22
  • Sanyix
    #22
    kölcsönkenyér visszajár :)
  • A1274815
    #21
    Előtte is tudott, csak le kellett hozzá tölteni a SaveASpdfxps bővítményt, ami a Beta2-höz még szintén nem kellett, de az Adobe jól kiperelte belölle.
  • mousee
    #20
    Office 2010 The Movie

    ikszdé
  • [HUN]FaTaL
    #19
    Arról nem beszélve hogy az SP2 óta az MSO2k7 is tud PDFbe menteni.
  • gz8
    #18
    Látom, hogy a helyesírás-ellenőrzőt az Office 2007-ben sem sikerült megtalálnod...
  • B0nFire
    #17
    Én a 2007-et ajánlom. Néha a tesómnál mikor megnyitom a 2003-as Word-öt, alig találok már meg valamit benne. De mexokás kérdése. A 2007-ben ha nem tudok valamit, F1->kulcsszó->olvas->örül. Szövegszerkesztésnél is azt nézik egy vizsgán, hogy az alapfunkciókkal elboldogulsz-e. Bekezdés, behúzás, tabulálás, elválasztás, betűtípus, méret. Ezeket majdnem mindet helyi menüből is lehet vezérelni, vagy gyorsbillentyűvel, úgyhogy nem nagy vasziszdasz. Én azt mondom, ha már szövegszerkesztés, akkor minimum tudjon az ember vakon gépelni. Itt kezdődik; a többi néhány nap alatt elsajátítható.
  • Ferrer
    #16
    Igen, én is így gondoltam, csak ezt nem tudom, melyiket ;)
    Vizsgázni meg jobb munkalehetőség miatt kell..
  • ziipp
    #15
    Minek vizsgázni ilyesmiből? Feltelepíted, és kitapasztalod. Ha meg nem tudsz valamit, ott a net.
  • Rexhawk
    #14
    azok is jobbak mint a régiek
  • Ferrer
    #13
    Kérdés: Lehet -e majd az Office 2007-tel vizsgázni a közeljövőben? Melyikbe kezdjek bele, ebbe vagy a 2003-asba? Vagy tul.képp ugyanaz, csak más az elrendezés?
  • Vogel
    #12
    Office 2000 otthon/melóban. Jó az nekem.
  • slickboy
    #11
    Mi van velük? Az új formátumokkal? Szépek, jók, és egy kis bővítmény telepítése után a régebbi Office-ok is olvassák, írják őket. Nekem minden tekintetben jobb a 2007-es, mint a régebbi Office-ok.
  • Narxis
    #10
    És az új formátumok?
  • zola2000
    #9
    User? De szép "magyar" szó!
  • Kheller
    #8
    A pdf mentés sosem volt valódi érv semmi mellett. A régebbi office-okhoz is volt ezerféle ingyenes kiegészitő a pdf-be mentéshez, a 2007-es office meg alapból tudja.

    A 2007 felületével kapcsolatban, meg legalább valaki mert valami újat kihozni és nem csak toldozgatni a 20 éves felületeket. Hát ez sem az openoffice volt, de már vannak projektek, hogy lekoppintsák az openofficeban is a 2007-es új felületet... Nálunk a cégnél egyébként az a tapasztalat, hogy az átlag user 2-3 napig bénázik az új felülettel és utána már soha nem akar visszatérni a régihez, gyorsabban dolgozik az újban és nagyon sokszor hallom, hogy elkezd használni egy feature-t ami megkönnyiti a munkáját és boldogon meséli, hogy az új office milyen okos. Persze a feature ezer éve benne volt, csak a user sose jutott el a menük mélyére, az új felület meg elérakta amikor úgy "gondolta" hogy a usernek szüksége lehet rá...
  • strogg
    #7
    az openoffice azért "jobb", mert ingyen alkalmas kiszolgálni az 1 bites user átlag igényét. akinek nem kellenek a hókusz-pókuszok, annak jó, és olcsó. Technikailag nem jobb, ez világos. Viszont az átlag user az irodai csomagnak jó ha a 10%-át kihasználja, ezt pedig bőven hozza nekik az openoffice ingyen, és legálisan.
  • CyrSyS
    #6
    OFF
    Egyre több oldalról kapom ugyanazt az információt miszerint az OpenOffice jobb mint mondjuk az Office 2007 mert fantasztikus módon képes azonnal PDF-be menteni. Ez így elég gyatra érv. Egy könyvet nem OO-ban fognak megírni majd PDF-be menteni és utána küldeni a nyomdába hogy papírra vessék az anyagot. Ezt külön megkérdeztem. Én azt mondom az OO jó de az Office-nál nem jobb és ami a PDF-et illeti Adobe Acrobat!

    ON
  • DjDano
    #5
    Szerintem meg alapjába véve csak a kezelőfelület változott és sokkal egyszerűbb elérni azt ami igazán kell! Szokni kell de utána sokkal egyszerűbb létrehozni bármit az "új" Office-ban
  • strogg
    #4
    Nem hülyeség, ha az irodai programcsomag a cég belső hálóján egy központi szerverrő érhető el, nem gépenként kell offline felnyomni. Persze semmi info az árról, license feltételekről, hardverigényről, stb...
    (a saját tapasztalatom szerint egyszerűább feladatokra egy eyeos+openoffice lib (ek) páros nagyon jól használható kis irodai rendszert képes kiadni, ami majdnem annyit tud mint egy google docs, ingyenes, és nagyon kényelmes karbantartani)
  • CyrSyS
    #3
    Én azon a véleményen vagyok hogy aki jól ismeri a 2003-as Office csomagot érdemes váltani 2007-re ugyanis a 2010-es verzió kezelőfelülete a 2007-es verzióra épül.
  • B0nFire
    #2
    Hehe. Egy csomó irodában még az Office 2003-at használják. Még a 2007-et sem ismerik, holott abban már rengeteg dolog megváltozott. Elölről kéne kezdeni sok embernek a program tanulását; na erre nincs idő legtöbb munkahelyen. Hogy keresgélje, hogy a jól bevált dolgok hova vannak eldugva. Mint pl a Wordben az automatikus kitöltés, ami nagyon jól jön olyankor, ha naponta 200x kell leírni egy három kilométeres intézmény nevet.
  • tmisi
    #1
    Én otthon 2003-at használok, munkahelyen Openoffice-t. AZon gondolkoztam, hogy utóbbi is simán elég lenne otthonra, ráadásul alapból tud PDF-be menteni bármit (nem nyomtatópluginként, hanem a Fájl menüből!), ezt melóba sokat használom.