128
Utazási betegség, mit tegyek ellene?
  • Balumann
    #88
    Szerintem ez a kritika ebben a formában nem teljesen igaz, ráadásul hogy így keresztény szemmel vizsgálja mókás is. :D

    Ez tetszett nagyon:
    "Tegyük fel pl., hogy valaki fogyni akar, és az agykontrollban ismertetett módszerrel elhiteti testével, hogy nem kíván enni.[...] De mi garantálja, hogy mondjuk egy sikeres önhipnózis után az olvasó le tudja állítani a folyamatot és nem fogy le betegesen?"

    Ez azért nem úgy van, hogy elindítok önhipnózissal egy leállíthatatlan folyamatot. Egyszerűen csak tudatosítom magamban, hogy most lefogyok egy kicsit addig nem eszek, nem leszek éhes. Persze ha hülye valaki és nem tudja mi az ameddig érdemes lefogyni, és a technikával "elnyomja" az érzést - amik ugye pont azért alakultak ki, hogy jelezzék ha nem jó - akkor persze le lehet betegesen fogyni. De ezt az agykontroll hibájának tekinteni... :D

    A sátánról meg amit a szeretetről ír, arról inkább nem mondok semmit... :D
  • dronkZero
    #87
    Ehehe, nagyon komoly ez az oldal! :))
    Frankón bebizonyítja tételesen, hogy ezek a New Age-es cuccok a Sátán művei! :D Kurvajó! :P

    De komolyan, ez csúcs, hogy nem létező, önhionózisos-placebóhatásos dolgokat egy szintén nem létező dolog alapján cáfol! "A te önámításod nem jó, az enyém a helyes!" :DDD Áááááá! :)
  • dronkZero
    #86
    Persze, mert a sok leperkált kesstől, meg a tömegpszichózistól nagyon sok pozitív visszacsatolást kap az ember. Félrevezető.

    Itt van egy kritika az agykontrollról, keresztény hívő szemmel. Kicsit elborult is... :)

    Van sok gond az agykontrollal is... De talán még az a legszimpatikusabb az ilyen placebó-terápiák közül, mert nem igényel "külső" segítséget.
  • Balumann
    #85
    Felesleges vallásos sallang nem nagyon van az agykontrollban, vagyis így a végén ír álomfejtésről (ami jóslást akar jelenteni), de 95% -ban nincs szó semmiféle misztikumról. A tanfolyamok sajna tényleg rohadt drágák, de ismerőseim közül van aki elvégezte és azt mondta mindenképpen érdemes.
  • dronkZero
    #84
    Az egyébként viszont nagyon érdekes lenne, hogy hogyan lehetne ezt a placebóhatást homeopátiás hókuszpókusz nélkül előhozni? Silva féle agykontroll, pl? Csak arról is le kellene takarítani a felesleges vallásos sallangot, meg kikapcsolni a lehúzógépet...
  • tompapaa
    #83
    Lehet placebó, de kipróbálom a Cuccoline-t. Végül is nincs semmi vesztenivalóm. Csak a rosszullét.
    :)
  • mokkamester
    #82
    Lényeg a lényeg, hogy ha kipróbálod és nem jó, akkor ne szedd, de a visszajelzések mást mutatnak egyenlőre. Egyébként meg puding próbája az evés, akármi is van benne. Ha cukorból meg vízből van, de mellékhatás nélkül megszünteti a gondokat, akkor nem érdekel, hogy miből van. Ami még fontos hogy a cukor-desztilláltvíz kombináció ugyanúgy nem káros, ahogy a homeopátiás készítmények sem.
  • idamaria
    #81
    A homeopátiának nem is célja, hogy előtérbe kerüljön vagy leváltsa a rendes gyógyszereket, inkább egy lehetőséget az embereknek. Egyszer én is majd kipróbálom, ha beválik, akkor egyértelmű hogy ezt fogom szedni, ha nem, akkor mag maradok másnál. A sok jó vélemény alapján megéri kipróbálni.
  • dronkZero
    #80
    És az vajon kinek az érdeke, hogy cukorgolyók és tiszta víz gyártásából irdatlan profitot vágjon zsebre..? Mert hogy nem a betegeké, az tuti.
  • mokkamester
    #79
    Homeopátiáról csak annyit, hogy a legnagyobb gyógyszergyáraknak és a hozzájuk kapcsolódó rétegeknek nem érdekük, hogy a homeopátiás gyógyszerek és főleg a természetesebb gyógymódok előtérbe kerüljenek az eddigi módszerekkel szemben. Ebből kifolyólag nem csoda ha mindenhol azt halljuk hogy a "természethez közel álló kuruzslók" és módszereik hatástalanok.
  • dronkZero
    #78
    Mármint hogy _te_ úgy gondolod. De, bizony, placebóhatás működik kisgyerekeknél és állatoknál is.


    Például
  • dronkZero
    #77
    Nem is az, hogy vényköteles lenne. De olyan nincs, hogy valaki úgy foglalkozzon homeopátiával, hogy ne orvos lenne. Másik fele, hogy csak patika árusíthatja, sima bolt nem.
  • Rubenvagyok
    #76
    Palcebó hatást csak akkor lehet említeni hogy ha tudja hogy mire is szed gyógyszert és úgy gyógyítja meg ugyebár. De viszont olvastam cikkeket amikben állatoknak adtak be homeopátiás szert és így az állat nem hinném hogy tudná hogy mire is kap valamit főként mikor a kajájába teszik bele. Vagyis a placebó hatás ilyen körülményekben nem létezik, csak mikor embereken tesztelnek szereket.
  • dronkZero
    #75
    "mivel nyugaton teljes mértékben elismerik a hatásfokát és gyógyászati eredményét."

    Én is elismerem, hogy jóféle placebó. :) Ez eléggé ilyen "messziről jött ember"-es volt. Nem, külföldön sem ismerik el, külföldön is ugyanez a vita megy a hatásosságáról.

    Ha utánanézel a témának, akkor az tisztán lejön, hogy placebóhatástól nem megkülönböztethető a hatása, az alapelve meg _mindennek_ ellentmond, amit a világról már tudunk.
    Azt állítja, hogy a higítással fordított arányban nő a hatás. Egyetlen ilyen szert sem ismerünk a világon, ami így működne. Ahhoz, hogy ezt elfogadjuk, nagyon-nagyon meggyőző bizonyíték kellene. De az meg nincs.

    Az meg totális tévedés, hogy "amit nem ismerünk vagy sok köze van a természethez azt már a kuruzsláshoz kötjük."
    Ami a természetgyógyászatból az elmúlt kétszáz évben működőnek bizonyult, az mára már az orvostudomány része. Ami még ma is "lehet, hogy van benne valami", az borítékolható, hogy nem működik.
  • idamaria
    #74
    Szerintem azzal nincs semmi gond, hogy az emberek orvosságok helyett, homeopátiás cuccokkal próbálkoznak. Ezek a szerek általában nem olyan nagy betegségekre vannak amikre ha esetleg nem szeded a megfelelő gyógyszert, akkor nagy bajod lesz. Erre az utazási rosszullétre is csak egy lehetőség. Ha esetleg nem is segít semmit, rosszat biztos nem fog tenni, max hánysz egyet az úton. Egyébként tényleg nem kell hozzá recept. Vény nélkül kapható.
  • Rubenvagyok
    #73
    Hát nagyon sok készítmény van ami nem recept köteles (homeopáiai szer) sőt én még nem is találkoztam olyannal amihez orvosi recept kéne! Mivel itthon nem támogatja a TB a homeopátiás készítményt, viszont említetted hogy angliában igenis adnak rá TB támogatást mivel nyugaton teljes mértékben elismerik a hatásfokát és gyógyászati eredményét. Nem hinném hogy ha csak humbuk lenne az egész akkor ennyire elterjedt lenne!
    A másik az aki homeopata nem kuruzsló ez csak magyar sztereotípia, amit nem ismerünk vagy sok köze van a természethez azt már a kuruzsláshoz kötjük.
  • dronkZero
    #72
    Ööö, túlzás, hogy _csak_ nálunk írhatja fel orvos. Nálunk orvos írhatja fel. Van, ahol nem kell hozzá orvos. Nemtom, hogy világviszonylatban mi az arány. Nem hinném, hogy hungarikum...

    Ha azt vesszük, hogy cukorgolyók, meg tiszta víz kereskedelméről beszélünk, ahhoz tényleg nem kellene orvos, de onnantól kezdve, hogy gyógyítási céllal megy a dolog, már kell. Jó ez így, bár ki is bukik a rendszer hibája rögtön:
    "Másik hogy elismerik az orvosok mint gyógymódot, tehát lehet valami alapja ha ők mondják."
  • dronkZero
    #71
    Hát de hogy fogjam fel? Ha egyszer ilyen...

    Nézz utána, hogy hogyan is működik ez, nem én találtam ki ezt a higítgatást, gondolhatod. Erről szól a homeopátia. Totális teljes blődli.

    Az meg egyébként csak nálunk van(nagyon helyesen), hogy csak orvos írhat fel homeopátiás készítményt. Ha jól rémlik, pl Angliában nem kötik orvosi végzettséghez. Az szerintem igencsak nagy hiba, mert ha tényleg baja van az illetőnek, akkor nem látja orvos, csak ilyen homeopata kuruzsló... Amíg pszichoszomatikus dolgokra kér magának valaki ilyen cuccokat, addig nincs gond, de ha tényleg konkrét betegségre, sérülésre, vagy szervi bajra kellene gyógymód, akkor már igen súlyos hiba azt homeopátiával "kezelni".
  • Rubenvagyok
    #70
    Hát azért nem szabad így felfogni! Én az allergiámra használtam homeos készítményt és nekem használt és annak az összetevői teljesen mások. Másik hogy elismerik az orvosok mint gyógymódot, tehát lehet valami alapja ha ők mondják. Másik hogy honnan veszed hogy higitanák?
  • idamaria
    #69
    Nekem lényegében mindegy is, hogy mi van benne, csak használjon minél kevesebb mellélhatás kíséretében. Ehhez a rosszulléthez egyébként szerintem nem lehet hozzászokni. Elég sokat utazok, viszont az utazások kb 30%-ában vagyok rosszul. Nem tudom ez nálam, hogyan működik.
  • dronkZero
    #68
    Az, hogy homeopátiás, az éppen azt jelenti, hogy _nincs_ benne hatóanyag. Ahogy néztem, ez a Cocculine konkrétan 30X, ami azt jelenti, hogy harmincszor higítják a tízszeresére. Gondolhatod, hogy ezek után mennyi marad benne az eredeti cuccból. Ja, az sem semmi, hogy mi is az az eredeti cucc: indiai konkoly, hánytató dió, dohány, petróleum. De igazából tökmindegy, miből indulnak ki, a vége úgyis desztillált víz lesz, az eredeti anyagból akár egyetlen molekula sem marad.
    A homeopátiás szereket kizárólag a címkéjük különbözteti meg egymástól...
  • mokkamester
    #67
    A busz a halálom. Ahogy a 7es megy a macsakakövesen, alap hogy szétesik a busz, mert annyira rázós az út, mellé benzinszag, tömegnyomor, vendégmunkások, csövesek stb. Jó kis mix, ilyenkor muszál vagy leszállnom vagy előtte "belőnöm" magam. Inkább kerülöm a buszokat. Egyébként a Cocculine homeopátiás készítmény... csak van benne valami hatóanyag. Bár a pszicho része is fontos nyilván, akármilyen gyógyszerről is legyen szó.
  • dronkZero
    #66
    Az olvasásnál meg szerintem az a gond, hogy egy rezgő-mozgó dologra próbálunk fókuszálni, ami elfárasztja a szemet, agyat. Vonaton, buszon autópályán még sosem voltam rosszul olvasástól, autóban viszont meg sem próbálom már. Egyszer lehánytam a térképet, azóta nem kockáztatok. :P

    Hasonló kategória: egyszer elszállt a videokártyám, és pár napig az alaplapi integrált cuccot kellett használnom. Ez egy ilyen kompletten összeépített Compaq gép volt, gyárilag le volt dugózva, hogy ne is akarjam még véletlenül se rádugni monitort. Na, az hamar kiderült, hogy miért. Egyrészt rohadt homályos volt a képe, másrészt REZGETT, olyan fél millimétert. Szerencsétlenségemre dolgoznom kellett rajta. Na, az volt olyan, hogy negyedóránként fel kellett állnom, venni pár mély lélegzetet, sétálni pár kört a szobában, hogy ne dobjam ki a taccsot. Első alkalommal, amíg nem tudtam, hogy ez ilyen, úgy rohantam ki a fürdőszobába, öklendezni egy kört.

    Szal kerüljétek a rezgő dolgokra fókuszálást, az nagyon tönkretesz.
  • dronkZero
    #65
    Hát azért nincs mellékhatása, mert hatása sincs. Placebó, valódi hatóanyag nélkül. Bár tekintve, hogy ez az egész rosszullét-dolog pszichoszomatikus, lehet, hogy a placebó a legjobb megoldás. Akkor viszont bocs, hogy elárultam, hogy nem is a bogyó hat...
  • Sanyix
    #64
    Én mindig rosszul vagyok ha túl sok az ember körülöttem, bár legtöbbször leizzadok, és agressziót vált ki belőlem, amit bár visszatartok, de egyre gyakrabban érzem, hogy ha valaki mégegyszer elém áll, vagy meglök, felrúgom. Nem véletlenül kerülök minden tömeges rendezvényt. bkv-n meg még büdös is szokott lenni, az még ráadás.
  • Marci0115
    #63
    bkv-n ne csodálkozzon senki ha rosszul van, énis már a sirban forgok amikor utazok bkv-n , eszméletlen milyen büdös van a jármüveken a sok csövestöl
  • Emmegki
    #62
    A vaníliást be kéne tiltani! Másrészt én a légkondit nem bírom hosszabb távon.
  • Emmegki
    #61
    "az elsuhanó táj (fák, oszlopok...) követése feltétlen reflex-szerűen szintén émelygést okoznak, kvázi elszédülsz, viszont ha előre nézel, nem következik ez be"

    Ezért van a buszokon is elől a rosszul levőknek fenntartott ülés (meg hogy közel legyen az ajtó ha rohanni kell). Úgy tudom az okozza a rosszullétet, hogy az agy mozgást érzékel, de az izmok nem mozognak -> levonja a következtetést hogy ez mérgezés, és hányással próbál ellene védekezni.
  • Atti12
    #60
    azért ez sem minden esetben megoldás.
  • vmvr
    #59
    igen, úgy hívják kerékpár:) de tényleg.
  • Atisz #58
    H1N1.
    Bocs, de nem lehetett kihagyni :D
  • Atti12
    #57
    régen nekem is ilyen bajom volt, aztán kinőttem belőle :) Akkor ha jól emlékszek Daedalont szedtem utazások előtt.
  • stp4trick
    #56
    ezek a hasmenéses és rosszullétes dolgok szimplán idegi vezérlésű dolgok
    látens stresszjelenségnek is nevezhetjük
    kívülről nem mutatkozik, viszont belülről van egy feszültség, amit nem tudsz fizikailag lekezelni
    nekem soha nem volt ilyen bajom utazásnál, de sokan körülöttem nehezen tűrik
    az olvasás-ablakon kinézéses dolog is lehet igaz, ha az idegrendszered lassan kapcsol és a mozgást nem tudja feldolgozni
    más is írta, hogy pl. buszban, autóban előre kell nézni és nem oldalra, mert az elsuhanó táj (fák, oszlopok...) követése feltétlen reflex-szerűen szintén émelygést okoznak, kvázi elszédülsz, viszont ha előre nézel, nem következik ez be, na ezt vonaton nem tudod megcsinálni, ott inkább ki se nézz, ha rosszul vagy akkor a benti dolgokra kell fókuszálni
    ez az egyik része, a másik meg lehet, hogy egyszerűen mizantróp (embergyűlölő) vagy, illetve a tömeget nem bírod és agorafóbiád van

    az egészet összefoglalva, szerintem pusztán akarattal lehet ezeket kezelni, mindenféle gyógyszer és vegyi anyag bevitele nélkül, de ha valakinek gyenge az idegrendszere, akkor valszín szüksége lehet segédanyagokra, soha nem fogja tudni magát kontrollálni

    ezzel senkit nem szeretnék megsérteni, pusztán tudományos tényeket és következtetéseket írtam le
  • MerlinW
    #55
    Daedalon segít az utazásos hányingeren és egyebeken (öcsémnek volt ilyen baja gyerekkorában). Mellékhatása álmosság, de használ. Utazás előtt egy órával egyet. Asszem recept nélkül kapható
  • Gilmour
    #54
    Nekem hasmenésem szokott lenni, ha valahova utazok. Nem tudom, lehet a stressz miatt.
  • Balumann
    #53
    Szerintem az, hogy ki hogy bírja ezt inkább attól függ, hogy ki mennyire van hozzá szokva (vszínűleg főleg kicsi korban könnyebb alkalmazkodni), és függ attól is, hogy az ember mennyire tud nem a probléma összpontosítani (ha arra koncentrálsz, hogy jaj most rosszul leszek, szinte 100% hogy rosszul leszel).

    Viszont tapasztalatom sajnos nincs, hogy hogyan lehet ez ellen védekezni, én bár sokat utaztam (volt, hogy 2 napos busz kórussal, (reggel 6-tól este 7-ig út, este pihenés, köv nap utazás tovább és megint este érkezés), de voltak 1 napos utazások is (nameg akkor 1 hétig minden nap volt buszozás :D), meg én eleve Budapesti vagyok, autónk bár volt, mindig sokat utaztam BKV-n meg vonattal, soha nem voltam rosszul úton.

    Olyan volt mondjuk, hogy biciklizés előtt telizabáltam magam, aztán egy jó kis rázós úton kellett mennem és így éreztem, hogy kicsit felkavarodott bennem :D

    Amúgy szerintem a légzésjóga segíthet ebben az esetben (is)... bár nekem más helyzetekben segített nagyon sokat, ha érdekel vkit adok linket (vagy egészségtopikomban is megtalálja)
  • milk4
    #52
    Én akkor szoktam rosszúl lenni mikor felszáll pár "uff" a buszra vagy valakinek nagyon "finoman" bűzlik a hónalj kutyája.
  • dragon11
    #51
    unalomon* sry..:C :\
  • dragon11
    #50
    Én 1seggel ültem végig 500km utat, nem volt semmi bajom az unalmon kívül..:D az ellen nincs vlmi?:\
  • tenkenorman
    #49
    egyik haverom akár hova utazik, az első éjszaka rosszul lesz hány.