109
T_T
  • Calver
    #109
    up

    még egy okosság: mi a fene ez a friss trend h a készítők úgy gondolják, hogy a gép előtt csőlátású idióták ülnek? esküszöm utóbbi években nem láttam olyan FPS-t ahol a látószög 75° felett volt - friss élményként itt a ritkarossz Turok, ahol a látószög 65°-ra van beállítva... szélesvásznú monitoron is. tanítsa már meg ezeknek az embereknek egy taliga kanos aprómajom h az ember látószöge bizony NEM 75°, sokkal inkább valahol a duplája körül. 4:3-as monitoron a 90° a kellemes, 16:10-nél már 100° alatt viccesen néz ki az egész. egyszerűen nem tudom felfogni melyik idióta mogyorónyi agyából pattant ki ez a csőlátás dolog, főleg h régi FPS-eknél szinte mindig 90° volt már az alap látószög, és persze azt is meg lehetett növelni - Quake 3 kifejezetten kellemes volt 140-e FOV-al.
  • belapeter
    #108
    Mét?
    Tudod millyen jó játék az?
    Nem mi?
  • belapeter
    #107
    Tudom hogy szarul írok,de így egyszerűbb!
    Tudok jól is írni!
    De így sokal gyorsabb,+ msn-en óráka hosszát írok,és így leegyszerűsítve jobb.
    Érteni értitek,akko OK!
  • Calver
    #106
    traktorszimulátort reklámoz, meg vagy lepve?
  • bosco05 #105
    Bocs, tényleg nem szoktam ilyeneket beírni, de tessék: link
  • belapeter
    #104
    Már régebben is láttam az ehez hasnoló topikokt,de nemtudtam mit kell ide írni.
    Most elolvastam a legelső HSZ-t és megértettem.
    -Akinek baja van a segítséges játékokkal,az játszon Landwirtschafts Simulator 2009-et.
    Abban alig van segítés és azt csinál az ember a farmon amit akar.Nincsenek korlátok,határok(habár a víz XD),node azt el lehet tüntetni.
    Aki érdeklőden a játék utánn az írjon PM-et
    --na illyen HSZ-t sem írtam még.
    Ez úgy hangzik mint egy reklám :)(pedig nem annak szántam.)
    Csakhát ha a HG nem szeretei a segítséges játékokat akkor jáccol LS-t :D
  • Neoncsoves
    #103
    Kartonjoci arma2zik? :O
  • Lammer
    #102
    csinaljatok mar ilyen wiivel jatszo vigyorgo debil emberes bannert :D berakom, komolyan :D
    /fav
  • Lammer
    #101
    szerintem ez nem veletlen... anno mikor "beindult" a jatekipar, a vasarlok meg sokkal "geekebbek" voltak a mai celkozonsegnel(sokkal "retegebb" volt a celpiac)... manapsag eleg szepen kibovult a "gamerek" kore, nagyon sok casualnak szamito emberket is el tudnak csabitani... es a legborzasztobb(nekunk), hogy a casual tesztaszaggato, wilolban ugrabugralo embermasszabol van a tobb... marketing alaptorvenyt ismeri mindenki: kereslet-kinalat :( es sajnos egyre nagyobb a kereslet ezekre a hulladek, jatekoknak nem nevezheto valamikre :(

    kb ennyi :]

    (a Nintendo nagyot huzott evvel a Wii Styleal es talan meg is erdemlik, jol csinaljak!)
  • Solt
    #100
    értelem = értelme

    Miket írok... anyám...
  • Jocex
    #99
    Én megvettem az ARMA2-t, és nagyon jó fílingje van.
    Viszont, ha már a szimulátoroknál tartunk, akkor hajó szimulátor nincs valami jó? Tudom van a ship simulator, de azon kívül?
  • Solt
    #98
    ArmA2 kiváló, de rengeteg bug van még benne. A koncepció jó, majd a lelkes "amatőrök" ACE2 formájában VBS2 közeli szintre hozzák... no akkor már lesz értelem gépet is fejleszteni hozzá.

    Nekem E8400@4GHZ procin egész jól megy. De tény, hogy még egy alap Q6600-n is jobban megy! :) Ez van... kezd értelme lenni a 4 magos prociknak játék szinten is...

    Multiba már most is elég egy erős 2 magos...
  • armageddon666
    #97
    kedvencem (lassan inkább csak volt), de nem veszem sértegetésnek :\
    Arma2znék, csak 2 maggal kevesebb van mint ajánlott :) de ha úgy alakul hogy jobb gép kerül hozzám, (és lesz elég player) akár még meg is veszem :)
  • Solt
    #96
    Nekem az is abszurdum! :) A cs-t kipróbáltam, és 15 perc után delete! :D A COD4 vagy mennyi ugyanígy járt! Időigény, és röppálya nélkül megjelenik ott a kilövés pillanatában a lövedék, ahova a célkereszt ( a másik abszurdum! :D ) mutat...

    No, de nem szándékom senki kedvencét degradálni, vagy sértegetni... mások vagyunk! Peace! :)
  • armageddon666
    #95
    Ja hát ha piros nyíllal bejelöli, meg megjelenik a radaron villogva, meg körvonalazódik az ellenfél a képernyőn az tényleg nocomment...

    én speciel az olyanra gondoltam, mint anno a HLben pl, vagy CSben, meg még rengeteg játékban, hogy sérülésnél a képernyő 4 oldalán jelenik meg ilyen piros genya... na most az csak nagyjából mutatja meg honnan jön az áldás :)
  • Solt
    #94
    Egy piros nyíllal jelzett pontos behatárolás, hogy honnan lőnek rám, akár, hogy ragozzuk nonszensz! :D Nekem... ;)

    Egy játékot meg nem az határoz meg, hogy a játékosok közt milyen különbség van... ;) Szimulátorokban is megvan a különbség, viszont az tény, hogy a leghülyébb is okosabb mint... nem fejezem be! :D
  • Solt
    #93
    Tolom is, de mod nélkül az sem szimulátor! :D ACE-l már komoly...
  • Fbn Lx
    #92
    50 emberből? :D
    500-ból.
  • armageddon666
    #91
    de annyit csak érzel hogy hátulról vagy előröl...

    direkt dobást mondtam és nem komolyabbat :D ennyi erővel ha lábon lőnek miért tudunk továbbszaladgálni? :D szal azért vannak ilyen apróságok... és nem feltétlen ezektől lesz egy játék nem-casual...

    (pl. CS az tökre arcade, mégis szerintem marhára a hc gaming része... mert vannak akik úgy tolják, hogy... hát ég és föld egy simán jó játékos, meg a hardcore prók :S)
  • Shep
    #90
    Ott az ARMA ott nem mutatja :)
  • Solt
    #89
    Rosszul fogalmaztam... mért leszek újra 100%-s egy "kajától"? :D
  • Solt
    #88
    Szerintem csak azt érzed meg, hogy megdobtak... fáj, de érezni, hogy honnan jön! Hmmm... egy lövedék becsapódásakor olyan sokkot kapsz, hogy azt sem fogod tudni, fiú vagy-é vagy lány... nem, hogy azzal foglalkozni honnan jött! :D Csúzlival lőttek combon, de az egész lábamat olyan fájdalom öntötte el, hogy még a fülcimpám is zsibbadt tőle! :D Meg nem tudtam volna mondani, milyen irányból jött... ;)
  • Yeltzin
    #87
    "Miért nullázódik az életerőm, ha "eszem"?"

    Biztos mérgesgombát eszel :)
  • armageddon666
    #86
    "Miért jelzik, hogy honnan lőnek?"

    mert IRL is megérzed hogy honnan dobnak meg kővel

    a többi amúgy ok :)

    egyébként tényleg nagyobb élmény egy nehéz játékot végigvinni mint egy könnyűt ^^ (DMC4 vs DMC3)
  • Solt
    #85
    Ennyi! :) Nemes egyszerűséggel az igazán magadévá tett, sok-sok munkával megszerzett tudás van ezekben a játékokban díjazva! Innentől pedig mindenki maga dönti el, hogy őt mi elégíti ki! A többi mellé duma!

    Most lehet, hogy sokaknak rosszul fog esni amit írok, de higgyétek el nem lenéző, vagy bántó szándékkal teszem. Aki önmagával szemben nem támaszt igényeket, az megérdemli, hogy az orránál fogva vezessék. Teljesen mindegy milyen játékról legyen szó, az a minimum, hogy a lehető legjobb teljesítményre sarkaljon, amellett, hogy szórakoztat is. Olyan dolgot ne csináljon helyettem, amit én is megtudok tenni, vagy ami plusz agytorna, ha nincs jelezve. Csak pár példa a lövöldözős játékokból. Miért kell kiírni, hogy mennyi töltény van még a tárban? Miért jelzik, hogy honnan lőnek? Miért jelzik, hogy merre kell menni? Miért nullázódik az életerőm, ha "eszem"? A válasz ezekre ugyanaz mint a TV esetében. Agymosás... nem gondolkozó emberre van szükség, hanem gondolatmentes, termelő, fogyasztó, kezelhető masszára...

    Aki belemegy ebbe a körforgásba, legyen az TV, vagy egyéb hasonló kategóriás játék, az önmagával szemben igénytelen. Ne legyünk lusták gondolkozni... sokkal szórakoztatóbb a munkával megszerzett sikerélmény... nehéz volt, kínlódtam, de a végén csak sikerült...

    A véleményem szigorúan szubjektív magánvélemény! Kéretik eképpen kezelni! ;)

    Vogel: Természetesen ez nem Neked szólt! ;)
  • Kindred Blades
    #84
    Na igen, egy-két esetet leszámítva (ami magától is megállja a helyét) ezért játszok még mindig PC-n.
    Egyébként feltűnt az is, hogy egyre kevesebb játékot veszek. Régen kéthavonta két-három játékot megvettem, attól függően, hogy maradt a fizetésemből. Manapság kevés olyan van (de azért van), amire azt mondom, no, ez a valami, erre odafigyeltek a készítők, és látszik, hogy nem csak egy sémára dobtak új textúrákat. És egyre kevesebb.
    De ez még egy dolog. A szomorú az, hogy már a könyvek terén is egyre inkább ez a tendencia. Hogy a régi, sárga borítós (aki akkoriban is élt már, és vásárolt, mint jómagam, tudja, hogy ez volt a ponyva-kategória jele) Ed McBain krimik, amik akkoriban az egyszerű szórakoztató irodalmat képviselték (számomra, mindamellett, hogy imádtam őket), no, ezek a regények sokkal körmönfontabbak, mint egy ma kiadott, komoly krimi.
  • tmisi
    #83
    Landwirtschaft Simulator 2009
    Ha nem lenne ennyi mod, már rég meguntam volna...
  • Vogel
    #82
    Ezt akartam én is linkelni. A legtöbb buta játékot fel lehet tuningolni moddal, ha kellőképp nyitott a game, amik sokat dobhatnak rajta. És ez a PC előnye, hogy szájíz szerint lehet buherálni a játékot.
  • Matt07
    #81
    uo forever! azzal toltam a legtöbbet,abban voltam az összes cod közül a legjobb,az marad örökké a kedvencem. sajnos abbahagytam már..a többi coddal meg fun szinten toltam de tényleg nem hasonlíthatók az uo-hoz. azóta inkább valve-s multikkal tolom
  • bosco05 #80
    Értem. Cod4-et infinityből való kilépésem óta nem nagyon követem, de taktikailag és nehézségileg meg sem közelíti a cod1-et, sem az uo-t. Cod2 nálam már a vicces játékok kategóriáját tipossa :)
  • koryne
    #79
    Konzolokra is vannak nagyon jó kis játékok, olyanok is, amiket akár hc-nek nevezhetünk (nem multi szempontból), csak azok nem jöttek ki pc-re (és nem is fognak). Pc-re csak olyan átiratokat látunk, amik konzolon nagy sikerek voltak és természetesen ez soha nem a hc...
  • Shep
    #78
    A legjobb az amikor gyakorlatilag mindent a szádba rágnak, de a topicban mégis megkérdezik ugyanazt 20x. Ez egyszerűen az oda nem figyelésnek és a gondolkodás hiányának tudható be.
  • gfreak
    #77
    egyetértek, a Blazing Angels nagy favoritom, de a komoly szimulátorok már nem az én világom...nem feszülök a repülőkre, de szívesen repkedek egy árkád játékkal...

    az a baj hogy egyre kevesebb olyan játék jön ki, ami tartalmas, és amin lehetne még HC gamereket nevelni, skilleket fejleszteni, stb...és ez nem azért van mert sok a casual gamer (mint jómagam), hanem mert a játékfejlesztők (vagy méginkább a kiadók) nem tolnak a piacra semmi addiktívan kompetitív cuccot mostanság (vagy ha kijön, az annyira egyszerű hogy nem határolódnak el a casual/hc gamerek)

    különben meg kit is nevezünk HC gamernek? szerintem az aki napi 6 óránál többet gyűr 1 játékot, versenyeken indul, stb...

    az meg hogy a játékok egyre könyebbek/együgyűbbek lesznek, az tény, de meg lehet nézni a WolverineOrigins-t pl, (ami egy egyszerű mész-ölsz-ugrálsz cucc, persze ettől még jópofa) ahol a legegyszerűbb ügyességi/logikai feladványok megfejtését vagy ötször kellett leírni a topikban (és nem egy vagy két fejtöröről van szó, gyakorlatilag az összesről, ahol már tovább kellett gondolkodni fél percnél)
  • Shep
    #76
    Hát ez azért már tényleg csak fanatikusoknak való, akik nagyon szeretnének repülni, de nem tehetik meg különböző okok miatt. A többségnek azért nincs erre igénye.
  • Totti5
    #75
    50 emberből ha 1-2nek van erre igénye ez rétegjáték, mindig is az volt és mindig is az lesz, a nagy többség elszórakozik egy Ace Combattal, nem kell nekik 5 perces felszállás meg mindenre kiterjedő realizmus
  • Yeltzin
    #74
    Hülyeség, pesszimista komment. Mindig vannak-lesznek játékok, amikhez kell a skill, és évekig szórakoztatják az embert. Leginkább a szimulátorok és FPS-ek, de az egyszeri végigjátszós játékok sem haltak meg (lásd Dark Messiah, tudom, nem mai darab, de bármikor jöhet egy hasonló).

    A Wii rossz példa, egyáltalán nem a hcgamer rétegnek készült. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a sportautóknak leáldozott, mert megjelent az új kispözsó... Nyilván többet adnak el belőle, de ez mindig is így volt, ahogy így van a zeneiparban vagy a mozivilágban is. Az egyszerű, könnyen emészthető, felszínes dolgokat többen veszik meg, mert az emberek döntő többsége egyszerű és felszínes. Nem vágynak komoly élményekre, félnek egy kis önismerettől.

    Kicsit pozitívabban kéne látni a világot! ;)
  • hapi
    #73
    Nem akarom hogy flame legyen belőle de, én a konzolokat hibáztatom. Amióta közös a fejlesztés semmi esély normális game-re. Lásd Oblivion elcseszett "együtt fejlődik veled a világ" című marhaságára, de még sorolhatnám. Másrészt állítom hogy a PC-k már ma jobb grafikára lennének képesek, nem hogy 4 év múlva mikor új konzolok jönnek majd. Szóval vissza is fogják jelenleg a fejlődést. Azért pár vér pisti még most is azt hiszi hogy az X360 grafikája jobb mint a PC-é. Tesznek is ezért sokat a kiadók butítják a népet olyan nyilatkozatokkal hogy néha a hajamat tépem.
  • Calver
    #72
    óh igen

    na jó, azért ne túlozzunk... nekem csak az bántja a csőrömet h gyakorlatilag már gondolkodni se kell, mész a nyíl után oszt' jóvan. egyszerűen a modern CRPG-ket Simple Jack-hez igazítják.
  • Zomil
    #71
    mert a pam készitője baszott megcsinálni a ug fixeket és egéb kéréseket amik kellettek volna egy jó warmodhoz, a promod-os csapat meg megcsinálta :)

    amugy nálam is cod1 és cod2 a favorit, de a cod4 a legujabb promod-dal már nagyon is jó :)
  • Solt
    #70
    No Hölgyeim! Ehhez mit tetszenek szóóóóni? :D

    Ez az 5 perc csak arról szól, hogy felszálljon a madárka! :D Ráadásul nem is a rendes procedúra szerint csinálja a srác... mármint nem a megfelelő sorrendben. :)

    Nem könnyű nem azt mondom, de a látszat ellenére nem is annyira nehéz, ha az ember agya erre áll rá, és nem arra, hogy még csak véletlenül se kelljen gondolkozni.

    Hatalmas élmény amikor végrehajtasz egy sikeres indítási procedúrát, le és felszállást, és egy oskola kört. Amikor hozzákezdtem ehhez a játékhoz ( ez mondjuk már annál jóval több, 600 oldalas manual van hozzá! :D ), akkor jó pár napig lőni sem lőttem vele... egyszerűen nem tudtam, hogy kell élesíteni a megfelelő fegyver rendszert! :D

    Szóval van azért igény ezekre a játékokra, ( szimulátorokra )és készítenek is ilyet... aki igényli az agytornát, vagy szereti a kihívást, amikor a valódi teljesítmény, a beléje fektetett munka hozza meg a gyümölcsét, az ezekben valódi örömét lelheti. Páratlan érzés a rengeteg befektetett munka után az, hogy tudod mihez nyúlsz egy ilyen kütyüben, és az azt is csinálja amit szeretnél... no ezzel, ilyen szinten hazavágni mondjuk egy konvojt... na az ADRENALIN... nem kevés... :D

    Szóval végszóként, mi is hibásak vagyunk abban, hogy a sok igénytelen játék egymásra licitálva jelenik meg... ha nem lenne sikere, nem csinálnák... de amíg pénzt adunk érte, és max topik szinten károgunk... hmmm... addig marad az orrunknál fogva vezetés játékon belül, és kívül is! ;)

    Na szevasztok fiatalok... ;)