174
  • Epikurosz
    #134
    wiki journalism
    journalistic cloud

    médiafelhő
    újságírói felhő
  • Epikurosz
    #133
    "Óóó, ugye tudod, hogy ez itt egy Informatika és Tudomány címszóval futó oldal és nem a wiki? Itt - elvileg - kész cikkeket lehet olvasni, nem az olvasóknak kellene összedobni az anyagot."

    Zolika, te nem is vagy olyan kiskorú! Lehet, hogy amúgy egy bombázó vagy, soha nem lehet tudni. :-))

    Ezzel a mondatoddal nálam vitted a pálmát, a plecsnit, és a teniszlabdát is. Nagyon jó ötlet!!!

    Na, látod, ez a jövő újságírása, a wikis zsurnalisztika!!!!!!

    Az SG egyébként - leszámítva ezt az ósdi hozzászólás-szerkesztő felületet!!! - úttörő szokott lenni az ÚJÍTÁSOKBAN. (Vagy legalábbis én ezzel áltatom magam.)

    Mert amit leírtál az lenne az újságírás... na mindjárt mondom a verziószámot:

    Verzió 1.0: régi, jó, hagyományos újságírás nyomtatott újságra

    Verzió 2.0: elektronikus újságírás: TéVé, RáDió

    Verzió 3.0: internet

    Verzió 4.0: kommentelhető cikk az interneten, beleértve a blógot is

    Verzió 5.0: olyan cikk az interneten, amely kommentelhető mezei juzerek által, de bizonyos, privilegizált juzerek, valójában szerkesztőtársak bele tudnak javítani a cikkbe, amely így egy csapatmunka eredménye, az első megjelenés után is módosítható, persze nem a lényegét, hanem az információk pontosságát tekintve.
    HURRÁ, FELTALÁLTUK A WIKIS, WIKISÍTETT ÚJSÁGÍRÁST! MI KETTEN!!!!
    Egy kiskorú és egy nagykorú. :-))

    Namármost, annyit azért hozzáfűznék, hogy amikor egy újságíró jegyzetet, esszét, eszmefuttatást, lírai ömlengést ír, abban a tartalmat értelemszerűen nem lehetne javítani, ellenben a korrektor a helyesírási hibákat kigyomlálhatná, irgalmatlanul. Az idegen nyelvekből lefordított cikk esetében meg képbe jöhetne a lektor, aki a pontatlan stb. fordítást tudná javítgatni. És ott lenne a szaklektor, aki az általad is felhánytorgatott szakmai tévedéseket igazítaná ki.
    Ezeket, mint a Wikit is amúgy, csóró önkéntesekkel is el lehetne végeztetni, akik ezért mondjuk VIPséget kapnának. Nos?

    Hát nem csodás?
  • kiskorúbézoltán #132
    "Köszönetet meg nem vártam, mert amikor engem kijavít a Word helyesírás-ellenőrzője, én sem szoktam minden alkalommal megköszönni."

    Gonondolom a feleségednek/barátnődnek sem köszönöd meg amikor eléd teszi a reggelit, hiszen ő sem köszönte meg a mikrónak, hogy megmelegítette... Azért hiszem, hogy nem így van. :)

    "Nem is értem ezt a hiúságot, csapatmunkára való alkalmatlanságot - nálatok."

    Óóó, ugye tudod, hogy ez itt egy Informatika és Tudomány címszóval futó oldal és nem a wiki? Itt - elvileg - kész cikkeket lehet olvasni, nem az olvasóknak kellene összedobni az anyagot.
    Ha olvasod is a hozzászólásokat, nem csak írod, akkor észreveheted, hogy jelen esetben nem egy-két kisebb elcsúszás van - szerintem - a dologban, hanem lámpással kell keresni olyan mondatot amiben nincs valami melléfogás.

    Kutyus meg teniszlabda és plecsni? Ha valóban ilyen voltál akkor gondolom a "Kutyából nem lesz szalonna" dolog is ismerős, l'art pour l'art ide vagy oda... :)
  • bvalek2
    #131
    Ezekre szeretnék tételesen reagálni:

    Nincsen hulye roman es szlovak, akik szerint az osi foldjuket bitoroljuk.
    Pontosan. Viszont vannak tehetségtelen politikusok, akik a gazdasági problémákról próbálják elterelni a figyelmet. A románokról nem tudok sokat, de azt tudom, hogy a szlovákoknak már elege van a riogatásból, rendszeresen kiállnak szlovák szervezetek az MKP mellett, és Slota ellen tüntetnek, meg feljelentik uszításért.

    Nincsen hulye magyar, aki szerint a romanok es a szlovakok a mi jussunkban uldogelnek.
    Töriből hányas voltál? A szlovákok őshonosak, mint mi. A saját állam az ő magánügyük, csak a telekhatárt húzták meg kicsit figyelmetlenül... elvileg az EU miatt a határ értelmét veszti, szóval csak át kéne ültetni az elvet a gyakorlatba.

    Ami a románokat illeti, egy ma született román csecsemő nem tehet róla, hogy rég elpatkolt francia tábornokok mit baltáztak el. Ismerős az a szó, hogy megbocsátás? Gondoskodjanak a rájuk bízott magyarok jogairól, legyen szabadon átjárható a határ, ezzel a probléma el van boronálva.

    Nincsen hulye muszlim, aki szerint mindenkinek pusztulnia kell, aki szerint lehet, hogy megsem Mohamed az o profetaja.
    NINCS. Erre nem is kell szót vesztegetni, a Koránban le van fektetve a vallási tolerancia a keresztényekkel és a zsidókkal szemben (van Koránom, olvastam). Az álkaida csak egy mumus, Washingtonnak van rá szüksége (ott sem túl tehetségesek a politikusok).

    Nincsen hulye amcsi, aki szerint minden muszlim olyan mint az elobbiek.
    Sokmillió muzulmán él az Államokban. Amikor az USA megalakult, az első ország, mely elismerte a függetlenségét Marokkó volt. Az Egyesült Államoknak történelmileg igen jó kapcsolatai vannak iszlám országokkal, ezt veszélyeztette néhány kapzsi politikus rövidtávú haszonért. Reméljük az új vezetés okosabb ennél, vannak bíztató jelek.

    A kinaiaknal sincs blokkolva minden, ami eszukbe jutott egy 20 evvel ezelotti affer miatt.
    Erről nem tudok eleget hogy nyilatkozni tudjak, igazad lehet abban, hogy itt bűzlik valami.

    A del-oszeteket sem szabaditottak fel/szalltak meg az oroszok a felszabadito/megszallo gruzok elzavarasaval.
    Az oroszok grúz területen vannak, ez kétségtelen. Az is kétségtelen, hogy szakácsvili elnök népirtásban bűnös, és elnyomja az ellenzékét. Betörés és birtokháborítás esete forog fenn, kombinálva önbíráskodással. Egy kezdő bíró simán elboldogul vele.

    Egy biztos, az érintett népeknek nincsenek konfliktusban, a nagyhatalmak rángatják dróton a helyi kiskirályokat, a kaukázusi olaj miatt.

    Es Hitlernek sem hitte/turte el az a nehany millio nemet, hogy a zsidok miatt van.
    Teljesen egyértelmű, hogy beetették a németeket, és mumust kreáltak neki. A háború óta nem győzik a fejüket a falba verni, hogy milyen marhák voltak. Németország jó példa arra, hogy lehet okulni a múlt hibáiból.

    Drezdat/Londont/Pearl Harbort/Hirosimat sem bombaztak porra joravalo angol/amerikai/nemet/japan fiatalemberek.
    A felsorolt városok egyikében sem gyűlölik a felsorolt fiatalembereket. Megbocsátottak egymásnak, és megtalálták a módját a békés együttélésnek.

    Igenis meg lehet szakítani a bosszúállás ördögi körét, és lehet civilizáltan élni.
  • Epikurosz
    #130
    „Nem akarok soha többé katonát látni!” (L.B.)
  • B0nFire
    #129
    Hát ez igazán remek! Régóta vártam már ilyen jó hírt! Úgy látszik, mi emberek - ha gyilkolásról van szó -, rendkívül találékonyak vagyunk. És még dicsekszik is, hogy ez dejó, mer mi óccsó!

    Ilyen technika mellett már nem is érdemes háborúzni. Egyszerűbb lenne, ha kivetnék kockán, hogy ki a győztes... A pénzt meg jobb helyre is lehetne tenni
  • Epikurosz
    #128
    Ja, bocs, akkor én is reklamáltam, meg követeltem a plecsnit. Fiatal voltam, és bohó. Mint a kis kutyus, amely visszahozza az eldobott teniszlabdát, és várja a jutalmat. Ma már l'art pour l'art is visszahozom.
  • Epikurosz
    #127
    " Én is láttam már sok olyat, a regem előtt is, hogy valaki kijavította az ordító hibát, a javítás bekerült a cikkbe, a hozzászólást meg később törölték"

    És?
    Volt olyan, hogy én is szóltam valamiért, a hibát javították, és a kérdéses hsz-emet törölték, mert tárgytalanná vált. Mi értelme lett volna ott maradnia? Köszönetet meg nem vártam, mert amikor engem kijavít a Word helyesírás-ellenőrzője, én sem szoktam minden alkalommal megköszönni.
    Nem is értem ezt a hiúságot, csapatmunkára való alkalmatlanságot - nálatok.
  • KillerBee
    #126
    Végigolvastam a megadott linken lévő szabadalmi leírást - érdekes, 1996-os a szabadalom. Az ábrák sajnos sehogy nem voltak hajlandók megjelenni, pedig az első és a második ábra igen érdekelne.

    A leírás szerint a torkolati sebesség a névlegestől akár 100m/s-mal is eltérhet a hőmérséklet és a fegyver csövének (huzagolás) állapota miatt. Ezért a csőből való kilépéskor (ezt mágnesesen érzékeli) elindít egy timert és a következő pár méteren megméri a lövedék fordulatszámát, ami természetesen azonos menetemelkedésű huzagolásnál egyenesen arányos a torkolati sebességgel. Ezer méterig a megtett fordulatok számának mérésével pontosabban becsülhető meg a megtett út (táblázatot használ), utána az időmérés ad pontosabb eredményt, szintén táblázatból, mert a lassulást csak tapasztalati úton lehet megállapítani. Menet közben működik egy becsapódás-érzékelő és egy fémérzékelő is, ezek a beállított távolságtól függetlenül detonálhatják a robbanóanyagot. A kilövéskor elindított timer arra is jó, hogy adott távolságon belül semmiképpen ne robbanhasson fel a lövedék ill. adott esetben megsemmisítse önmagát.

    A fegyver elektronikája az adatátvitel előtt korrigál a léghőmérséklet és a légnyomás alapján. Úgy emlékszem, nem írja, de a szélsebességet is biztos meg lehet adni. De mindez már egyszerű programozási kérdés, a működési elvet nem érinti.

    Ezek alapján simán hihető, hogy valóban így működik. Az elektronika nem bonyolult, semmi hi-tech nem kell hozzá. Kis túlzással házilag is megépíthető a boltokban kapható alkatrészekből a szükséges méretben, a programozása meg nem több ujjgyakorlatnál.
  • KillerBee
    #125
    És még mindig vannak benne hibák:

    "A puskacső belsejébe vésett spirális huzagolás folyamatos forgásra készteti a kilőtt töltényt"

    1. Ki látott már spirális huzagolást? A huzagolás helikális, nem spirális, mert a cső átmérője nem változik.

    2. A töltény az, amit betesznek a tárba vagy a csőbe. Ami kijön a csőből, az nem töltény, hanem lövedék.

    Egy mondatban két hiba, pedig én sem értek a fegyverekhez.
  • KillerBee
    #124
    Kár, hogy csak most olvastam a cikket, így nem láthattam eredeti formájában.

    A javítás pont úgy van, ahogy írod. Én is láttam már sok olyat, a regem előtt is, hogy valaki kijavította az ordító hibát, a javítás bekerült a cikkbe, a hozzászólást meg később törölték. Gyanítom, hogy a hozzászóló egy szó köszönetet sem kapott. Vagy legalábbis furcsa köszönet az, hogy törlik a hozzászólását.
  • Molnibalage
    #123
    Ehhez nem kell még diploma sem. Én alig értek a kézifegyverekhez, de én is majd ledobtam a hajam...
  • JTBM
    #122
    Ez egy remek fegyver a mai terrorista hadviselésben. A fegyverkezés mindig arról, szól, hogy kinek van egy adott pillanatban rendszeresítve! a legjobb támadó és védekező fegyverei és felszerelései.

    Ezzel az USA és a nyugat megint lép előre 10 évet.

    Elképzelhető, hogy egyszer majd nem lesznek háborúk a földön, ez a teljes globalizáció után lehetséges.

    Ma ugyanis vannak részben globalizált részei a földnek, pl. ilyen a teljes USA is. Ma nem elképzelhető, hogy az USA egyes tagállamai háborúzzanak egymás ellen, de a terrorizmus még ott is valós veszély, az utóbbi 40 évben több belső terrorista támadás érte az USA-t szélsőségesek és vallási fanatikusoktól.

    Valószínűleg a háborúk elkerülhetőek lesznek majd egyszer, de a terrorizmus lesz, amíg lesz ember és olyan lesz, mint ma, tehát esendő.
  • halgatyó
    #121
    Egyébként meg erős a kételyem, hogy a készülék NEM ÚGY MŰKÖDIK, ahogyan leírták. Egy rakás dezinformáció.
  • halgatyó
    #120
    Én meg úgy gondolom, hogy az "ellenség" hamar rá fog jönni, hogyan kell kicselezni ezt a masinát.
    Ezzel csak a katonák magabiztossága és arroganciája fog növekedni, ami még több gyűlöletet vált ki a saját hazájukat védő emberekből.
    Ahhoz meg nem elég hatékony a szerszám, hogy ezt a többletgyűlöletet semlegesítse.
    Ennél az éjjellátó sokkal hatékonyabb találmány volt!

    Szívből remélem, hogy hamarosan rajtavesztenek azok a görények, akik számára mindenki más csak "terrorista" meg "rasszista" meg "anti-izé.."
    A világ sokkal szebb, biztonságosabb, élhetőbb lenne ezek nélkül
  • kiskorúbézoltán #119
    Ezt a cikket nem javítani kéne, hanem újraírni...
    A pozitív hozzáállós, javítós dolgot én már próbáltam, törölték a hozzászólást bár a hibát kijavították...
    Informatika és Tudomány ugye...
  • kiskorúbézoltán #118
    Én először valami fordítóprogira gondoltam, mert annyira sikító dolgok voltak benne de az eredetit nem sikerült megtalálnom, így azt hittem több cikkből ollózta össze és ezért ilyen se füle se farka szösszenet...
  • Epikurosz
    #117
    Na, persze. Majd a hétdiplomás haditechnikai szakértő fog neked pepecselni a cikkekkel.
    Nem gondolod, hogy benned van a hiba, mármint a kötekedéseddel? Mert, aki pozitívan áll hozzá, az elolvassa, és kijavítja a hibát, ha van olyan. Esetleg, beírja ide az észrevételeit.
  • harcu
    #116
    A szerencsétlen cikkíró szó szerinti fordítást alkalmazott az alábbi cikken:

    http://www.newscientist.com/article/mg20227116.900-radiocontrolled-bullets-leave-no-place-to-hide.html

    "rifle's gunsight" puska lövegirányzéka
    "when an enemy has taken cover and can't be targeted by direct fire." ha az ellenség hagyományos lőszerrel átlőhetetlen fedezékből tüzelne, és nem lehet közvetlenül célba venni.
    "This airburst shell" Ez az alacsony légköri lövedék (Hogy ez hogy jött ki, első olvasásra látszik, hogy baromság, de akkor meg minek lett leírva?)


    Ha meg valakinek ennyire köze nincs a fegyverekhez, akkor meg minek akar cikket írni róluk?
  • harcu
    #115
    A gránátvető az már magaslégköri fegyver, a röppályájának a csúcsa olyan 30-50 kilométerre van, ezért is gond, hogy mire a lövedék becsapódik, a kilövés pillanatától több perc is eltelhet, és az áldozat egyszerűen elsétál a vélt megölésének helyszínétől. A tarackok sajnos már űrfegyverek, ezért azokat tiltja a 2008-as sehonnai egyezmény, tehát maradnak az alacsony légköri lövedékek.
    Mondjuk nem teljesen világos, hogy egy árokban levő ellenfél távolságának beméréséhez milyen úton-módon hajlítják el a fényt, de biztos sokat olvasták a Dűnét, így ez nem lehet akadály. Pláne ha töltényt lő ki, mert csak úgy hatásos teljesen, ha hozzávágja az ellenfélhez a hüvelyt is. Ja, hogy ebből lesz a repeszképzés, értem én.
  • dzsagon
    #114
    Az isten rogyassza meg azokat, akik ilyenekre pénzt adnak.
  • Palinko
    #113
    én csak azt nem értem hogy hasonlítsák ezt a javelinhez? a javelin tankok, bmp, btr, stb nagyobb vasak kilövésére alkalmas, ez meg emberi célpontok, kissebb járművekre. kábé mintha a gránátvetőt hasonlítanánk össze a vállról indítható aknavetővel.
  • readswift
    #112
    TEASE éves az SG :D
  • Csirke4
    #111
    És ez mennyiben változtatja a dolgot?
  • kiskorúbézoltán #110
    Gratulálok a cikkhez, a Gumiban is megállná a helyét! :D

    "A puska lövegirányzéka..." "elindíthatja a lövedéket" "25 milliméteres töltet" igazi gyöngyszemek, az "alacsony légköri lövedék" pedig egyenesen felülmúlhatatlan! :D
  • vasziszdasz
    #109
    Ja, csak azt ne felejtsd el hogy előtte iránban behülyültek az emberek és államsátánizmus lépett fel, ami ellen szadit akarták bevetni. Inkább pár boxos pusztuljon mint amcsi, ezt már megtanulták vietnamban.
  • vasziszdasz
    #108
    Fénykard, ionágyú, csillagromboló? Az még nincs? ^^
  • Epikurosz
    #107
    Így van. DE mentségedre legyen szólva, én sem olvastam el mind. :-))
    Addig is szavazz a Jobbikra, ráérsz utána elolvasni.
  • remark #106
    Nem. Én azt mondom, hogy az hogy felrobbantjuk a vizet, az csak egy nagyon rövid ideig megoldás, sőt, lehet hogy még addig se. Bár akiket eddig bezavartunk a robbanás helyén támadt "átkelőre", még nem jöttek vissza panaszkodni, tehát logikus feltételezés hogy a módszer működik. Bár egyes hírek szerint a módszer kiagyalói takargatnak valamit...
  • Nagydög
    #105
    So. A problemara, hogy hogyan kelljunk at a folyon anelkul, hogy vizesek lennenk, te azt a megoldast javaslod, hogy egyszeruen csak legyunk a tuloldalon maris. :)
  • remark #104
    Ez nem az én állításom, csak válaszoltam a kérdésedre.
  • Molnibalage
    #103
    Hivatalosan soha. Vagy akkor mutass róla bármi nyomot.
  • Molnibalage
    #102
    Az évi 365 millió. Tudod te, hogy mennyi volt Irak olajbevétele az Iránnal folytatott háború előtt? Szreinted miből épült fel a világ 5. legerősebb hadereke? Ahhoz képest az lófing. Dollártízmilliárdokról beszélünk. Annal ez kb 1-2%-a.
  • Molnibalage
    #101
    Ez is elég erős ferdítés. Abból a korból ma jószerivel a fejesek élnek, a többiek már rég halottak. Vagy betegségben, vagy öregségben vagy másban haltak meg.
  • Molnibalage
    #100
    Időzavarban vagy barátom. Szaddám akkor már régesrég hatalmon volt, max. akkor lett hatalma teljes és az iráni irányváltás miatt támogatták. A politika már csak ilyen. Az ilyen elnagyolt hülyeségktől megyek a falnak.
  • remark #99
    A "nyugat". 56-ban.
  • Molnibalage
    #98
    Kik, mikor?
  • remark #97
    Nem tökmindegy hogy annak tűnik-e vagy a valóságban is az-e. És az sem tökmindegy hogy miért tűnik úgy hogy a világ tele van farkasokkal.

    Meg lehet állni ott, hogy legyintünk hogy ez mindig is így volt és így is lesz, meg lehet azt hinni, hogy az ember van annyira rátermett hogy képes legyen megérteni hogy mi történik vele. Az egyén is, hogy vele mi történik, és az ember nevű kis szervezet nagytestvére, a közösség nevű szervezet is, hogy azzal mi történik.

    Ha megállunk a beidegződéseknél, akkor hajrá, kell a több fegyver, de ha nem, akkor viszont álljunk már meg most egy szóra! A kérdésre a válasz nem lett meghatározva az ősrobbanáskor. A választás rajtunk múlik.
  • Nagydög
    #96
    Csak azt tudom, hogy nem tudok semmit, de azt egesz biztosan.
  • Nagydög
    #95
    Ertem en. Nincsen. Nincsen hulye roman es szlovak, akik szerint az osi foldjuket bitoroljuk. Nincsen hulye magyar, aki szerint a romanok es a szlovakok a mi jussunkban uldogelnek. Nincsen hulye muszlim, aki szerint mindenkinek pusztulnia kell, aki szerint lehet, hogy megsem Mohamed az o profetaja. Nincsen hulye amcsi, aki szerint minden muszlim olyan mint az elobbiek. A kinaiaknal sincs blokkolva minden, ami eszukbe jutott egy 20 evvel ezelotti affer miatt. A del-oszeteket sem szabaditottak fel/szalltak meg az oroszok a felszabadito/megszallo gruzok elzavarasaval. Es Hitlernek sem hitte/turte el az a nehany millio nemet, hogy a zsidok miatt van. Drezdat/Londont/Pearl Harbort/Hirosimat sem bombaztak porra joravalo angol/amerikai/nemet/japan fiatalemberek.
    Tok mindegy, hogy letezik-e valojaban a farkas, ha a masik oldalrol annak tunsz.