54
  • Ulkesh
    #54
    "Mert semelyik Apple termék, nem képes egy árban hozzá hasonló termékkel felvenni a harcot."

    Erre kitérhetnél.
    Mert mondjuk egy Mac Pro kategóriájú Dell, vagy HP gép kétszer kerül többe, mint az Apple-é. De a Sony asztali Vaio-k sem olcsók az iMac-hez képest. A Mini méretű és teljesítményű PC-k sem olcsóbbak.
    A notebook-ok terén a sima Macbook-oknál már lehet némi igazad, de ha nem csak teljesítményben, hanem minőségben is azonos (unibody alu ház) gépet akarsz felhozni ellenük, akkor csak drágábbat találsz.
  • Ulkesh
    #53
    "Egy kicsit komolyabb lapos közel 3000 dollár egy macbook pro...hagyjuk már, egy hasonló tudás Alienware laposhoz, amiben nem 2, hanem 4 mag van, meg 1 gigás vidi kártya..."

    Gondolom 2008-ban ezért volt a Macbook Pro a leggyorsabb notebooknak kinevezve. :D
    A nyers hardvert a hajadra kenheted, ha a szoftver nem aknázza ki optimálisan.
    (Az meg eleve megaLOL amit néha az Alienware összerak, hisz egy notebook a mobilitásról szól, nem arról, hogy 10-20 percig működjön akksiról, mert asztali hardverelemekkel pakolják tele.
  • Ulkesh
    #52
    "Ettől nagyobb sznob szöveget nem hallottam még"

    Én lennék a legboldogabb, ha csak sznobériából lenne ilyen véleményem..
    A két rendszert párhuzamosan használom és azonos vason az OSX sokkal gyorsabb, a Windows erőforrás kezelése egy vicc az OSX-hez képest.
    Az meg hogy szerinted a Windows hibátlan és nincsenek ostoba bosszantó hibái szerintem LOL :D

    "Az apple mindig is marketingben volt erős, nekem egy egyszerű divatcég."

    A MS szerintem jóval erősebb marketing szempontból, hisz képes több millió embernek eladni olyasmit, ami még félig sincs kész, hemzseg a hibától és eszi a hardver erőforrásait feleslegesen.

    Az Apple termékek sem hibátlanok (távolról sem), de a felmerülő hibák, vagy problémák száma meg sem közelíti egy MS rendszernél felmerülő gondokat...
  • CheeBee9
    #51
    Kína az nem Cupertino.

    Egyetlen normális termékük van még: a Mac OS X (+ iLife).
  • pixx
    #50
    Igen divatcikké, csak baromi drágán, és mindig le vannak maradva, mint az aprópénz. Mert semelyik Apple termék, nem képes egy árban hozzá hasonló termékkel felvenni a harcot. Egy kicsit komolyabb lapos közel 3000 dollár egy macbook pro...hagyjuk már, egy hasonló tudás Alienware laposhoz, amiben nem 2, hanem 4 mag van, meg 1 gigás vidi kártya...
    Aki meg azt mondja az Aplle termékei megbízhatóak, nézzen fel a beszéljükmac.com-ra, hogy lássa, mennyire stabil is, és hibátlan egy mac, vagy egy iphone...
  • bakagaijin
    #49
    Dehogynem, lehet pl. versenyezni azon kinek az akksija hogyan robbant fel :).
  • raingun
    #48
    Ettől nagyobb sznob szöveget nem hallottam még:
    "Van akinek elég egy Windows-os PC az összes bosszantó hibájával és ostobaságával, van akinek ennél azért több kell."
    LOL
    Az apple mindig is marketingben volt erős, nekem egy egyszerű divatcég.
    Néha innovatív, de a legtöbb cucca teljességgel használhatatlan
  • PsyhoApu
    #47
    Végül, de nem utolsó sorban, az Apple egyik fő fegyverténye, hogy mindenkinek van véleménye róla. Ami fontos, egy Dell termék nem vált ki olyan vitákat, pezsgő fórumokat mint egy aktuális Mac. Sok marketinges könyörögne ilyen hatásért :D
  • PsyhoApu
    #46
    Szerintem inkább ahoz értenek, hogy igényeket formáljanak. Elérik az embereknék, hogy az övéket egyedinek, trendinek, divatosnak lássák. Zseniális módon divatcikké formálták az informatikai és most már telekommunikációs termékeiket. Tehát máshogy közelítjük meg a dolgot. Te úgy gondolod, hogy elébe mennek az emberek igényeinek, szerintem meg ügyesen formálják az igényeket. Nagyon jól bánnak a sajtóval. Kétség nem fér hozzá, hogy jó minőségű termékeik vannak. Jó a desing, szerintem minőségre sincs panasz. Azonban mivel divatcikkek és egyfajta egyediséget surágoznak simán túl tudják árazni őket. A nép viszi mint a cukrot, ha olcbb lenne talán nem is vennék ennyien, elmúlna a varázsa. Kicsit elit, nagyon trendi, az emberek zabálják. Kis hazánkban pláne a prémium prémium kategóriája. Aki vesz egyet, úgy érzi egy elitklub részese
  • ocsieu
    #45
    Tedd még hozzá, hogy a TERVEZÉSHEZ, is baromira értenek. Ha jól emlékszem, Bill valami olyasmit mondott annó, hogy Steve "jövőbe látását" irigyli a legjobban. Azt, hogy "mindíg" tudja, épp mire van szükségük az embereknek...
    Most is tudsz venni egy halom frankó dolgot (elektronikai, szórakoztatóipari, pc, mobil...), de többnyire egyik sem tudja (akarja) azt adni, amit valamelyik (akár 3-5éves) Apple cucc...
  • Exen
    #44
    passatgp, a legleső daraboknál nem így volt, csak szervízben tudták kicserélni, és azonnal meg is büntették érte az Applet, és más megoldás kitalálására kötelezték.
  • PsyhoApu
    #43
    Sajnos nem az első volt, inkább az első igazán hipe-olt darab. Mondhatni ők csináltak divatot belőle, nem ők találták fel a spanyol viaszt. A marketinghez és a reklámhoz piszkosul értenek. Eten, Asus... és még jónéhány gyártó árult már előtte is érintőkijelzős telefonokat. Tény, hogy a felületük nem volt olyan user barát, mint a iphone és főleg a szakbarbárok használták. A lehetőség adott volt bárkinek. Pl az iPod is igen erős marketinggel rendelkezik. Sok ember fejében egyenlő az mp3 lejátszóval. Pedig tudjuk, hogy előtte is tudtunk venni nagyon jó lejátszókat. A marketing csodákra képes
  • passatgt
    #42
    simán szétlehet csavarozni, az akksikat azzal együtt árulják hozzá
  • Exen
    #41
    Ez így igaz, és így 10szer annyiba került volna egy esetleges akksicsere...
  • passatgt
    #40
    3g nem volt, mert első iphone csak usa-ban jött ki, ott meg edge-t használnak
    akksit valóban nem lehetett kivenni, viszont így masszívabb a ház, nem recseg ha megszorítod:)
  • Sir Ny
    #39
    mert az főleg a katonaságnak fejleszt. és ugye az gáz, ha kitudódik.
  • Sir Ny
    #38
    most gondolj bele, hogy mi lett volna, ha az iphone ötlete kitudódik. amikor megjelent, az volt az egyetlen (asszem) csak érintőkijelzős gép a piacon, és két-három év múlva a többi gyártó is piacra dobta a hasonló készülékeiket. ha hamarabb kitudódik, akkor az apple-nek nem lett volna semmi haszna. és éppen ezért jobbak az apple termékek, mert a konkurencia nem tud róluk. ha tudna róluk, lemásolnák, így nem lennének jobbak.
  • chuky123
    #37
    "alapvető" dolgok, melyeket a kutya sem használ :D
    Viszont amit tud, azt úgy tudja, ahogy egyik konkurens termék sem a mai napig sem."
    Honnan tudod ki mit használ. Meg azt kétlem hogy a megjelése idején csúcs volt az iphone. Akkor még 3g se volt rajta pedig az szinte már alapnak mondható. És pl az akksiját se lehet kivenni. Szóval ezek a dizájn mellett bosszantóak
  • Retechegér
    #36
    Sajnos nem csak az Applenél van ilyen, hanem más kék-fehér 3betűs óriásvállalatnál is. :(
  • Ferrer
    #35
    A régebbieket én is rühelltem, de a touch szerintem valami eszméletlen jó. Ez az első lejátszó, ahol nem gyűlölöm az id3 tag szerinti rendezést.
  • Exen
    #34
    Én egyetértek valamilyen szinten a biztonsággal, az új ötletből befolyó pénz azt illeti meg, aki kitalálta (persze csak egy ideig, és nem úgy mint most, hogy valaki megvesz egy szabadalmat, aztán elreakja afiókba, mert neki az nem érdeke). Elismerem hogy az Apple jó dolgokat csinált/csinál, csak sajnos egy picit szerintem túlzottan profitorientált lett, szóval az, hogy egy olyan telefon szoftveréből a kivágás/bemásolás, vagy az MMS egészen a 3. verzióig hiányozzon, hát... apróság, de épp az apple féle tökéletességet áldozzták be a hamarabbi bemutatás érdekében, és ezel az alapfilozófiájukat sértették meg.

    Windows, jó-jó, vannak hülyeségei, de pl. a Windows 7, melyet használok fél éve egy árva lefagyás nékül (hát windows az ilyen?), egészen jó. Nekem pedig nincs annyival több pénzem, hogy a MAC OS-X miatt sokkal! többet fizessek a gépemért. Azopn felül igaz, nem tud annyit, de a Nokia 5800-m ami teljesen! kielégíti az igényeimet, fele annyiba került, és van nem is egy hely, ahol szerintem jobb az "ájfónnál". (annak is megvannak a maga érdemei)

    Szóval szerintem valahol erre lehet az igazság.
  • kvp
    #33
    "Egyébként szinte biztos vagyok, hogy mindegyik IT óriás kutatás-fejlesztési részlegén ugyanilyen, vagy akár sokkal komolyabb biztonsági intézkedések vannak. Pl. egy processzor gyártó aminek katonai érdekeltségei vannak biztos, hogy még ennél is komolyabban veszi a titoktartást."

    Az intelnel minden publikus, meg az alapkutatasaikat is mindig publikaljak. Jo pelda erre az atom es a larrabee esete. De a microsoft is mindig publikalja az uj otleteit. (ha eppen van nekik) Egy los alamos-i allami laborban pedig azt mondta a volt igazgato, hogy keptelenseg az adatokra vigyazni, mert annyi kulfoldi tudos jar hozzajuk. (pedig csak leesett egy merevlemez az egyik asztal moge, nem lopta el senki) Magyarorszagon sem mas a helyzet, ilyen apple fele biztonsagi rendszer meg itthon sincs, a nemzetbiztonsagiaknal sem. Az egyetlen ami visszatartja az embereket attol, hogy ellopjanak valamit az a becsuletuk (mondjuk ezert is kerul ki neha ez meg az). Azert szoktak ellenorizni az alkalmazottakat mielott felveszik oket, mert ha rendes embereket vesznek fel, akkor nem kell rajuk vigyazni. Sokkal egyszerubb es kisebb az eselye, hogy gond legyen belole. Az apple pedig azert paranoias, mert csak a design es a markanev az ami megkulonbozteti oket a tobbiektol, amit nagyon konnyu ellopni. Viszont az erdekes, hogy a vasarloik neha jobban vedik az apple erdekeit, mint az alkalmazottaik.
  • Vogel
    #32
    Miért jobb egy ipod mint bármelyik mp3 lejátszó? Semmi különbséget nem vettem észre, kivéve az árát.
  • Grandpenge
    #31
    Ugrott a zsíros állás az Apple-nál, így most jópénzért az újságoknak panaszkodnak. Valamiből meg kell élni. :)

    +
    Arról vitatkozni, hogy az mac jobb vagy a pc kb. annyi értelme van mint annak hogy a windows jobb vagy a linux.
  • B0nFire
    #30
    Szerintem pedig azok sírnak, akik lebuktak és útilaput kötöttek a talpuk alá. Felteszem, amikor belépett a céghez, aláírattak vele valamilyen titoktartási szerződést, vagy hasonlót. Akár álhír, akár valódi, kiszivárogtatta, ergo szerződést szegett. Ennél kevesebbért is bocsátanak el embereket állásokból.
  • hiftu
    #29
    Aki kutatás/fejlesztés vonalra megy el dolgozni az általában a kreativitását szeretné belevinni egy új dolog kifejlesztésébe. Valószínűleg a komor valóság igazából csak akkor esik le, amikor a saját bőrén megtapasztalja, hogy milyen is az Apple biztonsági rendszere.
    Elég nehéz lehet úgy felszabadultan/kreatívan dolgozni, hogy állandóan figyelnek és a cég potenciális bűnözőt lát benned..
  • Attila1234
    #28
    Az Apple termékeit lehet szeretni, nem szeretni, de tény, hogy jelenleg az egyik legnagyobb IT cég, még jó, hogy védik a titkaikat. Az ipari kémkedés komoly dolog. Lehet, egy kívülállónak vicces ez a paranoia, de nekik valószínűleg már nem annyira. Aki egy ilyen kaliberű céghez megy el dolgozni, az vállalja be ezeket a "kellemetlenségeket" és ne sírjon, mint egy kislány.
  • Ulkesh
    #27
    "Mar megjelenesekor sem volt kategoriajanak a legjobbja, alapveto dolgok hianyoztak belole."

    "alapvető" dolgok, melyeket a kutya sem használ :D
    Viszont amit tud, azt úgy tudja, ahogy egyik konkurens termék sem a mai napig sem.

    --

    Egyébként szinte biztos vagyok, hogy mindegyik IT óriás kutatás-fejlesztési részlegén ugyanilyen, vagy akár sokkal komolyabb biztonsági intézkedések vannak. Pl. egy processzor gyártó aminek katonai érdekeltségei vannak biztos, hogy még ennél is komolyabban veszi a titoktartást. Aki ilyen helyre megy dolgozni, az tudja, hogy mit várnak el tőle és azt is tudja, hogy ezt meg is fizetik. Szóval nem értem ezt a siránkozást.
  • ssdb
    #26
    hát... én nem tudnék ugy dolgozni ah ők...
  • nagylebowski
    #25
    Az apple olyan példás titoktartást visz véghez évek óta, amit csak irigyelni lehet. Akinek nem tetszik, az dolgozzon máshol, van még hely a szektorban. ipodom több generációból több modell is volt, mind zseniálisan megtervezve, átgondolva, kivitelezve, iphone 3g-m dettó, ezek után csak az tart vissza a mactől, h kutya drága. Pedig szerintem a Windows se rossz, sőt... nekem tökéletsen megfelel, és csak néha tapasztalok hibát, általában ezt is én generálom.
  • cateran
    #24
    Mar megjelenesekor sem volt kategoriajanak a legjobbja, alapveto dolgok hianyoztak belole.Persze azota sokat tettek,hogy utolerjek -ilyen szempontbol- a konkurens termekeket
  • B0nFire
    #23
    Az utolsó bekezdés mindent elmond. Az pedig, hogy mennyire vigyáz valaki a saját fejlesztésére, azt hadd döntse el saját maga.
  • Zoliz
    #22
    Hiába no jópézé' embervásár van és sokan vígan felajánlják a testüket lelküket :)
  • Sir Ny
    #21
    hasonló tudású konkurens termék. hol? persze, egy idő után a konkurencia beéri, de amikor megjelenik, akkor sokkal jobb választás, mint a konkurencia. pl ályfón, amikor megjelent, a kategória legjobbja volt, most meg már nem az.
  • irkab1rka
    #20
    kezeld a dolgozóidat ellenségként... és azzá is lesznek idővel...
  • Sanyix
    #19
    simán! a hozzáértő emberek letölti a win forráskódját, és kijavítják benne azt a párszázezer bugot :D aminek a nagy részéről nem is tudnak.
  • Glutamin
    #18
    Egyetértek. Nem rosszak az Apple termékek, de a jól megkreált marketing miatt a többet lehet elkérni értük, mint a hasonló tudású konkurens termékekért.
  • Glutamin
    #17
    Amíg a vékonyságot erőltetik, addig valóban nem. De pl egy SE K850i sem túl vastag és abban is van AF+xenon.
  • kvp
    #16
    Az apple-nel ez a vallalati kultura resze. Anno meg Jobs ugrasztotta egymasnak a lisa-s es a mac-es fejlesztoket, hogy munkaversenyt generaljon. Sajnos hardverileg az utolso egyedi es tenyleg minosegi termekeiket meg Wozniak tervezte. (belulrol megnezve a regi es az uj hardvert egyszeruen latszik a kulonbseg) A mostani apple termekek mar csak szepen design-olt, jol eladott (hype-olt) pc-k es mivel az apple volt az elso aki kinaba ment gyartatni, ezert a minoseguk sem az igazi. Az apple mostanaban azert _zsenialis_, mert kepes az emberekkel _elhitetni_, hogy jobb az amit a tobb penzert kapnak, mint barmelyik masik gyarto termeke eseten. Az igazsag meg igazabol senkit nem erdekel egyik szekertaborban sem, mert itt az apple eleterzes a fontos, nem a technika.
  • msstz
    #15
    Hol vetted az aláírásodban szereplő gépet és mennyiért? :o