657
Mi a munkanélküliség oka?
  • Molnibalage
    #256
    Na de miért nem volt? Mert mesterségesen fenntartottak olyan állásokat amik csak vitték a pénzt? Jaaaa, hogy erről elfeledkeztél... Szerinted mire vették fel az elvtársak a hitelt? Arra, hogy fenntartsák mesterségesen ezt a vicc státuszt. Ennek a hülyeségnek isszuk még mindig a levét. Nem azért nem volt munkanélküliség, mert volt munka..
  • dieselG
    #255
    véletlenül nem das?
  • TheRock18
    #254
    igen ennyi tényleg irigyelhető a szocializmusból(kommunizmusból) hogy volt KMK(közveszélyes munkakerülő) és így mindenkinek dolgozni kellett még a "brazilnak is"
    meg még talán a csendőrség,amit hiányolok...
    bár én nem éltem abban a korban,de apám igen csak abban élt,így mesélt róla ezt-azt
    viszont ezeket leszámítva nem volt jó kommunizmus
    úgy akarták az egészet,hogy ingyen legyen minden.
    nem csináltatták meg a csapot,mert az pénzbe került...így inkább folyt a víz,mert az ingyen volt
    mikor véget ért a szocializmus,akkor apám nézett...hogy heeej...fizetni kell a vízért..gázért stb. igen fizetni kell!ez a normális!
    gondolták,úgy működne a bolt is,hogy minden ingyen van,de csak annyit vigyen el mindenki,amennyire tényleg szüksége van
    eltudtok ilyet képzelni? ma fizetni kell érte,mégis egyesek annyit vásárolnak,mintha egy félévre spajzolnának...
    mi lenne,ha ingyenes lenne?? sok "brazil" menne 1 nap...és 1 hónapig üres lenne minden bolt...
    tehát ebben is elbukott a nagy kommunizmus,amit mindenki mennyire szeretett
    ám azt ne felejtsük el,hogy abban a korban Magyarországon,minden kölcsönből épült..nézzétek csak meg az államadósságunkat...még rákosi,kádár vette fel azt,amit ki sem fizettünk...:S
  • tom235
    #253
    A kommunizmusról annyit, hogy lényegtelen hogy szerinted jó volt e vagy sem, tény,hogy nem volt munkanélküliség. Én csak a srác kérdésére válaszoltam, hogy miért van munkanélküliség.De ha szerinted nem igaz amit a #243-ban leírtam, akkor monnd meg hogy melyik része nem az, kíváncsi lennék.
  • bogyoka
    #252
    Sajnos az. Most vizsgáztam le egy cégnél, és bevittek a sűrűjébe, most eldöntöttem, hogy nem vállalom ezt a munkát, mert az embereket csapom be úgy szólva.
  • 89
    #251
    mi igaz? irónikusan mondta
  • 89
    #250
    Egy szóval sem említette tom235 a kommunizmust
  • Rockynhooo
    #249
    na megjött netre a helyi hirdető de semmi munka
  • Molnibalage
    #248
    Én sem...
  • Rundstedt17
    #247
    igaz
  • Laceee
    #246
    Régebben talán egy kicsivel jobb volt, az volt inkább a probléma, hogy a vezető beosztásokban csonthülye emberek voltak (rokonság meg mindenféle barát került az ilyen helyekre), ez mostanra rabló kapitalizmussal keveredett, és hát látjuk hova jutottunk..., de mondjuk nemis szaporodtak anyira a "brazilok" nálunk, aki nem dolgozott azt elvitték kéyszer munkára, most meg ők a legnagyobb urak nálunk.
  • TheRock18
    #245
    tessék,itt vannak a kommunizmos szépségei...de jó is lehetett akkoriban élni... :( :( nem tom miért rajonganak ennyire érte...ezekért??
  • grizzly21
    #244
    persze, a kommunizmus tenyleg sokkal jobb volt
  • tom235
    #243
    A munkanélküliség oka, nagyon egyszerű: A jelenlegi rendszer,vagyis a kapitalizmus. Ügyeskedni kell, néha a zavarosban halászni, adót csalni ahol lehet, így lehet a leginkább érvényesülni manapság. Ó majd el felejtettem még úgy is ha bodzaszedőnek mész, fáradságos munka, de idővel meglehet belőle az eshátszázás mercídessz
  • Laceee
    #242
    Én már arra is gondoltam, hogy azért zárják be a gyárakat, hogy a válság után megváltóként Állami támogatással újra indítják a válalkozásukat még több haszonnal.
  • Slayerboy
    #241
    Az a legfelháborítóbb, hogy nincs munkahely, sorra zárnak be a gyárak, üzemek, mert nem tudják megfizetni a munkásokat, és emellett bizonyos társaságok vezetői és semmittevő szélhámosok havonta annyi pénzt keresnek mint egy átlag ember 1 évben. Ülnek a pénzükön és röhögnek a válságon. Kurva annyukat. (bocs de ez most kijött belőlem :P)
  • Laceee
    #240
    Az meg mégnagyobb baj, hogy a munkásokat meg nem akarják megfizetni.

    Még azis nagyon szomorú, hogy ezek az emberek nemtudják eldőnteni fősuli után, hogy mit akarnak az életben dolgozni, és ezek az emberek nézik le a szakmunkásokat akiknek a 8. osztály elvégzése után kellett szakmát választaniuk.
  • Rockynhooo
    #239
    jah meg beadták a tipikus kislányok andragogiára de nem bírták elmagyarázni mi is az :|
  • Slayerboy
    #238
  • Rockynhooo
    #237
    Én sem mentem el egyetemre mert nem nagyon volt olyan dolog ami érdekelt volna , kivéve egyet , de abban meg nem bírtam volna elhelyezkedni. Így elkezdtem foglalkozni vendéglátással meg ki szeretnék menni majd hajóra vagy ahova lehet. De most egyelőre mki lenéz ,hogy nem adtam be valamire... főleg a lányok :D de azok is annyira idióták... beadták közgázra úgy ,hogy fogalmuk sincs az egészről... én 2 évig tanultam de nem ajánlottam nekik ,de csak kioktattak :D Azt ,hogy most lenéznek meg leszarom van egy tervem , van célom... ha teljesítem teljesen elégedett leszek magammal és valószínüleg 20on X évesen nem fog érdekelni ,hogy anno 19 évesen ki nevetett rajtam és ki nem.
  • Slayerboy
    #236
    És lehet, hogy te jársz a legjobban...
  • NeverwinterKING
    #235
    azért ez vicces :D
    én még nem találkoztam ilyennel.
    az én osztályomból kb mindenki egyetemre megy kivéve én :) vicces ilyen téren kilógni :D
  • Slayerboy
    #234
    Majd később rájön milyen hülye volt... :S Nincs annál rosszabb, ha az embernek olyannal kell foglalkoznia, amit nem szeret :(
  • Rockynhooo
    #233
    Na igen. Ez kb olyan mint haverom... Kérdeztem beadta e valahova? és mondta ,hogy jah infora mert ott alacsony a ponthatár és tuti felveszik. kérdeztem és érdekel az informatika meg örömmel csinálnád? válasz: nem nem igazán , sőt mondhatni h utálom , de hát egy diploma mindenképp kell.
  • Slayerboy
    #232
    Azért írtam ezt a példát mert előtte írtad. :)
    Amúgy erről van szó. Aztán csodálkoznak, hogy egy olyan szakembert vesznek fel egy munkakörbe, ahova ők is jelentkeznének, akinek nincs diplomája mert kevesebbet kell adózni utána. Ekkor jön be a túlképzettség problémája. De persze van olyan munkakör, amit csak diplomával lehet betölteni pl. pedagógus állás. Ezekre nem vonatkozik a túlképzettség..
  • NeverwinterKING
    #231
    nem mondtam h azzal.
    sztem a legtöbb 18 éves azt hiszi h ha van egy diplomája (vagy 2) akkor már nem kell dolgoznia. csak ülni és várni a pénzt ahogy írtad.
  • Slayerboy
    #230
    Csak az a baj, hogy ebben az országban senki nem akar elfáradni a munkában, mindenki csak ülni akar a székben, dirigálni és úszni a pénzben :S
  • Slayerboy
    #229
    Bölcsész diplomával? Minden suttyót felvesznek, akik el is végzik.. kérdezd meg őket a sarki hamburgeresekben!
    Az ember ne menjen el szar suliba (pl. bölcsészet) csak azért, hogy legyen egy diplomája. Akkor már inkább egy jó szakmát keressen, amivel el is tud majd helyezkedni.
  • pista89
    #228
    itt 450/ó gyere
  • Rockynhooo
    #227
    jelenleg egy 400as órabérnek annyira örülnék mint más egy 1500 forintosnak :D :|
  • Rundstedt17
    #226
    Nem azt mondtam hogy anélkül nem lehet,hanem hogy azzal biztosíthatnak munkahelyet:))))
  • Molnibalage
    #225
    Mi? Soha semmi kapcsolatom nem volt és mégis elvégeztem a sulit és van állásom is.
  • NeverwinterKING
    #224
    mint minden más ebbe a világba
  • Rundstedt17
    #223
    a kapcsolatoktól függ megsúgom
  • NeverwinterKING
    #222
    de sztem nem minden diplomás tud elhelyezkedni. ez pl attól is függ h melyik suliba kapta. és az h egy szakon 200an vannak, nem azt jelenti h mind el is végzi.
  • Molnibalage
    #221
    Erről van szó.
  • NeverwinterKING
    #220
    évente 16ezer(!!) fölös bölcsész diplomát adnak.
  • Molnibalage
    #219
    Azért ezt így nem mondanám. Vannak nagyon képzett szakemberek. Tudom, mert velük dolgozom és nem sokkal idősebbek nálam sokszor. Ők is diplomások és nem analfabéták.

    A hegesztő meg egy nagyon speciális eset. Eljön majd az az idő mikor meg sok lesz belőlük. Olyan ez, mint az inga. A gond az, hogy nem "egyenetesen lendül ki" amennyire látom. 1999-ben olvastam először a felsőoktatásról. Már akkor is azt mondták, hogy túl sok közgazdász és jogász van. Most is. 10 év (!) alatt nem reagáltak a felvételizől. Akkor most erre mit mondjak?

    Nem lehet mindenki mérnök, de talán nem kéne ennyi bölcsész, meg kommunikáció meg istentudja milyen szakos végzettsgű ember. Fél percig én is ellamentáltam a közgáz irányvonallal (meg tanári pálya is megfordult a fejemben) aztán győzött a józan ész...
  • Ronny
    #218
    haverom egy északi országban hegesztő, és majdnem földhöz vágtam magam, amikor megtudtam mennyit keres. Valami nagyon nincsen rendben a magyar oktatási rendszerrel. Érettségi~diploma=diplomás analfabéták tömege.
  • Molnibalage
    #217
    1999-ben annyiért dolgoztam feketén 16 évesen. Hétköznap 3.20-kor keltem... Akkori szemmep kurva jó bér volt nekem.