19753
  • Florian_Boss
    #19226
    Igen, mod nélkül, alap tartalomnál, minden ultrán 70 fps stabilan :)
    Nincs húzva a ram (xmp profil), mert valamiért nyög a windows, csomó program nem fut, így 3000mhz helyett 2133-en futtatom (alap beállítás)

    Utoljára szerkesztette: Florian_Boss, 2020.04.21. 21:23:11
  • Danecay
    #19225
    Igen, nem ezzel a mod-al kellene teljesítménytesztet csinálni hanem inkább valamilyen gyári tartalommal :)
  • Danecay
    #19224
    Természetesen elfogadom, hogy alapvetően jobban fut Intel/nVidia kombóval, fél éve még nekem is az volt de az talán túlzás, hogy "az AMD sose jó rF2-re". Nem szeretnék ebből vitát és nem is az a cél de az, hogy "az ATI/AMD olcsóbb" eléggé le van egyszerűsítve mert nem arról van szó, hogy az AMD a szegény ember Intel-je, hanem arról, hogy hogy az Intel hosszú éveken keresztül monopol helyzetének köszönhetően kicsit elszállt az árakkal, így az AMD ár/teljesítmény tekintetében jobb választás lehet. Azért a mellett, hogy az AMD olcsóbb pár teljesítménytesztet megnézve más konzekvenciát is le lehet vonni. Az, hogy történetesen egy-egy játék jobban fut Intel/nVidia kombón nem is csoda, mégis csak ezek a gyártók voltak jobban a köztudatban és preferálva az előző 10+ évben ergo a játékok is inkább ezekre lettek optimalizálva, ami jelenleg már biztosan nem így van.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2020.04.21. 18:59:11
  • JokeRS500
    #19223
    Tuningolod a gépet? A túl erős ram időzítések is okozhatják a szaggatást, ezt a biosban érdemes finomhangolni. Az alap bios beállítások általában gyengébbek, de érdemes megnézni, hogy a ram a gyárilag ajánlott időzítéseken megy-e?
  • Florian_Boss
    #19222
    F1 2019 asr (?) Mod, 22 ai pilotat mar nem birja maxon, hat meg ha eso is vam kapcsolva. 16gb 3000mhz ram szinten.

    Gondolom a mod optimalizalasa is a beka segge alatt :D
  • simcompany
    #19221
    így van, már régóta észrevettem (pedig nem publikálják) hogy rohadtul kell neki a RAM.
    nekem viszonylag szar procim van, közepesen jó memória kártyával és 16GB rammal. tökéletesen fut, bármennyi pilótával, full max grafikás, este, esőben, viharban
  • simcompany
    #19220
    Ez egy nagy általánosság, hogy az ATI/AMD kombóra nem optimalizálnak. Már rF1-ben is így volt. Egy egyforma kvalitású ATI/AMD vs Intel/Nvidia párosításban mindig az utóbbi jobb. Tudom az ATI/AMD olcsóbb.
    Utoljára szerkesztette: simcompany, 2020.04.21. 12:42:31
  • JokeRS500
    #19219
    A rF2 még mindig csak három processzor magot/szálat használ. Egyáltalán nem proci igényes, annál inkább szereti viszont a sok ramot - 16GB az ideális - és az erős videó kártyát, ami full hd mellett 4GB vramot kíván.
  • Danecay
    #19218
    Hasonló konfigom van nekem is, annyi, hogy Ryzen 5 2600X, RX580 8GB, 16GB 3200 RAM. Milyen körülmények között szaggat, kiváncsi vagyok nálam hogyan viselkedne ami nálad szaggat.
  • Florian_Boss
    #19217
    Más a támogatása a játéknak valószínűleg - nekem AMD Ryzen 1500, Rx 580 OC 4GB karival, és tud olyan módon szaggatni a játék, hogy eszem megáll - pedig bőven az ajánlott fölött vagyok a gépigénynek :D
  • Danecay
    #19216
    Miért nem jó sose az AMD az rF2-hoz? Csak azért érdekelne mert jelenleg nekem az van, mind processzor mind pedig VGA.
  • simcompany
    #19215
    Nem valami jó gép, plusz AMD sose jó rF2-re, de azért ilyen problémát nem kéne okoznia. Lehet hogy maga a proci hibás
  • Tepi92
    #19214
    Köszönöm a választ!
  • bottleopener
    #19213
    Véletlenül sem. Ez kb ugyanazt tudja, talán még rosszabb is.
  • Tepi92
    #19212
    Megnézem majd azt is!

    Illetve még 1 kérdésem lenne, úgy látom, jobban értetek ti a gépekhez mint én. Én csak számokat meg betűket látok, de nem értek hozzá sajnos.
    Nyilván több száz ezerért is lehet gépeket venni. Milliókért is.

    De ha egy ilyen gépre beruháznék, ezen menne gond nélkül az rf2?

    Processzor gyártó AMD
    Processzor típusa A4
    Processzor model A4-8350
    Processzormagok száma 2
    Szálak száma 2
    Architektúra Kaveri
    Alap frekvencia 3.5 GHz
    Turbo Boost frekvencia 3.9 GHz
    Cache 2 MB
    Processzor gyártási technológia 28 nm
    Integrált grafikus processzor AMD Radeon HD 7560D
    Memória típusa DDR3
    Memória kapacitás 8 GB
    Memória frekvenciája 1600 MHz
    Videókártya típusa Integrált
    Videókártya model AMD Radeon HD 7560D
    Videókártya memória típusa DDR3
  • bottleopener
    #19211
    Amit még megpróbálhatsz, hogy csatlakozol egy online szerverre. Olyankor a te géped csak kliens, azaz a szerver feladatokat nem a te gépednek kell számolnia. Ezzel még tud gyorsulni.

    + a grafikát a földig butítani.
    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2020.04.20. 10:46:56
  • Tepi92
    #19210
    Ha a Launcherben 32 Bit-re állítottam a játékot, akkor már begyorsult. Eddig Interlagoson mentem 2 perc 40 mp-et, miután beállítottam a 32 bit-et 1 perc 1 perc56-ot. Tehát valamit javított a 32 bit rajta, de még mindig nem eleget.

    Akkor igazából megoldódott, hogy mi a probléma. hiába megy akadásmentesen a játék, mégis gyenge hozzá, tehát új gép kéne, vagy (ha lehetséges) felturbózni a jelenlegit.
  • bottleopener
    #19209
    Na, hát igen. Ez a gép harmatgyenge minden szempontból.
    Egyedül a 8GB RAM elég a felsorolásból, de az is 6-tá válik, mert az integrált grafika lecsíp kettőt magának játék alatt.

    rF2-höz kompletten cserélni kell, de pl. rF1 vagy Automobilista1 elfut jól rajta szerintem.
    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2020.04.20. 10:35:20
  • Tepi92
    #19208
    igen, valószínű ez a probléma, mint amit itt is leírnak. Amit írtak más forumon, hogy ha 32 bit-en próbálom indínatani, hátha segít. Még nem próbáltam, dolgozom, este megppróbálom. Ha ez sem segít, akkor egy jobb gép kéne. Köszönöm a választ!

    Egyébként a gépem....
    Win10 Home 64 Bit
    Lenovo Z50-75
    AMD FX-7500 Radeon R7, 10 Compute Cores 4C+6G 2.1 GHz
    Memória: 8 GB, amiből elérhető 7.1 GB

    Videókártya: Dedikált AMD Redeon R Series R7 M260DX 2 GB GDDR3
  • bottleopener
    #19207
    Ez így nagyon fura. Hallottam már olyan esetről, hogy nem valós időben fut a játék fizikai szála valakinél, a gyenge processzor miatt. Emiatt a stopper pörög normálisan, de a dolgok lassan történnek. Persze ehhez nagyon gyenge gép kell.

    Nálad min fut?
  • sertrex
    #19206
    Boxból kifele, kikapcsoltad a box utca limitert?
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.04.20. 08:25:02
  • D_Moriarty
    #19205
    Nem tudom, milyen géped lehet, de talán a cpu fogy el. Itt egy hasonlónak tűnő problémát ír le angolul: https://steamcommunity.com/app/365960/discussions/0/154642901283110616/
  • JokeRS500
    #19204
    Ok, köszi az infót!
  • bardocz
    #19203
    Valami Porsche 911 kormány volt ami így megkotlott, és a pincében áll.

    Most CSL eliter wheelbase van, nem a legelső, ez már valami újabb változat ha jól tudom.
    Az első szar volt, nem kapcsolt be, ha jól emlékszem, a második a túlmelegedést érezte rosszul, és 4-5 perc játék után nem volt ffb, a ventilátor meg maxon ment, a harmadik egy ideje jó, talán már a gari is lejárt róla.
    A hozzákapott kormánykerék nem érzékeli a gombnyomásokat mindig, így a váltója használhatatlan versenykörülmények között, 3D nyomtattam hozzá gomboknak helyet, így viszont lelóg róla egy kábel ugye.

    Az iracing fórumon -ahol azért picit több ember van, mint a komplett magyar szimulátoros társadalom- alig van pozitív vélemény a fanatec cuccokról, az új direct drive wheelbase is megbízhatatlan egy csomó embernél, ami bőven 1000 eurós cucc. És most lehet jönni azzal, hogy biztos csak a rosszat írják le, meg hasonlók, de érdekes módon a logitech meg thrustmasters cuccaira nincsen közel se ennyi panasz, pedig elég sokan használják.

    Én megfogadtam, hogy soha többé nem veszek tőlük semmit, hiába jó amúgy, amíg működik, megbízhatatlan filléres szarokat gyártanak.
  • zolee145
    #19202
    3 percnél jobbat megy a Safety Car is. Esetleg egy videót csinálhatnál a körről.
  • Tepi92
    #19201
    Offline és online is 2x olyan lassú... Számomra is érthetetlen. Ugyan az ajánlottat nem teljesíti a gépem rendszerkövetelményben, de a minimumomat bőven. Fut is a játék simán.
  • simcompany
    #19200
    ezt hogy? offline próbálva? nem is értem.
  • Tepi92
    #19199
    Sziasztok!

    Találkozott már valaki olyan problémával, hogy betölti a játékot, mindenféle akadozás nélkül fut, az autó (F1 2018) fel is pörög rendesen 320 km/h-ra, de mégis nagyon lassú vagyok a pályán.. Konrkéten Silverstoneban egy kör 1.25 körül van, addig én megyek 3 perces kört. Próbáltam már más csapattal, más pályán és ugyan ez a helyzet.

    Ugyan ez van akkor is, ha nem F1-es móddal próbálkozom, hanem pl. zártautós. Egyszerűen élvezhetetlen így :(

    Mi lehet a megoldás erre?
  • JokeRS500
    #19198
    CSL Elite kormányod volt(van)?
    A clubsport bázisról mit lehet tudni, mennyire megbízható?
  • Indi69
    #19197
    kormányos topik Nem tudom ismered e ezt az oldalt. Érdemes inkább ott érdeklődni kinek mi a véleménye. Ezer éves a fana v1 pedálom olyan amit a srác is ad, semmi baja.
  • bardocz
    #19196
    Nekem volt hasonló kormányom, sőt, még mindig ott van a pincében. Pont ugyan ezt tudom megerősíteni, amit te is mondasz.
    Amit pluszba tudok még mondani hozzá, hogy az FFB egyik irányba teljesen elromlott benne.
    A hozzá adott pedálra is elég sok panasz volt olvasható, mindenhol.
  • pointer4
    #19195
    Volt ebből a típusból olyan, ami működött egyáltalán? Én egyről nem hallottam. Közeppontja minden fél órában elment, az összesnek. Hol kutakodtál te ??
  • Florian_Boss
    #19194
    Utána kutakodva, nagyon dicsérik ezt a típusú kormányt (Fanatec), azt hiszem, sikerült meggyőznöd vele :)
  • Tepi92
    #19193
    Sziasztok!

    Találkozott már valaki olyan problémával, hogy betölti a játékot, mindenféle akadozás nélkül fut, az autó (F1 2018) fel is pörög rendesen 320 km/h-ra, de mégis nagyon lassú vagyok a pályán.. Konrkéten Silverstoneban egy kör 1.25 körül van, addig én megyek 3 perces kört. Próbáltam már más csapattal, más pályán és ugyan ez a helyzet.

    Ugyan ez van akkor is, ha nem F1-es móddal próbálkozom, hanem pl. zártautós. Egyszerűen élvezhetetlen így :(

    Mi lehet a megoldás erre?
  • pointer4
    #19192
    Jézusom, van még olyan porsche kormány, ami nem esett darabjaira ?
    Bár csak a pedál ezt teljes árat megéri, én kicsit többért vettem 8 éve :D
  • Indi69
    #19191
    Ha jó a használt akkor ez ajánlott fana itt a pedál már loadcell érzékelős
    Utoljára szerkesztette: Indi69, 2020.04.18. 21:01:34
  • Indi69
    #19190
    Szia. A logi fogaskerekes 10+ éves szerkezet, a tmx már fogaskerék szíj hajtású lényegesen halkabb autós kormány érzetű cucc. Én biztos a tmx-et venném. Üdv
  • bardocz
    #19189
    Ezek közül csak az első kettő opció, ha az xbox kompatibilitás nem szempont. A G29 meg G920 majdnem ugyan az, mindenképp az G29-et válaszd a kettő közül.
    A Thrustmasterst nem ismerem.
    A Fanatec alap szettje bár tényleg jobb érzésre, de a megbízhatatlan szarjaikat az ellenségemnek se ajánlanám, maximum a legolcsóbb pedálszettjüket.
  • JokeRS500
    #19188
    Ha kifejezetten F1-hez, akkor nincs szükséged három pedálra, kivéve a historic modokat.
    A tmx pro a t150 szintjén van, a másik kettőről nem tudok nyilatkozni, de a fanatec alap szettje ezeknél sokkal jobb. Kérdés, hogy mennyire komolyan simeznél, ligáznál, mennyi a keret, stb.
  • Florian_Boss
    #19187
    Sziasztok, kifejezetten F1 játékhoz (Rfactor 2, F1 2019, Assetto Corsa) néztem 3 típusú kormányt:

    Logitech G29
    Thrustmaster TMX PRO
    Logitech G920

    Melyiket ajánljátok ezek közül, vagy netán van jobb típus? :D