79
  • Ahoy
    #39
    Amúgy a "mesterlövészpuskával ellövöm a tartókötelet" nem is olyan nagy tévedés :D
  • Ahoy
    #38
    Mindegy, olvastam az indexes cikket, próbáltam kicsit ironizálni, de tök felesleges. Utálom ha lehülyéznek, pedig még be is ismertem a tévedésem az AK-val és RPG-vel kapcsolatban.

    Amúgy, énis olvastam a cikket, abból kiderült, hogy legfőképp rakétavédelemre karják használni,(a nevéből is adódik) vagy a régi radarok helyett... Miből gondolod, hogy a saját bázisaikat nemkéne megvédeni a cirkálórakétáktól?

    Ja és:

    "A JLENS nagy segítség lenne az Irakban és Afganisztánban tevékenykedő erőknek felügyeleti és kommunikációs tevékenységeik ellátásában, ezért jelenleg egy moduláris kialakításon is dolgoznak a Raytheonnál, hogy viszonylag egyszerűen lehessen cserélgetni az aerosztátokon elhelyezhető műszereket."

    Tehát valószínűleg ebből akarnak kommunikációs hálót kiépíteni, az amerikai bázisok felett. "Gondolom" ez azt jelenti, hogy akár ellenséges terület mélyén, előretolt bázisok felett is lebeghetnek ilyenek.
  • teddybear
    #37
    Azért, mert ugyan lebegnek a levegőben, de akkora a légellenállásuk,hogy ugyanakkora teljesítmény kell a repüléshez nekik, mint egy hasonló kapacitású repülőgépnek. Ráadásul még sokkal lassabbak is, ezért egy repülőgép ugyanolyan távra sokkal kevesebbet eszik, mint egy léghajó.
  • Alfa Of NS
    #36
    Mondjuk Ahoy elismert hogy hibázott, de mégis leteremtették, ami nem szép dolog
  • Alfa Of NS
    #35
    "Miért nem terjedtek el a léghajók?"

    Jó kérdés. Részben lehet, hogy tényleg a tévhittől hogy könnyen lezuhan, és talán a technológiai fejlődés se ártott neki, az új anyagok, hajtóművek stb. De ha sikerl egyszer beindítani a technológiát még a pizzát is léghajóval hozzák ki
  • Failure
    #34
    Ahoy, a nyelvtan náciság csak annak áll jól, aki tud helyesen írni, tudod?
    Mert aki "bazmegol" abban valószínűleg nem nagyon merül fel, hogy mi lehet a szótő, ugye?

    És az a hüje, aki nem feltételezi, hogy az ember le tudja írni helyesen a hüje szót, és merő szarkazmusból ír hüjét, ugye?

    Továbbá, miért szempont az, hogy mennyire nehéz lelőni valamit, ami egy védelmi rendszer cirkálórakéták ellen, következésképp nyilván nem ellenséges terület felett fog lebegni, mert ott mégis, mit védene, az ellenséget?
    Szerintem ülj le, egyes. :)
  • Pluskast
    #33
    Őőőő azért 3km magasra talán még ellátok szabad szemmel ha felnézek az égre :) Az utas szállító repzik úgy kb 12-14km magasan repekednek és azokat is látom...
  • Ahoy
    #32
    Tudod kit hülyézzél bazmeg! ELISMERTEM hogy tévedtem, NEMÉRTED??? Azon akadtam fel, hogy ez a baszottnagy lufi 50x előbb észrevehető mint egy kis helikopter, amiket nap mint nap lelőnek. DE elismertem hogy tévedtem...úgylátszik a héliumos agyadba nem jutott el az alatta lévő komment, hogy "nincs értelme lelőni"...

    Nem vagyok háborúbuzi, ellenben veled, és remélem a nyakadra tekeredik majd Irakban ennek a kikúrt Meteorológus Mihály léggömbnek a kötele és veled együtt fog elszabadulni... miközben kigúvadt szemekkel nézed, hogy a tevebaszó arabok kúrják seggbe a lekváros faszukkal a bajtársaidat... E!

    ÉS A HÜJE AZ LY BAZMEG! :d

    tessék, kihoztad belőlem az online kúrvaanyázót és a nyelvtannácit is...
  • Sir Quno Jedi
    #31
    Namer aki beszáll egy hidrogénnel tölött repülő bombába, az se normális. A hélium meg k. drága. Ezért használnak hőlégballonokat, mert még mindig ócsóbb fűteni a levegőt, mint fixre tölteni drága stabil gázzal.
  • Sanyix
    #30
    mert kigyulladt a hindenburg... igen emiatt, tényleg! Az emberi hülyeség végtelen, lásd ugyanez az atomerőműveknél (ott meg Csernobil miatt).
  • polarka
    #29
    Miért nem terjedtek el a léghajók?
    Pl. olcsóbb (bár lassabb) közlekedési alternatíva; vagy luxus hajók mintájára, csak az égben.
    Vagy csupán ennyire nem volt rá igény?
  • teddybear
    #28
    Kíváncsi vagyok, hogy mikor kapja össze magát végre egy moderátor. Hát nem szaggatnak bele, az biztos...
  • teddybear
    #27
    Fordítva!

    Eredetileg hidrogéntöltésre tervezték a zeppelineket, és később, a háború után akartak áttérni a héliumtöltésre. A többi igaz.
  • Inquisitor
    #26
    OFF: "Ha az idegesítő felhasználónak azt írja valaki, hogy „Tihamér, takarodj már innen, idegesítő pöcsfej vagy!”, akkor Tihamér boldog, mert valaki végre a nevén szólította, tehát bebizonyosodott, hogy legalább egy valaki tud a létezéséről."
    Hehe, az egész anyagot oktatni kéne már suliban. :D
  • Inquisitor
    #25
    Igen, csináltak, csak éppen Amerika, mint egyetlen nagyobb Hélium gyártó, nem adott nekik gázt hozzá, ezért az eredetileg Héliumos cuccott sikeresen töltötték más robbanékony anyaggal. Meg is lett az eredménye.
  • TheZsenyka
    #24
    JLENS (Joint Land Attack Cruise Missile Defense Elevated Netted Sensor)

    Ezek az amcsik mindíg nagyon szeren vannak rövidítések kieszelésében.
  • Déta
    #23
    Jéééé... Hát ilyet már csináltak a németek! Hindenburg volt a neve...
  • pasi29uk
    #22
    Nem kell ide nagy dolog, csak egy profi mesterlövész aki szétlövi a tartó köteleket és már lehet is integetni neki...
  • teddybear
    #21
    droidkát olvasva ez jutott eszembe.

    Ami a léghajót illeti, hát az ilyen radaroknak találták ki az AGM-88 HARM rakétát. Ha a léghajót nem is lőné le, bár a repeszei igencsak tarolnak, azért az adóantennának igen is ártanának. És nem tudom, hogy a ballon mit szól a 68 kilós harci rész robbanásának.
  • lekvároshurka
    #20
    Ahoy meg ne sértödj, de tényleg "hü j e" vagy az egészhez, vagy csak röviden gondolkozol, ilyen alapon minden fegyvernek van ellenszere .)ha igy állsz hozzá ne menjen a katona háboruba mert lelöhetik.....de sajnos volt-van-és lesz is háboru.ez van. És hogy beollozak csak 2 sort a cikkböl:(föleg hogy a háboruhoz köztudotan!!! 3 dolog kell : pénz,pénz,pénz.) JLENS rendszer egy radarral ellátott repülőgép költségeinek töredékéből üzemeltethető, miközben tartós felügyeletet biztosít, minimális emberi erőforrás szükséglettel.
  • Ahoy
    #19
    Ja de gyakorlatilag a másik fő felhasználás a rakétavédelem - mint radar. Úgy meg tényleg nemsok esélye van hogy valaki is szét tudná/akarná lőni, hazai terepen
  • Alfa Of NS
    #18
    Hát az igaz, hogy minden afgán gyerek stingert kap 14-ik szülinapjára, de az szerintem hőkövetős, ilyen léghajónak meg alig van hőkibocsátása, ha áll akkor meg semmi. Földröl nem nagyon lehet ilyen léghajókkal mit csinálni kézifegyverekkel.
  • mstummer
    #17
    Ha egy stinger rakétával alá tudnak sétálni az már rég rossz :) Ennyi erővel elég átvenni az ellenőrzést az alatta lévő központ felett nem?:)
  • mstummer
    #16
    Jó az ötlet!

    Nem is tudom miért nem ilyen cuccokat telepítünk alapból radarnak. Bár 100% hogy a sötétzöldek erre is kitalálnának valamit :) Pl hogy a 3 km magasan lebegő léghajó zavarja a madarak nemi életét XD
  • Ahoy
    #15
    Elég durva :D


    Tulajdonképpen ez egy nagy radaros léghajó, amivel nem mozgatnak semmit ,csak felengedik a harctér fölé, és onnan figyeli a terepet.

    Igazából azt már tisztáztuk, hogy puskalövésekkel 'lehetetlen' lelőni...Viszont, mondjuk egy Stinger rakétával simán lekapható (3,8Km a hatótávja) egy nagy mozdulatlan léggömb. Az már mondjuk levinné a felét az egész cuccnak... Azért ilyen - vagy ehhez hasonló - rakétája nagyon sok országnak van.
  • waterman
    #14
    könyörgöm 50 tonna alatt nincs tank? könnyű tankok? vagy akármi támadó egység? plussz gondolj bele, fennmarad egy C5-ös bármiféle energiabefektetés nélkül a levegőben? nem. más a fennmaradás módja, úgyhogy szerintem ilyen egyszerűen nem kéne rávágni, hogy "nem". ha csak az lenne a cél, hogy egy két műszert felvigyenek, akkor sima héliumos ballonokat alkalmaznának, nem pedig egy komplett zeppelint, erre rákötnek egy propellert és megy magától.
    itt azt írják, hogy 1 köbméter hélium megemel kb 1 kg súlyt. gondolom tengerszinten. ha ezeket a léghajókat durván elliptoid formájúnak közelítjük, akkor ha hosszra ez 74 méter akkor átmérőre durván 30 méter (pupilo-optiméterrelméterrel saccra). az elliptoid térfogata 3/4pi*abc, ahol abc a három sugara, én itt most ezt a három értéket 37,15,15-nek vettem, azaz durván 34784.49 köbméter. használva a fenti 1kg~1m3 adatot 34 tonnát tudna megemelni. nem hiszem hogy a felénél sokkal több lenne a saját tömege, szóval van ott azért emelő erő. ha nem is 3 km magasan röptetne egy harckocsit, de gondolom a harctéren is akadnak dolgok, amik mondjuk 15 tonna környékén vannak..
  • Alfa Of NS
    #13
    "Amúgy tényleg, ha elkezdik lőni AK-val vagy RPG-vel akkor mi lesz? "

    Semmi különös. A golyózáport az ilyenek elég jól bírják, gyakorlatilag ha szitává lövöd őket, akkor se zuhannak el, csak gyorsan leereszkednek. Ami persze kellemetlen lehet a műszereknek, de még mindig jobb, minha kőként csapódna be. Az RPG meg ha fel is robbana az persze komoly károkat okozna, de ahogy írták 3 kilóméter magasban nem különösebben valószínű . Ha meg felszálláskor vagy leszálláskor lövik le akkor úgy jártak, veszteség mindenhol van. Amúgy ha bizonyíték kell, nem csak igéret:



    Ez egy civil cég kisérletének eredmáénye. Szitává lőttek egy léghajót (annak kicsinyített változatát) és még mindig lebeg.

    SkyCat
  • Ahoy
    #12
    Jólvan ember, higgadj már le... nem értem miért kell ilyen bunkón reagálni?

    Épp ezért kérdeztem..."mi lenne ha?" ... hirtelen nem realizálódott bennem a 3 km mekkora, csak azt, hogy ott lebeg az a nagy lufi, amit mindenki "lát". Lőfegyverek nem érik el ez tény (kivéve akkor amikor feleresztik, illetve lehúzzák, vagy arrébbviszik) Ha jóltudom rpg-nek sincs tényleg ekkora távolsága.

    Esetleg légvédelemi rakétáknak jelenthet könnyű célpontot egy egyhelyben álló nagy dög, nem? Azért már a kisebb rakétáknak is pár kilóméteres hatótávolságúak. Kérdés hogy ahol használni akarják, ott vannak-e ilyen rakéták...

    "szóval valszeg egyszerűen átmenne rajta de nem robbanna fel" - mondjuk ha átmegy rajta akkor régen rossz :DD
  • pumpa007
    #11
    OFF:
    droidka: Ha megkérhetlek húzz a picsába az ilyen jellegű hozzászolásoddal egy informatikai/tudományos weblapról! Utálom az ilyen elvakult, eltévedt fanatikus barmokat, akik mindenhol csak ugyanazt szajkózzák!
    ON:
    Ez a léghajó elgondolás nekem alapvetően tetszik!
  • raingun
    #10
    Ahoy: "Amúgy tényleg, ha elkezdik lőni AK-val vagy RPG-vel akkor mi lesz?"
    Olvasd már el a cikket még egyszer.

    3 km-re fog lebegni, szabad szemmel nem lesz látható, az AK fel sem visz addig, pláne nem találod el. Az rpg. nem irányított és mint a neve is mutatja, páncéltörő, szóval valszeg egyszerűen átmenne rajta de nem robbanna fel és szintén nem megy fel addig...

    Szerencsére nem te döntesz róla. Foggalmad sincs az egészról csak beledumálsz.
  • raingun
    #9
    waterman: egy C5-ős Galaxy 2 db. tankot bír el (kb. 2x50 tonna), nem gondolod hogy egy túlméretezett lufi elbír akárcsak 5 tonnát is?

    droidka: próbáltad már a folytogatós szexet egyedül? Állítólag kúrva jó, el is felejted az SG-t, de nekünk mindenképp jó lesz ha sikerül, ha nem...
  • Ahoy
    #8
    Amúgy tényleg, ha elkezdik lőni AK-val vagy RPG-vel akkor mi lesz? Kilyukad lezuhan, és oda a több milliós radar... Szerintem megint csak egy játékszer, amit egy lobbicsoport sikeresen átvitt a háborúbizniszbe.

    Elég elszomorító, hogy így mennek a dolgok... gondolom hallottatok a DragonSkin bodyarmor esetéről. Egy olyan testpáncél, ami szinte teljesen átlőhetetlen kézifegyverekkel, de gránát se vitte át. Mégis a hadsereg bebizonyította róla, hogy használhatatlan szar...Inkább nagyrészt az interceptort használják... Pedig a tesztek nagyon durvák, semmi se ment rajta át. Mindez üzleti érdekek miatt sejthetően
  • KillerBee
    #7
    Azt hiszem, a léghajó váza egyben a radar tartószerkezete is. Igen nagy teljesítményű radarról lehet szó, hatalmas antennával.
  • Zocsi
    #6
    @droidka: A magyaroknak az a bajuk, hogy túl sokat politizálnak, továbbá hogy a döntéshozó szervek székeiben nem hozzáértők ülnek, nem szakértők. Persze korrupt az egész, a papírformák meg annyira bonyolultak, hogy intézkedni sem lehet jogilag. Túl nagy a tehetetlensége. Persze ezeket mindenki tudja, de mégsem történik semmi. Tanulva a történelemből a magyar csak akkor fog össze, ha léte kerül fenyegetett helyzetbe. Most is ez a folyamat játszódik, de annyira burkoltan, hogy a nagyközönségből csak 1-2 embernek tűnik fel. Kevésbé feltűnő egy-egy nagyon rossz törvény, egy-egy eladott ingatlan/földterület, mint mondjuk egy háború. Eladják alólunk az országot úgy, hogy a magyar embereket nyomorba szorítva nem engedik nagyban azon gondolkozni, hogy miként kellene változtatni, hanem inkább azon agyalnak, hogy miként jöjjenek ki hónapról-hónapra anyagilag. Áfa emeléssel nem lehet gazdaságot élénkíteni, csak feketemunkát. Alapszintű közgázos törvényszerűség. Aki ezeket nem látja az sztem' egészen egyszerűen vak. Nah, mind1..


    A léghajóról. Én csak azt nem értem, hogy ha a cikk szerint talajhoz rögzített állapotban van (kvázi lehorgonyozva), akkor miért kell hajó formájúra csinálni? A léggömbös módszer miért rossz? Földön összeszerelik és mehet fel. Használnák tán szállításra is?
    Továbbá ha jól értelmezem, mindenképp kellenek majd a horgonypontnál felállított őrző/üzemeltető pontok. Kis bázisok, amiket viszont szerintem nehéz adott esetben védeni.
  • bandypappa
    #5
    Szerintetek mennyi idő kell egy Sg adminnak az ebédre, mert kb ennyi idő mulva törlik a kommentedet is. Ez egy tudományos topic, ahol féltudományos, okkult emberek értekeznek a kvantumszámítógép-MI-antigravitáció szentháromságáról vég nélkül. (mind a háromra igen a válasz).
  • Desiderata #4
    szerintem ezt egy indián is lenyilazná
  • Tsol
    #3
    Magyarország a közepesen eladósodott országok listáján is a lista alján szerepel. A Jobbik csak azért lett erős, mert a gazdasági válság miatt az emberek azt hiszik, hogy csak ők tudják megoldani a helyzetet. Ha vége a válságnak vége a Jobbiknak is. Így volt ez a '30-as években is, és ez tapasztalható egész Európában.

    Kárpátia, és a rendszer szapulása nélkül is lehet valaki hazafi!

    Beszélhetünk a léghajóról?
  • droidka
    #2
    SZABADSÁGOT A POLITIKAI FOGLYOKNAK!!! TILTAKOZOM MAGYARORSZÁG ELADÓSÍTÁSA, FELVÁSÁRLÁSA, A CSENDŐRTERROR, AZ EURÓPAI (SZOVJET)UNIÓ ELLEN, A MÉDIA AGYMOSÁSA, CENZÚRÁJA ELLEN!!!

    http://www.jobbik.hu/taxonomy/term/33

    A fenti link jobbra fent lévő videóin látható, ahogy a TÖRÖKÜLÉSBEN, békésen tüntetőket könnygázzal oszlatják a gyáva, HAZAÁRULÓ ÁVH-sok!

    Így viszik el a szabadkőműves bankárok zsoldosai azt a TÖRÖKÜLÉSBEN tiltakozó Vona Gábort, a Jobbik frontemberét, aki programjában síkraszállt a magyar államdósság eltörléséért, átütemezéséért!!! Idézet a Jobbik honlapjáról letölthető programjukból:

    ''Az államadósság terheinek csökkentése: A magyar gazdaságot gúzsba kötő külső és belső államadósságot, az adósságszolgálat jelenlegi rendszerét felül kell vizsgálni, fel kell vetni az adósság részbeni vagy akár teljes egészében való elengedését.''

    EZ lesz a Sor(O)sa minden agymosott borgnak, aki ha egyszer ráébred, hogy nem akarja, nem tudja tovább fizetni a kamatokat, ha baloldali, ha jobboldali, ha cigány, ha zsidó, ha magyar!!!

    Ezeknek az embereknek az anyagaira kell rákeresni az interneten, amíg le nem törlik bankárok:

    Drábik János válogatott írásai

    Tomcat Bombagyár

    Posta Imre
    (Imre atomarc!!! Az ő honlapját simon pereszék már le is tiltották egyszer!!!)

    Alex Jones - Endgame

    + Király hazafi zene: Kárpátia - Magyarnak születtem!!!

    VESSZENEK A HAZAÁRULÓK, VESSZENEK A KÉMEK, VESSZENEK AZ HAZÁNKBAN FELFORGATÓ IDEGEN TITKOSSZOLGÁLATOK, AZ ÁLELLENZÉKI, ÁLRENDSZERVÁLTÓ, KÉPMUTATÓ PÁRTOKKAL EGYÜTT, AKIK BECSALTAK MINKET AZ EURÓPAI (SZOVJET)UNIÓBA, AMELYEK NEM AKARJÁK ELTÖRÖLNI AZ ÁLLAMADÓSSÁGOT!!!
  • waterman
    #1
    szerintem egy 74 méteres monstrummal egy tankot is simán el lehet szállítani..