92
Az Operation Flashpoint és az Armed Assault alkotóitól
  • Scottt
    #1
    A Bohemia Interactive fejlesztői – kezdetben egy testvérpár – 1997-ben kezdtek el dolgozni egy olyan játékon, amelyben teljes szabadsága van a játékosnak: nincsenek folyosószerűen lezárt utcák és áthatolhatatlan erdővel kijelölt ösvények. Egy megyényi szigeten mászkálhatunk szabadon, és úgy keríthetjük be az ellenséget, ahogy akarjuk. Ráadásul nem csak az FPS-ekben megszokott gyalogosként, de – akkoriban még újdonságként – járműbe ülve: földön, vízen, levegőben.

    Ez a játék lett a híres Operation Flashpoint, mely nem csak újszerűségével és félelmetes szabadságával, de szinte teljes nyitottságával a MOD- és küldetéskészítők felé méltán kiérdemelte azt a megbecsülést, hogy mikor már senki sem emlékszik a vele egy időben megjelent játékokra, addig sokan mind a mai napig játszanak vele.

    Igen, ez nagy szó, de van benne némi kritika is: hiszen a Bohemiás cseh srácok azóta elkészítették a folytatást is, melyet – jogi okokból – Armed Assaultnak (röviden: ArmA-nak) kereszteltek. És bár az ArmA sok rajongót átvett az OFP játékosaiból, jelentős csalódást is okozott sokaknak, akik visszatértek az eggyel régebbi őshöz. Tehát nagy a várakozás az új rész, az ArmA II iránt. Hiszen sokan úgy érezzük, az ArmA nem második része az OFP-nek, csak a másfeledik, és majd az ArmA II lesz a várva várt folytatás.

    Németország, Ausztria, Svájc: Május 29
    Csehország, Szlovákia: Június 17
    Franciaország: még bejelentésre vár
    Lengyelország: még bejelentésre vár
    Magyarország: Június 19
    Európa többi része (505Games terület): Június 19
    Európa többi része (SeVeN M - (itthoni kiadó) területe, Románia, Bulgária, Serbia, Horvátország, Szlovénia, Esztország): még bejelentésre vár
    Észak Amerika: még bejelentésre vár
    Oroszország: még bejelentésre vár
    Ausztrália: még bejelentésre vár
    A Világ többi része: még bejelentésre vár

    + aki esetleg még nem tudná: Itthon is kiadják, (SeVeN M) magyar felirattal és várhatóan 7990,- Ft lesz az ára.

    A játék Németországban már megjelent bár egyenlőre sajnos sokkal jobban hasonlít egy fizetős betára..
    Képek
  • Scottt
    #2
    Forrás:Pcdome.hu,armed-assault.hu,saját magam.

    A játék elindításának egyenlőre csak két módja van többit PM-ben..
  • geo91
    #3
    hjajh...
  • HUmanHunter
    #4
    #4
  • Laceee
    #5
    nemrég lett törölve, mert van már ilyen topik...
  • Narxxis
    #6
    nap failje
  • Tyler1
    #7
    a holnapit én nyitom
  • Bucser
    #8
    Az Armed Assault topicban lett eldöntve a community által, hogy nyitnak egy külön ArmA2 topicot.
  • jackcsabi
    #9
    A holnap utána lehet az enyém?
  • jackcsabi
    #10
    utáni* bocs :O
  • DrRadon
    #11
    Csak warez miatt, de látom Scott szakadár mozgalmat indított.
  • Amigoss
    #12
    Sziasztok.Ott járok hogy 2 embert kéne megkeresni,na nekem kijelöltek 2 piros x-et a térképen,elmentem mind 2 x-hez 1iknél amerikaiak voltak,a másiknál senki,és itt nemtom mit kell tovább??Thx
  • Slayerboy
    #13
    Nem értem miről beszéltek.. nincs ilyen topik.
  • Pluskast
    #14
    FADE. Az eredtit érdemes megvárni. Én is próbálgattam nekem is hasonló bugok jönnek elő. A game tetszik szóval 8 rongyot asszem megér nekem.
  • tiburon26
    #15
    nalam meg minden franko.jatekot fölraktam(win7-re).crackeltem.
    aztan patcheltem evelhttp://thepiratebay.org/torrent/4922581/ARMA2_Patch_100_DE_to_101BETA.zip
    asztan crackeltem evel:http://thepiratebay.org/torrent/4929249/Armed_Assault_2_GERMAN_Update_v1.01beta_Cracked_INTERNAL-GNSDOX
    majd megcsinaltam ezt:http://kephost.com/images/441_K_pkiv_g_s.JPG
    es bemasolva az angol nyelvi file-okat magyar lett a jatek es minden gond nelkül fut
  • sgteam
    #16
    ezt a cracket hogyan kell használni? mert én kibontottam és kaptam egy csomó fájlt és nem tudok vele mit kezdeni.
  • alma2
    #17
    Feltettem, hivatlos patch + yasu.
    Jatszottam eleg sokat vele, de csak editorban szorakoztam, meg helikopter, repulo teszt repuleseket csinaltam. Semmi rendelleneset nem tapasztaltam, a loves is jo volt. Elkezdtem a kapmanyt, ami teljesen jol ment egeszen addig, amikor elindulunk fel a hegyekbe megkeresni a rosszfiukat a harom lehetseges buvohelyen. Akkor eloszor lattam a kepernyo kozepen a uzenetet, majd utana szepen elkezdett hullamozni a kepernyo, azota ilyen.
    Feltettem a 1.01 cracket, plusz beirtam a cd-key-t, visszatoltve a kampanyt megint hullamzik a kepernyo, igy mondhatom nalam igy sajna nem mukszik. Egy lepest visszaporgetem elkezdem onnan, hatha nem indul be a vedelem, de nem adok neki sok eselyt :)
  • alma2
    #18
    kapmany mindenkepp halott, hiaba tekertem vissza, most folyamatosan el van csak mosodva a kep.
    Sima kuldeteseknel viszont nem szorakozik a jatek, azokkal lehet jatszani. A kampany ugyse erdekelt :)
  • macleody
    #19
    Az a patch lesz. Szét van darabolva. Total commanderben rakd össze. Vagy fájlegyesítéssel, vagy simán az elsőre rákattogsz kettőt.
  • tiburon26
    #20
    szedd le innen http://www.gamecopyworld.com/
  • Amigoss
    #21
    Érdekes,nekem nem kellett yasu,simán felülírtam a filekat pápá,nem mosódott el a kép,és arra lő amerre célzok,már vagy a 4. mapon járok a kampányba...
  • tiburon26
    #22
    kb addig jutottam enis a kampanyal,kicsit tovabb.mar annyira szaggatott low-on is hogy inkabb hagytam a fenebe.a küldik azok nalam is siman mennek es tetszenek is
  • KraZ
    #23
    Nálam nincsen hang. Mi lehet a gond?
  • Bogdogege
    #24
    Vegyél egy hangkártyát
  • Scottt
    #25
    DX frissítés^^
  • KraZ
    #26
    Kössz srácok de már megoldódott! Hangkártyadriver gond volt.
  • sgteam
    #27
    sziasztok
    srácok Manhattan-nél járok és nem találom azt a szájba........ felkelő vezért nem tudna nekem valaki segíteni, hogy hol találom vagy hogyan találom meg? előre is köszi
  • bladex
    #28
    Sziaztok!

    Nálam egy elég furcsa dolog jelentkezik. Játék közben már kétszer is egyszrüen madárrá változok és repkedek a sziget felett.Egyik pillanatban még ülök a tankba forgatom el csövét a gyakorló pályán aztán hirtelen madár lesz belőlem. Másnál is volt ilyen? A 1.01 javitást tettem fel de mindha azt írták volna hogy végleges nem béta.
  • alma2
    #29
    fogsz meg latni furcsabbakat is amig meg nem veszed :)
  • Phixus
    #30
    sziasztok. kérlek segítsetek. lanba szeretnék játszani a tesómmal. de cd key használatban van ezt irja ki.. ami vicces :D mert nincs cd key-em beírva. kérlek segítsetek hogy hogy tudok lanozni!!!
  • bgabor
    #31
    Ez a játék másolásvédelmi mechanizmusa. Minden játékukhoz ezt mellékelik ezek a fejlesztők már az operation flashpoint óta. Jó dolog hogy ilyen hülyeségekre fordítanak időt, miközben a játékaikat csak erőműveken lehet játszani. Úgy néz ki a másolásvédelem inkább az erősségük mint a játékoptimalizálás.
  • Phixus
    #32
    Éd nem lehet megoldani? hogy lehessen lanozni? csak lanra kéne nem akarok neten.
  • macleody
    #33
    Off topik.
  • Phixus
    #34
    Nem jó a link
  • BariHUN
    #35
    Kéne egy kis segítség. Felettetem a játkot de nem mikor elindulna kiírja h nem jó a serial. A regeditben hol lehet újat beírni?
  • koschwarz
    #36
    [URL=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1116602507]"hivatalos" sg arma2 topic, srááááááácooooook![/URL]
  • macleody
    #37
    Tudjuk. Ez warez topic akart lenni csak nem jó helyre került. Asszem :)
  • xlewy
    #38
    letöltöttem de nincs cd key-em írjatok már pár linket vagy cd key [key gen] nevet lehetőleg ingyenesen letölthetőt.
  • gabcsi13
    #39
    új jelszó véletlen találtam elösször vmi hülyeséget irtam be aztán meg mindenhova nullát és tovább engedett akkor a cd key

    csupa nulla
  • Tierce
    #40
    Sziasztok!

    Na szóval. Írtam már kb egy hete, hogy amikor megpróbálom felinstallálni az eredeti ArmA 2-őt, elkezdi installálni de leáll ezzel a hiba üzivel:

    "A CRC nem egyezik meg!"

    Visszavittem a CD Galaxisba ahol vettem, leellenőrizték és nem találtak hibát. Azt mondták lehet hogy az a baj hogy amikor a tört verzióval játszottam, az beírta magát a registry-be, rendszerfile-okba és ezért nem megy az eredeti.

    REgCleanert már lefuttattam. Milyen más program van, amivel ki lehet szedni a memóriából, registry-ből a régi file-okat? Előre is köszönöm a segítséget. Kérlek segítsekek mert már nagyon szeretném kipróbálni multiban az ArmA2-őt.