115
  • Amadeus
    #75
    R.I.P Jacko, mint zenész elismertem, nem is lehet nem elismerni. Amúgy meg valahol várható volt, sok baja volt már az embernek csak ránézésre is. Öszintén szólva már ahogy kinézett a sok operációtól már ugy nézett ki mint egy élö halott aki már egyszer meghalt.
  • Benedekco
    #74
    nem is alaptalanul
  • Tsol
    #73
    Sokmindent nem értessz még.
  • s821227
    #72
    Nemigazán értem én ezt!

    Miért csak az "ilyen emberek" halálkor kell úgymond bálvánnyá emelni?

    A többivel mi van??? Aki olyan gyógyszereket, műszaki-technikai dolgokat alkotott, esetleg írókat, költőket stb..., őket miért nem imádják/bálványozzák az emberek?

    Meg ez a kibaszott médiás fasság...

    Eszem megáll, nem gondolkodnak az emberek?
  • Jocó17
    #71
    Szerintetek kiállítják az orrát ?
  • dez
    #70
    Itt tényleg majd' mindenki alsós, vagy ennyire visszamaradottak a mai tinik?
  • BenceYCE
    #69
    ui: a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom ezt a sorsot. Aki ilyen magasan járt annak iszonyatos lehet elviselni bármilyen mértékű bukást.
  • BenceYCE
    #68
    Azért azt még hozzá tenném, hogy igen erős empátia kell az ide írogatok 99.99%-ának, mert nehéz azt felfogni, hogy milyen így élni. Sajnos a közismertség csak az egyik része. A dolog nehezebbik része, célt találni. Tiéd volt minden idők legnagyobb vagyona és bármit megtehetsz a korlátok kinyílnak. Cél nélkül élni pedig nem ember az ember. Amikor már Ő is intézményként gondol magára, akkor vagy rájön, vagy nem, hogy az életét elvette a hírnév. Gyakorlatilag ha nem adományozza el az ember ilyenkor a vagyonának teljesen felesleges részét és vonul háttérbe, egyszerűen tönkre megy. Ismerek és sokan közületek is ismernek olyan időseket akik 60-80 évig élnek. Vannak akik jobban vigyáznak az egészségükre és 90-100 évig is élnek. MaO-n ma iszonyatos statisztikák vannak világviszonylatban. Ehhez képest mi volt Jacko? Dokkmunkás vagy bányász? Alsó hangon még vagy 20 évet jósoltam volna Neki de azt kell, hogy mondjam fiatalon halt meg. Én most voltam 28 éves. Az életem első 10-15 évére nem emlékszem olyan tisztán mint az azóta eltelt időre. De ha belegondolok, hogy 50 évig élnék csak, azt kell mondjam nem sok időm maradt. Ha úgy élnék mint Jacko, biztos mindenre lenne időm, de aki hétköznapi ember és dolgozik, annak ezek az évek üresen és gyorsan szállnak. Remélem azért tovább húzom mint 50. Hová lett az a kis néger gyerek aki meghódította a világot?
  • Dynamic
    #67
    Úristen, ez a "többet tett a világért" akkora demagóg duma. Ha speciel nem adományozott volna többszáz millió dollárt különböző szervezeteknek, akkor is az lenne, de ennek tudatában nemcsak demagóg, hanem baromság is. A művészeti tevékenységét bagatelizálni, meg legalább akkora ostobaság, mintha azt mondanád, ki volt az a pöcs Leonardo, csak húzogatta az ecsetet a vásznon...És lehetne még folytatni Mozarttal, vagy Pavarottival.
  • BenceYCE
    #66
    Elismerem :)
  • ostroml
    #65
    miért is ?
  • tomcsa4
    #64
    Te is ragaszkodsz magadon kívül valakihez nem? Ha nem, akkor neked vannak pszichés zavaraid, sőt nem is zavarok, hanem komolyabb.

    Aki a zenéjén nőtt fel, jó hogy siratja. Aki meg nem, nem siratja. Ez amúgy globális. Mindenkinek vannak kedvenceik. De ha valaki nem kedvenced, attól még ne fröcsögj róla és pláne ne nézz le egy uszkve húsz éves pályafutást.

    Ravkin: sokan töltik az idejüket a számítógépnél. Ezek a vérkockák. Szerinted egy ilyen honnét tudja az emberi értékeket? (Nem rád értem, hanem akire írtál.)
  • Tsol
    #63
  • Tsol
    #62
    "Mennyi éretlen ember van a világon. 14-18-nál ez természetes mondjuk"

    Ez azért túlzás. Bár tényleg sok a selejt. De nem csak 14-18-ig. inkább 0-....
  • Crane
    #61
    Az élet ilyen: Születünk és meghalunk. Jackson egy különleges ember volt, akit emberileg saját maga sem értett meg, de mint emberileg (világrekorder adományozó), mint zeneileg (méltán a pop királya) nagyon-nagyon sokat tett a világért.
    Szép volt Jacko!
  • AzUs
    #60
    Öreg te mekkora egy hulladék vagy
  • Ravkin
    #59
    @ ilf667

    Mindenkinek meglehet a saját a véleménye, de mielőtt véleményt formálsz valakiről vagy valamiről azért nem ártana kicsit megismerni megérteni hogy ki is volt valójában. Úgy látszik hogy itt az sg-n vagy magyarországon az emberek szeretik negatívban látni a világot, kb például úgy hogyha az ember nem csinál semmit avval sokat lehet elérni, vagy a szart éppenségel felcserélik a jóval. Nade az hogy egy könytári majom.... aki tulajdonképpen egy büdös senki, többet érjen mint egy született tehetség na az azért már egy kicsit sok

    Ne érts félre én nem mondom hogy kötelező bárkit is bárkinek szeretnie, de én például az itt felelhető cikkek 20% el sem olvasom mivel nem tartozik az érdeklődési körömbe. Az hogy te itt vagy szerintem már jelent valamit, hallottál valamit a dologról és érdekel is. Szóval ha ennyire undorral tölt el a dolog, a jövőben javaslom, hogy maradj távol tőle, mert egyébként a saját zéró IQ-d villan fel a hasonló vélemények alatt.

    Egyébként nem tudom hogy vagy vele de én szeretek zenét hallgatni, szinte minden stílusban hallgatok zenéket általában a legjobbak azért megfognak, Michael Jackson tehetsége zenei érzéke messze legjobb a zenei iparban, és ebben az iparban igen elismertek, használtak, vagy szimplán lemásolják őket. A mozdulatait komoly előadók már alapképzésben tanulják stb... Ma is sokan dolgoznak a szorakoztatóiparban akik példaképként tekintenek rá, és azt azért elárulhatom hogy ez nem véletlen, Michael sokat dolgozott azért hogy ezeket az eredményeket elérje, és már ne is haragudj ha te vagy egy egyszerű vegyész vagy egy könyvtáros képes lenne végigcsinálni azt amit ő végigcsinált fekete zenészként, akkor máris megyek és lehúzom magamat a vécén mert akkor én már egy szardarabot sem érek

    @readswift

    Te mi a szarról beszélsz öregem ?
  • readswift
    #58
    Valami olyasmi lehet a "jacko" jelenség mögött, hogy a maga hol bárdolatlan, hol morbid klipjeit és az órákon (napokon?) át tartó utómunkával manipulált hangszólamokat sikerült "könnyed kikapcsolódássá" faragni-hangolni egy bizonyos célréteg számára, igaz ettől a férc férc marad ( ez idővel "kiült" jacko arcára is). Érdemes körülnézni youtubeon, igenis megemlékeznek róla a kommentelők hogy igenis zaklató élmény volt 3-6 évesen efféle morbidságokat látni a képernyőn.
  • ilf667
    #57
    egy random vegyész vagy akár egy könyvtári alkalmazott többet tesz a világért mint ez a paprikajancsi
    a sok rajongó majomról nem is beszélve
    hová lesz a világ? ez művészet, ahogy ott vonaglik a színpadon és visítozik meg a farkát simogatja?
    minden szépérzék kiveszett az emberekből már? az értékrendek kifordultak magukból
  • B0nFire
    #56
    Én eddig direkt nem akartam véleményt formálni - és ezután is tartom magam ehhez -, de mit keres egy efféle hír az sg-n? A Wikiről és a Google-ról, valamint az internet ideiglenes lebénulásáról szól; szerintem inkább ezt kéne kommentálni, mint átmenni bulvárba, oszt egymást elhordani mindenfélének.
  • 9999
    #55
    Hitlerről jót nem nehéz... írtotta a zsidókat és a cigányokat. Mi kell még?
  • Daudi Baldr
    #54
    A másik meg..akik ennyire védik, honna tudják, hogy nem vonzódott a fiatal gyermekekhez? Másról miért nem talál ki a média ilyesmit?! Pszihés zavarokkal küszködő barom volt, aki tudott énekelni ennyi..Aki rajongója volt nyílván nem látja reálisan a dolgokat. Amúgy meg nem tök mind1..A nagytöbbségnek eszébe se jutott évekig és most sír hogy jajj szegény..
  • Daudi Baldr
    #53
    Nah akkor Hitlerről is szólj pár jó szót légyszíves..
  • Rotcsa
    #52
    Bárcsak veled lenne kevesebb....
  • Vorpal
    #51
    Nagyszerű művész csak 15 évig 8 éves kisfiukat hordott kabátbélésként - senki nem akarja tőle elvenni amit létrehozott, csak nem kell szemet fület befogni, mert nincs semmi ami megváltana bárkit is ezen a világon.
    50 miatyánk sem és a zsenialitás sem.
  • Amergin
    #50
    Nem tény, vélemény. Van egy kis árnyalatnyi különbség. Szerintem Gyexon valószínűleg tanulhatott tőlük hmmm... mit is? Ja! Énekelni és zenélni
  • lotsopa
    #49
    Ma több csatornán is megemlékezés volt Michael (zenei) életéről. Jó volt látni azt a sok csodálatos alkotását. Én nem vagyok Jackson rajongó de az tény hogy énekesnek nagyszerű tehetség volt.
  • coolbboy83
    #48
    A tánctudásából a HipHop kultúra is sokat merített, az Electric Boogie pl nem lenne így ilyenformájában meg... Jacko stílusa ugyanis egy tetemes részét teszi ki.

    A Korát meghatározó művész volt. RIP.
  • coolbboy83
    #47
    Persze a vicclődés egy határig nem gáz. Jimmynél is voltak viccek...
    Köztudott, hogy Jackonak sok plasztikai műtétje volt, és hogy leesett egyszer az orra vagy mi...és úgy plasztikázták vissza...
    Erre lehetne pl. azt mondani, hogy "Michael Jackson összeállt egy koncert erejéig"....
    de ez részletkérdés...
  • ssdb
    #46
    R.I.P. Michael Jackson. Tényleg a Pop Királya volt!
  • coolbboy83
    #45
    így igaz. Halottakról vagy jót....

    Fantasztikus karriert futott be, ebbe sajna a média botrányok is beleszólnak....
    Amit szeretnek a médiban, az mindig a botrány!! Az a legnagyobb szenzáció.
    Ha 1000 családnak adna egy milliárdos 10 milliót családonként nem kavarna akkora vihart, mint ha mondjuk az a milliárdos seggbekúrt volna valakit, és kiderülne......

    Akik irígyek Jacko pályájára, és negatívan állnak hozzá, azok egyszerűen droidok.
  • xNoodlex
    #44
    Halála után arról vitatkozni, hogy pedofil volt-e..
    Halottakról vagy jót, vagy semmit!
  • vatuszi
    #43
    Fénykorában hihetetlen, hátborzongató dolgokra volt képes. Leesett állal nézte a világ. És a művészeket a csúcsteljesítményeik alapján kell megítélni. Vasarely képei sok évig elég gyengusok voltak, de amikor kiteljesedett, új műfajt hozott létre.

    Másrészt a művészeket azoknak a véleménye minősíti, akiknek tetszik az, amit alkottak. Ha valaki nem ismeri Jacksont, akkor ne szóljon be neki a halálakor. Ha valaki ismeri, de sose bírta őt, akkor legyintsen a hírre, de ne fikázza. Nem sok kell ehhez, csak az a valami, amit mindenki megszerezhet: kulturáltság, civilizált viselkedés, illem.

    A híveit pedig vigasztalja az, hogy Jacko valószínűleg halhatatlanná vált. Erre érdemes gondolni, és nem a sok éves vergődésére. A klipjeit, legjobb számait ötven, száz, akárhány év múlva is élvezik majd, maradandó értékek.
  • saitek
    #42
    Rajongóknak vagy azoknak akik kedvelték:

    Egy szép emlék téma Sony Ericsson k800 és vele kompatibilis (pl. W580 stb.) mobilokra.

    Link
  • Vorpal
    #41
    Honnan tudjuk, hogy pedofil? - nem tudjuk - az ügyészség sem tudta meg - azt tudja amiről vallomást tett : mégpedig, hogy kisfiukkal alucikált amikor csak tehette.

    Igazatok van, attól még, hogy egy emberi mocsok lett a végén - őt is megilleti a 3 perc csend.
  • yesname #40
    Mennyi éretlen ember van a világon. 14-18-nál ez természetes mondjuk, de vannak azért ostobák is.
    Én véleményem, hogy Jackson valóban a legjobb volt a szakmájában. Egyedül érte el amit elért. Ő írta a zenét, a szöveget, hangszerelte stb. és még kegyetlen jó táncos is volt. A pszichés zavarairól nem tudhatunk semmit, a média kacsái annyira elferdítették a világ látását mint talán senki másnál.
    Az biztos, hogy voltak komplexusai. Gyereklelkű is volt,de hogy pedofil lett azt nem hinném. Egyszerűen kihasználták a hírverést és a gazdagságát.
  • ostroml
    #39
    nem rád tartozik basszad0anyad!
  • basszad0anyad
    #38
    te mit tettél le?
  • Azorut
    #37
    Miért kell letennie neki is valamit az asztalra, ahhoz hogy véleményt alkosson valamiről? (nekem se tetszik az a komment egyébként) Azok akik meglincselnék ezért a kommentért, hát ők se jobbak nála egy szemernyit sem, sőt!
  • ostroml
    #36
    Te mit tettél le az asztalra? Ja semmit, mert 14-18 között jársz. Csak az ember mikor olyan idős volt már, világsztár volt. Inkább maradtál volna csendben, szerintem egy pár százezer, de meg merem kockáztatni, hogy akár millió ember, ezért a kijelentésedért meglincselt volna.