4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • pszihopata
    #1153
    a cosworth scorpio nyomatéka 4200-on pont annyi,mint a 2 literes dízel avensisé 2000-en

    a te 145 lovas motorodét nem találtam,de az 60 lóval gyengébb

    miről beszélünk?

    azért szólod le mert nem ismered őket
  • Sir Quno Jedi
    #1152
    Nézd, a skorpi meg pont hogy lusta, 1500 alatt autózom városban 80-ig, gyorsítással együtt. Ergó van bőnyállal nyomatéka, akárcsak a dízeleknek, ellenben megy is, ami nem jellemző akorabeli dízelekre.

    A mai új cuccokról nem tudok nyilatkozni nyomatékosság terén, nem is vennék belőlük.
  • pszihopata
    #1151
    a nyomatékadatok és a hozzá tartozó fordulatszámok sokkal többet elárulnak egy autóról,mint az üveghangon mért teljesítmény,ami csak a versenysportban lényeges
  • pszihopata
    #1150
    egyébként korábban leírtam már hogy lehet hogy üveghangon még éppen elveri a benzines a dízelt,de a mindennapi használatban sokkal rugalmasabb a dízel és 2000-en akkorát tol mint a benyás 3000-en

    gondolom nem olvastad el,mert akkor nem bizonygatnád itt a lóerőadatokat!
  • Sir Quno Jedi
    #1149
    Na ez hogy jön ide?! Most a konkrét "modern" típusokat haosnlítom éppen.
  • pszihopata
    #1148
    a 120 lovas dizel avensis lazán elpicsázza a 145 lovas scorpiót

  • Sir Quno Jedi
    #1147
    Hmmm. Van Skoda SUperB-ből 3.6l benyás! NYami.
  • Sir Quno Jedi
    #1146
    Tehát ma telejstíményben valóban ott vannak a mai jó dízelek, de akkor is más érzés egy benyás (nomeg hang). Bár a benyásokból is ki leheten sokkl többet hozni, de a gyártól szarnak benyára többnyire, mint az jól látható (dízel többért is jobban eladható).
  • Sir Quno Jedi
    #1145
    BMW3 3,0 benzin, 306 LE
    BMW3 3,0 dízel, 286 LE
  • Sir Quno Jedi
    #1144
    Avensis 2.0 dízel 126 LE (legújabb D4D)
    Avensis 2.0 benya 150 LE (5 éves executive)

    Heh??? Olvasni én is tudok (még).
  • pszihopata
    #1143
    miről beszélsz?

    ma egy 2 literes lazán elpicsázza passat,avensis,accord bármelyik

    és a 3 literesek 220 lóerővel?

    /beülsz egy avensis 2.0d -be aztán csendesebb az utastere/

  • Sir Quno Jedi
    #1142
    Szerencsére nem mindenki olajhívő, így ma is csinálnak jó combos benyás limókat. Ha azokhoz hasonlítod a mai dízeleket, mindjárt kilóg a lóláb.

    Ettől függetlenül tartom, hogy a v6-os 2.9i skorpi nagyon megy a méreteihez képest is és mai dízelekkel felveszi a vesrenyt. Gazdaságosságról meg kár beszélni, mivel a skorpi egy szebb kor szülötte, mikor az olajkonszernek még nem fojtogatták az autóipart, meg a vásárlókat és mindeki leszarta a fogyasztást. (sőt a skorpi az amcsik számára egy takarékos "kis"köbcentis altenatíva volt a saját nagy bengáik mellett)

    Azt már csak dióhéjban jegyzem meg, hogy a skorpi az év autója volt anno, ami igen ritka mulatság a nagyobb kategóriában. Persze mindmáig kényelmes/kezes jószág.

    Amikor az első skorpimat vettem még nem számított ósdinak és szép ára is volt, node azóta is eltelt sok év. Viszont mindig inkább a skoprikkal jártam és a többi autóm a tartalék (fogyasztás, vagy praktikum ide-, avagy oda). Más érzés. Megállítanak utcán, mellém állnak amberek autókkal és közlik, hogy a skorpió a király, meg a rendőrök is mindig faggatnak, mennyit eszik, ők is ilyet akarnak venni, a kukások meg előre integetnek/dudálnak és átengednek ott, ahol a modern szaroknak elállják az útját. Az emberek szeretik a skorpit.

    Anno a bankban is cégautók voltak és csak csorgattuk a nyálunkat a benga mélykék csodákra. Hanemaztán magamnak is tellett már rá.

    .
    .
    .

    Manapság csak egy autó van ami hasonló kategória, ez pedig a feltámasztott SuperB, de az irreálisan drága a szegínembernek.

    Ha ma lehetne MkII-s Merkur skoprit kapni ÚJONNAN, változtalan műszaki tartalommal, ÉN vennék is belőle, mert tökéletesen megfelel ma is minden igénynek (ABS, AIRBAG, full elektromos ablakok/tető, fűthető szélvédő, automata tükrök, légkondi, ami jólesik).
  • pszihopata
    #1141
    szerintem olvasd vissza a hsz-eket

    te bizonygattad hogy mennyivel jobb mint egy modern dízel,és mikor beszólok hogy fejezd be a hülyeséget akkor rögtön a scorpiot ócsárolom

    semmi különleges nincsen benne,sőt a nyomórudas gyenge elavult motorja már a 70-es években is ciki volt
    az olaszok japánok a 60-as években leszoktak az alulvezérelt motorokról,az amerikai tulajdonú ford meg nyomatta még a 90-es években is-nevetséges!


    pont egy ilyen motorrral kár példálózni hogy az asztán hogyan húz a nevetséges literteljesítményével meg nyomatékával
    a hatásfokáról meg inkább ne is beszéljünk!




  • Sir Quno Jedi
    #1140
    Tán azt mégicsak jobban tudom (nálad mindenképpen), mit jelent a skorpió, mint életérzés, hobbi, avagy akármi. Az hogy te nem tapasztaltad ezt meg, pláne nem a pozitív reakciókat más emberek részéről, az már a te problémád, nem az enyém. Kispöcsös koromban csak néztük az újságokban a skorpikat és hiába roncsok ezek mára, mégis jelent valamit számunkra (a nálam öregebbeknek is). Neked nem, az nem baj, de attól még nincs igazad, hogy ledegradálod.
  • Csabesz6
    #1139
    ki tudja
  • KAMIONOS KOGYO
    #1138
    de 10 évesen csak nem rohad!
  • Csabesz6
    #1137
    10 éves, tele kilométerrel, szinte reális az ára.Szvsz.
  • KAMIONOS KOGYO
    #1136
    Pedig nem valami régi típus
  • Pepsi Twist
    #1135
    ez 1 szar :D sztem rohad az alja és eladásra összetákolt szar
  • KAMIONOS KOGYO
    #1134
    olcsó,de gyanús!
  • jaszy
    #1133
    Ne igazán :)
  • Csabesz6
    #1132
    Az meg a másik, hogy amelyik autó sportos, netalán tényleg sportautó, annak 99.999% hogy küldték, és sajnos az adott egyedek a legtöbb esetben nem kapják meg a kellő odafigyelést, tiszteletet, bánásmódot.Erre fel kell készülni, amennyire lehet.
  • Csabesz6
    #1131
    Ez meg a másik.De mint mondtam úgy se érint ilyen probléma, legalábbis mostanában biztos nem:)
  • Willi Betz
    #1130
    Cosworth-ot nem is biztos,hogy találni itthon ami nincs szétbaszva.
  • Csabesz6
    #1129
    Én ilyesmire fenem a fogam mostanság, igaz 2.0 DOHC, de nekem a ~120 le is elég, a lényeg hogy hátul hajtson.Vagyis cossie lenne az igazi,de 1. még zöldfülű vagyok, 2.kicsi drágább.Hacsi lenne az igazi, csak ugye az 3x annyi.
  • Pepsi Twist
    #1128
    majd ha ilyenel jársz akkor beszéljünk :)

  • pszihopata
    #1127
    akkor drágán vetted
  • jaszy
    #1126
    Hadne menjek bele a vitába. Audi 1.8 turbót vettem, 400 al olcsóbban már dieselek voltak raklapszámra.
  • pszihopata
    #1125
    melyik tipusból olcsóbb a dízel?
  • pszihopata
    #1124
    szaros motorkerékpár,meg dízelszar-'érdekesen' fogalmazol

    szerintem te beteges vagy,ez nem dózsa fradi meccs hogy szurkoljunk valamelyiknek

    gyűlöld nyugodtan a dízelt ha neked ez jó,ha ennélkül nem megy a rajongás a fordodért,akkor fröcsögj nyugodtan!

    a scorpió mint életérzés-ez meg nevetséges!

    egy tucatautó az ami kihalt,tudjuk miért de inkább nem akarom bántani mert csak megsértenélek vele
    se nem oldtimer se nem ritka se nem különleges használati tárgy

    ha ilyennel jársz sosem lesz jobb,mert beletankolod a következő árát is!

    jah nincs is jobb-tudom:)
  • jaszy
    #1123
    Én olcsóbban vehettem volna Dieselt abbol a típusból amit vettem, de a benzinesnél maradtam. Igaz nem 8 lityivel járok hanem 13 al de nekem ne kerregjen a pirosnál mint egy traktor, másról nem is beszélve.
  • Sir Quno Jedi
    #1122
    Már csak azért is, mert szaros motorkerékpárban is van 500le-s Hayabusa és az pl. elszáll a holdra annyi idő alatt, amíg a dízelszaron benyomnád a gázpedált.
  • Sir Quno Jedi
    #1121
    Jaja, csak sajnos benyásból is vannak 6-7000cc-s erőművek és netalán AZOKHOZ kéne hasonlítgatni egy világon egyedülálló minőségű/teljesítményű 6000-es dízel szörnyet (ami nem mellesleg iszonyat árú).
  • Sir Quno Jedi
    #1120
    Vicces figura vagy. Nehéz lenne húszéves szakadt skorpióval úriembernek képzelnie magát az embernek. A Skorpio az egy életérzés, akinek volt már egy, az gyakran vesz még egyet stb. (én is ezt tettem).

    Engem személy szerint nem nagyon izgat a fogyasztás, vennék nagyobb köbcentiset, lehet veszek is (vezettem már 6-7literes benzineseket, az egy élmény). Sok-sok év alatt az ember megszokja, hogy mennyit kajálnak ezek a nagy sedanok és nem jajong össze-vissza, hanem kifizeti amit kell.
  • pszihopata
    #1119
    körülbelül annyira átlag suv,mint az m5 átlag limuzin
    ha az a motor az 5-ös kaszniban lenne verné az m5-öt

    átlagautóknál a dízelek litertteljesítménye már elérte a benzinesekét,a versenysportban is szépen terjednek,sokkal nagyobb ütemben fejlődik mint a benzines

    és megállt a fejlődés?
    ahogy az újabb common rail motorokat nézem,nem állt meg!

    erre te leírod hogy nem való személyautóba,persze azért mert most a scorpiód miatt éppen csak a benzines autó az egyetlen értelmes dolog,és nem is érted hogyan lehet dízelt bépíteni

    szerintem korlátolt a gondolkodásod

    300-as benzinár mellé megvenni egy öreg 3 literes fordot,szerintem ez a furcsa gondolkodás
    ezeket a scorpiókat úgy vágják utánad a használtautón,vajon miért nincsen piacuk?

    neked önkifejezési eszköznek tökéletes,és lehet hogy jól szituált uriembernek képzeled magad benne,csak a bökkenő az,hogy ők már 10 éve kiszálltak ezekből,és most már rég dízelmotorral hajtják ezt a kategóriát


  • Csabesz6
    #1118
    erről van szó. én pl elismerem hogy ott vannak a szeren a dízelek, de attól még lehet őket nem kedvelni:P
  • pszihopata
    #1117
    a benzines egyedül literteljesítményben jobb a dízelnél,de attól még nem jobb konstrukció-pont

    a q7 kevesebbet eszik mint az m5,több benne a hely,és felmehetsz vele a padkára

    kit érdekel hány köbcentis?

    ez is egy megközelítési mód,hidd el nem biztos hogy hülye aki másként gondolja mint te!
  • Sir Quno Jedi
    #1116
    Jah, átlag dízel suv... 6literes 500lóerős V12-es mocival 2.4tonnával és 5.5sec alatt van 100-on álló helyzetből. Tényleg jó összehasonlítás. Miért nem mindjárt az új dízel forma 1-es autókoncepciókkal jövünk, az is utcai átlag...

    Vajon, ha egy atomjégtörőből kivesszük a reaktort, belebasszuk egy suv-ba, mégis mekkora teljesítményt kapnánk?!?!? Noés mit bizonyítana?! Hogy az atom-autó jobb a dízelnél, vaze! No peeersze...
  • pszihopata
    #1115
    egy 3.0 audi dízel v. bmw feleannyi üzemanyaggal fogja

    egy dízel suv-al is meg lehet szorítani egy M5-öt,pedig az nem piskóta!

    q7 vs. m5

  • pszihopata
    #1114
    kisnyomású turbó,tökéletesen viszi azt a kasznit,és olcsó volt annó

    itt a turbó igazából azért kell hogy jobb legyen a hatásfoka meg alacsonyabb fordulaton húzzon,szívóból is könnyen kihozható ugyanez a lóerő 3 v.4 szelepes dízellel

    csak azok hajlamosabbak a gátrepedésre és többet esznek

    egy 5-ös bmw árába belefér egy duplaturbós motor,és a vevőkőr igényli is
    egy astra fapad kombinál az is elég ha keveset fogyaszt és normális tempóra képes

    szerintem ezt nem nehéz belátni