175
Ez vajon milyen faj(alfaj,fajta) lehet?
  • ska13
    #135
    Sziasztok!
    Egyszerűen nem tudom merre induljak el , talán segíthetnétek.
    Egy pókot kéne meghatározni. Ha leírom, talán rá lehetne ismerni, avagy vkit ajánlhatnátok, aki ért hozzá.
    Rab szigeten férjemen átszaladt egy pók.A kamerában van róla felvétel, ha nem megy másképpen, vhogy egy képet kiszedek.
    Leírása a következő (laikus vagyok, nézzétek el nekem!) Kb. gyerektenyérnyi méret, fehér- fekete csíkos vékony "hegyes" szőrtelen lábak. Teste erős,viszonylag nagy, keménynek tűnt. "Fenekénél" a teste széle barázdált, színe tört fehér.
    Teste a lábához képest kb. 1/3-ad akkora.
    Félelmetes volt!
    Kíváncsi volnék miféle veszedelemtől menekültünk meg. Egy sziklás terepen vágtunk át, kb. combmagasságban volt a hálója, ha ez érdekes. Előre is köszi:Kata.
  • Terensz
    #134
    Amúgy harapnak a kis szemetek.

    "Their fangs are robust enough to pierce human skin and the bite is said to be quite painful, causing localised inflammation and feverish symptoms."

    És tényleg van kristálypalotájuk Persze a "keresztes barátom"-ból egy szó sem igaz.
  • Terensz
    #133
    Ilyesmi volt?

  • polarka
    #132
    idézőjelek lemardtak
    "Pirregő tücsök (Oecanthus pellucens), szőlőkártevőnek minősített jószág. Én eddig csak vadvirágon láttam, szőlőn nem. Elvileg lyukakat fúr a szőlő zsenge hajtású szárába, amitől az úgy fest, mint egy készülő furulya."
  • polarka
    #131
    Sztem zöld lombszöcskére nem is hasonlít, legfeljebb a távolból. Ha meg ciripel, akkor inkább tücsökféle.
    Akkor mondok jobbat.
    Pirregő tücsök (Oecanthus pellucens), szőlőkártevőnek minősített jószág. Én eddig csak vadvirágon láttam, szőlőn nem. Elvileg lyukakat fúr a szőlő zsenge hajtású szárába, amitől az úgy fest, mint egy készülő furulya. (forrás)
    kertészeti info
    ciripelését meg lehet hallgatni
    meg képeket is lehet nézni: biolib gugli
    gondolom azért zöld, mert még fiatal példány
  • zedeqor
    #130
    Argyroneta aquatica
  • hollófernyiges
    #129
    A szöcske fejből, a többi wikiből :)
  • polarka
    #128
    fejből?
  • Zoli007
    #127
    Kössz.
  • hollófernyiges
    #126
    Zöld lombszöcske. Vagy valami közeli rokona.
  • Zoli007
    #125
    Sziasztok! Ez mi az istennyila lehet? Minden este ciripel.
  • edios
    #124
    köszi!
  • hollófernyiges
    #123
    Vízipók. Vagyis búvárpók hivatalosan.
  • edios
    #122
    sziasztok!

    egy pókfajtát szeretnék beazonosítani!

    júli végén voltam evezőtúrán Körösökön.
    kikötöttünk egy régebben népszerű, de most teljesen elhagyatott partszakaszon (ha jól emlékszem Gyomaendrőd és Halászlak között).
    néhány perc után feltűnt, hogy a hely tele van kb fél tenyérnyi nagy pókokkal. (a hossza legalábbis megvolt közel 7-8-9 centi is sztem)

    természetesen mindenki megijedt, főleg amikor az egyik felmászott a kenu oldalára, menekültünk is azonnal onnan, hátra se néztünk. így képet nem tudtam készíteni sajnos.

    -mintha nem is a földön élnének, hanem a vízen
    -amikor a kenu oldaláról leütöttük lapáttal, elkezdett átúszni a másik hajó felé (úgy tűnt, hogy lebuknak néha a víz alá, aztán feljönnek, de ez már lehet h csak képzelet), szóval jól közlekedik vízen
    -nem volt túl nagy potroha
    -alapvetően szürkék voltak (összesen kb 6-8at láttunk), de láttunk egy barnás színűt is

    a lábak és a test aránya valami ilyesmi volt, talán ennél még egy picit hosszabbak voltak a lábak (csak példának hoztam fel a képet, fogalmam sincs igazából milyen pók szerepel rajta, és nem is szeretném tudni:))
  • hollófernyiges
    #121
    Saccra egy hím levéltetű-féle lehet, de túl erős mérget nem vennék rá.
  • polarka
    #120
    lehetne loghbug a neve
  • birdo #119
    Tegnap is néztem, nagyon érdekes színes " lény..... de nem tudok segíteni..
  • loghboy
    #118
    Ezek szerint nincs neve, felfedeztem egy új fajt? :)
  • loghboy
    #117
    Hali!

    Ennek a rovarszerű lénynek szeretném megtudni a nevét.
    Előre is köszönöm, ha esetleg valaki ismeri,és átadja eme nagyszerű tudását nekem.

  • Terensz
    #116
    Nos, humiari alapján úgy tűnik, megvan a megfejtés :-)

    Nephila maculata, arany hálószövő pók.

    Ezt fűzném hozzá:
    "The Golden Orb Web Spider's venom is generally harmless to humans and they rarely bite even if we blunder into and destroy their webs. The bite is just a scratch. They are clumsy on the ground."

    Azaz: no para :-)
  • tenkenorman
    #115
    ide sem megyek.
  • Terensz
    #114
    Ez ugyanaz?

  • Gladiator
    #113
    Heló

    Még pár éve sétáltam bele egy ilyen póknak a hálójába egy malajziai dzsungelben. Próbáltam neten megtalálni, hogy ez milyen pók, mérgező-e, de nem tudtam sikerült. Vki nem ismeri?

    saját kép



    amit még találtam róla

  • Jrex
    #112
    ne nézz már gyökérnek :D ismerem a vizibolhát

    Am az üveg kb 5 cm es,de nem pont ezt a fajt linkeltem be,mert nem volt időm megkeresni meg annyira nem is érdekel csak a családra voltam kíváncsi,nekem elég annyi h víziatka:)
  • birdo #111
    Hát nemtom. Egyik se győzött meg mi lehet az a fürge kis izé ))
    Mekkora az az üveg tulajdonképpen ? A méret a lehet lényeg
  • Terensz
    #110
    A formája erre emlékeztet: link.
  • Jrex
    #109
    Nem nem,ránézésre is a pókszabásúak közé tartozik,de tegnap már találtam róla anyagot,csak nem volt időm írnom ide h már nem kell:D
    egyébként ő az:víziatka -csak más színben.
  • birdo #108
    Vizicsíbor ??
  • Pluskast
    #107
    Ő a vizipók csodapók
  • Jrex
    #106
    ezt találtam a kerti tavunkba,és nemtom h mi lehet.Eleinte vmilyen kagylósrákra gondoltam,de annak 2 oldalról zárható páncélja van,ez meg úgytűnik h nem páncélos,és a lábait is megszámoltam 4 pár van neki,tehát olyan mint 1 vízi kullancs,vagy egy kövér pók...
    szerintetek mi?
  • birdo #105
    Nem-nem a narancssárgásra gondoltam..... a sárgával is találkoztam már.
  • Jrex
    #104
    Erre gondolsz?-most találtam róla anyagot,ez európai faj.
  • Jrex
    #103
    Arra a citromsárgára gondolsz amelyik nincs egyik képen sem?mert sztem az nem az,bár nem tom.
  • birdo #102
    ne már... a sárga színű változattal találkoztam.... de nem 2008-útán
  • Jrex
    #101
    Egy link a könnyebb fajazonosításért:
    Wikifaj
  • polarka
    #100
    hát elsősorban az előbbi, de az utóbbi is
  • Jrex
    #99
    Mármint?
    te is láttál olyan katicabogarat,vagy te is pusztítod?:P
  • polarka
    #98
    én is
  • Jrex
    #97
    Ez most nem kérdés lesz hanem kijelentés:)
    invazív katica
    Érdekes a cikk azt írja h 2008ban találták meg Magyarországon,de én már régebben is találkoztam olyan feketével,de nem ismertem és azt hittem őshonos ezért nem bántottam,pedig az invazívokat pusztítani szoktam(pl:krumplibogár,parlagfű stb)
  • Jrex
    #96
    nm