174
  • hdo
    #54
    És ekkor válik belőle "terrorista" szimpatizáns, tehát otthon rögtön börtönbe küldik.
  • remark #53
    A kérdéses katona menjen haza, és ne "oldogasson csak meg" mindenféle "problémákat" ott ahol senki nem látja szívesen.
  • remark #52
    "Azért a hadsereg mint olyan _nem_csak_ harcászati eszközöket fejleszt. Ha nem lett volna második világháború, és az USA nem lenne ennyire virgonc, akkor ma még kábé ott tartanánk, hogy autóbalesetben elveszted a lábad, és protézis gyanánt kapsz egy falábat, nem pedig ott hogy észre se venni a különbséget míg nem vetkőzöl le!"

    Mondandód lényege: nézzük a dolog jó oldalát. Én nem nézem, mert bizonyos dolgoknak nem lehet a jó oldalát nézni.

    Nem tudok egyetérteni azokkal akik reklámot csinálnak a háborúnak. Épp elég olyan ember van már most is közöttünk aki azt hiszi hogy a civilizációs fejlődés az ember tulajdonságai közül leginkább az erőszakosságnak köszönhető. Ezek az emberek azok akik szerint ma fejlett világban élünk.
    Ezen elképzelések legharsányabb támogatói pedig bizonyos országok állampolgárai, esetenként bizonyos vallások tagjai, ami sokat elmond a kérdésről.

    De aki a mostani világnál fejlettebbet el se tud képzelni, az inkább ne reagáljon a fentiekre, meddő vitát nem akarok elkezdeni.
    Ja, és bocs azért hogy ilyen "bunkó" vagyok, de a fegyverek látványa mindig a legrosszabbat hozza ki belőlem azóta hogy a kezembe nyomtak egy AK-t hogy tessék, "lövöldözzél vele".
  • hiftu
    #51
    Szerintem nagyon összemostátok az USA (katonai) külpolitikáját és a harctéren a seggét kockáztató katona lehetőségeit.

    Amíg az első mindenképp kritikával illethető az utóbbinál én elgondolkodnék, hogy valóban érdemes újabb, jobb és hatékonyabb eszközöket bevetni egy feladat megoldására. A feladat végeredményét (halott ellenség) nem egy technológia felhasználásával kellene ütköztetni, hanem a politikai döntéssel.

    Egy katonának az a feladata, hogy megoldja az elötte lévő problémát.
    Ha nem küldik el háborúzni, akkor nem fog. De ha már felülről jött ilyen parancs, akkor igenis lássák el a legjobb eszközökkel.
  • hdo
    #50
    De jó hogy nem divat visszaolvasni, ugyanezt írtam le én is. -.-
  • Molnibalage
    #49
    A modern kori terrorizmus is vagy 30 éves alsó hangon.
  • Zocsi
    #48
    Én elsősorban a mai modern-kori terrorizmust értettem alatta.

    Bár ezzel az erővel a szabadságharcosokat is lehetne terroristáknak nevezni. Meg minden olyan embert, aki nem egyből teljesíti a felsőbb akaratát. Vagy tunyaságból, lustaságból, érdektelenségből nem azt csinálja, amit amúgy mondanak neki. Mert azt gondolja, hogy lehet másképp is. Szóval van itt némi ellentmondás.

    Ezt ajánlom figyelmedbe. A lényeget leírják benne az elején az első három bekezdésben.
  • FL Zoli
    #47
    Discoveryn már mutattak egy hasonló csúzlit, mondjuk az 3X ekkora gépágyú volt, de 10 mp alatt átszerelhető ilyen -ablakután-félméterre felrobbanó-szobatakarítóvá
  • hdo
    #46
    Ja ... egészen "enyhén" ... de nem is baj. Ha mindenki ugyanazt szűrné le az ember mondanivalójából, akkor nem lenne félreértés amit tisztázni kellene. Tehát az ilyen beszélgetések is elvesztenék a legfőbb értelmüket.
  • hdo
    #45
    Nem lelkendezek, hanem tudomásul veszem a társadalmunk azon mozgatórugóját, ami sajnos az emberi fejlődés velejárója, Nem vagyok büszke rá, de ahelyett, hogy a sötét múlton nyafognék, megpróbálom a jó célra fordított eredményét nem figyelmen kívül hagyni/befeketíteni.
  • bvalek2
    #44
    Te pedig próbáld magad elképzelni a farok másik végén, mielőtt arról lelkendezel, hogy milyen jó érzés másokat szopatni.
  • Molnibalage
    #43
    Meg enyén fordítod ki a másik mondandóját.
  • Molnibalage
    #42
    Ezt kérdezd meg talán más országoktól is. A terrorizmus alsó hangon 100 éves. Az anarchisták is azok voltak, csak akkor még úgy hívták őket.
  • hdo
    #41
    A lézeres célzó technológia amit meg kifejlesztettek a fegyverhez 20 éven belül a mindennapokban arra fog szolgálni, hogy az életünket könnyebbítsék vele ... ez már csak így megy, ez a dolgok rendje!
  • Molnibalage
    #40
    A fél ország a hadiiparból él.

    Ez röhelyes kijelentés. A DoD teljes költségvetése hány %-a a GDP-nek? Még áttételesen sem lesz igaz ami írsz. A költség nagy része meg bértömeg...
  • bvalek2
    #39
    Természetesen igazad van, de nem erről van szó. Itt és most olvasunk egy gyilkoló szerszámról, mégis milyen létfontosságú okból fejlesztik ki? Ahogy lejjebb többen is írtuk, nehezen indokolható meg amit művelnek. Nemsokára megölnek vele néhány szerencsétlent, akik csak a hazájukat védik, hogy tudják, mennyire hatékony
  • hdo
    #38
    Szóval b(v)alek2, szépen tessék kidobni minden müanyag tárgyat a lakásból, továbbá leszel szives nem ülni sportautóba, nem repülni, elutasítani mindenféle életmentő sebészeti beavatkozást stb. mert mindez vagy a világháború, vagy az öbölháborű vívmánya .... vagy kuss!
  • hdo
    #37
    Mert ha valamit tiszta szívből elítélek, annak nem használom fel az eredményeit nemdebár? Na ezért elvből nem lettem orvos se, hanem "informatikus"!
  • who am I 7
    #36
    nehogy..

    (ui. : kemények azok a felhők, kiv. vaok milyen viharok lesznek 10éven belül...egyébként már felénk és voltak mammák...eddig még soha nem láttam itt... :S )
  • who am I 7
    #35
    csak a terroristák kezébe ne kerüljön ...
  • Vorpal
    #34
    Jah nem egy új technológia - minden esetre kézben hordozott változatra azért várnunk kellett. Csak ne hogy a - áh úgyis.
  • hdo
    #33
    Nem tudom, hogy te milyen buborékvilágban éltél eddig, de a mai társadalom sehol sem tartana, ha nem lettek volna olyan "úttörők", akik a társadalom által nem elfogadott, neadjisten undorító, és elítélendó dolgot műveltek, majd ezt mások hasznosították. Egyáltalán nem mondtam hogy ezzel egyetértek, de az utálatom azokra irányul JOBBAN , akik ezt felhasználják, mert így találják könnyebbnek. Utálom azt amit Hitler meg a bandája csinált, de mégjobban utálom az USA-t, akik ezen - miután a lehető legjobban befeketítették a nácizmust - szépen suttyomban fel is használták!
  • blessyou
    #32
    pl ez a mágneses elven működő távolságmérés is igen érdekesen hangzik, fel lehetne használni máshol is.
  • bvalek2
    #31
    Megtennéd hogy bemész a gyereksebészetre és torkon szúrod magad az orvos szeme láttára? Oda fog menni az ismerősöm gyereke mandulaműtétre, és kéne a dokinak egy kis gyakorlási lehetőség. Ha esetleg nem éled túl, az egész emberiség genetikai állományán jelentősen javítanál
  • hdo
    #30
    Aranyozottat!

    Ebből is látszik, hogy minden rosszban van valami jó, bármennyire is elítélendő az!
  • bvalek2
    #29
    Dr. Mengele kísérletei szintén hozzájárultak a gyógyszeripar fejlődéséhez. Az amerikaiak még a 60-as években is kamatoztatták a németek hadifoglyokon végzett gyorsulásos tesztjeit. Szóval az én élethű műlábamhoz pár millió embernek el kell vesztenie a sajátját, és ez szerinted rendben van?

    Gondolj bele, Izraelben hány ember életét mentik meg a baleseti sebészeten olyan módszerekkel, amik a németek tapasztalataira alapulnak. A te logikád alapján Tel-Aviv főterére egy Hitler szobrot kellene állítaniuk hálából
  • hdo
    #28
    Hülyeség.

    Békeidőben ezek sokkal lassabban fejlődnek, mert az erre költött pénzt inkább másra költik, nem a harcoló hazafiak segedelmére!
  • hdo
    #27
    Egyetlen másik példát említve, a szén kompozit, és a strapabíró műanyag is ott vette a kezdetét, hogy kellene egy fasza kis könnyű géppuska, amiből aztán a Thompson lett.
  • Epikurosz
    #26
    Hüljeség!
    Békeidőben ezek sokkal jobban fejlődnek, mint háborúban. Mert békeidőben több a pénz.
  • hdo
    #25
    Pontosan, én csak kiragadtam egyetlen példát.
  • Zocsi
    #24
    Ez mondjuk igaz! :)

    De rengeteg mást is köszönhetünk a hadiiparnak. Rengeteg új anyag, módszerek, technológiák.
  • hdo
    #23
    Azért a hadsereg mint olyan _nem_csak_ harcászati eszközöket fejleszt. Ha nem lett volna második világháború, és az USA nem lenne ennyire virgonc, akkor ma még kábé ott tartanánk, hogy autóbalesetben elveszted a lábad, és protézis gyanánt kapsz egy falábat, nem pedig ott hogy észre se venni a különbséget míg nem vetkőzöl le!
  • Zocsi
    #22
    Mióta létezik a globális köztudatban terrorizmus?

    Néhány éve, max évtizede. De leginkább 911 óta nyomatják nagyon. Ez is csak egy ürügy, amiért háborúzni érdemes. Sokan álmukban sem gondoltak volna rá, hogy létezik, de ma már a tömegmédiából is ez folyik. Stresszelik, félelemben tartják vele az embereket és ez a tökéletes állapot a piszkos háttérmunkák és hatalmi érdekek elvégzéséhez.
    A rendőrség is csak egy szervezet, mely az adófizetők pénzén van fenntartva, elméletileg azok védelmét biztosítandó. De ma már a fejletlen alkotmánnyal rendelkező fejlettebb országok (pl. Mo.) jogállamban élnek. Mindennek a papírforma szerint kell teljesülnie, ami nagyon sokszor nem fedi a valóságot. Ez értendő Epikurosz #13 bejegyzésére is. Egyszerűen lehet, hogy ott a jobb fegyver, de nem lehet csak úgy lenyomni a beszerzés torkán, hogy minden negyedévben/félévben újítsák a rendőri arzenált, csak hogy up-to-date legyen. Nahmind1, nem akarok nagy offolni itt.

    Irak meg nyilván játszótér. Kiwi vagyok, hogy a távol keleten mikor pukkantanak, mert szvsz kína is szeretne már egy kisebb háborút. :/
  • wolruf
    #21
    Ideális megoldás: nem kell aknát telepíteni... visszamenőleg sem :)
  • ddt500
    #20
    Jaja! Rémlik, hogy a hun Attila is a Lockheed Martin lobbija miatt vett harci szekereket és rohanta le a fél világot. Nem az amcsikra kell ezt kihegyezni. Háború addig lesz amíg emberek élnek a földön. Nem hiszem, hogy egy halott embert vigasztalna az a tudat, hogy nem egy marék dollárért halt meg hanem mert a szomszéd faluban vacsutuk élnek Ő vacsati.
  • Epikurosz
    #19
    tÖK IGAZAD VAN.
    Az aknamentesítésre kellene kidolgozni egy döfi technológiát. Abból is lehetne baromi sok pénzt csinálni.
  • Epikurosz
    #18
    CSNATKK!
    :-)
  • JL666
    #17
    csak nehogy terroristák kezébe kerüljön
  • bvalek2
    #16
    Az USA 1812 óta nem vívott önvédelemből háborút (akkor egyébként Kanada támadta meg őket, még a Fehér Házat is lőtték, majdnem teljesen leégett). Ők sosem "kerülnek" olyan környezetbe, ők hozzák létre a "környezetet".

    A már meglévő fegyverekkel az iraki áldozatok aránya: 4000 amerikai katona / egymillió-kétszázezer iraki civil + katona. Az amerikaiak nagy része baráti tűz, illetve műszaki hiba áldozata lett, a maradékot útszéli bombák ölték meg (az ellen nem véd az új kütyüjük).

    Ez egyszerűen üzlet, emberek élete árán, pont mint a nácik szappanbiznisze
  • blessyou
    #15
    A fegyvergyártás a háborúk miatt jövedelmező, pusztán hasznot húz az aggresszióból, ami elég bőségesen fellelhető világszerte, nem kellenek hozzá fegyverek. Kielégíti az emberek igényeit, mint általában célja a legtöbb gazdasági vállalkozásnak. Ellenben a fegyverek iránti igény sokkal általánosabb, mint mondjuk a számítógépek iránt, ezért olyan nagy üzlet.