnként tölteni. Ha ezt a marhaságot a lábadra szerelik, akkor erővel kell működtetni. Ez meg előbb fáraszt el.

    A cipő meg azért kell, mert elszoktunk a mezítlábas járástól, védeni kell a talpunk.
  • uniu
    #70
    Teddymaci látom szépen beindutál de a hozzászólásod felét nem'tom, h kinek írtad !? Beduinok meg vízvezeték ?
    Ész ? Oh persze, az első durranásnál a mögöttet lévő becsinál és elereszt egy sorozatot...jah, hogy előtte álltál ? Vagy a nagy vadászlázban téged is ellenségnek néz. pech. De visszatérve erre a szóra. Maradjunk annyiban, hogy ez az ami egy mai katonában nem sok van. Az amcsik nem kényszersoroztak és mégis mennyien mentek "harcolni" ?! Aztán aki hazajött -még ha egészben is maradt- az örök életére lelki nyomorék lett és jó eséllyel sohasem fog visszailleszkedni a társadalomba. Hogy megérte! De így biztosan sokat tettek Amerikáért...
    Amit írtál a palesztínekről megint engem igazol: a katonák csak egymást és a többi embert ölik halomra, értelmetlenül.
    Ne a katonaságban/elméletben tegyél a többiekért hanem a való életben!

    De visszatérve a témára! Sztem Epi nagyon jól látja, hogy a cipőtalp sok mozgási energiát nyel el és megy kárba(hővé alakul stb). Nem kell egyből egy Mekk Elek féle cipőre gondolni, egy piezoelektromos(a cikk ezért is írt a korszerű kerámiákról) rendszert észrevétlenül tudna működtetni. Pl vannak futócipők melyek egy LED-et villantanak fel futás közben, "Szigorúan egyforma lépések(et) kényszerít"-ése nélkül.
    Pl ha 38km gyalogolsz az min 950 lépés. Ha 0,5sec villanásokat veszünk alapul akkor egy ilyen gyaloglás után, kb 8 percig világíthatsz egy LED-es lámpával.
    És ez csak egy közönséges futócipő(kb 10 éve láttam ezt a megoldást) volt, semmi hight-tech megoldás.
  • Epikurosz
    #69
    "Nem és nem érted miről van szó."

    Majd te elmagyarázod, te okos.
  • teddybear
    #68
    A kartontalpú cipőt azok adták a katonáknak, akik nyerészkedtek mások nyomorán. Szimplán köztörvényes bűntett volt, de hogy is jön ide?

    A gumitalp egyrészt sokkal olcsóbb a bőrnél, másrészt már nem is gumiból van igazán, hanem több rétegben kiöntött műanyagkeverékekből.

    Egyébként hozod a szokásos műszaki antitalentumod, Nem és nem érted miről van szó.
  • Molnibalage
    #67
    Amen.
  • Epikurosz
    #66
    Egyébként, - csak hogy megmagyarázzam ezt is, mert mindjárt jön egy kis vihogó hülye, hogy minek keverem ide a galíciai meg az isonzói frontot, - úgy, ahogy akkor kartontalpú cipőkben küldték ki a katonáinkat télen a frontra, uyganúgy most is vannak olyanok, akik szerint megkaptuk a gumitalpú cipőt, tehát fogjuk be a pofánkat, ne akarjunk még áramot termelő cipőt is. Minek nekünk az? Majd ők megmondják, hogy mi kell nekünk, és high-tech cipő is csak akkor jó cipő, ha ők levédették szabadalommal, és kiépítették erre a gyártókapacitást, hogy az övék legyen a nyereség. Ezen is. Akkor majd legyintenek egyet, hogy hát ők már most is tudták, hogy az áramtermelő cipő lehetséges, meg jó, meg szép, de most nincs erre piaci igény, különben is túl drága lenne, nem kiforrott a technológia, stb. stb. stb.
    A vágyam az, hogy magyar cég gyártsa ezt a cipőt, ennek az országnak termeljen profitot, és a pénzéhes, nyereségvágyó latrok meg szívják a fogukat és rágják a piszkos körmeiket.
  • Epikurosz
    #65
    Te, én nem hiszem, hogy ekkora gyengeeelméjűek vagytok a Molinoval együtt.

    Értsétek már meg végre, hogy az emberi testnek akkor kell energiát kifejtenie, amikor a gravitáció ellenében felemeli a lábát a földről, és amikor elérte a csúcspontot, akkor majdnem szabadesésben (E=mgh) visszazuhan a földre. Azért nem teljesen szabadesés, mert van egy mozgási energia is (mv*v/2).
    Amikor a delikvens lába visszaesik a földre, akkor az energia átadódik a talajnak, deformálja azt, amennyire tudja, és végül felmelegíti. A deformáció kétféle: plasztikus és elasztikus.
    (Ha a talaj nagyon kemény anyagból készült, akkor nincs deformáció, hanem csak hőfejlődés. Az ilyen talajon a második legkényelmetlenebb járni.)

    A plasztikus, vagy maradandó deformációnál, minél jobban deformálódik a talaj, annál több energiát nyel el, ezért nehéz mocsárban, homokban, hóban járni. Ennek ellenére, a láb anatómiája miatt, egy ilyen terepen is, feltéve, ha nem túl nagy a deformáció (mondjuk 2-6 cm közötti) kényelmes a járás, mert kíméli az ízületeket. Ilyen a gyep, a fű, a pár centis hó stb.

    Az elasztikusan deformálódó terep olyan anyagból áll, amely egy bizonyos határig deformálódik, majd ha nem túl nagy a megterhelés, visszanyeri az alakját, ezzel együtt visszaadja az elnyelt energia egy részét a rá ható közegnek. Persze, ha nagy az erőhatás, akkor átmehet tartós defrmációba, akár roncsolódhat is. A természetben ilyen terep nem nagyon van, talán a gyep, a pázsit hasonlít rá leginkább, de mesterséges úton lehet ilyen terepet előállítani:
    1. gumiszőnyeg vagy rugalmas szivacs leterítésével- ez tehát egy megoldás, és tornatermekben, sportpályákon alkalmazzák is, vagy
    2. egy kopó/hordozó réteg alá rugók elhelyezésével. A rugót itt nem csak fémrugóra kell érteni, lehet az rázrugó is, vagy hidraulikus megoldás is (folyadék áramoltatása szelepek segítségével innen oda).

    Nyilvánvaló, hogy minden utcát és teret, turistaösvényt, mezőt stb. nem lehet leteríteni gumiszőnyeggel, ezért az ember - mert ugye hálistennek nem minden ember értetlen hülye - kitalálta, hogy a gumiszőnyeget vagy a rugókat felragasztja a talpára, és magával viszi mindenüvé. Mert ilyen kibaszott huncut az ember, ha gondolkodik.

    A gumiszőnyeg felragasztása gyakorlatilag a gumitalpú cipőket jelenti, amelyek a régi, fa és bőrtalpú cipőkhöz képest hatalmas előrelépést jelentettek.
    Gondolj bele, az I. világháborúban, olyan szar volt a cipőgyártásunk, hogy - mivel a bőripar nem tudott elég nyersanyagot termelni - a katonáinkat kartontalpú cipőkben küldték ki a galíciai és az isonzói frontra azok az agyalágyult katonai elöljáróink. Persze, lehetett volna ezt azok között a körülmények között is jobban csinálni, de ugye ott voltak az üzérek, a nyerészkedők (a cégek részvényeinek értéke az egekbe szökött!). Mi tudjuk, hogy kik voltak ezek az üzérek és nyerészkedők! Mert ugye nem volt gumitalpú cipő, esetleg a pesti komcsiknak és szocdemeknek volt csak.

    A másik megoldás a rugók felaplikálása a talpadra. Ez ma vagy hidraulikus vagy pneumatikus (légpárnás, gázrugós) megoldást jelent.
    Kora délután egyébként elugrottam egy bevásárló központba. Nem speciel emiatt, hanem bevásárolni, és ha már ott jártam, benéztem az Adidas boltba is. Nos, a korábban általam leírtakat finomítva, a rugós Adidas cipőkben nincs fémrugó, hanem ún. gázrugó van. Rugónak tűnik az ebadta, mert nem összefüggő a talp, hanem kis, zömök oszlopocskák alkotják a gázrugót. De akkor is rugó.

    Visszatérve a fizikára, a rugó összenyomódásakor hő keletkezik, amely elvész. Ha ezt az elvesző energiát én valamiképp villanyárammá alakítom, azzal nem növelem a lépegető ember megterhelését, legfeljebb az áramot előállító szerkezet súlya lesz pluszteher, de ha csökkentem a cipő súlyát úgy, hogy könnyebb anyagból gyártom, akkor még ez sem fog bekövetkezni.
    A cipő anyagának könyebbé tételével kapcsolatban vannak ötleteim, de az most nem téma. Különben is titok.

    A lépési energia visszanyerésére már több kísérlet is történt, előbb-utóbb a kereskedelemben is megjelennek ezek a termékek. Ha tetszik ez nektek, ha nem.
  • teddybear
    #64
    Az ami egy karórának kell csak elenyésző mennyiség, ahhoz képest ami egy akárcsak 4 Ahó-s akku feltöltéséhez kell. Jókora a különbség, még ha te nem is tudod felfogni.

    Bár én nem viselek karórát, mert hamar kipurcannak rajtam, azok amikkel megpróbálkoztam nem így működtek. Egy gombelemmel ment a többségük, vagy időnként fel kellett húzni.

    "A katonáknak nem köszönhetsz semmit. Max annyit, hogy másokat is megölnek. "

    Na igen, ahogy vérpistike, aki sohasem tett semmit sem a többiekért elképzeli. Egy katona sem szeret harcolni, aki meg igen az valami pszichopata.
    Ó persze te azért hazafi vagy, aki köpköd összevissza a nagy biztonságból. Ha igaz amit magadról állítasz a személyes adatlapodon, még neked is kellett volna katonának vonulnod, persze nem mentél. Anyuci megvette a dokit, vagy olyan selejt vagy, hogy be sem hívtak? Mellesleg jobb is. Oda tartás kell, erő, és akarat. Meg fizikai erő, szívósság, és persze ész, hogy ne öld meg a társaid. Szépen dumálsz a menetelésről, de fogalmad nincs, hogy milyen teljesítmény legyalogolni 38 kilométert teljes menetfelszerelésben. Nekem viszont van, mert többször is megtettem.

    Ami meg a "palesztinholokausztot" illeti, csak azokat verik monoton rendszerességgel pofán, akik nem férnek a bőrükbe. Nem csak az izraeliek, de mindenki azon a környéken. Nem kellett volna állandóan lövöldözgetni a Kassam rakétákat az izraeli civilekre mondjuk! Egy darabig tűrték, azután lazán pofán vágták őket. Civilek meg azért haltak meg szép számmal, mert a "hősök" szokásuk szerint mögéjük bújtak! Hisz egy valamirevaló iskola sem épülhet úgy fel ott, hogy ezek be ne fészkelnék magukat az alagsorba.
    Fekete Szeptember, mond valamit? De hogy tudd azt nem az izraeliek követték el, hanem a jordán király adta ki a parancsot, az Arab Légiónak, a hadseregének. Azok meg leverték azokat a szegény palesztin menekülteket, akik át akarták venni tőle Jordániában az uralmat.
    Több muzulmánt öltek meg muzulmánok arrafelé, mint amennyit az izraeliek. Szándékosan nem mondtam zsidót, mert az izraeli hadseregben komoly mennyiségű keresztény, de muzulmán is szolgál. Pl. a Negev-sivatagi beduinokat rendszerint a sivatagi vízvezetékek őrzésével bízzák meg, ha valaki, akkor egy beduin tudja milyen érték arrafelé a víz.

    Ami pedig a külföldön szolgálókat illeti, mind önkéntes. Önként vállalta a veszélyt, a hivatásos katona, és teljesíti azokat a kötelességeinket, amit a NATO-tagságunk ránk ró.

    Jobb is hogy te nem vagy katona. Ki bízhatna meg benned?

    Ami meg az agyatlan csicskát illeti, hát aki csak ilyen ostobaságokat pufog, az belenézhetne már a tükörbe! Mert ez amit összehordasz, az az agyatlan ostobaság.
  • Molnibalage
    #63
  • uniu
    #62
    "Mert ingyen energia nincs!" Bizony nincs! Azok a karórák melyeket nem kell felhúzni mert a kinetikus HULLADÉK energiából ellátják saját maguk szükségletét, bizonyára lebéklyózzák a viselő kezét és 2 óra viselés után dobja mindenki a kukába, igaz ? Vagy azok a beléptetőkapuk melyek a belépő lépéseiből működtetik magukat, -a belépés időtartamára,- szintén ragadós ingoványként viselkednek ?:)) Vagy a tehenek akik télen gyakorlatilag felfűtik az istállót az általuk kibocsátott nagy mennyiségű hővel, az arra betévedő melegedni vágyók miatt megfagynak ?:))

    A katonáknak nem köszönhetsz semmit. Max annyit, hogy másokat is megölnek. Vagy úgy gondolod, hogy Magyarország mostani hadseregének -pl Irakban- köszönhetsz is bármit ? Csak annyit, hogy terrorista célpontokká tették az országot.(illetve nem közvetlenül ők hanem azok akik kiküldték oda őket) Ahogy Gascan mondta, agyatlan csicskások akik nem kérdeznek/gondolkoznak csak végrehajtanak bármit, és katona voltuk miatt kibújnak a törvények alól.(pl a legutóbbi palesztín mészárlás/holokauszt az izraeli katonaság részéről.)

  • teddybear
    #61
    Neked még egyszer elmagyarázom, talán most már megérted. De ha nem, akkor hű maradsz a formádhoz.

    A probléma ott van, hogy azt az energiamennyiséget, amit az akkutöltő lefölöz a töltéshez a menetelő katonának kell megtermelni, mindegy milyen módszerrel. Mert ingyen energia nincs! És ez az energiaelvonás nehezíti a mozgást. Ami például egy hosszútávú menetelésnél annyira meg is nehezítheti a feladatot, hogy a páciens esetleg beledöglik. Ezt hívják egyébként túlerőltetésnek.

    A rugós talp ugyan először látszólag megkönnyíti a futást, de a valóságban nem. Szigorúan egyforma lépéseket kényszerít a használóra, ami idegen az ember mozgásmódjától, és előbb-utóbb jobban kezd fárasztani, mint a normális futócipős futás. Persze ettől még használhatod, de körülbelül olyan mint a pogó-bot. Elbohóckodunk vele időnként, de nem fog senki ezzel nap mint nap munkába ugrándozni.
  • Epikurosz
    #60
    De, áramtermelésre tökéletesen megfelelnek. Egy mobiltelefon, PDA, GPS, fényképezőgép-akksi, LED-lámpa feltöltésére elegendő energiát csípőből tudnának szolgáltatni.
  • Epikurosz
    #59
    Sétálj el a legközelebbi Adidas márkaboltba - minden bevásárló központban van, ma is nyitva vannak - és próbálj fel egy rugós futócipőt. Könyörgöm, tegyél meg vele pár lépést a bolt kövén. Utána visszajöhetsz.

    Ezek, jelenlegi formájukban sima terepen jók, sziklás, kavicsos, pláne homokos terepen nem biztos, hogy hoznák a várt teljesítményt, de ezt nem is állította senki. katonai alkalmazáshoz kellene még dolgozni rajtuk. De túl drágák, egy db. kb. 35 k ft. A hadseregnek akkor már nagyobb értelme van exoszkeletonokon agyalni.
  • Narxis
    #58
    Ne add fel!
  • Molnibalage
    #57
    Most akkor mondjam ugyanezt? Mert a rugós példád amit írtál az rossz. Kevered a hőt a tárolt mechanikai energiával. Stb. Lengésképekről halottál már? Stb.
  • Gascan #56
    Erről azért ez a véleményed, mert sok mindent még nem tudsz.

    A harmadik világháborúban már nem lesznek a szó mai értelmében vett katonák, ha lesz ilyen akkor az virtuálisan fog zajlani és az egyetlen fegyver ami szükséges hozzá az az adósság. Üzletemberek, politikusok, médiacsatornák, jogászok, orvosok, biológusok - ők a katonák. A többi, amit most látsz csak vakitás, figyelemelterelés.
  • Epikurosz
    #55
    Az üzlet nem magyaráz meg minden konfliktust. Háborúk vannak, mióta világ, a világ. Minden társadalomnak, amely értékeket termel és halmoz fel, védekeznie kell, mert ezekre az értékekre szemet vethetnek a szomszédok. Így volt ez mindig, ma sincs másként.
  • Epikurosz
    #54
    Feladom.
  • Gascan #53
    Nem a katonák, mester... csúnyán fogalmazva ők csak "tudatlan csicskások" - elnézést ha valakit ezzel megsértettem, nem ez a szándékom, csak ezzel tudom legjobban megvilágitani mit gondolok - nem ismerik az egész képet, nem kérdezhetnek, ők csak csinálják, amit mondanak... itt az üzlet szabályai diktálnak, nem a jó szándéké
  • Molnibalage
    #52
    Az ilyen abortuszmaradékok nem fogják fel, hogy azok a "szemét" katonák teszik lehetővé, hogy te békésen leírhass ilyen hülyeséget.
  • Molnibalage
    #51
    Tudom. Na de harci zónában, valódi éles helyzetben is úgy hordanád? Pl. Irakban vagy Afganisztánban?
  • Molnibalage
    #50
    Nem kell rugóznia. Tény egy lapot a vízbe merőlegesem és toljad el. Jééééé, ellenállása van, pedig a víz sem rugózik ebben az esetben.
  • Molnibalage
    #49
    Pár apróság, de ezeket már említettem.

    Ez a fajta konstrukció szerinted mennyi ideig maradna működőképest egy sivatagban, egy sziklás terepen, vagy havas, saras magashegységben. És ezekre egyszerre kell megfelelnie, mert az ember nem fog minden környezethez cipőt venni, a fegyveres erők költségvetése véges.

    Az csak egy csillapításos csuka, amennyire látom. Sehol nincs raja az ami elintézné, hogy az aksi töltődjön. Hova tennéd a vezetékekekt, az energiatermelő részt, stb.
  • Epikurosz
    #48
    Persze, hogy több energia kell, és ezért kell a rugó, mert az tárolja, és visszaadja a mozgási energia egy részét. Na, hülye vagy, nem vitázom veled, semmi értelme.

    Annyit segítek, hogy:
    E = m×g×h + mv²/2
    Ebből kell gazdálkodni.
    Amikor leteszed a lábad ez deformálja az anyagokat és ami megmarad az végső soron átalakul hővé. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Young_modulusz)

    A rugó az egyébként elvesző energia egy részét tárolja, majd visszaadja neked, így a következő lépésfázis, a láb felemelése könnyebb lesz. A rúgónak természetesen súlya van, ezt is számításba kell venni. Ha a rúgó dinamóként áramot termel, akkor megint kevesebb fog visszaadódni a lábnak, ebben igazad van, de még mindig visszaadódik valamennyi.
  • B0nFire
    #47
    Mi van, te nem tudsz aludni? Nézzél!
  • B0nFire
    #46
    Nálunk AK 63F van használatban. Az nincs 4 kiló. Tele tárral 3 kg körül van, tár nélkül kábé 2,5 kg. A tártáskába 5 db tár fér, abból 1 van a fegyverben, tehát kábé 2 kg. A vv cucc is van 1 kg, a kulacs is kábé 1,5 (teli). A málha lehet 10-12 kg.

    Az amerikai M 16 tömege 2,97–3,53 kg (üresen és töltve).

    Szerintem a cikkben az ezenfelül cipelt cókmókra gondoltak, ami nem része a menetfelszerelésnek. Pl műholdas telefon, GPS meg ilyen kütyük, kaja, víz, akkuk, sátrak, kakizacsi, gumióvszer sötöbö. Vagy pedig teljesen elírták, mert 10 emberre a 75 kg vetítve igencsak kevésnek tűnik. Olvasmányaim szerint, az amerikai deszantosok, ejtőernyősök, tengeralattjárósok, tehát a különleges kommandósok 40 kg! cuccal mászkálnak. Ez hihetőbb adat, persze átlagembernek hajmeresztő. Na de nem is átlagemberek ezek.
  • B0nFire
    #44
    Még szép, hogy bevallod; a korod alapján kizárásos alapon kitaláltam. Ja, és a hsz-edből. A katona ott könnyít magán, ahol csak tud. Ha lettél volna katona, te is találékony lennél ilyen téren.

    Mellesleg a fegyvert csak akkor hordja szíjra, amikor szemle van, vagy a felettes látja. Amúgy frankón átbújtatja a fejét a szíjon, akár te is megpróbálhatod a táskáddal, és úgy már nem kell tartani egy kézzel sem. Másodsorban így a fegyver súlya nem egy vállat húz, hanem szépen eloszlik a háton. Majd hülye lenne a fél vállát húzatni, ha nincs parádé.

    Én több mint száz, 24 órás szolgálatot nyomtam, bakteroltam eleget harci díszben, és hidd el nekem, hogy nem hordtam szabályosan a fegyvert. Senki sem hordja. Mert kényelmetlen. Ne Rambóból indulj ki, vagy Schwarzeneggerből, akik a hónuk alá csapnak 1-1 géppuskát egy 200-as hevederrel (amivel nem mellesleg úgy nem is lehet sem célozni, sem pontosan lőni:). Nem úgy harcolnak a katonák. Az csak kacsa.
  • cateran
    #43
    Yikes..azt nem tudom hogy gondoljak a mukodeset,de latott itt mar vki katonai bakancsot? Ne hasonlitgassuk mar futocipohoz,akkor se ha ott mukodott a dolog..
    A bakancsnak majd minden ellen ellenallonak kell lennie,esoben,hoban,fagyban meg kell vedenie a katona labat,a futocipo enyhen szolva nem kell hogy ilyen kriteriumoknak ...
    "A felmérések szerint most egy hat tagú egység 75 kilogramm felszerelést visz magával egy bevetésre és ebből legalább tíz kilót tesznek ki az akkumulátorok."
    Aztan megis milyen egyseg? Milyen bevetesre? (1 "szaros" TDI Kriss V geppisztoly - ami prototipus - valamivel tobb mint 2 kilo,1 AK-47 4,5 kg,M16 4 kg...es akkor nem beszeltunk magarol a ruharol,tarakrol,granatokrol,esetleg oldalfegyverrol,kesrol,sisakrol..messze tobb mint 10-12 kg fejenkent..)
  • duke
    #42
    ". Te úgy látszik, csak írsz, és nem olvasol. Jóember: "

    "A hó szerinted rugózik?
    Na, jóccakát! "

    Ha legalabb a sajat irasodat elolvasnad nem irnal ennyi marhasagot,mert megint leirtad ugyanazt a hulyeseget mint az elobb.

    Pont az a lenyeg,hogy alapesetben a cipo rugozik,energiat tarol,es ezert hatekonyabb a futas,de ha a rendszerbol energiat vonunk ki,atiranyitjuk egy akkumlatorba,vagy a rugalmatlan ho alakvaltozasara hasznalodik el,akkor az igy elveszett energiat ujra kell termelni.Vagyis tobb energia kell a futashoz.
  • Tetsuo
    #41
    ez pont ellenkezoleg hat, mint a toltesnel.. itt a rugo nem veszi el az energiat, hanem visszaadja, pl. komprimalja az energiacsucsokat, igy egyenletesebbe teve az energiabefektetest..
    gondolkozz mar, az energia nem lesz csak ugy a semmibol. lol
    ahhoz vkinek munkat kell vegeznie.
  • Epikurosz
    #40
    "a ho osszenyomodasaval felemeszti a lab altal kifejtett energiat"

    A hó szerinted rugózik?
    Na, jóccakát!
  • Epikurosz
    #39
    jaj, basszus, épp készültem lefeküdni, de elrontottad az álmom. Jobb lett volna hozzászólásod helyett egy horrorfilmet megnézni. :-(
    1. Te úgy látszik, csak írsz, és nem olvasol. Jóember: már van rugós futócipő. Szerinted akik azt használják, azok hülyék?
    2. Ez az Adidas csoda nem az, amit láttam a boltban, de rugózó, tehát majdnem olyan. Ez is egy lábkínzó szerinted?
    Na, menj lefeküdni, mert fáradt vagy, butaságokat irkálsz!
  • Gascan #38
    szerinted melyik mesterlövész eszébe fordulhatna meg, hogy valaki miniszélrőművel a fején futkos... szerintem röhögőgörcsöt kapna fél másodperc alatt, ha ezt meglátná.. úgy meg nehéz célozni :)
  • duke
    #37
    Nehez megbecsulni,hogy mondjuk egy 5 kilos akkut nehezebb cipelni,vagy egy kisebbet toltogetni.De az hogy a zsiros kenyeret,biomechanikus atalakitoval(ember) aramma alakitom,hat ennek nem lehet valami jo a hatasfoka.
    Mert lehet hogy az akku konyebb,de annal tobb kajat kell magukkal vinni,a toltes miatt.
  • duke
    #36
    "Milliószor leírtam: a cipőtalpba helyezett rugó segíti a menetelést, emellett feltölti az aksid. A munkát nem te végzed, hanem a gravitáció. Belőle valamennyit elvesz a súrlódás, ezért kell olajba tenni a rugót. Idióták.

    Komolyan mondom, kurvára unom már, hogy senki nem használja a fejét!"

    El is hiszem,mint ahogy te sem,kulonben nem irnal ilyen marhasagot.

    A cipo rugalmasaga segiti a jarast,ha ezt az energiat elveszed es akkumlatort toltesz vele akkor nehezebb lesz a jaras,tobb energiat igenyel a katonatol.
    Hoban sokkal nehezebb futni,mert a ho osszenyomodasaval felemeszti a lab altal kifejtett energiat.Mar 2-3 centis hoban is lenyegesen tobb erot kell kifejteni ugyanolyan sebesegu futashoz mint ho nelkul.
  • Epikurosz
    #35
    Szelep van középen, az engedi át a folyadékot a sarok- és a lábujjas rész alá.
  • Molnibalage
    #34
    Brámilyen hülyeséget le lehet védeni. Nem kell működnie. Erről is volt már szó, nem egyszer..
  • Molnibalage
    #33
    Csak akkor a folyadék felett gázréteg is lehet. Tisztán folyadéktérrel töltött térrész nem csillapít.
  • Molnibalage
    #32
    Nem, nem voltam. De ha vállon van, akkor is az egyik keze azért fogja, mert lenegene a fegyver. A táskámat is fogni kell, akkor a fegyvert szerintem is kell. A háborús filmeken is az egyik kéz a szíjon van...