4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Csabesz6
    #1113
    nyomaték?
  • Pepsi Twist
    #1112
    ja és 3000ccm 220 lóerő... hagyjálmár :D SZAR 1.4-1.6os benzinesből kihoznak annyit :D
  • Pepsi Twist
    #1111
    ezt a ventoval megbaszom :D 1 kör alatt 2őt verek rá...
  • Csabesz6
    #1110
    "de egy mai átlag 3lityis turbós benzinesnél nehogymá' jobb legyen a 3lityis dízel!"
    ezt a témát sokáig lehet boncolgatni..."jobb".Kinek mi a jó?Egyaltálán milyen paramétereit vizsgálod a két erőforrás típusnak?Sötöbö
  • Sir Quno Jedi
    #1109
    Gondolom az ilyen 3ezres lószart is állva hagyod az olajerőműveddel?! :DDD

    Ford st220 3.0
  • Sir Quno Jedi
    #1108
    Amúgy most tényleg, modern turbos dízelekhez nem lehet hasonlítani régi, nem turbós benzinest (bár szerintem így is jobb a benzines), de egy mai átlag 3lityis turbós benzinesnél nehogymá' jobb legyen a 3lityis dízel!
  • Sir Quno Jedi
    #1107
    1381 a sedan. Nem olyan durva.
  • Pepsi Twist
    #1106
    ezeket sose értettem 1.7TD elvileg turbo dízel és 68 lóerő? miért kell belerakni ezer éves motort? (főleg hogy 1240kg) ha meg a TD nem turbo akkor én kérek elnézést
  • Pepsi Twist
    #1105
    1350-1500kg
  • KAMIONOS KOGYO
    #1104
    Na?
  • Sir Quno Jedi
    #1103
    Szerinted hány kiló?!
  • Csabesz6
    #1102
    :)
  • Pepsi Twist
    #1101
    ja és az lemaradt hogy a skorpió qrva nehéz :D
  • Pepsi Twist
    #1100
    1.9 PDTDivel állva hagyom :D bármikor a 3.0es lószart :D amúgy sztem is előzésnél országúton sokkal jobban lehet kilőni alacsony fordulaton mint 1 benzinessel magason :)
  • pszihopata
    #1099
    nem neked céloztam,tudom hogy neked nem jön be és kész nincsen ezzel semmi baj
  • Csabesz6
    #1098
    "itt mindenki rohadtul ért hozzá hogy dízel teherautóba való,mondjátok meg a mérnököknek is!
    a sok hülye mi,tervezik nyakra főre a dízeleket /újabban HONDA-SUBARU stb./?"

    Remélem ezt nem nekem címezted.Én mondtam hogy elismerem hogy faszák ezek a motorok, csak egyszerűen nem veszi be a gyomrom ezeket a "sport" dízeleket:)
  • pszihopata
    #1097
    a te skorpiódban az a v6-os egy gyenge fos,se lóerő se nyomaték viszont rendesen kajál

    kb. 30 éves konstrukció a régi 2.8-as felfúrva,egy modern dízellel szemben ezt említeni mint jobb konstrukciót-ez aztán a teljes sötétség!

    habár bőven elég ha ez téged boldoggá tesz

    az ezeréves 626-os szívódízel-t meg felejtsd el,2009-ben az már nem kompetens
    nekem is volt,köze nincsen egy mai dízelhez
  • pszihopata
    #1096
    még ekkora hülyeséget!

    a lóerő a nyomaték szorozva a fordulatszámmal

    a teljesítmény tehát adott mert azt megadja a lóerő,viszont ha a szorzat közül a nyomaték aránya a nagyobb akkor az mindenképpen pozitív mert senki sem autózik üveghangon

    ezért viszi a mindennapokban jobban ugyanazt a kasznit a dízel,hiába ugyanaz a lóerő

    a benzinessel max üveghangon vagy előnyben

    ülj be egy tdi 90 v.110 lovas szakadt 3-as vw-be,/csak hogy ne legyen túl modern/ aztán utána szórd az igét,hasonlíthatod egy ugyanolyan teljesítményű benzineshez az lófasz hozzá képest!

    a gyorsulási adaton lehet hogy jól mutat hogy az 2 tizeddel jobb,meg végsebességre 10-el többet tud,de egy sima előzésnél kiderül hogy kurvára más a helyzet

    itt mindenki rohadtul ért hozzá hogy dízel teherautóba való,mondjátok meg a mérnököknek is!
    a sok hülye mi,tervezik nyakra főre a dízeleket /újabban HONDA-SUBARU stb./?

    pedig itt az sg-n a legtöbb 20 éves sokkal jobban szakérti a dolgot

  • Sir Quno Jedi
    #1095
    Nem. Ezért nem kell dízel személyautóba, ha menni is akarsz vele rendesen, meg kiugrani veszélyes szitukból. Fogyasztásban persze ezt meg kell fizetni.
  • Csabesz6
    #1094
    ezzel nem mondtál újat
  • Sir Quno Jedi
    #1093
    Namost a dízelnek másas sincs csak nyomatéka, ezé építik teherautókba ugye. Nyomatéka durván van az én V6-osomnak is, de ha odalépsz neki, akkor lóerőt is csihol magából.
  • ZsirosKenyer
    #1092
    gyűjtsél még és vegyél vti-t
  • Csabesz6
    #1091
    Nem.Ha tuningolni akarsz, vegyél egy szép, leinformálható állapotút (már amennyire lehetséges) és TE alakítsd át.Ilyen modifikált autókat vásárolni nagy lutri.Persze lehet kivétel is, de az nem ennyibe kerül...
  • Danny1987
    #1090
    http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.4i_s_srsklima_1.4is_klimalegzsakabs-3106374

    Adnátok ezért ennyit?
  • milk4
    #1089
    Volt,eladtuk miután meguntuk hogy 2-3hetente kellett szervizelni...
  • Csabesz6
    #1088
    "DE az utcán ami szembejön veled gagyidízel, az NEM ver lószart sem, Egy 2,5-3lityis fosdízel az én 3ezres V6 lomha Skorpiómat SEM veri meg."

    Ha ezt a teljesítményükre írtad, akkor ez eléggé hamis megállapítás."Sajnos" a mai korszerű turbódízelek igen is bikák, nyomatékosak mint az atom.Ami nem is baj, csak maradjanak a territóriumukon belül:D(szántóföld, mozdony, hajó, egyterű, kamion, teherautó, stb stb)
    De amikor kiadják a dízel R8-ast, a Cayanne-t, stb stb, olyankor kapok agyfaszt.Egyik autót se szeretem, de ne gyalázzuk már meg a sportos/netalán sport típusokat/márkákat dízelmotorral.Letojom hogy befelé alig hallatszik valami (ez szerintem mondjuk alapból gáz, már ha benzines sportautóról beszélünk), dízelmotor nem sportolásra való.Szvsz.
  • Sir Quno Jedi
    #1087
    Mi nem igaz?!
  • Csabesz6
    #1086
    *ezzel
  • Csabesz6
    #1085
    ŐŐő számomra szívet melengető amit mondasz, mert benzinbuzi vagyok, de amit leírtál annak java része nem igaz:)

    "Mikor az új dízel sportmerdzsót mutatták be, annak is olyan traktorhangja volt mikor indították be, hogy könnybelábadt a szemem, hogy hogy lehet meggyalázni egy ilyen gyönyörű járgányt... Ha valakinek van 40milkája egy ilyenre, tankolja már tisztességes F1 benyával, ne kurvuljon már traktorral!"

    ebben egyet értek
  • Sir Quno Jedi
    #1084
    Figyu, a mérnököknek mind1. Ha az lenne az ukáz, hogy nyers murvával menjen a versenyautó, megoldanák azt is és vernék vele a sugárhatjóműveseket is, ez csak pénzkérdés és a kutatási kapacitásé.

    DE az utcán ami szembejön veled gagyidízel, az NEM ver lószart sem, Egy 2,5-3lityis fosdízel az én 3ezres V6 lomha Skorpiómat SEM veri meg. Jó a dízel, nekem is volt 2000-es dízel Mazda626-osom és szerettem, de már semmi pénzért nem ülnék vissza bele, hogy azzal járjak.

    Mikor az új dízel sportmerdzsót mutatták be, annak is olyan traktorhangja volt mikor indították be, hogy könnybelábadt a szemem, hogy hogy lehet meggyalázni egy ilyen gyönyörű járgányt... Ha valakinek van 40milkája egy ilyenre, tankolja már tisztességes F1 benyával, ne kurvuljon már traktorral!
  • Csabesz6
    #1083
    De ettől függetlenül szerintem nagyon ellenszenves ez a dízel tuning mánia.Meg ugye betörtek már a WTCC-be, Le Mans-ról nem is beszélve.És verik szegény benzineseket, szóval BANt a verseny dízeleknek:D
  • pszihopata
    #1082
    hiába van karbantartva,a hanyag összeszerelést elektronikai hiábákat,beázó ajtótömítéseket nem lehet gondos olajcserével orvosolni

  • pszihopata
    #1081
    golf 2 tdi vs integra type-r
  • thoomas
    #1080
    Van 2003-as lagunátok? Márcsak hogy tapasztalat... sztem veszélyes autó ilyen szempontból, de azért van akinek bejött. És én még mindig aztmondom, h tökmind1 milyen márkájú egy autó, ha rendesn karban van tarva.
  • Sir Quno Jedi
    #1079
    Seat! TDI! és SPORT!!! Bruhhahahhahahhahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... Leszakadnak a belső szerveim is!
  • Csabesz6
    #1078
    Lehet azt látni:)
    De lényegtelen, venne a faszom dízel racsingot.
  • Pepsi Twist
    #1077
    én hanyagolnám valami baja tuti van sztem csak eladásra összetákolt szar :D ilyen autó 2003 nem kéne hogy 1,8mFT legyen...
  • milk4
    #1076
    Jáááájj páztmek,laguna...
    Annyi a jó benne,hogy tágas...de amúgy minden elfog romlani rajta(tapasztalat)
  • thoomas
    #1075
    Srácok, ehez mit szóltok?
    http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/laguna/renault_laguna_1.9_dci_authentique-3291850
    Tudom renault...meg dízel... megnéztük élőben is, és hát eléggé egyben van, meg látszik h vigyáztak rá, óra szerint 140 valahányezer km van benne... nem merek tippelni h mennyit tekertek bele:D A lényeg h nagyon pofásan néz ki, nekem tetszik. Csakhát ha nincs is nagy baja, szerintem sokba kerül fenttartani. Nah szal nagyon tetszik, de sztem eléggé rizikós.
    A dízel tuning leonról meg.... nem mondok semmit, szegény autót sajnálom legjobban:( Kormányról meg nem lehet sokat leolvasni, mert nagyrészére rásüt a nap.
  • Csabesz6
    #1074
    Gyanúsan kevés kilométert adnak meg az adatlapján.De a kormány kinézete miatt akár hihető is lenne, de azt meg akár ki is cserélhette a muksó.Szóval tippre olyan 200+ km lehet az autóban.De ehhez élőben kell látni, átnézni, tesztelni, tapintani, hallani stb..