22
  • Sir Ny
    #22
    ha budipapír árban adná, akkor igen, nem kéne az újságokat feleslegesen becipelni. bár jobb lenne, ha egy politikusos képeskönyvet nyomtatnának budipapírra.
  • Sir Ny
    #21
    vasország
  • B0nFire
    #20
    Lehet, hogy igazad van, de az ilyen kiadó ne csodálkozzon, ha nem vásárolják a termékét. Ennyi erővel azt is kitalálhatná, hogy budipapírra nyomtatva adja ki, ami egy olvasás után cafatokra szakad. Te fizetnél érte?
  • Stirner
    #19
    "Egy regény nem adatbázis, hogy állandóan frissíteni kéne! Arról nem beszélve, hogy a mai fájloknak olyan idétlen nevet tudnak adni"

    Biztos vagy ebben Bonfire?
    Majd átírják úgy ahogy a Nagy Amazon Nővérnek tetszik..(Mindjárt jobban hangzik mint a hímsoviniszta Nagy Testvér nem? :))
    Egyébként én is utálom a kisbetűs kezdést meg az alávonást.
    Nem Nemecsek Ernő írta azt a könyvet hogy kisbetűvel írják a nevét.
  • AnarchoiD
    #18
    Nekem sony ebook readerem van, ha a sony megszakadna sem tudna ilyet vegbevinni nalunk ;) kindle sucks!
  • KillerBee
    #17
    "A könyvet lektorálják, mielőtt a nyomdába engednék. Nem lehet szar helyesírással kiadni, többek között azért nem, mert nem vennék meg."

    Egy ideje már ez sincs feltétlenül így, mert a kiadók ott takarékoskodnak, ahol nem szégyellnek. Nemrég olvastam egy ilyet, hemzsegtek benne a helyesírási hibák. OK, nem j/ly keveréses vagy hasonló hibák, de pl. központozási hibák, földrajzi nevek vagy intézménynevek nagy- ill. kisbetűs írásának keverése stb. Ezt a könyvet láthatóan senki nem lektorálta a fordító után.
  • kvp
    #16
    Az amazon tokeletesen demonstralta, hogy miert nem szabad nalluk konyvet berelni. Tobbek kozott azert mert mivel csak berelt konyvrol van szo, ezert azt a berbeado barmikor visszaveheti. Gyakorlatilag ugyanaz, mint amikor valaki kocsit berel. Hiaba fizetett erte, a tulaj barmikor visszaveheti azt, legfeljebb koteles visszaadni a fel nem hasznalt ido utani berleti dijat. Az amazon eseten meg ez sem kotelezo, mivel a fizeteskor meghatarozatlan idore adja a konyveket, tehat akar a kovetkezo percben is visszaveheti.

    Lassan ott tartunk, hogy aki szeretne valamit sajat tulajdonban tudni, annak el kell lopnia azt. A windows is ilyen, mivel a microsoft-nak lehetosege van minden legalis peldanyt visszahivni es azokat a windows update-en keresztul letiltani. (kezdetben ez neha elo is fordult egy kis wga hiba miatt) Aki azt akarja, hogy a windows-a hatarido nelkul akarmeddig hasznalhato legyen kenytelen egy lopott es tobbek kozott regisztracio/wga/windows update mentesitett valtozatot hasznalni.

    Az e konyvek eseten is ez a helyzet, ha valaki meg akar tartni egy ebook-ot, akkor jobb ha vagy lopottat szerez vagy drm mentes valtozatot. (tehat olyat amit el is adnak, nem csak berbe adnak, mint a kindle eseten) Ugyanez igaz a zenere es az osszes digitalis formaban tarolt informaciora. Tobbek kozott ezert sem ertem miert berel annyi apple felhasznalo zenet az itunes-on, amikor mashol meg is vehetne oket vagy ha nem aruljak akkor lophatna egy sajat peldanyt.

    Tovabbi gond, hogy a legtobb drm rendszer lehetoseget ad a cenzurara is. Igy pl. barmikor torolheto barmilyen informacio barmilyen halozatra kotott drm-es geprol. Pl. az amazon atirhat egy ebook formaban kiadott ujsagcikket, utolagos cenzurakent. Pont errol szolt a most torolt konyv... ez valami nagyon durva veletlen vagy a jogtulajdonosok ezzel akartak elmagyarazni az amazon vasarloinak, hogy mi is a konyv lenyege...
  • Tetsuo
    #15
    Ezert nem fizetek SOHA elektronikus konyvert..
  • Pares
    #14
    We Are In A Lot Of Trouble!
  • Pares
    #13
    33 év után ez meg ez is aktuális lett... Akár Orwell is rendezhette volna...
  • B0nFire
    #12
    + kiegészítés:

    A könyvet lektorálják, mielőtt a nyomdába engednék. Nem lehet szar helyesírással kiadni, többek között azért nem, mert nem vennék meg.

    Azonkívül ha én fizetek egy könyvért - maradjunk a példa kedvéért az analóg könyvnél -, és látom, hogy az hemzseg a helyesírási és nyomdai hibáktól, visszaviszem a boltba és visszakérem az árát. Érvényesítem a reklamációmat, amihez mint vevőnek, jogom van. Amennyiben nem hajlandó kezelni a problémát, feljelentem a Fogyasztóvédelmi Felügyeletnél, mert nekik meg az a dolguk, hogy a fogyasztók jogait érvényesíteni tudják. Szó sincs arról, hogy jó pénzért egy bughalmazt kapsz, amihez csak újabb összegek befizetése után kaphatod meg a javított változatot. A példád azért is sántít, mivel ha egyszer egy programlicenszet kifizetsz, utána az összes hibajavító path és upgrade ingyen van. Nem kell külön fizetni érte.
  • B0nFire
    #11
    Tévedés! Egy könyvnél nem úgy megy, hogy a forgalmazó gondol egyet, hogy "na, ide még betesszük ezt és ezt az illusztrációt", és utána frissül. Egy kiadványnak az utolsó négyzetcentimétere is le van fektetve, hogy milyen méretben és tördeléssel, betűtípussal, XY hány db fekete-fehér, avagy színes illusztrációival stb. És a forgalmazó önhatalmúlag azt nem változtathatja meg, mert ahhoz a kiadó engedélye szükséges, és majd hülyék lennének engedélyezni, amikor kiadhatnak egy bővebben illusztrált kiadványt is, és akinek arra van igénye azt veszi meg; ergo két forrásból jön a bevétel. Egy kiadvány az nem program, hogy fokozatosan építgetjük, foltozgatjuk.

    Jól néznénk ki, ha a zenét is úgy adnák el, hogy kifizeted az árát, és csak egy hangszer szól a felvételen, az is hamisan. Majd kiadogatnák az újabban hangszerelt változatokat. Vagy kenyérért fizetsz, oszt csak egy marék lisztet kapsz. Így ki fizetne érte, szerinted?
  • Sir Ny
    #10
    majd az lesz, hogy kiadnak egy könyvet szar helyesírással, és meg kell venned hozzá a javító pathokat. vagy kiadnak egy fejezetet, a többit DLC-n.
  • B0nFire
    #9
    Orwell - 1984
    Orwell - Állatfarm

    Sok-sok klasszikus megtalálható még ezen az oldalon, és mind ingyen. És minőségi munka. Minek kellene ezért fizetni? Hogy visszalophassák???
  • B0nFire
    #8
    Na, többek között ezért pofáztam én, hogy mi a ráknak egy ebook-readerbe internetkapcsolat, meg kutyafüle-farka, ami nem csak hogy drágábbá is teszi a terméket, még visszaélésekre is lehetőséget ad! Egy könyvolvasó nekem ne szinkronizálja a fájljaimat. Letöltöm pc-n, aztán átrakom rá, és kész. Mi a faszt kell egy könyvön szinkronizálni??? Egy regény nem adatbázis, hogy állandóan frissíteni kéne! Arról nem beszélve, hogy a mai fájloknak olyan idétlen nevet tudnak adni (pl: orwell_1984_amazon.pdf), amit kapásból átnevezek mondjuk Orwell - 1948.pdf-re, mert egyrészt utálom a kisbetűs kezdéseket, másrészt az alávonások használatát szóközök helyett. Ettől kezdve lehet szinkronizálni a nagy semmit.
  • Ruley
    #7
    Cenzúra Duplaplusznemjó XD.

    Az 1984 főhősének éppen ez volt a foglalkozása, hogy egy irodából törölte, átírta az archivált újságokat, könyveket. Neki még ténylegesen vissza kellett hivatni, és elégetni a régit, aztán kinyomtattatni az újat. Ma ehhez már csak egy gombnyomás kell. Nem vagyok benne biztos hogy Orwell ezt a hírt olvasva nevetne vagy sírna-e.

    Szerencsétlen Amazon meg nagyon kevés ennél is ironikusabb módon járathatta volna le magát... Talán ha a Farenheit 451-et törlik...
  • Stirner
    #6
    Hát egy újabb ok miért nem kell megvenni. Gigapedia. Aztán jöhet a cucc.
    Nekem nem fogják letörölni a könyveimet :)
  • Hegi90
    #5
    a válasz a kérdésedre: nem.
  • KillerBee
    #4
    Csak sok-sok szekrény kell a tárolásukhoz és sok izom, ha pl. elutazol pár hétre és olvasnivalót akarsz vinni magaddal. Iskolásoknak hatásos izomgyakorlat a könyvekkel teli iskolatáska cipelése.

    A legjobb megoldás olyan olvasót vásárolni, amelybe nem tud beleturkálni az eladó. A netről rengeteg e-bookot lehet letölteni ingyen, éppenséggel a cikkben említett két Orwell-könyvet is. Magyarul is, angolul is.
  • krk
    #3
    A legjobb megoldás az igazi könyv.
    Nem romlik el.
    Nem merül le az akksi.
    Nem cseszik ki veled a "lengén öltözött harcos csaj".
  • krk
    #2
    És ha igazi papír alapú könyvben adták volna ki, akkor betörnek minden vásárlóhoz, és elviszik a könyvet? 1984? Aktuális!
  • KillerBee
    #1
    "miután a készüléket és a könyvet megvette az illető, így a cég gyakorlatilag "feltörte" független személyek rendszereit. Ez pedig elvileg akár bűncselekménynek is minősülhet."

    Nemcsak elvileg, hanem gyakorlatilag is. Persze majd elsikálják az esetet jól.