175
Ez vajon milyen faj(alfaj,fajta) lehet?
  • Jrex
    #175
    Ez milyen bogár lehet? Albániában a Shendelia hegység kövei alatt volt, kb 1700m-en. alulról
    felülről
  • videobaby
    #174
    csikóhal.

  • Jrex
    #173
    ez milyen hal?
  • Jrex
    #172
    2 növény nevére lennék kíváncsi:
    Első.
    ennek ilyen kics rózsaszín virágai szoktak lenni tavasszal.
    Második.
    ez meg kék színű.
  • Avpfan
    #171
    medvedisznóember...
  • Avpfan
    #170
    Ez egy kis...kakitúró bogár.

    Latin nevén: Szartúriusz
  • polarka
    #169
    Azok. Köszi.
  • Cuchulainn
    #168
    1: Ecetfa (Rhus typhina)
    2.: Alkörmös (Phytolacca americana)
  • polarka
    #167
    1ik
    másik
    hogyan tudhatnám meg, h micsodák ezek?
  • polarka
    #166
    Ez két külön növény:

  • Jrex
    #165
    offolok egy kicsit: északi sark
  • Galy
    #164
    nincs mit
  • Zoli007
    #163
    Kösz, sokat segítettél! Úgy nézem ez lesz.
  • Galy
    #162
    szerintem valamilyen varjúháj féleség
  • Zoli007
    #161
    Ez milyen növény lehet? Útszéleken nő, meg olyan helyeken, ahol kevés a talaj.

  • Jrex
    #160
    Hali, a szakdolgozatomhoz szükségem lenne ezeknek a magyar nevére,de sehol nem találom,remélem tudtok segíteni:

    Oxyopes ramosus
    Oxyopes heteroptalmus
    Phlegra fasciata
    Xysticus sabulosus
    Trichopterna cito
    Thanatus arenarius
    Argenna subnigra
    Neoscona adianta
  • patiang
    #159
    milyen faj ?
  • mukievil
    #158
    Kép ? Vagy bővebb leírás ? Méret, szín? Minta?

    De gondolom a kép lemaradt.
  • zsuzso99
    #157
    Sziasztok!Tudja valaki milyen pók lehet ez budapesten panelban lakom és 4 nappal ezelőtt találtam meg a szőnyeg szélén ezt az ijesztő pókot remélem nem tette le a petéit és nem csíp!Aki tudja kérem írjon!Köszönöm
  • Jrex
    #156
    Igaz már nincs itt a kép,de nem valami hasonló állatka volt,csak zöld?:
    tapogatósbogár
  • Mészy
    #155
    Köszi. Jópofa kis állat. :)
  • edios
    #154
    utólag is köszi
  • Jrex
    #153
    Te meg ne hogyj el mindent:)
    eredetileg sárgaszínű,csak 1 effekttel fotóztam:D
    hamarosan teszek fel videót róla.
  • Jrex
    #152
    Pontos fajt nemtudok most mondani,de valamilyen tengeri ászkarák lesz.
  • Mészy
    #151
    Sziasztok!
    Ez vajon mi lehet? Dublinban fényképeztem a tengerparton.
  • polarka
    #150
    1szer 1 ism. terjesztőben
    sztem vmi pillangó lárva lehet
  • mukievil
    #149
    a mi kertünkban volt szongáriai cselőpok :), és az tudott futni a vizen :)
  • Jrex
    #148
    Egyébként láttatok már ilyet?A kertben fotóztam:
    Kék lárva
  • Jrex
    #147
    Sztem nem búvárpók volt,mert azok többnyire feketék,és nem olyan nagyok.Búvárpók
    Én már láttam keresztes pókot is a vízfelszinen futni....
    Hazánk legnagyobb pókja a Szongáriai cselőpók,lábak nélül 4cm,de az illyedségtől nagyobbnak is tűnhet,én már találkoztam párszor ilyennel,és a mintázata is ráillik,csak ő a pusztákon él.
  • ska13
    #146
    Igen, rájöttem közben,h. közvetítő voltál ez ügyben, de ezt is köszi!
    A képeket megpróbálom oly módon ahogy írtad.
  • polarka
    #145
    A képeket itt nem jeleníti meg. Nem tudom, lehet h mert privát galériából próbáltad belinkelni. imgur-ral könnyen képeket megosztani. Sg-ről is lehet jól, csak én nem szoktam.
  • polarka
    #144
    Én csak közvetítettem a két fórum között. Ormótlan a szaki (gondolom).
  • ska13
    #143
    Polraka (avagy másik fórumról Ormótlan)kedvéért sebbel-lobbal kifotóztam két képet.Nem állítanám,h. jók, de ti talán így is látjátok,hogy karéjos keresztes avgy sem. talán sikerül, itt a kép:
  • ska13
    #142
    Még vmi.
    Ja a veszedelemtől mégsem menekültünk meg, mert megcsodáltuk, igaz kissé boldog borzadállyal, ha ez nem nagy baj.

    Imádom a békákat!
  • ska13
    #141
    Polarka!Fú! Köszi! Nem tudom mennyire lehet drámai ez a látvány más laikusnak, de nekem/nekünk eléggé az volt, pedig nem irtózom az állatoktól. Az általad küldött kép, teljesen olyan, mint amivel mi "futottunk" össze.Kivéve,h. a teste nem volt mintás.Ettől még ugyanaz lehet?(ugye ez is buta laikus kérdés?)
    Kicsit szigorúnak érezlek, de rácáfolsz önmagadra, mert szerintem az én laikus leírásom alapján -szerintem- tökéletesen meghatároztad az általam leírt pókot.
    Azért merészeltem a veszedelem szót használni, mert eléggé nagy példány volt, és bár eszünkben sem jutott elpusztítani, de nagyon megijedtünk, mivel a pókot is megleptük és ugye ilyen helyzetben nem is tudom... én ha pók lennék, mit cselekednék...
    Mint említettem, ha másképpen nem megy, valahogy elővarázsoltam volna a képet a kamerából, de gondoltam várok addig, amíg ily módon nagyon nem sikerül.De te profinak bizonyultál!
    No ennyit a magyarázkodásról!
    Köszi még egyszer, és megígérem, amint tudok küldök képet, bár inkább oldalról látható. A te általad küldött kép sokkal jobban mutatja.
  • polarka
    #140
    link a másik fórumhoz
    "Nem tudom, mennyire lehet komolyan venni egy mindenféle kép nélküli leírást egy idegen ország fajáról? Legalább képet, könyörgöm!!! Anélkül elindulni is nehéz.
    Valszeg keresztesféle volt, ha a hálójába így belefutott a férj. Ha ebben gondolkodom, leugrania kellett volna a szikláról, ha veszélybe akar kerülni..."

    "Ez olyan, mintha a Afrikában keresnél valakit, akiről azt tudod, hogy sötétbarna bőre és nagyon göndör haja van meg pálmakunyhóban lakik és maniókát termel.
    Kicsit merész dolog lenne BÁRMIT mondani egy ilyen leírás alapján.
    Hiába mondom, hogy szerintem karéjos keresztes lehetett, egyáltalán nem biztos, hülyeségeket meg nem szívesen mondok.
    Amúgy meg asszem, ha valaha elmegyek Horvátországba, az az ottani fauna miatt lesz, sok gyönyörű és érdekes ízeltlábú lakik náluk, akik mifelénk vagy egyáltalán nincsenek, vagy borzasztó ritkák (ahogy a karéjos keresztes is, aki még védett is).

    Félelmetes szerintem az, ha egy villamos szalad át valakinek a lábán, testén...
    Attól a veszedelemtől menekültek meg, hogy megcsodálják Európa egyik legszebb állatát..."
  • hollófernyiges
    #139
    Találtam egy leírásnak megfelelő keresztespók félét, csak ez amerikai és azt hiszem kisebb is.
  • ska13
    #138
    Ja és még vmi: a teste lapos, és nem keskenyedik hátrafelé. Talán egy lapos koronghoz hasonlítanám.
  • ska13
    #137
    Sajna nem ez, bár ilyen "hegyes" lábai voltak, ámbátor határozottan fekete fehér csíkozással.A teste teljesen fehér, semmi minta. És recés a hátsójánál.
    Amit te ajánlasz, darázspókok mind csíkosak? Mert ha nem, akkor a lába, teste arányai alapján lehetne az is.
  • hollófernyiges
    #136
    Valami ilyesmi volt?