657
Mi a munkanélküliség oka?
  • Rundstedt17
    #296
    Egyrészt kiknek köszönhetjük hogy országunk tönkrement....
    Szálasinak.....
    Jah meg tanulmányozd a történelem könyveket...
  • [HUN]FaTaL
    #295
    A 3,60as kenyérre pl.

    Azért kellett ennyi hitel mert mesterségesen tartották alacsonyan az árakat a környező és a nyugati országokhoz képest.
  • sz4bolcs
    #294
    Ha ilyen Zepternél, Amwaynél, különféle étrendkiegészítő-értékesítő, vagy hasonló félpilóta cégnél voltál, akkor ne csodálkozz rajta.
    Rendes ember ezeket nem szereti. Mégcsak nem is a termékeik miatt.
    Az mlm és a 'mi nem vagyunk mlm' cégek gusztustalanok.
  • TheRock18
    #293
    ne vetítsd ki rám a világod
    a hungarizmusban,nacinalizmusban hiszek csak...a többi eddig is kudarcot vallott
  • TheRock18
    #292
    mi az a kutykuruty.hu? ha tudod a nevét akkor írd le...ne ködösíts
    am meg...szerinted miből épült fel az,amit a szövetségesek leromboltak? kiástuk a sok pénzt a föld alól az ország újjáépítésére,vagy mi?!
  • tom235
    #291
    És arra nem gondoltál, hogy aki adja nekünk a pénzt az is hitelből adja?
  • Rundstedt17
    #290
    Itt működik vagy sem?okos kitérés:D
  • Rundstedt17
    #289
    Kapitalista haverjaid szerint biztosan
  • tom235
    #288
    Gazdaságilag ma? Válság.
  • Palinko
    #287
    valakiktől kapjuk a pénzt nem? és ott is kapitalista rendszer van tehát működik, csak az nem mindegy kik működtetik. szép nagy öngólt lőttél.
  • Rundstedt17
    #286
    Ez a helyzet,az életmódra költötték.Itt meg Ciprusi offshore cégbe pl meg stb.....
  • wordsworth
    #285
    Mellesleg ebben a baj, hogy régebben az emberek éltek jobban ( ezért is mondják, hogy tyűű de fasza volt) míg most senki nem tud jól élni, ergo civil szemből jobb volt anno, az más kérdés, hogy gazdaságilag mi a helyzet.
  • Rundstedt17
    #284
    Kérlek 1990-es évtől kezdve sorolj fel néhány komoly beruházást:)...illetve hogy ma hogy néz ki a MÁV,pl az ország keleti részén a rossz végtelenül gonosz komcsik építették ki a hálozatot...kapitalista haverjaid szarnak rá,már nyomorult állapotban van,ugyancsak a Balaton ami azért máshogy nézett ki 20 éve,most sok helyütt a gaz lerobantság....HÚ DE JÓ EZ A RENDSZER!:)
  • wordsworth
    #283
    Kicsit elfogult vagy nem? :)
  • Rundstedt17
    #282
    Te meg miről beszélsz?Te sem lehettél vmi penge:D....Az hogy a kommunista rendszer végén felvettek vmit az nem minősiti az egész rendszert...plussz ha annyi adóságunk lenne semmi gond sem lenne.De a helyzet az hogy adósságunk többszöröse lett,a hiteleket kapjuk évről évre pusztán azért hogy egyáltalán fenn maradjon ez a kapitalista rend.EZ NEKED A MŰKÖDŐKÉPES???
  • Rundstedt17
    #281
    "ám azt ne felejtsük el,hogy abban a korban Magyarországon,minden kölcsönből épült..nézzétek csak meg az államadósságunkat...még rákosi,kádár vette fel azt,amit ki sem fizettünk...:S"

    Ugye buktál töriből?Rákosi miféle hitelt vett fel?Vagy a kutykuruty.hu-ról tájékozódtál?
  • tom235
    #280
    Nézd te félreértesz engem úgyérzem. Egy szóval sem állítottam azt, hogy a szocializmus tökéletes, de véleményem szerint még mindig ezerszer jobb, mint ez a jelenlegi világnézet, ahol minden csak a pénz körül forog.
  • TheRock18
    #279
    a szocializmus már a kitalálásakor halálra lett ítélve...semmi nincs ingyen,kész...ezt fel kell fogni!
  • tom235
    #278
    A szocializmusban felvett hitelek idővel megtérültek volna, ráadásul maga a rendszer alapja nem a hitelre épül ez csak egy olyan ötletes megoldás volt jól kihasználva a kedves nyugati, hosszú orrú, pajeszos barátaink kapzsiságát, Kádár úgy gondolhatta, hogyha valami gáz van nem fizeti tovább, úgyse tudnak semmit csinálni. Ellenben amiket ma vesznek fel hitelt annak java része mire megy el? kit tudja. erre arra, egy részük valószínű svájci bankszámlákra. Ma már adót is fizetünk ugye, tehát rendőrség, utak karbantartása stb. kizárva
  • Laceee
    #277
    Az olcsó árakat mire érted ?
  • [HUN]FaTaL
    #276
    A jelenlegi állapotban pont ugyanazt csináltuk mint a szocializmusban. Felvettünk egy valag hitelt és elszórtuk a pénzt=>Van egy nagy adag hitel és egy nagy adag államháztartási hiány. Ugye nem gondolod, hogy ha folyamatosan hitelből tartjuk fent a nem szükséges munkahelyeket valamint az egységes, olcsó árakat akkor az hosszútávon megtérül? Vagy szerinted a világ többi országa a végtelenségig pénzelne minket hitellel?
  • tom235
    #275
    Nekem úgy tűnik, hogy ez inkább a jelenlegi állapotok miatt fog kialakulni már megbocsájts.
  • [HUN]FaTaL
    #274
    Ha azt az állapotot tartod fent, akkor az egész ország romba dől és mindenki éhen pusztul. Az jobb?
  • bogyoka
    #273
    Igen tudom sajnos, pedig csak 1 perc kell rá, hogy válaszoljanak 3 kérdésre, és ezért nem jó a munkahelyem, mert nekem ez lenne a feladatom, úgyhogy usgyi vissza munkanélkülinek.
  • jackson021
    #272
    hát az tény hogy nekem se van midig türelmem normálisan oda szolni hogy meny már arébb!
  • Laceee
    #271
    Mit vársz tőlük amikor lépten nyomon megállítják az embert kéregető adomány gyüjtők ? Meg folyamatosan hívogatják az embert üdülési szarságokkal, felmérésekkel.
  • bogyoka
    #270
    Az esik rosszul, hogy az emberek ennyire közömbösek, meg sem állnak, már az első szónál elküldenek az ég f...ába jóformán, meg sem hallgatnak.
  • Slayerboy
    #269
    De várj.. te emberek becsapásáról beszéltél. Amit most írtál le az nem pont azt jelenti. Ez neked rosszul esik.
    Én személy szerint visszaosztanék és elküldeném a p**ba, hogy annyira nem képes, hogy válaszoljon? Ha meg siet, azt normálisan is meg lehet mondani. Igaz, hosszútávon az embert kikészítené ez a dolog. Hát sajnálom.. :S De majd lesz jobb!
  • tom235
    #268
    Kommunizmus soha semmikor nem volt még, legfeljebb az ősközösségben.
  • Laceee
    #267
    Meg azt a hitelt simán elengették volna, de nem a drágaságos politikusok azt mondták, hogy nem inkább kifizetjük...
  • Molnibalage
    #266
    Azok még nem hitelből mentek. Az olajárrobbanás hatása miatt kellett hitel.
  • tom235
    #265
    Valóban sokkal jobb ötlet az ,hogy puszuljon éhen mindenki aki nem tud önálló vállalkozást alapítani vagy nem tudja elvégezni az egyetemet.
  • tom235
    #264
    De miért pont 1980 és 1990 között? Szerintem kezdjük inkább az 50 es évektől: fel kellet építeni a lebombázott országot a háború után gyakorlatilag a nulláról, 2-es, 3-as metró, rengeteg lakótelep hirtelen most csak ennyi jut eszembe. Naés az elmúlt 20 évben? 1db Duna-híd, autópálya mondjuk igaz sok, de mennyiért? és egy félig kész 4-es metró, amennyiből egy nagyobb világváros teljes hálozatát meg lehetne építeni.
  • [HUN]FaTaL
    #263
    Épeszű ember így gondolkodik erről, mert hosszútávon nem lenne tarható az az állapot, pláne a mostani helyzetben. Sok ember nem csinált egész nap semmit, mert egyszerűen nem volt munka. Viszont ha az allam kötelezővé teszi a munkát (KvK ugye), akkor köteles munkahelyet biztosítani.
  • TheRock18
    #262
    tom,hogy az adósság nagyrésze...'90-től vettük(??) VETTÉK fel a mi nevünkben...ám a szocializmust,nyugodtan hívhatjuk kommunizmusnak,mert úgyis a szovjetúnió része voltunk,és kommunista diktátorok/vezetők voltak kormányon.
    mi elvagyunk átkozva...
    1920óta sújt minket mindig valami
    mindig ül valaki a nyakunkon
    Trianon után,itt ültek a nyakunkon évtizedekig a szovjet"felszabadítók"...majd itt van ez a sok magyar-izraeli kettősállampolgársággal rendelkező politikus...akik tönkretesznek mindent
    érdekes,hogy egy háborúhoz,mindig gazdasági ok kell
  • Molnibalage
    #261
    Mi az a sokminden? Én semmik komoly beruhuzást nem tudok mondani 1980-1990 között mikor az első komoly hiteleket felvették. Egy darab Duna-híd, autópálya, stb. nem épült. Nem vett a MÁV semmi újat, a BKV sem kapott új járműveket.

    A lakóhelyemen is le tudom mérni. Szigetszentmiklós egyes részei bizony a lepukkant pesti piackora emlékeztetett. Aztán a M0 miatt betelepült cégek adójából a város olyan szép lett, amilyen most.
  • tom235
    #260
    Gondolom te nem vagy munkanélküli. Ha az lennél nemvalószínű, hogy így gondolkodnál erről.
  • bogyoka
    #259
    Sajnos mai nap tapasztaltam olyant, amit nem vagyok képes megtenni emberekkel. Szerintem Te sem, bár lehet, hogy megtennéd, de én ezt nem bírom.
    Én kérdőívezésen voltam az utcán, egészségügyi felmérés volt, és sok ember csúnyákat mondott, minthogy megállt volna és válaszolt volna a kérdéseimre, holott nekem ebből lenne pénzem.
    Céget direkt nem mondok, hétfőn vizsgáztam és sokan megbuktak, én átmentem, de már sajnálom.
  • tom235
    #258
    A kölcsönökről csak annyit hogy Kádár és Rákosi valóban sok kölcsönt vett fel azonban nagyot tévedsz, ha azt hiszed hogy csak miattuk kell fizetni még ma is az adósságot. A helyzet az,hogy az elmúlt 20 évben 5 ször annyira duzzadt az adósságunk az ilyen Demszky és társainak köszönhetően. A másik meg hogy azért a szocializmusban (nem összekeverendő a kommunizmussal) sok minden épült, gyakorlatilag minden akkor épült. Az elmúlt 20 évben mit építettek? hát nem túl sokat az biztos, mégis 5 ször akkora lett az államadósság. Vajon miért?
  • Slayerboy
    #257
    #252: Szerinted az aki több százezrekből/milliókból él nem ezt csinálja? Nem kell sajnálni az embereket, vhogy meg kell élni. Aki bedől neki, vessen magára. (bár nem tudom miről van szó)
    Szvsz én simán elvállalnék ilyen munkát minthogy nyomorogjak.